рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ПИТАНЬ ТБ В ПРОЕКТНІЙ ДОКУМЕНТАЦІЇ.

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ПИТАНЬ ТБ В ПРОЕКТНІЙ ДОКУМЕНТАЦІЇ. - раздел Транспорт, Небезпечні зони, умови та обставини. Створення Високопродуктивних І Безпечних Умов Праці Насамперед Залежить Від П...

Створення високопродуктивних і безпечних умов праці насамперед залежить від правильного вирішення питань охорони праці в проектних документах. Питання техніки безпеки, виробничої санітарії та пожежної безпеки розробляються в проектах організації будівництва (ПОБ) і проектах виконання робіт (ПВР).

Заходи, щодо охорони праці, які розробляються в організаційно-технологічній документації, можна поділити на три основні групи: загальні для будівельного майданчика, технологічні і спеціальні.

Загальні заходи: огородження будівельного майданчика і безпечних зон на ньому, обладнання проходів і проїздів, що забезпечують доступ до всіх об’єктів будівництва; забезпечення електробезпеки робіт на майданчику. Сюди належить також встановлення місць розташування санітарно-побутових приміщень для працівників, добір системи освітлення, розміщення протипожежних пристроїв, зон складування, тимчасових доріг, що забезпечують безпечний рух транспорту.

Технологічні питання: розрахунки риштувань, кріплення, розробка заходів, що забезпечують безпеку цих робіт; розробка монтажно-технологічного устаткування; схеми стропування конструкцій і т.і.

Спеціальні заходи: спрямовані на вирішення питань, що пов’язані з метеорологічними умовами, застосуванням токсичним матеріалів, санітарними і протипожежними умовами, в яких характер робіт вимагає відповідного сумісництва їх у часі.

ÉПроект організації будівництва розробляється відповідно до СНіП 3-01.01-85.

В ПОБ як організаційно-економічному документі розробляються такі основні питання охорони праці:

- заходи щодо забезпечення санітарно-гігієнічного обслуговування;

- забезпечення обладнання і пристроями для безпечного виконання будівельно-монтажних робіт (риштування, інвентарні захисні огородження і т.і.);

- розміщення тимчасових доріг на території будівництва, інженерних мереж, складів і інш.;

ПОБ об’єкту розробляють на весь об’єм будівництва, а питання охорони праці відбиваються як на генеральному плані, так і в пояснювальній записці.

ПВР(Проект виконання робіт) розробляє будівельно-монтажна організація чи спеціальні проектні організації за завданням будівельних організацій. В ПВР передбачаються такі питання з техніки безпеки, вирішення яких вимагає попередніх проектних розробок.

В проекті виконання робіт (технологічній карті) повинні бути зазначені:

- способи виконання робіт, які забезпечують максимальну безпеку праці робітників

- оснащення, пристрої для забезпечення тимчасового закріплення конструкцій, деталей, способи їх установки

- схеми строповки і підйому, пересування конструкцій

- засоби сигналізації і зв’язку

- конструкції захисних козирків, місця і засоби їх установки і демонтажу

- схеми освітлення будівельного майданчика

Проекти організації будівництва і проекти виконання робіт, в тому числі технологічні карти та інша документація повинні бути розглянуті і затверджені головним інженером будівельно-монтажної організації до початку будівництва.

Затверджені проекти виконання робіт передаються для вивчення всім інженерно-технічним працівникам, які будуть брати участь у будівництві не пізніше як за два місяці до початку робіт.

До питань охорони праці, які повинні бути вирішені в проектній документації, належить визначення умов та обставин виникнення небезпечних ситуацій при виконанні будівельних робіт.

Важливим питанням, яке також повинно бути вирішене в проектній документації, є визначення границь зон, в яких постійно діють небезпечні виробничі чинники, а також зон, у яких вони можуть виникати тимчасово.

1.1. Небезпечні зони, умови та обставини.

Небезпечна зона – це простір, в якому на працівника може діяти небезпечний або шкідливий виробничий чинник (ДЕСТ 12.0.002-80).

Небезпечні зони бувають постійними та змінними. Постійно діють небезпечні чинники в зонах переміщення машин, переміщення вантажів вантажопідйомними машинами. Прикладами небезпечних зон також є роботи на висоті, в місцях інтенсивного руху транспортних засобів, райони проходження підземних і наземних енергетичних мереж, підривні роботи і т.і.

Небезпечні умови – це такі, за яких існує загроза дії на людину небезпечного виробничого чинника.

Наприклад, електричний струм може викликати небезпечні умови праці при пошкодженні ізоляції провідника; деталь, що рухається, створює загрозу захопити одяг працівника у разі відсутності захисного огородження; отруйна речовина може потрапити в організм людини, якщо в ній немає необхідних засобів індивідуального захисту.

Межі небезпечних зон слід сприймати згідно СНіП ІІІ-4-80*. Однак в ряді випадків необхідно робити спеціальний розрахунок меж небезпечних зон з урахуванням дії всіх можливих чинників.

В місцях проходження електромереж встановлюються охоронні зони.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Небезпечні зони, умови та обставини.

Загальні вимоги питань ТБ в проектній документації... Небезпечні зони умови та обставини... Захист і профілактика працівників від дії небезпечних виробничих чинників...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ПИТАНЬ ТБ В ПРОЕКТНІЙ ДОКУМЕНТАЦІЇ.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Підвищення безпеки праці та профілактика травматизму при виконанні основних будівельних робіт
3.1. Вимоги промислової безпеки при виконанні земляних робіт 3.2. Безпека праці при механізованій розробці ґрунту. 3.3. Профілактика травматизму при виконанні пальових робіт

Виконувати будь-які роботи в межах охоронної зони ЛЕП без наряд-допуску не дозволяється.
Небезпечна зона стрілових самохідних кранів виникає внаслідок можливих обривів строп і падіння вантажу. Габарити небезпечної зони визначають за формулою:

Контроль за своєчасним і якісним навчанням виконує відділ охорони праці, або ІТП, на якого наказом керівника підприємства накладено ці обов’язки.
Навчання з питань охорони праці - це навчання працівників, учнів, курсантів, студентів, слухачів з метою отримання необхідних знань і навичок з питань охорони праці або безпечного ведення робіт.

Безпека праці при механізованій розробці ґрунту.
При експлуатації машин на будівельному майданчику з метою безпеки визначають небезпечну зону. Небезпечна зона екскаватора при роботі в забої являє собою коло, описане раді

Профілактика травматизму при виконанні пальових робіт
Для спорудження штучної основи під споруди виконується певний об’єм палебійних робіт. Причини виробничого травматизму при виконанні пальових робіт: використання несправног

При виконанні пальових робіт необхідно припинити всі інші роботи у радіусі, що дорівнює довжині палі плюс 5 м.
· Робочі площадки копра і драбини для підйому - повинні бути огородженими висотою не менш як на 1 м і бортовими дошками. · Коефіцієнт запасу міцності (для стальних канатів

Підвищення заходів безпеки при гідроізоляційних роботах
Будівельні конструкції і трубопроводи під дією води і різних агресивних середовищ руйнуються. Для захисту їх використовується різні види гідроізоляції. При цьому враховуються такі фактори, як волог

Бітумну мастику, що спалахнула, забороняється заливати водою чи засипати снігом.
Температура бітуму, що змішується з бензином, в момент приготування бітумної мастики, не повинна бути більшою за 70°С. при перемішуванні розігрітий бітум вливають у бензин, а не навпаки.

Роботи в колодязях, шурфах і колекторах.
Ці роботи небезпечні тому, що в колодязях, шурфах і колекторах часто утворюються і накопичуються отруйні, задушливі чи вибухонебезпечні гази. Роботи в колодязях, шурфах і колекторах віднос

Техніка безпеки при монтажних роботах.
Монтаж являє собою комплекс робочих процесів: - установлення елемента, що монтується і тимчасове його закріплення - остаточна вивірка встановлення - зварювання стиків,

Визначенні небезпечної зони, що виникає від падіння предметів при переміщенні краном вантажів
    При, можна використовувати на

Заходи безпеки праці при бетонних роботах.
Бетонні роботи включають виготовлення і установку опалубки, приготування бетонної суміші, її транспортування і укладку, догляд за бетоном, механічну обробку бетонних конструкцій, контроль якості ро

Укладання бетону
Найбільш поширені у вітчизняному будівельному виробництві крановий спосіб укладання бетону, укладання бетононасосами і бетоноукладчиками. До початку подачі бетонної суміші бетононасосом вс

Техніка безпеки при роботі на риштуваннях і підмостях.
Інвентарні засоби підмощування (ДЕСТ 24258 80) за типами конструкцій поділяють на : § риштування § підмостки § допоміжні засоби (люльки, виш

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги