КУРСОВИЙ ПРОЕКТ з курсу Організація туризму клас обслуговування люкс

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Харківська національна академія міського господарства

 

 

Факультет менеджменту

Кафедра туризму і готельного господарства

 

КУРСОВИЙ ПРОЕКТ

з курсу "Організація туризму"

Варіант № 3

Болгарія, рекреаційний (пляжний) туризм,

клас обслуговування люкс

 

Виконала: студентка 2 курсу

Дмитрієва А.С.

 

 

Перевірив:

Доцент кафедри туризму і готельного господарства Погасій Сергій Олександрович

 

 

Харків – 2012


ЗМІСТ

Вступ………………………………………………………………………………3

Розділ 1. Характеристика країни відвідування…………………………………4

Розділ 2. Характеристика основних об’єктів туристського інтересу у

відповідності з тематикою роботи…………………………………….…….....13

Розділ 3. Розробка нитки маршруту туру………………………………...……20

Розділ 4. Вибір підприємств – закладів розміщення……………………...…..25

Розділ 5. Складання пакету послуг……………….………………………...….30

Розділ 6. Транспортне забезпечення маршруту………………………………32

Висновок…………………………………………………………………………33

Список джерел…………………………………………………………………..34


ВСТУП

На сьогоднішній день туристична індустрія є однією з найбільших, високоприбуткових та високорозвинутих галузей світового господарства.

Україна, яка займає третє місце серед країн СНД за площею території (603,7 тис.км2) і друге за кількістю населення (понад 50 млн чоловік), розташована в Східній і Південно-Східній Європі на перетині важливих транзитних шляхів. За розмірамитериторії України перевершує найбільшу європейську країну - Францію. Напівденному заході Україна межує з Молдовою та Румунією, на заході - з Польщею,Угорщиною та Словаччиною, на півночі - з Білоруссю, на сході та північному сході - з Росією. Південна частина країни омивається теплими водами Чорного таАзовського морів. Вигідне географічне розташування, багаті природні та історико-культурну спадщину країни є важливими передумовами залученнятуристичних потоків, проте невисокий рівень розвитку туристського комплексувизначається несприятливими соціально-економічними факторами.

Туризм в Болгарії є однією з основних галузей болгарської економіки. Тут добре розвинуті всі види туризму - рекреаційний, спортивний, культурний та інші. Болгарія є особливо популярним туристичним напрямком для оздоровчого, чорноморського, гірського, культурно-археологічного та спелеотуризму.

Вибір теми та її актуальність зумовлені зростаючим значенням рекреаційного туризму в світі, а також його розвитком в Болгарії та впливом на економіку цієї країни.

Метою курсового проекту є поглиблення та систематизація знань з дисципліни, ознайомлення з концепцією роботи турагенств, отримання навичок з розробки рекреаційного (пляжного) туру.

В курсовому проекті представлені шість розділів, кожен з яких присвячений конкретному питанню.

Завданням роботи є:

- надати загальну інформацію про країну;

- визначити основні курортні, пляжні регіони;

- простежити динаміку туристських прибуттів до країни за останні роки;

- розробити тур і визначити його загальну вартість.


РОЗДІЛ 1. ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇНИ ВІДВІДУВАННЯ

 

Цей розділ має загальну інформацію про Болгарію, а саме: географічне положення, клімат, населення, особливості побуту, кухню, туристські формальності.

 

1.1. Географічне положення

Республіка Болгарія розташована в Південно-Східній Європі на Балканському півострові. Вона займає площу близько 111 000 кв. км. Болгарія межує на півночі з Румунією, на заході з Югославією і Македонією, на півдні з Грецією і Туреччиною, зі сходу омивається Чорним морем.

Столиця Болгарії – Софія.

Рис. 1.1 – Карта Болгарії.

1.2. Клімат

Клімат на більшій частині країни помірний континентальний. У Болгарію найкраще приїжджати в літні місяці - в липні і серпні, коли встановлюється тепла сонячна погода +23 ° С і стовпчик термометра рідко піднімається вище +30 ° С.
На узбережжі сильна спека - рідкісний виняток, так як з моря віє освіжаючий бриз, а ночами стає прохолодно. Дощі тут нерідкі. Опади приносять західні і північно-західні вітри, за рік їх випадає на низовинах 450-600 мм, в горах - 850-1000 мм, але переважно в першу половину літа. У Причорномор'ї червня самий дощовий місяць року. Найбільш суху пору року - початок осені.
Західна частина країни ближче до середньоєвропейської кліматичній зоні. У Дунайської низовини, розташованої на північ від Балканських гір, клімат континентальний. Середня температура січня тут від -2 до +2 ° С, липня +25 ° С.
Хребет Стара-Планина, що простягнувся поперек території країни, як стіна, закриває від холодних вітрів родючі долини Фракії, і тут погоду визначає вплив Середземного моря.
Екскурсійні поїздки по Болгарії можна здійснювати з травня по жовтень, а засмагати і купатися найкраще в червні-вересні. Вода в морі залишається досить теплою аж до кінця вересня.

 

1.3. Населення

На 1 лютого 2011 року населення Болгарії становить 7 364 570 осіб. Більшість населення становлять болгари (84,8%), живуть також турки (8,8%), цигани(4,9%), росіяни(0,15%),українці (0,03%) та ін.

Основна релігія Болгарії - православ'я. Дану релігію ісповідують 76% населення країни. Решта населення – це суніти, іудеї, католики, протестанти, атеїсти та ін.

Офіційна мова країни - болгарська. Також широко розповсюджені турецька, циганська та ін. мови

Особливості побуту

Виноробство одне з найстародавніших ремесел болгарського народу. Перші винороби з'явилися на болгарських землях тисячоліття назад, і з тих пір… Народні і художні промисли спочатку задовольняли щоденні побутові потреби.… Болгарський національний традиційний одяг, дуже барвистий і різноманітний, вже вийшов з повсякденного вжитку. Але він…

Державна символіка

     

Статистичні дані

  Таблиця 1.1. – Статистика в’їздного туризму Країна …  

РОЗДІЛ 2. ХАРАКТЕРИСТИКА ОСНОВНИХ ОБ'ЄКТІВ ТУРИСТСЬКОГО ІНТЕРЕСУ У ВІДПОВІДНОСТІ З ТЕМАТИКОЮ РОБОТИ

Рекреаційний туризм – це подорож з метою відновлення фізичних, моральних і духовних сил людини (передбачає використання природних лікувальних… Одне з найвідоміших місць у Болгарії є Чорноморське узбережжя (Рис 2.1.), на… Рис.2.1. – Курорти Болгарії на узбережжі Чорного моря.

РОЗДІЛ 5. СКЛАДАННЯ ПАКЕТУ ПОСЛУГ

Таблиця 5.1. – Програма рекреаційного (пляжного) туру в Болгарію 9:00 Сніданок 11:00 Похід на пляж 15:00 Екскурсія до Мису… Продовження таблиці 5.1.  

РОЗДІЛ 6. ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАРШРУТУ

перевізники) також надають можливість бронювання авіаквитків безпосередньо туристам. Бронювання авіаквитків на регулярні рейси можливі за… комп'ютерних систем резервування (англ. computer reservations system, CRS), … які спочатку були розроблені і використовувалися тільки авіаперевізниками. Перші подібні системи з'явилися в середині…

ВИСНОВОК

Чорноморське узбережжя Болгарії - популярний напрям пляжного туризму. У Болгарії добре розвинуті всі види туризму - рекреаційний, спортивний,… У першому розділі було визначено, що у 1990-і роки галузь пережила спад, проте… У ході роботи ми дізналися, що Болгарія володіє дуже цінними рекреаційними ресурсами. Має вигідне…

Список джерел

1. Дурович А.П., Кабушкин Н.И., Сергеева Т.М. и др. Организация туризма. Учебное пособие. - Минск: Новое знание, 2003. - 632 с. 2. Зорин И.В., Каверина Т.П., Квартальнов В.А. Туризм как вид деятельности … 3. Квартальнов В.А. Туризм - М.: Финансы и статистика, 2002. - 320 с.