рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти

Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти - раздел Транспорт, Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти Дисципліна «Вступ До Фаху» Дає Загальне Уявлення Про Обрану Вами Спеціальніст...

Дисципліна «Вступ до фаху» дає загальне уявлення про обрану Вами спеціальність, про її значення у сучасному суспільстві, про основні вимоги з врахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій навчання та орієнтує на формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості, здатної до постійного оновлення наукових знань, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін і розвитку в соціально-культурній сфері, організації праці в умовах ринкової економіки.

Крім того, ця дисципліна дає загальне уявлення про розвиток автомобілебудування, його експлуатацію , ТО і ремонт.

Законом України «Про автомобільний транспорт» визначаються засади організації та діяльності автомобільного транспорту, який визначає основні терміни, такі як:

Автомобільний транспорт – галузь транспорту, яка забезпечує задоволення потреб населення і суспільного виробництва у перевезеннях пасажирів та вантажів АТЗ.

Автомобільний транспорт завдяки значним швидкостям, маневреності та економічності має велике значення в економіці нашої країни. Автомобілі широко використовують для міських і міжміських перевезень пасажирів та вантажів, на будівництві, у промисловості, сільському господарстві та в інших галузях народного господарства.

Автомобіль – колісний транспортний засіб, який приводиться в рух джерелом енергії, має не менше 4-х коліс, призначений для руху безрейковими дорогами і використовується для перевезення людей та вантажів, буксирування ТЗ і виконання спеціальних робіт.

АТЗ - це автобус, вантажний та легковий автомобіль, причіп, напівпричіп.

Автомобіль вантажний – автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів. Приклади – коли автомобілі переобладнуються.

Автомобіль легковий – автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більше ніж дев’ять, з місцем водія включно.

Автобус – транспортний засіб, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більше ніж дев’ять місць, включно з місцем водія.

Напівпричіп – причіп, вісь (осі) якого розміщено позаду центра мас транспортного засобу (за умови рівномірного навантаження) і який обладнано зчіпним пристроєм, що забезпечує передачу горизонтальних і вертикальних зусиль на інший транспортний засіб, що виконує функції тягача.

Причіп– транспортний засіб без власного джерела енергії, пристосований для буксирування автомобілем.

Транспортні засоби є загального і спеціалізованого призначень. Загального призначення – автомобілі, автобуси, легкові автомобілі, причіпи.

Транспортні засоби спеціалізованого призначення використовують для перевезення певних категорій пасажирів чи вантажів (автобус для перевезення дітей, інвалідів, самоскид, цистерна, сідельний тягач, фургон, швидка медична допомога, автомобіль інкасації, ритуальний автомобіль і ін.).

Крім того, транспортний засіб спеціального призначення – це транспортний засіб, призначений для виконання спеціальних робочих функцій (для аварійного ремонту, автокран, пожежний, авто-бетономішалка, вишка розвідувальна чи бурова на автомобілі, для транспортування сміття і інших відходів, технічна допомога, автомобіль прибиральний, автомобіль-майстерня, радіологічна майстерня, автомобіль для пересувних телевізійних і звукових станцій тощо).

Законодавством про автомобільний транспорт

- визначаються основні засади правових та організаційних основ державного регулювання у сфері перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом;

- встановлюються вимоги до перевізників, водіїв та транспортних засобів щодо забезпечення безпеки перевезень та екологічної безпеки;

- визначаються системи державного контролю, прав, обов’язків та відповідальності державних органів виконавчої влади та перевізників за порушення міжнародних договорів та законодавства України.

Крім того, в главі 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» подається визначення автостанції, автобусного маршруту, автомобільного перевізника, вантажних перевезень, вантажний термінал, небезпечний вантаж, транспортно-експедиційні послуги та ін.

Завданням дисципліни «Вступ до фаху» є також вивчення студентами загальної структури і стратегії навчання у ВНЗ, формування вмінь і творчого пошуку фактів науки.

В Україні вища освіта визнана однією з провідних галузей розвитку суспільства. Основною метою державної політики в галузі освіти є створення умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина України, оновлення змісту освіти по реалізації навчально-виховного процесу відповідно до демократичних цінностей, ринкових засад економіки, сучасних науково-технічних досягнень.

Важливими є також питання престижності спеціальності, її ваги у суспільстві, матеріальних і духовних благ, які вона дає.

Для того, щоб підняти престижність інженерної спеціальності, необхідно підняти виробництво, теоретичну і практичну підготовку фахівців, виплачувати достатню винагороду за кваліфіковану працю.

Вища освіта базується на Законі «Про вищу освіту», який спрямований на врегулювання суспільних відносин у галузі навчання, виховання, професійної підготовки громадян України. Він встановлює правові, організаційні, фінансові та інші засади функціонування системи вищої освіти, створює умови для самореалізації особистості, забезпечення потреб суспільства і держави у кваліфікованих фахівцях. Закон «Про вищу освіту» має ряд статтей, що визначають права осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах. Вони мають право на:

– вибір форми навчання;

– безпечні й нешкідливі умови навчання, праці та побуту;

– трудову діяльність у позанавчальний час;

– для заочників – додаткову оплачувану відпустку у зв`язку з навчанням за основним місцем роботи, інші пільги;

– користування навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою базою ВНЗ;

– участь у науково-дослідних, дослідно-конструкторських роботах, конференціях, симпозіумах, конкурсах, виставках, представлення своїх робіт для публікацій;

– участь в обговоренні та вирішенні питань вдосконалення навчально-виховного процесу, науково-дослідної роботи, призначення стипендій, організації дозвілля, побуту, оздоровлення.

– надання пропозицій щодо умов і розмірів плати за навчання;

– участь в об`єднаннях громадян;

– обрання навчальних дисциплін за спеціальністю в межах, передбачених освітньо-професійною програмою підготовки та робочим навчальним планом;

– участь у формуванні індивідуального навчального плану;

– моральне (або матеріальне) заохочення за успіхи в навчанні та активну участь у науково-дослідній роботі;

– захист від будь-яких форм експлуатації, фізичного та психічного насильства;

– безкоштовне користування у ВНЗ бібліотеками, інформаційними фондами, послугами навчальних, наукових, методичних та інших підрозділів ВНЗ;

– канікулярну відпустку тривалістю вісім календарних тижнів;

– пільговий проїзд для студентів стаціонарної форми навчання;

– отримання стипендії.

Є ряд статтей, які в и з н а ч а ю т ь:

- обов`язки осіб, які навчаються у ВНЗ. Студенти зобов`язані додержуватись законів, статуту та правил внутрішнього розпорядку ВНЗ; виконувати графік навчального процесу та вимоги навчального плану.

– працевлаштування випускників. Випускники ВНЗ працевлаштовуються (якщо навчались за державним замовленням і яким присвоєно кваліфікацію фахівця з вищою освітою певного освітньо-кваліфікаційного рівня) на підставі направлення на роботу відповідно до угоди, укладеної між замовником, керівником ВНЗ та випускником.

Якщо випускник ВНЗ навчався за кошти третьої особи, його працевлаштування здійснюється відповідно до укладеної між ними угоди.

- форми організації навчального процесу: навчальні заняття, самостійна робота, практична підготовка, контрольні заходи. Основними видами навчальних занять є лекція, лабораторне, практичне, семінарське, індивідуальне заняття, консультація.

- особи, які навчаються у ВНЗ, можуть бути відраховані:

1. за власним бажанням;

2. за невиконання навчального плану;

3. за порушення умов контракту;

4. в інших випадках, передбачених законом.

Слід зауважити, що студенти на перший курс не поновлюються.

Переривати навчання можна за умов, які унеможливлюють виконання навчального плану (за станом здоров`я, військова служба, стажування в іноземних ВНЗ).

