Розміщення наборів зі спеціями, ваз із квітами

При попередньому сервіруванні на столи зазвичай ставлять набори з сіллю та перцем. На наборах для спецій повинно бути написано „сіль”, „перець”. Офіціант перевіряє чи сухі сіль та перець, тобто чи висипаються вони через отвори. Не рекомендується наповнювати сільничку під самий край, бо сіль легко набирає вологість. Щоб запобігти зволожування солі, рекомендують покласти в сільничку декілька зерняток рису. Якщо використовують відкриті сільнички, то їх наповнюють лише на ¾, поверхню рівняють, а вінця обтирають рушником. Набори для перцю наповнюють тільки наполовину. Якщо перечниця простояла деякий час відкритою, то перець втратив свій дух і втратив пригодність до використання. Має свої секрети і використання гірчиці: щоб вона не засохла в неї додають декілька крапель молока. Набор для гірчиці також наповнюють тільки на ¾. Хрін подають в хрінниці або соуснику тільки до рибних страв – відварених, заливних, а також до м’ясних заливних страв, холодному відвареному м’ясу тощо. Набор з гірчицею подають за проханням гостей на пиріжковій тарілці, а до м’ясної страви – обов’язково.

Стіл сервірують наборами із спеціями, які розміщують у середній частині столу або за пиріжковими тарілками на лінії скла біля кожного другого місця.

Обслуговуючому персоналу необхідно знати основні правила догляду за квітами. Декоративні квіти та рослини в глечиках через певний час ретельно миють та витирають пил. Вони завжди повинні виглядати свіжими та красивими, доповнювати інтер’єр підприємства. Для прикрашення столу можна використовувати свіжі садові або польові квіти, які не мають неприємного, різкого запаху. Для обслуговування святкових заходів створюють більш складні композиції з квітів. Великі квіти встановлюють у високі вази. Для невеликих квітів використовують плоскі вази або тарілки. Рози, гвоздики, орхідеї краще поставити у посуд з кришталю, порцеляни або металу. Польові та лісові квіти добре виглядають в посуді з глини, скла, кераміки невеликих розмірів. Злакові краще виглядають у білих порцелянових вазах, а сухе гілля – в керамічних. Висота букету, який встановлюють в центрі столу має бути не більш 25 см, а його ширина пропорційна столу. Для довгого столу букет має бути овальної форми. Співвідношення висоти букету й вази має бути 3:5, висота букета й загальна висота букету разом з вазою – 5:8, ширина вази та ширина букету – 3:5. Квіти у вазі повинні стояти вільно. Квіти можна покласти на стіл впродовж всього столу як гірлянду. Велику увагу приділяють кольоровому рішенню букету. Гармонійним центром букету вибирають світлі, теплі кольори, а темні та холодні використовують для доповнення гармонії. Для оформлення букетів можна використовувати листя аспарагуса, бегонії, папороті, гілля плюща, барвника, берези, вишні, різні ліани тощо. Для прикрашення новорічного столу використовують ялинкове гілля, шишки, іграшки, свічки.