рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

КОРМОРОЗДАВАЧІ

КОРМОРОЗДАВАЧІ - раздел Сельское хозяйство, Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва 1. Мета Роботи: Вивчити Призначення, Будову, Процес Роботи, ...

1. Мета роботи: вивчити призначення, будову, процес роботи, технологічні регулювання КТУ-10А, РСП-10, КУТ-3А, РСП-10, КУТ-3А,

2. Обладнання: мобільний роздавач КТУ – 10А, РСП-10, КУТ-3А, стаціонарні КУТ-3А.

3. Зміст роботи:

Кормороздавач КТУ – 10А призначений для транспортування та роздавання на один або два боки подрібнених листостеблових кормів або їх сумішок з Іншими кормами в годівниці тваринницьких приміщень, вигульних майданчиків і літніх таборів. Може бути використаний також для перевезення різних сільськогосподарських вантажів з розвантаженням їх через задній борт чи як живильник-дозатор у технологічних лініях кормопри- готування та при завантаженні сховищ кормів.

Агрегатують із тракторами МТЗ-80/80Л, МТЗ-80/82Л і Т-40АМ, приводиться в дію від ВВП трактора.

Основними структурними елементами кормороздавача є ходова частина, рама, поздовжній транспортер, кузов, бітери і поперечний транспортер.

Приводні механізми – це кардан, вал привода, редуктор, проміжний вал та приводи поздовжнього і поперечного транспортерів. Привод поздовжнього транспортера здійснюється кривошипно-шатунним та храповим механізмами і забезпечує зміну величини ходу та напрямку руху транспортера. Подача транспортера та напрямок його руху залежать від положень ексцентрикового диска, робочої і фіксувальної собачок по відношенню до храпового ко-колеса.

Поздовжній транспортер складається з чотирьох замкнених ланцюгових контурів із скребками.

У боковинах кузова є бітери, що забезпечують розпушування та рівномірне подавання корму на поперечний транспортер. Поперечний транспортер має два натягнених на валки стрічкових контури, які подають корм у годівниці (на один або два боки). Кормороздавач обладнаний гальмами.

Робочий процес виконується у такій послідовності. Завантаження корму в роздавач здійснюється від косарки-подрібнювача навантажувачами або транспортерами кормоцеху; Після доставки до місця годівлі тварин тракторист включає ВВП трактора і роздавач, рухаючись вздовж гордівниць, видає корм на один або два боки.

При цьому поздовжній транспортер переміщує корм, що знаходиться на ньому, до бітерів. Останні зчісують, розпушують і скидають, корм на поперечні транспортери, як| подають його до годівниць

Поздовжній транспортер приводиться в дію шатунно-храповим механізмом , який дозволяє змінювати норму видачі корму. За один оберт вала нижнього бітера шатун здійснює подвійний хід (вперед — назад). Робоча собачка шатуна, знаходячись у зачепленні з храповим ко­лесом, повертає його на певний кут. Оскільки храпове ко­лесо жорстко з'єднане з валом поздовжнього транспортера, останній також переміститься на певну відстань вперед і подасть корм до бітерів. Якщо ексцентриковий диск повер­нути проти годинникової стрілки, він перекриє частину зуб­ців храпового колеса і собачка поверне його на менший кут. Внаслідок цього зменшиться подача поздовжнього транспортера і менше корму надійде до бітерів. І навпаки, якщо ексцентриковий диск повернути за годинниковою стрілкою, збільшиться відкриття зубців храпового колеса, собачка поверне його на більший кут і транспортер подасть більше корму до бітерів. Норма видачі корму на кожний метр довжини годівниці залежить також від швидкості руху агрегату (трактора). Отже, норму видачі корму регулюють зміною подачі поздовжнього транспортера та швидкості руху трактора. Однобічне розвантаження відбувається праворуч.

Розвантажувач причіпний РПС-10 призначений для приймання компонентів раціону (подрібнених), транспортування, змішування і роздавання кормосумішки у тваринницьких приміщеннях, на відгодівельних майданчиках.

Агрегатують з трактором ИТЗ-80/82. Привод здійснюється від ВВП трактора. Вкладається з ходової частини, рами, кузова, причіпного пристрою.

Ходова частина – дві колісні пари на коливальних балансирах. Кузов має боковий люк для вивантажування кормів та коробку ланцюгових передач. Всередині кузова розміщені нижній та два верхні шнеки, які мають стрічки з лівою та правою навивками. У середній частині нижнього шнека приварені два пальці. Вивантажувальний транспортер має каркас, ланцюгово-планчасте полотно, ведучий вал і натяжну вісь. Засувка для вивантаження кормів приводиться в дію гідроциліндром.

Привод робочих органів роздавача включає кардан, чотири контури ланцюгових передач. Роздавач-змішувач працює так. Кормові компоненти попадають в бункер завантажувачами, транспортерами. Змішування їх відбувається за допомогою шнеків при транспортуванні агрегату до місця розвантаження кормів. Два верхні шнеки транспортують шар маси від середини до торцьових стінок кузова, де розміщений вивантажувальний транспортер.

Для розвантаження суміші тракторист за допомогою гідросистеми опускає непрямний лотік і відкриває засувку. Автоматично включається вивантажувальний транспортер і кормосумішки подаються в годівницю.

Кормороздавач універсальний тракторний КУТ-3А призначений для доставки і роздавання вологих вбо напіврідких сумішок та подрібнених соковитих кормів на свинарських фермах. Може використовуватись як зиішувач. Агрегатують з тракторами класу 1,4. привід здійснюється від ВВП трактора.

Являє собою одновісний прчеп, на якому змонтовані бункер з вивантажувальним вікном і скребковим транспортером, роздавальний шнек і напрямний лотік.

Бункер зварний. Передня стінка має вивантажувальне вікно з засувкою,зверху має люк для механічного завантаження. Бункер також має вікна та отвори для технічного обслуговування. Скребковий транспортер має два замкнутих контури ланцюгів, до яких прикреплпні скребки.

Вивантажувальний шнек розміщений нижче вивантажувального вікна. До кожуха шнека шарнірно прикрепляється лотік і гідроциліндрє для привода робочих органів призначені кардана і ланцюгові передачі, проміжний вал, редуктор. Робочий процес виконується у такій послідовності. Після завантаження і доставки корму роздавання, засувку вивантажувальноговікна встановлюють на необхудну норму видачі , а лотік за допомогою гідроциліндра у робоче положення. Для роздавання корму в годівниці включають ВВП трактора.

Роздавач РВК-Р-74 призначений для роздавання кормів (крім рідких) на молочно-товарних та відгодівельних фермах ВРХ. Має шість виконань, що різняться між собою матеріалом годівниць та типом робочого органа.

Роздавач складається з робочого органа, годівниці з бункером, натяжної та привідної станціїланцюгової передачі.

Залежно від виконання кормороздавача робочий орган являє собою стрічку з прикріпленим до неї канатом чи круглоланковим ланцюгом, або скребкове полотно, розміщене на половині замкнутого контуру круглоланкового ланцюга. Ланцюг натягують за допомогою натяжної станції.

Натяжна станція складається з рами, барабана або зірочки з віссю та натяжних гвинтів.

Мобільним роздавачем корм завантажуюють у бункер і включають привод робочого органа. Він рівномірноперемішує корм уздовж годівниці. При переміщені стрічки або скребкового полотна до кінця фронту годівлі робочий орган зупиняється кінцевим вимикачем. Зворотнє переиіщення робочого органа перед наступної голівлі допомагає очистити стрічку скребком від залишків корму. Вони скидається у пртямок, розміщений біля бункера. При досягнені робочим органом вихідного положення привод його автоматично вілключається.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва

Миколаївський державний аграрний університет... Кафедра механізації та електрифікації СГВ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: КОРМОРОЗДАВАЧІ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Зміст роботи.
  Подрібнювач ИКМ-5 призначений для відокремлення каміння від коренебульбоплодів, їх миття і подрібнення на частки розміром до 10мм (для свиней) або 15 мм{ (дл

Технічна характеристика агрегата ЗПК-4
  показники ИКМ-5 ИКС-5М Продуктивність, т/год Частота обертання

Зміст роботи.
Подрібнювач грубих кормів ИГК-ЗОБ призначений для подрібнювання соломи, сіна та інших грубих кормів у розсипному стані вологістю до 25 %. Виготовляється у двох модифікаціях ­ з при

Технічна характеристика машин
Показники ИГК-30Б “Волгар-5” ИКС-3А Тип робочого органа Дисковий, штифтовий Барабанний, ножов

Зміст роботи.
Кормодробарка КДУ-2 “Українка” призначена для подрібнення всіх видів зерна, качанів зеленої маси, силосу і коренеплодів. Складається з завантажувального бункера, ро

Технічна характеристика дробарок
Показники КДУ-2 ДМК-5 Продуктивність, т/год   зерно 3,5

З. Зміст роботи.
  Для приймання, нагромадження і дозованої подачі кор­мових компонентів на збірний або завантажувальний транспортери використовують бункери-живильники або бункери-дозатори.

Технічна характеристика бункерів-живильників та бункерів-дозаторів стеблових коренів
показники КТУ-10 ПСМ-Ф-50 ПМЗ-1.5 Подача, т/год   зеленої маси 7

З. Зміст роботи
  Змішувач кормів одновальний СКО-Ф-6 (СКО-Ф-3) має два виконання для використання у комплекті обладнання кормоцехів та як самостійної машини. Складає

Технічна характеристика змішувачів
Показники С-2 С-7 С-12 СКО-Ф-6 Місткість, т/год 2,5

Зміст роботи.
Агрегат для приготування кормосумішок АПК-10А призначений для одночасного подрібнення і змішування силосу, коренебульбоплодів, сінажу, грубих та концентрованих кормів (остан

Технічна характеристика АПК-10А
Показники АПК-10А Продуктивність, т/год до 15 Частота обертання барабана, об/хв.

Технічна характеристика ПЗ-3А
Показники ПЗ-3А Продуктивність, т/год 3-5 Потужність, кВт 36,5 Робочий

Зміст роботи.
Фуражир начіпний ФН-1,4використовується для відокремлення від скирти грубих кормів, їх подрібнювання і навантажування у транспортні засоби. Агрегатують із тракторами МТЗ-80/

Технічна характеристика навантажувачів
Показники ФН-1,4 ПСК-5А Продуктивність, т/год     Силосі –

Технісна характеристика
Показники КТУ-10 РСП-10 Продуктивність, м³-год 72-480 до 120 Вантажопідйомніс

Технічна характеристика роздавача КУТ-3А
Паказники КУТ-3А Продуктивність, т/год Об’єм бункера, м³ Робоча

Технічна характеристика роздавача РВК-Ф-74
Паказники РВК-Ф-74 Продуктивність, т/год Фронт годівлі, м 74,4 Рівномі

РММ-Ф-6
1 – рама; 2 – поперечний транспортер; 3 – ходова частина; 4 – повздовжній транспортер; 5 – кузов;

Зміст роботи.
Для прибирання гною на тваринницьких фермах і комплексах застосовують скребкові транспортери колового та зворотно-поступального руху, скреперні установки, начіпні пристрої, гідравлічні та пневматич

Технічна характеристика ТСН-160А
Показники ТСН-160А Кількість тварин, гол. 100-110 Подача, т/год 4,5 Мас

Технічна характеристика УТН-10
Показники УТН-10 Продуктивність, т/год 7,4 Потужність, КВт Відстань тр

Зміст роботи.
У господарствах України зараз використовуються такі доїльні апарати: тритактний ДА-ЗМ «Волга», двотактні ДА-2 «Майга» та «Импульс-66», двотактний Д-Ф-50 -із су­міщеним пульсеколектором . Д

Технічна характеристика доїльних апаратів
Марка Установка Вакуумметричний тиск, кПа Частота пульсацій, хв-1 АДУ-1 АДМ-8, УДТ-8, УДСЕ-8А, ДАС-2Б

Зміст роботи.
Доїльні агрегати АД-100А, ДАС-2Б призначені для доїння корів у стійлах корівників. Вони комплектуються магістральним вакуум-проводом ї кранами для підключення доїльних апара

Технічна характеристика доїльних установок
Показники АД-100 ДАС-2Б АДМ-8 УДА-8А УДА-16А Обслуговує голів

Контрольні питання
1.Основні елементи доїльних установок, їх призначення. 2.Якими доїльними апаратами комплектують доїльні установки? 3.Чим відрізн

КОТЛИ ПАРОУТВОРЮВАЧІ
1. Мета роботи: вивчити загальну будову, роботу та правила експлуатації котлів пароутворювачів. 2. Обладнання: котли пароутворювачі Д-721А, КВ-300МТ.

Технічна характеристика пароутворювачів
Показники Д-900 Д-721А КВ-300МТ Продуктивність, кг/год

ХОЛОДИЛЬНІ УСТАНОВКИ
1. Мета роботи: вивчити будову, процес роботи, правила експлуатації холодильних установок. 2. Обладнання:МХУ-8Ц. 3. Зміст роботи

Технічна характеристика МХУ-8Ц
Показники МХУ-8Ц Холодопродуктивність, МДж/год Кількість холодоагенту, кг

АГРЕГАТИ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ВІТАМІННОГО БОРОШНА
1. Мета роботи: вивчити роботу, принцип дії та правила експлуатації агрегатіїв для приготування вітамінного борошна. 2. Обладнання: агрегат АМВ – 0,65.

Технічна характеристика
Показники АВМ-0,65 АВМ-1,5 Продуктивність, т/год 0,68 1,7 Потужність, кВт

Можливі варіанти виставлення оцінок
Загальна оцінка за семестр Кількість балів за семестр Кількість балів за іспит Загальна кількість балів 5 (відмінно)

Семестрових балів і балів за іспит.
Загальна оцінка за семестр Кількість балів за семестр Кількість балів за іспит Загальна кількість балів

Література
1. Кукта Г.М. Машини и оборудование для приготовления кормов.– М. Агропромиздат. 1987 2. Кукта Г.М. , Колесник А.П., Кукта С.Г. механизация и автоматизація животноводства. – К. Вища школа.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги