рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Особливості побуту

Особливості побуту - раздел Туризм, КУРСОВИЙ ПРОЕКТ з курсу Організація туризму клас обслуговування люкс Побут І Культура Болгарської Нації Формувалися Протягом Тисячоліть. Розташова...

Побут і культура болгарської нації формувалися протягом тисячоліть. Розташована на перехресті між Європою та Азією, земля Болгарії була населена з глибокої давнини. Всі народи ,що населяли ці території, такі як фракійці, римляни, слов'яни, болгари внесли значний внесок до формування болгарської культури. Також значну роль у формуванні національної культури відіграє віра. Болгари є православними християнами, тому їх народні традиції схожі з усіма народами Європи. Кілька подій мають для болгарської сім'ї особливе значення: це хрещення дитини, перші кроки, які робить дитина, день народження, іменини, день заручин, заручини, весілля та споруда нового будинку.

Виноробство одне з найстародавніших ремесел болгарського народу. Перші винороби з'явилися на болгарських землях тисячоліття назад, і з тих пір цивілізації успадкували цю майстерність.

Народні і художні промисли спочатку задовольняли щоденні побутові потреби. Пізніше вони перетворилися на широку гаму мистецтв: болгарська вишивка, болгарські ковдри та килими, декорована болгарська кераміка, розкішні орнаменти різьблення по дереву і твори болгарської біжутерії.

Болгарський національний традиційний одяг, дуже барвистий і різноманітний, вже вийшов з повсякденного вжитку. Але він служить для випадків, коли потрібно підкреслити національний характер урочистості або події або ж національний склад учасників якогось заходу. Народні свята і гуляння обов'язково включають в себе народні танці в національних костюмах.

Болгари дуже доброзичливі, привітні, гостинні. До того ж близькість мови і віросповідання болгар і українців допомагають краще розуміти один одного.

У новітній час болгарська культура пишається своїми досягненнями в галузі літератури, мистецтва, музики та архітектури. Доводить це багатий календар культурних подій, що включає десятки міжнародних і національних фестивалів, оглядів, культурних заходів, виставок і т.д.

 

1.5. Кухня

Болгарська кухня має багато спільного з кухнями інших балканських країн та Туреччини: гострі приправи, велика кількість овочів, пікантний смак. За традицією болгари вважають за краще готувати їжу на відкритих вогнищах - скара. Найбільш популярні такі блюда, як «кебаб» (м'ясо на рожні), «кебабчета» (смажені м'ясні ковбаски), «Шопський салат» (салат зі свіжих помідорів і огірків з натертою бринзою), «Таратор» (холодний літній суп з квашеного молока, «Каварма» (м'ясне рагу з шматочками свинини або телятини в глиняному горщику), "сирен по шопськи" (блюдо з яєць, сиру, помідорів, запечене в горщику).

Особливої уваги заслуговує болгарське вино. Найвідоміші сучасні болгарські вина роблять з винограду Каберне, Мерло і Шардоне. Найпопулярніше серед туристів вино називається "Ведмежа Кров", "Кадарка", "Бича Кров".

Болгарія є і батьківщиною "ракії" - сливового бренді (яке, виготовляють із винограду, абрикосів, черешні та інших фруктів) ціна - близько 7 левів. Великим попитом користуються болгарські фруктові соки. Кава, як турецька, так і "еспресо" (маленька чашечка коштує 1 лев), продається скрізь, часто з соком. У жару гарний також "арьян" - освіжаючий напій з води та кислого молока.

 

1.6. Туристські формальності

Віза. Громадянам України для здійснення подорожі до БОЛГАРІЇ необхідно отримати візу. З метою туризму видаються візи з одно- або двократним в’їздом та терміном перебування 30 днів з терміном дії 90 днів. Термін оформлення візи – до 7-ми днів. Вартість консульського збору – 35€. Консульський збір не стягується з:

- осіб до 18 років

- осіб старше 60 років

- осіб з діючим пенсійним посвідченням

- осіб з діючим студентським квитком

Посольство Болгарії в Україні:

Україна м.Київ вул.Госпітальна 1

Тел.: (044) 235-52-96, 246-72-37, 246-76-72

Посольство України в Болгарії:

Болгарія 1618 м.Софія, ЖК «Овча Купел», вул.Боряна 29

Тел.: 8-10-359-2-818-68-28, 8-10-359-2-955-94-78

Митні формальності.

Митний режим країни досить ліберальний.

В Болгарію можна ввозити валюту без обмежень. Іноземці можуть вивозити з БОЛГАРІЇ готівку в розмірі до 10 000 євро без декларування. Для сум, що перевищують 10 000 євро, необхідно задекларувати кошти на митниці. Для валюти в сумі, що перевищує 25 000 левів, крім декларування необхідно пред’явити документи про походження валютних цінностей або про те, що дані кошти були ввезені особою до Болгарії.

Перелік, товарів що дозволяється ввезти у Болгарії безмитно:

- сигарети – до 200 шт.

- тютюнові вироби – до 250 г

- вина – до 2 л.

- міцні алкогольні напої – до 1 л.

- парфумів – до 50 мл

- одеколону – до 250 мл

- кави – до 500 г

- чаю – до 100 гр

- подарунки у розумних межах.

Все необхідне для перебування ввозиться і вивозиться безкоштовно. Декларуються тільки коштовності, фото-, кіно-та відеокамери, які потім повинні бути вивезені з країни. Заборонено ввозити в країну наркотики, зброю, боєприпаси, друковану та відеопродукцію еротичного та/або порнографічного змісту, неконсервовані продукти харчування. Заборонено вивезення з країни творів мистецтва або предметів, що представляють історичну, художню або наукову цінність.

Іноземні громадяни, які прибули до Болгарії на певний термін, повинні зареєструватися в поліції протягом доби. Організовані туристи отримують статистичну картку, яку реєструють в готелі і завіряють на ній печатками готелю дату поселення та виселення. Дана картка має бути пред’явлена на кордоні при виїзді з Болгарії. За втрату картки накладається штраф в 20 дол США.

 

1.7. Основні визначні пам'ятки

Болгарія - це не тільки море і сонце, це історія і культура, мальовничі міста і музеї, стародавні монастирі і сучасна архітектура.

Софія. Всі пам'ятки столиці зосереджені в центрі міста. Тут цікаво подивитися на собор Олександра Невського, Музей ікон, Галерею Іноземного мистецтва, Собор Святої Софії, Могилу Невідомого солдата, церкву Святого Георгія, Національну асамблею, Палац Культури, Палац Юстиції, Національний музей історії, Національну галерею мистецтв, Народний театр імені Івана Вазова, Національний археологічний музей, мечеть Буюк-Джамі, церква Святого Петра Самофракійського. Найкрасивішою пам'яткою Болгарії вважають Булевард Вітоша. Інтерес представляють також Ботанічний музей, Зоологічний музей, картинна галерея в Центральному парку, Національний музей історії.

Варна. У цьому місті дуже славиться Приморський сад з Дельфінарієм, Акваріумом, Морським Музеєм, Музеєм Природознавства, Астрономічною обсерваторією і планетарієм та Римськими банями. Також тут можна відвідати Археологічний Музей, Ботанічний Сад Балчик, Монастир Аладжа, Мис Каліакра, Національний морський музей, Парк-музей Владислава Варненчика, Римські Терми, Собор Успіння Богородиці, Етнографічний музей та «Кам'яний Ліс»

Велико-Тирново – місто- заповідник. Тут знаходяться такі пам’ятки, як Фортеця Царевец, Монастир Святої Трійці, Музей Болгарського Відродження і Установчих Зборів, Пам'ятник Асеням, Преображенський Монастир, Церкві Різдва Христового, Святого Дімітара, Святого Сорока, Святих Архангелів Михаїла та Гавриїла монастир Св. Петра і Павла.

Несебр. У Несебрі розташовано понад 40 церков і монастирів серед них Св. Христа Пантократора, Св. Іоанна Алітургетоса, Св. Іоанна Хрестителя, Св. Софіі, Св. архангелів Михайла і Гаврила, Св. Параскеви, Св. Стефана та інші.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КУРСОВИЙ ПРОЕКТ з курсу Організація туризму клас обслуговування люкс

Харківська національна академія міського господарства... Факультет менеджменту Кафедра туризму і готельного господарства...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Особливості побуту

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Державна символіка
Прапор Болгарії (рис.1.2) - один з державних символів країни, являє собою прямокутне полотнище. Прапор складається з трьох рівних за величиною горизонтальних смуг: зверху біла, посередині зелена, з

Статистичні дані
З усіх регіонів у світі, туристський сектор Європи найбільший і найбільш зрілий у світі, він найбільше постраждав від економічного спаду. Дані про кількість міжнародних туристських прибуттів до Бол

Статистичні дані
З усіх регіонів у світі, туристський сектор Європи найбільший і найбільш зрілий у світі, він найбільше постраждав від економічного спаду. Дані про кількість міжнародних туристських прибуттів до Бол

РОЗДІЛ 5. СКЛАДАННЯ ПАКЕТУ ПОСЛУГ
Дні Програма перебування 16:15 Прибуття до Варни. 16:45 Трансфер і розміщення в готелі

РОЗДІЛ 6. ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАРШРУТУ
При формуванні маршрутів та програм обслуговування необхідно також передбачити надання транспортних послуг туристам. На сьогодняшній день системи пошуку та бронювання авіаквитків доступні в он-лайн

ВИСНОВОК
  Чорноморське узбережжя Болгарії - популярний напрям пляжного туризму. У Болгарії добре розвинуті всі види туризму - рекреаційний, спортивний, культурний та інші. У першому

Список джерел
  1. Дурович А.П., Кабушкин Н.И., Сергеева Т.М. и др. Организация туризма. Учебное пособие. - Минск: Новое знание, 2003. - 632 с. 2. Зорин И.В., Каверина Т.П., Квартальнов В.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги