рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Транспорті

Транспорті - раздел Транспорт, Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти   Основним Завданням Державної Політики На Автомобільному Транс...

 

Основним завданням державної політики на автомобільному транспорті є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Держава виконує регулюючі і контролюючі функції у сфері автомобільного транспорту і забезпечує баланс інтересів держави, органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг та підприємств, установ, організацій, інших юридичних і фізичних осіб – суб’єктів господарювання на автомобільному транспорті незалежно від форм власності.

Для якісного та безпечного функціонування автомобільного транспорту держава повинна дбати і робити все від неї належне для розвитку та удосконалення нормативної бази діяльності, визначення загальних засад стратегічного розвитку систем управління, реформування та регулювання автомобільного транспорту, визначення пріоритетних напрямків розвитку та шляхів оптимізації діяльності автомобільного транспорту, захист національного ринку транспортних послуг та суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту.

Крім того, держава проводить політику по захисту прав споживачів під час транспортного обслуговування, створює рівні умови для роботи всіх суб’єктів господарювання, обмеження монополізму та розвиток конкуренції.

Держава повинна піклуватись і забезпечувати зайнятість населення, підготовки спеціалістів і робочих кадрів, охорони праці.

У функції держави входить раціональне використання енергетичних та матеріальних ресурсів, охорону довкілля від шкідливого впливу автомобільного транспорту, проведення науково-технічної роботи, досліджень та розвиток системи статистики на автомобільному транспорті. Державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується через державні та місцеві органи виконавчої влади.

Безпосередньо контроль ведеться державними органами управління автомобільним транспортом і місцевими органами самоврядування у сфері економічної, тарифної, науково-технічної та соціальної політики, ліцензування, стандартизації та сертифікації на автомобільному транспорті, задоволення потреб автомобільного транспорту в паливно-енергетичних і матеріально-технічних ресурсах і транспортних засобах.

Закон України «Про автомобільний транспорт» визначає засади організації та діяльності автотранспорту, який має шість розділів і шістдесят статей. Так, в розділі першому загальних положень організації та діяльності автотранспорту дається визначення основних термінів. Наприклад, автомобільний транспорт – галузь транспорту, яка забезпечує задоволення потреб населення та суспільного виробництва у перевезеннях пасажирів та вантажів автомобільним транспортом. Або ж, автомобіль – колісний транспортний засіб, який приводиться в рух джерелом енергії, має не менше чотирьох коліс, призначений для руху безрейковими дорогами і використовується для перевезення людей та вантажів, буксирування транспортних засобів, виконання спеціальних робіт. Автотранспортний засіб поділяється на автомобілі вантажні, легкові, автобуси загального призначення. Вантажні автомобілі комплектуються причепами, напівпричепами з бортовою платформою відкритого або закритого типу.

Тобто, є визначення спеціалізованого транспортного призначення. Наприклад, автобус для перевезення дітей, інвалідів, пасажирів певних професій, швидка медична допомога, автомобіль інкасації, ритуальний автомобіль тощо, та має спеціальне призначення (таксі, броньований, обладнаний спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями). Надзвичайно важливе значення має транспортний засіб спеціального призначення, а саме, які змонтовані на базі автомобіля і призначені для виконання спеціальних робочих функцій (для аварійного ремонту, автокран, пожежний, авто бетономішалка, вишка розвідувальна чи бурова, для транспортування сміття і інших відходів, технічна допомога, прибиральний, майстерня, радіологічна майстерня, автомобіль для пересування телевізійних та звукових станцій тощо).

Законодавство про автомобільний транспорт включає в себе основний закон про автомобільний транспорт України, Закони України «Про транспорт», «Про дорожній рух», чинні міжнародні договори та інші нормативно-правові акти у сфері автомобільних перевезень.

Загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень.

Так, центральний орган виконавчої влади з питань автотранспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через:

- урядові органи державного управління на автотранспорті – ДАІ і інші;

- службу міжнародних автомобільних перевезень;

- місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування;

Нормативно-правові акти центрального органу виконавчої влади з питань автотранспорту, якщо вони видані в межах його компетенції, обов’язкові до виконання на території України.

У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують:

- орган управління з питань контролю на автомобільному транспорті – ДАІ;

- орган управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту.

Цей орган забезпечує підготовку пропозицій щодо вдосконалення законодавства про автотранспорт.

- участь у здійсненні стандартизації та сертифікації;

- формування пропозицій щодо тарифної політики;

- формування мережі автобусних маршрутів загального користування в міжнародному сполученні;

- проведення конкурсу на міжміських та приміських автобусних маршрутах, видача дозволів і т.ін.

- захист прав споживачів послуг автотранспорту;

- організацію наукового забезпечення щодо основних напрямків розвитку автотранспорту, ефективної і безпечної його діяльності, визначення соціальних стандартів якості його роботи та їх реалізації. Приклади – роботи науково-дослідних інститутів, кафедр і ін.

Урядовий орган управління та контролю на АТ здійснює:

- державний контроль за додержанням суб’єктами господарювання на АТ вимог законодавства про АТ, норм та стандартів, що визначають організацію перевезення пасажирів та вантажів;

- державний нагляд за забезпеченням безпеки автомобільних перевезень;

- державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення;

- видачу відповідно до законодавства ліцензій на право провадження господарської діяльності при перевезенні пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та контроль ліцензійних умов;

- державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів, які не одержали відповідної ліцензії на транспортний засіб на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки і висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження автомобілів. Приклад, Обласні державні адміністрації, Рада Міністрів Автономної республіки Крим формують у міському і міжміському сполученні мережу автобусних маршрутів та здійснюють контроль за виконанням транспортного законодавства на відповідній території згідно з повноваженнями, визначеними законами України.

Органи місцевого самоврядування формують мережу міських автобусних маршрутів і здійснюють контроль на відповідній території.

Служба міжнародних автомобільних перевезень здійснює контроль у пунктах пропуску через державний кордон України та у пунктах видачі дозволів автомобільним перевізникам України, дотримання ними законодавства України, що стосується виконання міжнародних перевезень.

Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Приклади – ДАІ, брокери, митники, податкова і ін.

Крім того, надається велике значення вимогам до транспортних засобів і частин до них, які установлює Кабінет Міністрів України. Вимогами є:

- безпека людей, що користуються автотранспортом та беруть участь у дорожньому русі;

- забезпечення норм стосовно викидів забруднюючих речовин, парникових газів, електромагнітних завад, рівню шуму та інших чинників негативного впливу на людину та довкілля;

- запобігання пошкоджень транспортними засобами доріг та їх облаштування;

- ефективне використання енергетичних ресурсів, частин і експлуатаційних матеріалів;

- захист від незаконного використання транспортних засобів та запобігання пошкодженню вантажів;

- збереження властивостей безпеки від моменту виготовлення транспортних засобів до його утилізації. Відповідність іншим вимогам законодавства.

Надзвичайно велике значення надається державою щодо транспортних засобів та частин до них, які повинні відповідати вимогам нормативної та конструкторської документації та мати маркування для їх ідентифікації.

Наприклад, для міжнародних перевезень пасажирів та вантажів допускаються транспортні засоби на які є документи і які відповідають вимогам щодо безпеки руху, екологічної безпеки та енергозбереження країн, на територію яких передбачено в’їзд.

Конструкція та технічний стан транспортних засобів, які використовуються при міжнародних перевезеннях мають відповідати вимогам законодавства України та іноземної держави, Дозвіл на проїзд транспортний засіб має отримати власник, який займається міжнародними перевезеннями. На території України повинні виконуватись вимоги щодо встановлення та використання на транспортних засобах, які призначаються для міжнародних перевезень, контрольних приладів (тахографів) реєстрації режимів праці та відпочинку водіїв. Наголошується, що власники автобусів, що використовуються для перевезення пасажирів на комерційній основі, забезпечують їх зберігання у спеціально пристосованих для цього приміщеннях, гаражах, на майданчиках, стоянках, забезпечених засобами охорони. Забороняється зберігати транспортний засіб в житлових зонах поза спеціально відведеними для цього майданчиками. Органи місцевого самоврядування приймають рішення про організацію місць зберігання транспортних засобів.

Для того, щоб мати певне уявлення про автомобіль подаємо загальну будову вантажного та легкового автомобілів загального призначення і основні вузли й механізми.

Сучасний автомобіль представляє складну механічну систему, яка складається із специфікованих (з’єднувальних) одиниць і деталей, які в свою чергу підрозділяються на агрегати і вузли.

Специфікована (з’єднувальна) одиниця – це виріб, складові частини якого підлягають з’єднанню збірними операціями на підприємстві-виробнику.

Агрегати – це складні специфіковані одиниці із великою кількістю ступенів прохідності (як правило, не менше трьох).

Вузли – специфіковані одиниці, які є складовими частинами агрегатів.

Деталь – це виріб, виготовлений із однорідного по найменуванню і марці матеріалу, без застосування збірних операцій. Деталі, які є основою для збирання вузла чи агрегату, називаються базовими чи базисними.

Автомобіль складається із вузлів і механізмів, які утворюють три основні частини: шасі, кузов і двигун (див. рис .1, рис. 2, рис.3).

Шасі автомобіля складається із трансмісії, ходової частини і механізмів керування.

Трансмісія автомобіля складається із вузлів та агрегатів, які передають крутний момент від двигуна до ведучих коліс і які змінюють крутний момент, частоту обертів по величині і напрямку.

Основними вузлами трансмісії автомобіля є: зчеплення, коробка передач, карданна передача, головна передача, диференціал і привідні вали – півосі.

Зчеплення автомобіля – механізм, який передає крутний момент двигуна і який дозволяє короткочасно від’єднувати двигун від трансмісії і знову їх плавно з’єднувати.

Коробка передач автомобіля перетворює крутний момент по величині і напрямі і дає можливість рухатися вперед і назад, а також від’єднувати двигун від трансмісії на тривалий час.

Карданна передача автомобіля дає можливість передавати крутний момент від коробки передач до ведучих мостів під змінним кутом.

Головна передача перетворює крутний момент по величині і передає його від карданного валу через диференціал на півосі під постійним кутом.

Диференціал автомобіля дає можливість обертатися ведучим колесам із різною швидкістю.

Ходова частина є основою автомобіля, до неї відноситься рама, передня і задня осі, ресори, пружини, амортизатори, колеса і шини.

Механізми керування дають можливість керувати автомобілем – рульовим керуванням змінюють напрям руху, а гальмами сповільнюють швидкість руху і зупиняють автомобіль.

Кузов вантажного автомобіля призначений для розміщення вантажу і складається із платформи і кабіни водія. Сюди відносять крила, облицювальні елементи, капот і бризговики. Кузов легкового автомобіля призначений для розміщення в ньому водія, пасажирів та вантажу. Кузов як правило, несучої (безрамної) конструкції, до нього кріпляться всі агрегати і вузли автомобіля.

Двигун пристрій, що перетворює будь-який вид енергії в механічну роботу, яка і використовується для руху автомобіля [3]. Цей термін застосовують з кінця XIX століття поряд зі словом «мотор», яким з середини XX століття частіше називають електродвигуни та двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ).

Найпоширеніший тип двигуна – поршневий двигун внутрішнього згоряння. Також, значні перспективи розвитку мають автомобілі з газотурбінним двигуном внутрішнього згоряння. Електричні (акумуляторні) автомобілі використовуються для міських перевезень легких і дрібних вантажів. За видом пального, що використовується для поршневих двигунів внутрішнього згоряння розрізняюють: бензинові, дизельні, газобалонні, газогенераторні, а також такі, що використовують альтернативні види пального (метанол та етанол,біоетанол, біодизельне паливо і стиснений природний газ, водень).


Рис. 1. Будова вантажного автомобіля (основні частини)

а – двигун; б – кузов; в – шасі

Рис. 2. Загальна будова легкового автомобіля

1 – двигун; 2 – рульове керування; 3 – кузов; 4, 9 – задня і передня підвіска; 5 – ведучий міст; 6 – карданна передача;

7 – коробка передач; 8 – зчеплення

Рис. 3. Двигун і шасі вантажного автомобіля:
1 – двигун; 2 – зчеплення; 3 - коробка передач; 4 – рульове керування; 5 – карданна передача; 6 – задній ведучий міст;

7 – рама; 8 – ресора; 9 – колесо; 10 – паливний бак;

11 – амортизатор; 12 - передній міст

 

Отже, маючи певне уявлення про будову ТЗ, їх значення для розвитку народного господарства, держава виконує соціальний запит населення і промисловості України, дбаючи про розбудову інфраструктури і транспортного сполучення з суміжними країнами.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти

Національний університет водного господарства... та природокористування...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Транспорті

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Передмова
Розвиток економіки України, використання потенціалу промисловості, аграрного виробництва в умовах ринкових взаємовідносин, співробітництва з державами-сусідами та пожвавлення життєдіяльності суспіл

Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти
Дисципліна «Вступ до фаху» дає загальне уявлення про обрану Вами спеціальність, про її значення у сучасному суспільстві, про основні вимоги з врахуванням можливостей сучасних інформаційних технолог

Структура ВНЗ і факультету
Національний університет водного господарства та природокористування являє собою самостійну в юридичному, адміністративному і фінансовому відношенні організацію, призначену готувати спеціалістів з

Спеціаліста у ВНЗ
  Рівень освіти, який здобувається в університеті є результатом послідовного, системного та цілеспрямованого процесу засвоєння змісту навчання, який ґрунтується на загальній повній се

Форми організації навчання
Це - навчальні заняття, лекції, лабораторне і практичне виконання індивідуальних завдань; самостійна робота студентів, практична підготовка, контрольні заходи – екзамени, заліки. Л

Основні етапи підготовки спеціалістів у ВНЗ
Всі дисципліни, які вивчаються, поділяються на три типи: загальноосвітні, загальноінженерні та спеціальні. Особливо важлива роль у практичній діяльності належить математиці. Інженер повинен вільно

Як конспектувати лекцію
В навчальному процесі особливе місце відводиться лекції. Від якості лекції багато залежить якість навчання вцілому. Лекція вносить основний вклад у розвиток інтелекту студента, надає йому

Контроль знань студента
Головною формою контролю знань студентів у ВНЗ є екзамен (від латинського слова «зважування», «іспит», «випробування»). Екзамен проводиться в екзаменаційну сесію за спеціальним розкладом з

Навчальна діяльність і навчальна активність студентів
Результати навчальної діяльності студентів залежать від пам'яті, таких її властивостей, як запам'ятовування, збереження і відтворення. Розрізняють чотири види пам'яті: образну, словесно

Психологічні особливості студентської групи
Студентський колектив відрізняється від інших такими особливостями: 1) основним видом діяльності (навчання, направлене на отримання вищої освіти); 2) єдністю цілі і мотивації (пра

Вроінтеграція України як чинник соціально-економічного розвитку
  Україна як самостійна держава сформувалась на зламі тисячоліть. Українська нація формується на наших очах. Але якщо оглянутись на декілька століть назад, Україна дивовижно різномані

Введення в технологічні процеси життєвого циклу транспортних засобів у поєднанні з основами інженерної діяльності
Автомобільний парк України станом на початок 2010 року налічує: легкових автомобілів – біля 7,5 млн. шт.; автобусів – біля 150 тис. шт.; вантажних автомобілів – біля 100 тис. шт.; спеціальної і спе

Загальна структура інженерної професії
Технічний базис суспільства визначає галузеву структуру інженерних спеціальностей. У наш час існує близько 100 таких галузевих спеціальностей, так як один інженер не може бути однаково компетентним

Нженера-механіка
Підготовка інженерних кадрів по тій чи іншій спеціальності ведеться у повній відповідності з так званими кваліфікаційними характеристиками, які являють собою нормативну модель інженерної професії.

Зміни професійного шляху інженера
Нині склалась така ситуація, що значна частина спеціалістів з вищою технічною освітою не має можливості займатися дійсно інженерною діяльністю: розробляти, проектувати, виготовляти і експлуатувати

Засобів і його основні якості
Стандартизація є чинником підвищення надійності, комфортності та безпечності транспортних засобів, якості робіт та послуг відповідно до розвитку науки та техніки, потреб населення та народного госп

Фактичні знання
Фактичні знання складаються з наукових принципів і систематизованих емпіричних знань (з грецького «емпірія» – людський досвід). Сукупно обидва види знань утворюють так би мовити «кишеньков

Майстерність інженера
Майстерність або кваліфікація інженера включає наступні якості: - здатність до винахідництва, творчий підхід до справи; - метод, яким користується інженер; - особисті зді

Нженерна точка зору
Інженерне мислення характеризується спеціально винайденим терміном «ноу-хау», що буквально означає «знати що і як робити». Інженерна точка зору. Інженерна точка зору – це властиві

Прагнення до підвищення кваліфікації
У вік науково технічної революції інженерні знання старіють надзвичайно швидко. Тому розум інженера має бути гнучким і легко сприймати нові теорії і прийоми в інженерній справі, вчасно переучуватис

На транспорті
В Україні надається велике значення системі управління дорожнім рухом, так як збитки від ДТП оцінені за різною методикою складають від 1,4% ВВП до 3,5%. А особливо неоцінимою втратою для суспільств

Деякі глобальні інженерні завдання машинобудування і створення принципово нових двигунів
У ХХ столітті впевнено заявив про себе автомобіль. Можна сміливо сказати, що до недавнього часу голубенька імла, ніби джин, що виривається із вихлопних труб автомобілів, була символом міці і багатс

Залежність ДВЗ від енергетичної кризи
Отже, яке ж майбутнє автомобіля? Тут є два підходи. I. Перший - виходячи із наявності органічного палива. Американські вчені прогнозують, що органічне паливо у світі буде використан

Автомобіль і автономні джерела енергії
II. Другий підхід до майбутнього автомобіля – створення принципово нового автомобіля, який був би екологічно нешкідливим і працював на паливі, запаси якого невичерпні. Пошук такого

Які ж практичні результати?
Наприклад автомобілю «ГАЗ-24» на 100 км шляху по нормі необхідно біля 14 л бензину. Машина, яка працює на змішаному паливі, бере відповідно 8 л бензину і 800 г водню. Витрати бензину скорочуються н

Практичні заняття
Практичні заняття з дисципліни «Вступ до фаху» мають за мету навчити загальної структури і стратегії навчання у ВНЗ, формуванню вмінь і творчого пошуку фактів науки на забезпечення життєдіяльності

Теоретичні відомості по темі
Вища освіта базується на Законі «Про вищу освіту», який спрямований на врегулювання суспільних відносин у галузі навчання, виховання, професійної підготовки громадян України. Він встановлює правові

Теоретичні відомості по темі
Бібліотека університету має каталоги, які значно полегшують підбір і пошук необхідної літератури. По групуванню матеріалу каталоги можуть бути алфавітними, систематичними та іменними. В алфавітних

Теоретичні відомості по темі
Запровадження КТСОНП передбачає досягнення відповідності стандартам Європейської системи освіти, яка виходить із знань, умінь та навичок, що є надбанням випускника ВНЗ, а також забезпечення «прозор

Теоретичні відомості по темі
Автомобіль – колісний транспортний засіб, який приводиться в рух джерелом енергії, має не менше чотирьох коліс, призначений для руху безрейковими дорогами і використовується дл

Теоретичні відомості по темі
У процесі винахідництва інженеру доводиться перемагати пізнавально-психологічні бар’єри і технічні протиріччя між швидкістю і вантажопідйомністю транспортного засобу, між потужністю і економічністю

Теоретичні відомості по темі
Ідея про спалювання палива безпосередньо в циліндрі проста сама по собі. Так, помітний слід у створенні двигуна внутрішнього згоряння належить французькому механіку Ж.Ленуару, який в 1860 році його

Теоретичні відомості по темі
В автомобільному транспорті у ХХІ столітті послідовно будуть мінятись догми проектування і конструювання автомобілів. Це викликано тим, що будуть створюватись принципово нові транспортні машини з н

Контрольної роботи
1. Дайте визначення автомобіля. 2. Дайте визначення автомобільного транспорту. 3. Чим відрізняється вантажний автомобіль від автобуса? 4. Дайте визначення напівпричепа.

Ндивідуальна робота студента
Написання реферату є складовою вивчення курсу і має ряд особливостей, які необхідно врахувати, а саме: 1. Студент вибирає тему реферату з дисципліни «Вступ до фаху» (список тем поданий ниж

Список тем рефератів з дисципліни
01. Історія розвитку автомобілебудування. 02. Технічна експлуатація вантажних автомобілів. 03. Технічна експлуатація легкових автомобілів. 04. Особливості роботи дизельни

Список літератури
1. Богомолов С.І., Вершинін Г.Д. та ін. Інженер ХХІ ст. Харків: «Рубікон», 1999 – 511 с. 2. С.М.Гончаров, В.С.Мошинський. Вища освіта України і Болонський процес. Рівне: НУВГП, 2005 – 142

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги