На тему «Реальні позиції України на світовому ринку товарів та сировини»

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА

 

Кафедра міжнародної торгівлі

 

Доповідь

на тему:

«Реальні позиції України на світовому ринку товарів та сировини»

 

 

Виконала:

студентка 4 курсу,8 групи

факультету МЕіМ

денної форми навчання

Прилипко Н.С.

 

Викладач:

Тіпанов В.В.

 

Київ 2013

 

Вступ

Ринок є невід’ємною частиною суспільного господарського відтворення і формується в тісній взаємодії з усіма його елементами: виробництвом, споживанням, розподілом.

Світовий ринок - це сукупність національних ринків, поєднаних між собою всесвітніми господарськими зв’язками на підставі міжнародного поділу праці, спеціалізації, кооперування, інтеграції виробництва і збуту товарів і послуг.

Економіка України у 2013 році розвивається в умовах повільної динаміки світових товарних ринків, низької схильності економічних агентів до інвестування та надлишку ліквідності у світовій фінансовій системі. Оскільки основним джерелом зростання вітчизняної економіки у прогнозному періоді залишатиметься внутрішній попит, за таких умов ключове завдання економічної політики полягає у створенні сприятливих умов для розвитку пропозиції вітчизняних виробників на внутрішньому ринку.

Найголовнішою причиною, що стримує нині входження України у світове господарство як повноправного партнера є дуже низька конкурентоспроможність її продукції на міжнародних ринках. Головними причинами такого стану є:

1. Практично всі вітчизняні товари, навіть високої якості, не відповідають міжнародним стандартам.

2. Переважання в експорті України сировинних товарів і практично повна відсутність високотехнологічного обладнання, патентів, ліцензій, «ноу-хау», що користуються на ринках величезним попитом.

3. Гостра нестача високопрофесійних кадрів, що можуть працювати на зовнішніх ринках, сприяти збуту продукції.

4. Низька зацікавленість вітчизняних підприємців у виробництві продукції на експорт.

Слід зауважити, що визначальними факторами розвитку світового господарства є міжнародний поділ праці, спеціалізація та інтернаціоналізація виробництва, вільне переміщення товарів і робочої сили. В цьому виражаються взаємозв'язок і взаємозалежність усіх країн і народів, регульовані системою міжнародних економічних відносин і міжнаціональних механізмів, які визначають форми господарського обміну між країнами. Матеріальну основу всесвітнього господарства утворюють світові ринки капіталів, товарів і послуг, цінних паперів тощо.

Виклад основного матеріалу

Згідно з регіональною структурою світового ринку розрізняють ринки окремих країн або їх угруповань.

За товарно-галузевою структурою світового ринку відрізняють три провідних групи товарів - готові вироби, сировину і напівфабрикати, послуги (рисунок 1).

 

Рисунок 1- Світовий ринок за товарно-галузевою структурою

Україна на світовому ринку товарів

Таблиця 1  

Україна на світовому ринку сировини

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшилась частка руд, шлаку і золи з 5,2% до 6,3%,… У звітному періоді спостерігалося збільшення імпорту окремих товарів: коксу і… Обсяг продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств у фактичних цінах, за розрахунками, становив…

Список використаних джерел

2. Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, аналітична записка на тему: «Щодо тенденцій розвитку економіки України у… http://www.niss.gov.ua/articles/1109/ . 3. Урядовий портал, стаття на тему: «Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки». Електронне…