рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти

Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти - раздел Транспорт, Міністерство Освіти І Науки, Молоді Та Спорту України   ...

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

 

Національний університет водного господарства

та природокористування

 

 

Г.М. Косюр, Р.М. Марчук

 

Вступ до фаху

 

Навчальний посібник

 

 

 

Рівне 2012

УДК 656.071.1 (075.8)

ББК 39.1 я 7

К72

 

 

Затверджено вченою радою Національного університету водного господарства та природокористування.

(Протокол №5 від 25 травня 2012 року)

 

Рецензенти:

Джунь Й.В., доктор фізико-математичних наук, професор Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка С.Дем’янчука, м. Рівне.

Сухарєв Е.О., кандидат технічних наук, професор кафедри експлуатації та ремонту машин Національного університету водного господарства та природокористування, м. Рівне.

 

Косюр Г.М., Марчук Р.М.

К72 Вступ до фаху. Навчальний посібник. – Рівне: НУВГП, 2012 – 90 с.

 

 

Навчальний посібник містить відомості про основні види діяльності студентів, основ інженерної діяльності і винахідництва, розвиток автомобілебудування, основ державної політики на автомобільному транспорті, введення в засади підтвердження відповідності на транспорті та деякі глобальні інженерні задачі автомобілебудування. Посібник призначено для студентів вищих навчальних закладів напряму підготовки 6.070106 «Автомобільний транспорт».

Рис.9. Список літ. - 9 назв.

 

УДК 656.071.1 (075.8)

ББК 39.1 я 7

 

 

© Косюр Г.М., Марчук Р.М., 2012

© Національний університет водного

господарства та природокористування, 2012

 
 

 


Зміст

 

  Передмова…………………………………………………… …..4
1. Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти………………………………….....................     … 6
2. Аналіз навчального плану і етапи підготовки спеціаліста у ВНЗ………………………………………….   .....12
3. Євроінтеграція України як чинник соціально-економічного розвитку ………………………………….....   .....23
4. Основи державної політики на автомобільному транспорті………………………………………………….   ….28
5. Введення в технологічні процеси життєвого циклу транспортних засобів у поєднанні з основами інженерної діяльності …………………………………..........................     ….36
6. Введення в стандартизацію на автомобільному транспорті. Роль інженера у розвитку транспортних засобів і його основні якості………………………………………..     ….42
7. Введення в засади підтвердження відповідності на транспорті………………………………………………   ….53
8. Деякі глобальні інженерні завдання машинобудування і створення принципово нових двигунів…………………..   ….61
9. Практичні заняття ………………………………….......... ….71
9.1. Практичне заняття №1……………………………............... ….71
9.2. Практичне заняття №2……………………………………... ….73
9.3. Практичне заняття №3…………………………………….. ….74
9.4. Практичне заняття №4……………………………………... ….75
9.5. Практичне заняття №5…………………………………….. ….76
9.6. Практичне заняття №6…………………………………….. ….77
9.7. Практичне заняття №7…………………………………….. ….81
10. Тестові питання програми навчальної дисципліни і контрольної роботи…………………………………………..   ….82
11. Індивідуальна робота студента…………………………... ….86
  Рекомендована література………………………………… ….90

Передмова

Автомобільний транспорт має важливе значення в загальній транспортній системі нашої країни. Автомобілі широко застосовуються в народному… Для повного забезпечення потреб народного господарства в перевезенні вантажів… Для зменшення залежності України від імпорту нафтопродуктів та пом’якшення наслідків майбутнього паливно-енергетичного…

Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти

Крім того, ця дисципліна дає загальне уявлення про розвиток автомобілебудування, його експлуатацію , ТО і ремонт. Законом України «Про автомобільний транспорт» визначаються засади організації… Автомобільний транспорт – галузь транспорту, яка забезпечує задоволення потреб населення і суспільного виробництва у…

Структура ВНЗ і факультету

Наш ВНЗ є вищим технічним навчальним закладом, який був заснований у 1922 році в м. Києві (на той час технікуми мали статус ВНЗ) як… Під час Великої Вітчизняної війни ВНЗ деякий час не працював, багато його… У 1943 році інститут поновив свою роботу у Києві, а в 1959 році він був переведений у м. Рівне і йому присвоєно назву…

Аналіз навчального плану і етапи підготовки

Спеціаліста у ВНЗ

Рівень освіти, який здобувається в університеті є результатом послідовного, системного та цілеспрямованого процесу засвоєння змісту навчання, який… У відповідності з робочим навчальним планом напряму підготовки 6.070106… Навчальний план затверджує ректорат. Нормативні державні дисципліни встановлюються державним стандартом освіти.…

Форми організації навчання

Лекція– основна форма проведення занять у ВНЗ, яка має за мету засвоєння теоретичного матеріалу. Лектор повинен дотримуватись навчальної програми і… Лабораторне заняття. Студент під керівництвом викладача особисто проводить… Практичне заняття. Викладач організовує детальний розгляд студентами окремих технічних положень навчальної дисципліни,…

Основні етапи підготовки спеціалістів у ВНЗ

З інших предметів потрібно зупинитися на фізиці. Цей курс сприяє залученню до самостійної творчої роботи, вчить аналізувати явища, що вивчаються,… Рішення з фізики наближається до моделі наукового фізичного досліду, має в… Важлива роль відводиться загальноінженерним дисциплінам.

Як конспектувати лекцію

Лекція вносить основний вклад у розвиток інтелекту студента, надає йому те, що називається освітою. Лекції необхідно вміти правильно конспектувати.… При механічному веденні записів зі слів лектора присутність на лекції… Уточнимо, що і як слід записувати на лекції. Є загальні положення. Зупинимось на них. Записувати лекції завжди треба в…

Контроль знань студента

Екзамен проводиться в екзаменаційну сесію за спеціальним розкладом за заздалегідь підготовленими тестами, білетами, затвердженими кафедрою. На підготовку до екзамену по кожній дисципліні відводиться від 3 до 5 днів. … Як правило, у кінці семестру проводиться 6 заліків і 5 екзаменів. Студентам, що отримали одну чи дві незадовільні…

Навчальна діяльність і навчальна активність студентів

Розрізняють чотири види пам'яті: образну, словесно-логічну, рухову і емоційну. Крім того пам'ять буває довгочасною і короткочасною. Досліди показали, що у студентів, які здали екзаменаційну сесію на 4-5 до кінця занять найбільше знижувалась…

Психологічні особливості студентської групи

1) основним видом діяльності (навчання, направлене на отримання вищої освіти); 2) єдністю цілі і мотивації (прагнення членів колективу придбати спеціальність… 3) однорідністю складу за віком, освітою;

Вроінтеграція України як чинник соціально-економічного розвитку

Україна як самостійна держава сформувалась на зламі тисячоліть. Українська нація формується на наших очах. Але якщо оглянутись на декілька століть… Розвиток України у сучасному світі визначається у загальному контексті… - парламентаризм;

Основи державної політики на автомобільному

Транспорті

Основним завданням державної політики на автомобільному транспорті є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та… Держава виконує регулюючі і контролюючі функції у сфері автомобільного… Для якісного та безпечного функціонування автомобільного транспорту держава повинна дбати і робити все від неї належне…

Введення в технологічні процеси життєвого циклу транспортних засобів у поєднанні з основами інженерної діяльності

Крім того, автопарк України постійно поповнюється транспортними засобами нової конструкції, використовуються альтернативні палива бензину,… Ускладнення конструкції автомобілів призводить до збільшення обсягу робіт по… Збільшення кількості автомобілів веде до забруднення навколишнього середовища відпрацьованими газами, що значною мірою…

Загальна структура інженерної професії

Не зважаючи на різні спеціальності, основна задача для всіх інженерів одна – на основі наукових досягнень створити і експлуатувати системи, енергію,… Інженери-механіки створюють і експлуатують системи, що перетворюють енергію… Усі інженери однієї спеціальності поділяються на 6 груп.

Кваліфікаційна характеристика спеціальності

Нженера-механіка

Розглянемо таку характеристику відповідно до нашої спеціальності. Вона включає 4 розділи, присвячені професіональному призначенню інженера-механіка,… - розробляти і здійснювати плани використання машин, обладнання і ремонтної… - розраховувати і встановлювати технологічні параметри і режими роботи машин;

Зміни професійного шляху інженера

Вказані факти диктують необхідність значного скорочення випуску інженерів у найближчі роки. Відбудеться перерозподіл інженерних кадрів у середині… При цьому ставиться таке завдання: повернути інженерам їх професійну функцію –…  

Введення в стандартизацію на автомобільному

Транспорті. Роль інженера у розвитку транспортних

Засобів і його основні якості

Вона забезпечує реалізацію єдиної науково-технічної політики з питань створення, експлуатації, ремонту, технічного обслуговування та утилізації… Стандартизація (від англійського s t a n t a r t –норма, зразок) встановлення… Наприклад, наведемо деякі вимоги до транспортних засобів, які обумовлюються стандартами:

Основні якості інженера

Кожен інженер має володіти чотирма якостями. Це:

- фактичні знання, якими він оволодів;

- майстерність, якою він володіє;

- наявність власної точки зору;

- постійне прагнення до підвищення кваліфікації.

Розглянемо більш детально ці якості.

Фактичні знання

Сукупно обидва види знань утворюють так би мовити «кишенькову енциклопедію» інженера, яка зберігається у його пам’яті. Під науковими принципами ми розуміємо основні вихідні положення наукових… Емпіричні знання являють собою накопичені за певною схемою дослідження даних про машини, механізми, процеси.

Майстерність інженера

- здатність до винахідництва, творчий підхід до справи; - метод, яким користується інженер; - особисті здібності.

Нженерна точка зору

Інженерна точка зору. Інженерна точка зору – це властивість, яку не можна віднести ні до знань, ні… Інженерна точка зору характеризується:

Прагнення до підвищення кваліфікації

Вченими доведено, що період зниження цінності науково-технічної інформації на 50% в наш час складає 5-6 років. Кваліфікація інженера-конструктора за… Складається ілюзія, що знання девальвуються, обезцінюються. Насправді, їх… Підвищення кваліфікації інженера є основним шляхом його професійного росту.

Введення в засади підтвердження відповідності

На транспорті

Світова спільнота, європейський Союз подають нам сигнали щодо шляхів зближення з міжнародним співтовариством у ставленні до життя і здоров’я… Протягом останніх п’яти років кількість дорожньо-транспортних пригод зросла на… На зниження кількості дорожньо-транспортних пригод на дорогах неабияке значення має їх якісний стан. В Україні…

Деякі глобальні інженерні завдання машинобудування і створення принципово нових двигунів

І справа навіть не в тому, що автомобіль може вбити чи покалічити людину. Виявилось, що вада автомобіля закладена у його двигуні. Невинний азот із атмосфери, який попадає у камеру згорання, при високій… Вуглець і водень, із яких складається паливо, дають при згоранні не тільки воду і вуглекислий газ, але й отруйний…

Залежність ДВЗ від енергетичної кризи

I. Перший - виходячи із наявності органічного палива. Американські вчені прогнозують, що органічне паливо у світі буде використане через 50-75… Особливо поганий стан з нафтою, яка являється основним джерелом бензину і… Добуток нафти подвоюється майже кожні 10 років, а світових запасів нафти і газу у 5 з невеликим разів менше, ніж…

Автомобіль і автономні джерела енергії

Пошук такого «чистого» автомобіля ведеться у кількох напрямках. По-перше, це створення автономних джерел «енергії», так званих «енергетичних… Що буде являти собою енергетична капсула, поки не важливо, важливо те, що вона повинна накопичити енергію, зберегти її…

Які ж практичні результати?

В найближчі роки буде створений принципово новий двигун, що буде працювати на чистому водневому паливі. При цьому необхідно вирішити проблему… Наприклад, щоб зараз проїхати 400 км на водні, треба установити на автомобіль… Стенфорд Овшинські розробив спосіб зберігання водню у твердому стані при кімнатній температурі, взагалі при будь-якій…

Практичні заняття

Тематика практичних занять підібрана таким чином, щоб охопити комплекс теоретичних питань у відповідності робочої програми дисципліни. Після проведення практичних занять з дисципліни «Вступ до фаху» студент… Порядок проведення практичних занять полягає у вивченні теоретичних положень пов’язаних з окремими темами, законів…

Практичне заняття №1

Тема: Вивчення Закону України «Про вищу освіту», «Правил внутрішнього розпорядку ВНЗ», обов’язків і прав студентів.

Мета заняття:Вивчення окремих питань правил внутрішнього розпорядку ВНЗ, обов’язків і прав студентів.

Теоретичні відомості по темі

В січні 2010 року були внесені зміни до Закону України «Про вищу освіту» щодо питань студентського самоврядування. Цими доповненнями у Законі… Органи студентського самоврядування можуть мати різноманітні форми, такі як… У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються законодавством, рішеннями спеціально уповноваженого…

Практичне заняття №2

Тема:Пошук науково-технічної інформації. Ознайомлення з каталогом в бібліотеці НУВГП.

Мета заняття:Вивчення питань пошуку науково-технічної інформації і пошук літератури для написання рефератів по дисципліні.

Теоретичні відомості по темі

Індексація наукової літератури в бібліотеці НУВГП здійснюється за допомогою Універсальної десяткової класифікації (УДК). Вона побудована за… Наприклад, нас цікавить рубрика, яка відповідає автомобільному транспорту. В… Рубрики діляться на підрубрики. Нариклад: 629.113.004 – автомобілі і автомобілебудування, 629.113.004.1 – експлуатація…

Практичне заняття №3

Тема:Оцінювання знань студентів у відповідності з кредитно-трансферною системою організації навчального процесу (КТСОНП).

Мета заняття:вивчення критеріїв оцінювання знань в результаті їх контролю викладачем.

Теоретичні відомості по темі

Основні види навчальної діяльності студентів у ВНЗ можна розділити на три компоненти. (3) де Рауд – визначається навчальним планом і програмою дисциплін, що вивчаються. Вона регламентується розкладом;

Практичне заняття №4

Тема:Ознайомлення з будовою автомобіля і окремими деталями у відповідності з самостійною роботою №3 по матеріалознавству.

Мета заняття:Вивчення схеми будови автомобіля і його окремих деталей.

Теоретичні відомості по темі

Деталь – це виріб, виготовлений із однорідного по найменуванню і марці матеріалу, без застосування збірних операцій. Деталі, які є основою для… Для виконання самостійної роботи студента №3 з матеріалознавства, необхідно…

Список деталей

Колінчастий вал, поршневий палець, вал коробки передач, черв’як керма, сошка керма, диск муфти зчеплення, шатун двигуна, пружина клапана, піввісь, болт корінних підшипників, болт шатунний, шатун двигуна, ресора, торсіон капоту автомобіля і ін.

 

Практичне заняття №5

Тема:Інженерна творчість і винахідництво при пошуку технічних рішень.

Мета заняття:Вивчення схеми народження винаходу.

Теоретичні відомості по темі

Емоційний момент винахідництва включає такі елементи: впертість, цілеспрямованість у пошуку ідеї, отримання максимального числа можливих рішень. Існує 4 способи емоційного настрою при пошуку ідеї. 1-й спосіб – насилля над собою, встановлення жорсткого терміну знаходження рішення.

Практичне заняття №6

Тема:Створення двигуна внутрішнього згоряння і автомобілів. Три періоди автомобілезнавства.

Мета заняття:Вивчення схеми ДВЗ. Розвиток автомобілезнавства в процесі їх створення.

Теоретичні відомості по темі

У 1892 році американській механік Г.Форд сконструював перший автомобіль, а в 1897 році Р.Дизель створив дизельний двигун. Автомобільним фірмам в конкурентній боротьбі довелося використати найновіші… Період до кінця першої світової війни – винахідницький, коли головною задачею була матеріалізація ідеї, створення…

Практичне заняття №7

Тема:Цілі світового автомобілебудування.

Мета заняття:Підвести підсумки навчальної дисципліни «Вступ до фаху» щодо формування знань і напрямків вдосконалення та розвитку автомобільного транспорту.

 

Теоретичні відомості по темі

Впровадження принципово нових двигунів, палив і систем управління транспортними машинами буде сприяти значному підвищенню коефіцієнта корисної дії… Реальною перспективою є застосування електрохімічних генераторів або ж… Транспортні технології ХХІ століття – це не дорожно-колісний транспорт, а в багато разів більш ефективний…

Тестові питання програми навчальної дисципліни і

Контрольної роботи

2. Дайте визначення автомобільного транспорту. 3. Чим відрізняється вантажний автомобіль від автобуса? 4. Дайте визначення напівпричепа.

Ндивідуальна робота студента

1. Студент вибирає тему реферату з дисципліни «Вступ до фаху» (список тем поданий нижче) за останніми двома цифрами залікової книжки. 2. Матеріал для написання реферату студент підбирає в бібліотеці. Кожна… По заданій темі студент підбирає в бібліотеці 4-7 книг, з яких він конспектує основні положення, висновки, приклади,…

Список тем рефератів з дисципліни

02. Технічна експлуатація вантажних автомобілів. 03. Технічна експлуатація легкових автомобілів. 04. Особливості роботи дизельних двигунів.

Список літератури

2. С.М.Гончаров, В.С.Мошинський. Вища освіта України і Болонський процес. Рівне: НУВГП, 2005 – 142 с. 3. Косюр Г.М. Історія інженерної діяльності. Рівне: НУВГП, 2007 – 119 с. 4. Редзюк А.М. Проблема безпеки дорожнього руху в Україні та заходи щодо суттєвого зменшення загиблих і постраждалих…

– Конец работы –

Используемые теги: сутність, автомобільно-транспортних, засобів, Концепція, ЗАК, України, галузі, автомобільного, транспорту, освіти0.127

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Лекція 1. Вступ до курсу історії України 1. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. 2. Періодизація історії України
Лекція Вступ до курсу історії України План...

Яка чисельність населення україни? Яке місце за кількістю населення в Європі займає Україна
Яка чисельність населення україни Яке місце за кількістю населення в Європі займає Україна... Станом на р населення України становить млн осіб Займає... Назвіть причини депопуляції населення...

Проблемне поле філософії освіти. Об’єкт, предмет і завдання філософії освіти. Освітні парадигми сучасності
Філософія і освіта контекст взаємодії... Проблемне поле філософії освіти Об єкт предмет і завдання філософії... Освітні парадигми сучасності Філософія і освіта контекст...

Эффективность рекламы на транспорте и в транспорте
С помощью информационных каналов реклама образует мощную коммуникационную систему, связывающую рекламодателей с потребителями услуг. Значимое воздействие оказывает реклама на характер общественных отношений, в… С развитием рыночных отношений в Республике Дагестан, усилением конкуренции значение рекламы для деятельности разных…

КОНСПЕКТ ЛЕКЦИЙ ПО ДИСЦИПЛИНЕ ИНФРАСТРУКТУРА ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОГО ТРАНСПОРТА И МЕТРОПОЛИТЕНА ИЖТМ Общие сведения о железнодорожном транспорте
Общие сведения о железнодорожном транспорте И... Железнодорожный транспорт Универсальный вид транспорта для перевозок всех видов грузов...

Критерии выбора видов пассажирского транспорта. Учет различных факторов при выборе видов городского пассажирского транспорта.
На сайте allrefs.net читайте: Критерии выбора видов пассажирского транспорта. Учет различных факторов при выборе видов городского пассажирского транспорта....

Автомобильный транспорт – наиболее распространенный вид транспорта в современной жизни.
На сайте allrefs.net читайте: Автомобильный транспорт – наиболее распространенный вид транспорта в современной жизни....

ЗАВДАННЯ до курсової роботи з дисципліни “Економіка залізничного транспорту” спеціальності “Рухомий склад та спеціальна техніка залізничного транспорту” спеціалізації „Виробництво, експлуатація та ремонт вагонів”
Складання елементів річного... Виробничо фінансово плану...

З предмета Історія України КУРС СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ПРИВАТНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД... ЕКОНОМІКО ПРАВОВИЙ ТЕХНІКУМ ПРИ МІЖРЕГІОНАЛЬНІЙ АКАДЕМІЇ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ...

0.029
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам