рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Поняття життвого циклу товару та його графчне зображення

Работа сделанна в 2000 году

Поняття життвого циклу товару та його графчне зображення - раздел Торговля, - 2000 год - Маркетинговая стратегия (Життевий цикл товару, стратегii маркетингу) Поняття Життвого Циклу Товару Та Його Графчне Зображення. Рвень Цни Суттво Вп...

Поняття життвого циклу товару та його графчне зображення. Рвень цни суттво вплива на успшне функцонування пдпримства одним з факторв, вд якого залежать сума прибутку та рвень рентабельност.

Пдпримства, як прийняли маркетингову концепцю господарювання, перш нж приступати до виробництва продукц певного виду, ретельно вивчають ринок попит на свою продукцю в залежност вд етапу його життвого циклу, вимоги до якост, прогноз об му продажу, цни конкурентв на аналогчну продукцю та н. тльки псля проведених маркетингових дослджень пдпримство приступа до аналзу свох можливостей у частин необхдних об мв продажу, можливих витрат виробництва та н. Це загальна стратегя дяльност пдпримства, частиною якою цнова полтика. Таким чином, цнову полтику пдпримства можна охарактеризувати як сукупнсть економчнх й органзацнйих заходв, направлених на досягнення за допомогою цн кращих результатв господарсько дяльност, забезпечення стйкого збуту, одержання достатнього прибутку.

Цнова полтика передбача взамопов язаний облк необхдност вдшкодування затрат одержання необхдного прибутку, орнтац на стан попиту конкуренц поднання диних гнучких цн на продукцю.

Життя товару на ринку називаться життвим циклом товару ЖЦТ. Рзн товари мають рзний життвий цикл вд деклькох днв до десяткв рокв. ЖЦТ складаться з етапв, кожний з яких вимага вд пдпримства вдповдно стратег тактики ринково поведнки.

Стратегя складаться з напрямкв заходв по реалзац цлей товаровиробника по кожному окремому ринку сегменту ринку кожному товару на певний перод часу середньо тривалост, довготривалий перспективний.

Стратегя маркетингу розробляться на основ дослджень риночно кон юктури, вивчення товарв, покупцв, конкурентв та н. Приведемо приклади найбльш поширених стратегй ринково поведнки товаровиробника вихд на ринок з освоним товаром впровадження товару ринково новизни на вже освоний ринок збльшення об мв продажу на певному сегмент ринку розгортання мжнародно кооперац виробництва комплектного обладнання з партнерами з нших кран для забезпечення нтенсивного виходу на ринки цих кран. Маркетингов стратег можуть бути орнтованими на максимум ефекту незалежно вд ступеню ризику мнмум ризику без очкування великого ефекту комбнац двох попереднх напрямкв.

Тактика ринково поведнки включа заходи по реалзац цлей товаровиробника на кожному ринку по кожному товару в конкретний перод часу короткотермновий на основ вибрано стратег оцнки поточно ринково ситуац.

При цьому завдання пдпримства постйно коректуються по мр змни кон юктурних та нших факторв до яких вдносяться ндекс цн, загострення конкурентно боротьби, сезонне падння попиту, зменшення нтересу покупцв до товару т.д Приведемо приклади постановки тактичних задач маркетингу розширити номенклатуру товарв на основ уточнених даних про потреби покупцв провести посилен рекламн мропримства у зв язку з деяким паднням попиту знизити цни на товар з метою стимулювання збуту розширити асортимент послуг, що надаються сервсними службами, для приваблення нових покупцв збльшити долю ринку у зв язку з скороченням об му продажу конкурентом конструктивно покращити товар у вдповдност до вимог конкретного ринку провести мропримства по стимулюванню персоналу, вдповдального за ефективнсть комерцйних угод на пдпримств, та н. В цлому тактика ринково поведнки повинна забезпечити стйкий рвень комерцйних служб на ринку, швидке реагування на змну ринково ситуац, прийняття вдповдних заходв на д конкурентв, коригування науково-технчно виробничо дяльност у вдповдност до змн вимог покупцв.

Життвий цикл товару, як правило, включа деклька етапв стадй Ш дослдження розробку товару Ш впровадження Ш рст об му продажу Ш зрлсть Ш спад. В залежност вд етапу ЖЦТ змнюються затрати пдпримства на виробництво товару об м прибутку, стають ншими ступнь конкуренц цна товару, поведнка покупцв диференцаця випущених товарв.

Типова даграма життвого цклу товару показана на мал.1. Це класична крива.

Об мпродажу прибутоку грошов 1вираженн- 2 Етап розробки товару Етап виведення на ринок Етап росту об му продажу Етап зрлост Етап спадуЧас Мал.1 Характер збуту 1 прибутку 2 протягом життвого циклу товару Перший етап дослдження розробка товару. Життя товару починаться задовго до його народження як товару в деях, розробках, експериментах. це як мнмум на 50 визнача подальший успх або невдач товаровиробника на ринку.

Для пдпримств данний етап створення товару це тльки затрати можлив майбутн доходи. Другий етап впровадження виведення на ринок. Товар почина поступати в продаж. Процедура виведення товару на ринок вимага часу, збут в цей перод росте повльно. Повльний рст може пояснюватись такими обставинами v затримками з розширенням виробничих потужностей v технчними проблемами v затримками з доведенням товару до споживачв, особливо при налагодженн необхдного розподлу через рзн роздрбн торгов точки v небажанням клнтв вдмовлюватись вд звичних схем поведнки. У випадках з дороговартсними новинками рст збуту стримуться рядом нших факторв таких як незначна кльксть покупцв, здатних сприймати товар дозволити соб його придбати.

Для пдпримств данний етап означа найбльш висок затрати на створення товару. На цьому етап пдпримство або несе збитки, або прибутки дуже невисок з-за незначного продажу високих витрат по органзац розподлу товару стимуляц його збуту. Затрати на стимулювання досягають в цей час найвищого рвня в зв язку з необхднстю концентрованих зусиль по просуванню новинки, щоб информувати потенцйних покупцв про новий, ще невдомий м товар забезпечити цьому товару поширення через пдпримства роздрбно торгвл.

Новая технологя потребу доробки. Виробникв на цьому етап небагато, вони випускають тльки основн варанти товару, оскльки ринок ще не готовий до сприйняття його модифкац. Пдпримства фокусують сво зусилля по збуту на споживачах, найбльш пдготовлених до здйснення покупки як правило, на представникв груп з високим рвнем доходв.

Першими купують товар саме активн споживач. Однак х, як правило, не так вже й багато, об м реалзац невеликий нердко вн росте дуже повльно. Пдпримство на цьому етап отриму незначну суму прибутку з-за високих затрат на виробництво. Третй етап рст. Якщо новинка задовльня нтереси ринку, збут почина значно рости.

До активних покупцв, повторно купуючих новий товар, приднуться велика кльксть нших. Реклама допомогла поширити вдомост про те, що на ринку з явився новий хороший товар. У процес обробки технолог його висока яксть стала стйкою. З являються модифкац товару усередин пдпримства, чому сприя з явлення товарв-конкурентв. На ринку з являються нов конкуренти, залучен можливстю, що вдкриваться. Вони запропонують товар з новими якостями, що дозволить розширити ринок.

Рст числа конкурентв приведе до рзкого росту продажу з заводв, щоб наситити товаром канали розподлу. Затрати пдпримств на стимулювання збуту збергаються на колишньому рвн або трохи збльшуються, щоб протидяти конкурентам продовжувати нформувати публку про товар. Цни або продовжують залишатися високими, або вдвищуються. Попит на ринку росте. Пдпримство почина отримувати значний прибуток, який зроста досяга максимуму до кнця етапу росту. Прибутки на цьому етап ростуть, оскльки витрати на стимулювання збуту розподляються вже на бльший об м продажу при одночасному скороченн витрат виробництва.

Отримання прибутку означа початок етапу росту. Четвертий етап зрлсть. Товар випускаться великими партями по вдробленй технолог з пдвищеною якстю. Йде бльш повльне, нж на етап росту, але неухильне збльшення об му продажу до його максимального значення. По тривалост цей етап звичайно довший попереднх ставить складн завдання в област управлння маркетингом. Бльшсть наявних на ринку товарв знаходяться як раз на етап зрлост.

Ста бльш гострою конкуренця в област цн, аналогчних товарв, з являються оригнальн розробки конкурентв. Для утримання конкурентих позицй необхдн покращен варанти товару, що у бльшост випадкв вдверта значн кошти. Сповльнення темпв росту збуту означа, що у багатьох виробникв накопичуються запаси непроданих товарв. Це веде до загострення конкуренц конкуренти все частше вдаються до продажу по зниженим цнам цнам нижче прейскурантних. Поширються реклама, збльшуться число пльгових угод з сферою торгвл споживачами.

Ростуть асигнування на науков дослдження з метою створення покращених варантв товару. Все це означа зниження прибуткв. Найбльш слаб конкуренти починають вибувати з боротьби. У кнц кнцв в галуз залишаються тльки тривало закрплен суперники. Попит на товар став масовим, люди купують його повторно багаторазово. П ятий етап спад. У кнц кнцв збут певно рзновидност або марки товару все-таки почина падати. Це свдчить про поважний вк товару, коли вн вступа у завершальну стадю снування спад, що характеризуться його вдходом з ринку.

Падння збуту може бути повльним або стрмким. Збут може впасти до нульово вдмтки, а може опуститися до низького рвня залишатися на ньому протягом багатьох рокв. Падння збуту пояснються рядом причин досягненнями в технолог, змною смакв споживачв загостренням конкуренц з боку втчизняних зарубжних суперникв та н. У пдсумку прибуток рзко скорочуться, товари можуть продаватися навть з збитками. Як правило, цни низьк, однак в кнц цього етапу вони можуть навть пдвищитись. По мр падння збуту прибутку деяк пдпримства йдуть з ринку.

Т, що залишилися, можуть скоротити асортимент товарно пропозиц, вдмовитися вд дрбних сегментв ринку найменш ефективних торгових каналв, урзати асигнування на стимулювання знизити цни. 3.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Маркетинговая стратегия (Життевий цикл товару, стратегii маркетингу)

Особливо велик вимоги вимага етап виведення товару на ринок. Можна провести вдмннсть мж установленням цни на справжню новинку, захищену… На подбн товари пдпримство установлю сам висок цни, як тльки можливо запросити. При такй цн новий товар сприймають…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Поняття життвого циклу товару та його графчне зображення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Залежнсть стратег маркетингу вд стану життвого циклу товару
Залежнсть стратег маркетингу вд стану життвого циклу товару. Кожному етапу ЖЦТ вдповда певна стратегя товаровиробника. Вд моменту зародження де про товар до запуску його у виробництво величезне зна

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги