рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Україна на світовому ринку сировини

Україна на світовому ринку сировини - раздел Торговля, На тему «Реальні позиції України на світовому ринку товарів та сировини» Україна Бере Участь В Економічному Співробітництві З Промислово- Розвиненими ...

Україна бере участь в економічному співробітництві з промислово- розвиненими країнами світу. Понад 20 країн (Австрія, Голландія, Італія, Норвегія, Франція, Фінляндія, ФРН, Швейцарія, Швеція, СІНА, Канада, Великобританія, Японія та ін.) отримують з України промислову продукцію і промислову сировину: залізну і марганцеву руди, кокс, чавун, прокат чорних металів, графіт, скло, металургійне та гірничо-шахтове устаткування, штучні алмази, велосипеди, металообробні верстати, прилади, автонавантажувачі, а також цукор, льоноволокно, олію тощо.

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшилась частка руд, шлаку і золи з 5,2% до 6,3%, механічних машин – з 5,5% до 6%, електричних машин – з 4,5% до 4,9%, виробів з чорних металів – з 4,3% до 4,5%, продуктів неорганічної хімії – з 2,5% до 3,4%. Зменшилась натомість частка чорних металів з 23,9% до 23,4%, зернових культур – з 8,6% до 8%, жирів та олій тваринного або рослинного походження − з 5,9% до 5,7%, палив мінеральних, нафти і продуктів її перегонки − з 5,6% до 4,5%, залізничних локомотивів − з 6,2% до 4,4%.

У звітному періоді спостерігалося збільшення імпорту окремих товарів: коксу і напівкоксу із кам’яного вугілля у 2 рази, риби свіжої, охолодженої або мороженої – на 26,6%, кукурудзи – на 21,7%, насіння соняшнику – на 21,5%, моторних транспортних засобів для перевезення вантажів – на 13,1%, добрив мінеральних або хімічних, азотних – на 7,6%, добрив складних – на 4%, машин сільськогосподарських, садових або лісогосподарських для підготовки або оброблення ґрунту – на 2,8%.

Обсяг продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств у фактичних цінах, за розрахунками, становив 191,7 млрд.грн.

Паливно-енергетична сировина (ПЕС) відіграє ключову роль у життєздатності будь-якої держави, адже з нею пов’язані практично всі галузі економіки, а деякою мірою і політична та економічна незалежність. У теперішній час рівень залежності від первинного палива складає приблизно 55%.

За оцінками експертів енергоємність ВВП в Україні складає 89 кг у. п. на один долар виробленої продукції, що у 3 – 5 разів перевищує цей показник у Західній Європі.

Україна належить до числа держав світу, які мають запаси всіх видів ПЕС (нафта, природний газ, вугілля, торф, уран та ін.), але ступінь забезпеченості запасами, їх видобуток та використання неоднакові і в сумі вони не створюють необхідний рівень енергетичної безпеки (власними енергоресурсами Україна забезпечує себе приблизно на 47 %).

У розрізі світового ринку за останні три роки Україна, як виробник сталі, повільно втрачала частку, як і виробники з СНД в цілому.

Для СНД Україна була значним виробником сталі, на яку в середньому припадала третина обсягів виробництва

За даний період частка України в загальних обсягах виробництва сталі в СНД коливалася на рівні 28-35%", - повідомили у агентстві.

З лютого 2009 року по червень 2012 частка України у світовому виробництві знизилася з 2,68% до 2,24%, а в лютому 2012 року вона була близька до психологічного бар'єру в 2%. Українських металургів разом з їхніми російськими колегами витісняли китайські виробники, частка яких на світовому ринку росла.

Нагадаємо, Держстат у червні цього року в порівнянні з аналогічним місяцем 2011 року зафіксував спад у виробництві коксу і продуктів нафтопереробки на 33,8%, у легкій промисловості - на 10,9%, обробленні деревини - на 6,4%, машинобудуванні - на 5,6%, виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції (будматеріалів) - на 5,3%, металургії - на 0,8%.

 

Отже, стратегічним напрямом діяльності повинен стати активний пошук нових перспективних ринків збуту продукції вітчизняного виробництва, а також стимулювання і максимальна підтримка її реалізації українськими виробниками незалежно від форми власності на світовому ринку

У 2012 році зберігалася тенденція до підвищення показників зовнішньої торгівлі, однак їх темпи були значно нижчими, ніж у 2010—2011 роках у зв’язку із зниженням світового попиту на традиційні товари вітчизняного виробництва (насамперед продукцію металургійного комплексу) та рецесійними процесами, що відбуваються в економіках провідних торговельних партнерів України (насамперед країнах Європи та США).

Іншим стратегічним напрямом є розвиток торговельно-економічних відносин з ЄС, який є одним з основних торговельних партнерів України. Частка ЄС у загальному обсязі торгівлі товарами та послугами України становить близько 30 відсотків. Ринок ЄС є одним з найбільших світових ринків з рівнем середнього доходу у 39 тис. доларів США на одну особу та має достатньо високий тарифний захист.

Основними завданнями в цьому напрямку стане вдосконалення механізмів підтримки товаровиробників , відродження м'ясо-молочної галузі , стимулювання розвитку зерновиробництва , створення розгалуженої інфраструктури аграрного ринку та інше.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

На тему «Реальні позиції України на світовому ринку товарів та сировини»

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Україна на світовому ринку сировини

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Україна на світовому ринку товарів
За січень–серпень 2013р. обсяги експорту та імпорту товарів України становили відповідно 41127,6 млн.дол. США та 48524,2 млн.дол. Порівняно з відповідним періодом 2012р. експорт склав 90,9%, імпорт

Список використаних джерел
1. Державна служба статистики України. Електронне джерело: http://www.ukrstat.gov.ua/ . 2. Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, аналітична записка на тем

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги