Призначення, типи ПЗЗ і вимоги до них.

 

Плавучі застереженні знаки (ПЗЗ) - це спеціальні конструкції певної форми і розмірів. До них ставляться буї віхи, встановлювані в спеціальних точках для огородження каналів, фарватерів, небезпек. Крім того, вони виставляються для огородження спеціальних полігонів, кар'єрів піску, смітників грунту.

Плавучі застереженні знаки повинні мати відповідне фарбування надводної частини, колір і характер вогню топову фігуру для кращого впізнання ПЗЗ, можуть обладнуватися світлооптичним апаратом ЭМ або АМ, звукосигнальним пристроєм (дзвін, ревун), РЛП (радіолокаційним пасивним відбивачем), маркерним радіомаяком.

Залежно від розмірів, призначення і інших ознак буї діляться на великі, середні, малі - морські, лиманні, канальні, літні і круглогодичної навігації зимові (або льодові).

Великі морські буї виставляються для огородження навігаційних небезпек, позначення зон поділу фарватерів у відкритій частині моря на значному видаленні від берега.

Середні морські буї використовують для огородження навігаційних небезпек, сторін каналів, фарватерів у прибережній зоні.

Малі морські буї і великі лиманні буї використовуються для огородження каналів фарватерів у закриті від хвилювання мілководних районах, бухтах і гаванях.

Канальні буї застосовуються для огородження сторін каналів у закриті від хвилювання районах.

Віхи металеві і дерев'яні застосовуються для огородження сторін каналів, фарватерів і навігаційних небезпек.

Дерев'яні віхи залежно від району постановки підрозділяються на три види: морські, рейдові і бухтові.

Залежно від призначення буї і віхи розрізняються між собою фарбуванням надводної частини, видом топових фігур, а також кольором і характером вогню.

Плавучі застереженні знаки в процесі експлуатації повинні задовільняти наступним основним вимогам:

- зберігати своє штатне місце, зовнішній вигляд, характер вогню;

- надійно забезпечувати встановлену дальність видимості у світле і у темний час доби;

- легко розпізнаватися за формою і фарбуванням корпуса і надбудови, номеру і топовій фігурі в денний час, по кольору і характеристиці вогню в нічний час, а при наявності радіолокаційного маяка- відповідача і по характеру відбитого сигналу.