Культура

· Музей петриківського розпису

З 2010 р. Музей Петриківського розпису має власне приміщення і представляє на огляд шедеври етнічної живописи-картини, розписні предмети побуту, прикраси. Петриківський розпис не менш відомий за межами України ніж Хохломський. Кольоровий розпис на густо побілених білою глиною стінах хати або печі, весільної скрині з приданим нареченої -в українському селі відомий з стародавніх часів, та й зараз по селах нерідко зустрічаються розписані півнями ворота та огорожі.

· Памятник Катерині ІІ

Пам'ятник засновниці міста Катеринослава, імператриці Катерині ІІ, був споруджений в 1846 р. на Соборній площі (Жовтнева), перед Преображенським Собором. Статую пам'ятника привезли. з Петербурга, викупивши її у місцевого антиквара. У 1914 р., у зв'язку з будівництвом на площі будівлі історичного музею, пам'ятник перенесли на Катерининський проспект (Карла Маркса).

· Памятник Т. Г. Шевченку

Пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченко (1814-1861)-основоположникові української літературної мови, українському та російському художнику, поєту, прозаїку, єтнографу, академіку Російської Імператорської Академії мистецтв встановлений в однойменному парку м. Дніпропетровська в 1959 р. Скульптор І.С. Зноба, архітектор Л.Р. Ветвицький. Реконструкція пам'ятника-в 2012р.

 

· Палац єврейської культури-Центр «МЕНОРА»

21 жовтня 2012 р. в Дніпропетровську відкрився найбільший у світі культурний єврейський Центр "Менора". Головний архітектор будівлі-Олександр Сорін. "Менора" є унікальним архітектурним об'єктом, що поєднує в собі функції ділового та духовного, розважального та торговельного центру. Це найбільший у світі багатофункціональний єврейський культурно-просвітницький Центр, який розташовується в єдиному комплексі з хоральною синагогою "Золота Роза". Комплекс приміщень Центру складається з семи веж, які символічно являють собою храмовий семисвічник.

· Картинна галерея на Короленка

Картинна галерея на Короленка" - галерея сучасного мистецтва що займається проведенням виставок-продажів картин сучасних художників. У галереї постійна зміна експозиції, тут також можна замовити портрет або оформлення картини.

· Дніпропетровька філармонія

Дніпропетровська філармонія знаходиться в будівлі споруди 1913 р.. Архітектор-Олександр Маркович Гінсбург, його Харківське проектне бюро спеціалізувалося на проектуванні будинків з монолітного залізобетону. Побудована в Катеринославі (Дніпропетровську) багатоповерхова з/ бетонна будівля філармонії вражала об'ємом, висотою, новаторством. У ті часи будинок звався "Клуб для громадських зібрань" і мав головний зал на 4-му поверсі місткістю 1400 місць.