Розрахунок техніко-економічних показників будівництва

1. Тривалість будівництва, в днях (визначається за циклограмою).

2. Загальна трудомісткість робіт (Тр), в люд.-днях (береться з калькуляції трудових витрат).

3. Витрати праці на 1м3 кам'яної кладки, в люд.-дн/м3:

де Vк – загальний обсяг кам'яної кладки, в м3.

4. Виробіток на одного робітника в зміну, в м3:

5. Собівартість 1м3 кам'яної кладки (Со.пр).

 


РОЗДІЛ 7. ТЕХНОЛОГІЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПИТАННЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПРИ КАМ'ЯНІЙ КЛАДЦІ

 

7.1. Перелік питань технології і організації кам'яних та монтажних робіт, які студент виконує за вказівкою викладача:

- організація робочого місця муляра;

- способи укладання цегли;

- технологія і організація виконання цегляної кладки;

- технологія монтажа збірних залізобетонних конструкцій;

- організація будівельного потоку при зведенні будівлі.

Приклад викладання питання «Організація будівельного потоку при зведенні будівлі».

У циклограмі виробництва робіт наведено технологічну послідовність робіт із кладки стін, монтажу конструкцій, а також з виконання допоміжних та додаткових операцій.

В першу зміну кожного робочого дня працюють муляри. Крановими операціями в цей час є подача розчину та цегли до робочих місць, а також монтаж перемичок при цегляній кладці третього ярусу кожного поверху. В другу зміну працюють монтажники.

 
У перший день роботи, у першу зміну, муляри викладають стіну на висоту першого ярусу на першій захватці.

В другий день муляри в першу зміну викладають перший ярус стін на другій захватці, а в другу зміну монтажники готують фронт роботи мулярам на першій захватці – установлюють там помості на висоту першого ярусу.

У першу зміну наступного робочого дня муляри на першій захватці кладуть другий ярус стін. Зважаючи на те, що для безперервної роботи мулярів потрібно один комплект риштувань, то у другу зміну того ж дня монтажники будуть знімати риштування на першій захватці та встановлювати їх на другу.

На четвертий день у першу зміну муляри на другій захватці викладають другий ярус стін, а в другу зміну монтажники установлюють другий ярус риштувань на першій захватці. Крім того, тут же вони будуть монтувати віконні блоки, марші та площадки сходів.

На п'ятий день муляри на першій захватці в першу зміну кладуть третій ярус стін. Краном, окрім подачі цегли та розчину, в цей час укладають перемички. В другу зміну монтажники на другій захватці виконуватимуть той же обсяг робіт, що і в другу зміну попереднього дня на першій захватці.

У першу зміну шостого робочого дня на другій захватці муляри виконують те ж саме, що й у попередній день на першій захватці. В другу зміну монтажники на першій захватці монтують плити перекриття.

На сьомий день роботи муляри в першу зміну на першій захватці приступають до кладки першого ярусу стін другого поверху, а в другу зміну монтажники на другій захватці розбирають риштування та монтують плити перекриття.

На восьмий день у першу зміну муляри на другій захватці кладуть перший ярус стін другого поверху, а в другу – монтажники установлюють перший ярус риштувань на першій захватці.

7.2. Окремим розділом у курсовій роботівисвітлюються питання охорони праці та контролю якості при суміщеному виконанні цегляних та монтажних робіт:

- вхідний контроль;

- операційний контроль;

- приймальний контроль.


 

 
ЛІТЕРАТУРА

 

1. Галузеві норми часу на будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. Збірник ГН 3 „Кам'яні роботи". – Київ: УкрНДЦ „Екобуд", 2006 –68 с.

2. Енир на строительно-монтажные и ремонтно-строительные работы. Сборник Е4. Монтаж сборных и устройство монолитных железобетонных конструкций. Вып.1. Здания и промышленные сооружения. – М.: Стройиздат, 1987. – 64с.

3. ЕНиР. Сборник Е1. Внутрипостроечные транспортные работы / Госстрой СССР. – М.: Прейскурантиздат, 1987. – 40 с.

4. Филимонов П.И. Справочник молодого каменщика. – М.: Высшая школа, 1990. – 240с.

5. Березюк А.Н., Гавриш А.В., Шаленный В.Т. Методические указания по расчету строительного потока с совмещением производства каменных и монтажных работ. – Днепропетровск, ДИСИ, 1993. – 58с.

6. Методичні вказівки по вибору кранів при проектуванні оптимальних засобів механізації будівельного виробництва / Березюк А.М., Шастун В.Н., Колесник М.П., Ганнік М.І., Тріфонов І.В., Папірник Р.Б./ - Дніпропетровськ: ПДАБА. – 2000р.

7. Афанасьев А.А., Данилов Н.Н. и др. Технология строительных процессов: Учебник для вузов по специальности ПГС. – М.: Высшая школа, 1997. – 234с.

8. 12. Бадьин Г.М., Стебаков В.В. Справочник строителя. – М.: Изд-во АСВ, 2000. – 340с.

9. Справочник по строительным работам / Сост. А.Г. Трофименко. - М.: АСТВ, 1998. - 226 с. - ИСБН 5-89691-004-5.

10. Будівельні крани: Конструкції та експлуатація / Л.А. хмара, М.П. Колесник, О.І. Голубченко. –К.: Техніка, 2001. – 296 с.: іл..

11. Строительные краны: Справочник / В.П. Станевский, В.Г. Моисеенко, Н.П. Колесник, В.В. Кожушко; Под общ. ред. В.П. Станевского. –2-е изд., перераб. И доп. –К.: Будівельник, 1989. – 296 с.: ил. – (Б-ка строителя).

12. В.Г. Киряш, С.Н. Чечеткин, А.Н. Александров. Справочник по контролю качества строительства зданий и сооружений (производство, контроль и приемка строительно-монтажных работ) Часть II. том 1 – Днепропетровск: АП «Днепропетровская книжная типография». –1999. –С.378.

13. Технологія будівельного виробництва. Підручник / В.К. Черненко, М.Г. Ярмоленко, Г.М. Батура та ін.; За редакцією В.К. Черненка, М.Г. Ярмоленка. –К.: Вища школа, 2002.