Поновлення в число студентів відбувається тільки під час канікул.

Студенти можуть бути переведені з одного навчального закладу в інший одного напрямку підготовки.

У ВНЗ є студентське самоврядування. Органи студентського самоврядування мають дорадчий характер і керуються законодавством. Самоврядування здійснюється на рівні групи, факультету, гуртожитку, ВНЗ. Ці органи можуть мати різні форми (сенат, парламент, старостат, студентська навчальна, наукова частина, студентські деканати, ради тощо).

Студенти несуть відповідальність за порушення законодавства про вищу освіту. Особи, винні у порушенні цього законодавства, несуть відповідальність відповідно до законів України.

Невиконання ВНЗ головних завдань діяльності, вимог стандартів вищої освіти є підставою для позбавлення його ліцензії.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти

Національний університет водного господарства... та природокористування...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Передмова
Розвиток економіки України, використання потенціалу промисловості, аграрного виробництва в умовах ринкових взаємовідносин, співробітництва з державами-сусідами та пожвавлення життєдіяльності суспіл

Структура ВНЗ і факультету
Національний університет водного господарства та природокористування являє собою самостійну в юридичному, адміністративному і фінансовому відношенні організацію, призначену готувати спеціалістів з

Спеціаліста у ВНЗ
  Рівень освіти, який здобувається в університеті є результатом послідовного, системного та цілеспрямованого процесу засвоєння змісту навчання, який ґрунтується на загальній повній се

Форми організації навчання
Це - навчальні заняття, лекції, лабораторне і практичне виконання індивідуальних завдань; самостійна робота студентів, практична підготовка, контрольні заходи – екзамени, заліки. Л

Основні етапи підготовки спеціалістів у ВНЗ
Всі дисципліни, які вивчаються, поділяються на три типи: загальноосвітні, загальноінженерні та спеціальні. Особливо важлива роль у практичній діяльності належить математиці. Інженер повинен вільно

Як конспектувати лекцію
В навчальному процесі особливе місце відводиться лекції. Від якості лекції багато залежить якість навчання вцілому. Лекція вносить основний вклад у розвиток інтелекту студента, надає йому

Контроль знань студента
Головною формою контролю знань студентів у ВНЗ є екзамен (від латинського слова «зважування», «іспит», «випробування»). Екзамен проводиться в екзаменаційну сесію за спеціальним розкладом з

Навчальна діяльність і навчальна активність студентів
Результати навчальної діяльності студентів залежать від пам'яті, таких її властивостей, як запам'ятовування, збереження і відтворення. Розрізняють чотири види пам'яті: образну, словесно

Психологічні особливості студентської групи
Студентський колектив відрізняється від інших такими особливостями: 1) основним видом діяльності (навчання, направлене на отримання вищої освіти); 2) єдністю цілі і мотивації (пра

Вроінтеграція України як чинник соціально-економічного розвитку
  Україна як самостійна держава сформувалась на зламі тисячоліть. Українська нація формується на наших очах. Але якщо оглянутись на декілька століть назад, Україна дивовижно різномані

Транспорті
  Основним завданням державної політики на автомобільному транспорті є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспор

Введення в технологічні процеси життєвого циклу транспортних засобів у поєднанні з основами інженерної діяльності
Автомобільний парк України станом на початок 2010 року налічує: легкових автомобілів – біля 7,5 млн. шт.; автобусів – біля 150 тис. шт.; вантажних автомобілів – біля 100 тис. шт.; спеціальної і спе

Загальна структура інженерної професії
Технічний базис суспільства визначає галузеву структуру інженерних спеціальностей. У наш час існує близько 100 таких галузевих спеціальностей, так як один інженер не може бути однаково компетентним

Нженера-механіка
Підготовка інженерних кадрів по тій чи іншій спеціальності ведеться у повній відповідності з так званими кваліфікаційними характеристиками, які являють собою нормативну модель інженерної професії.

Зміни професійного шляху інженера
Нині склалась така ситуація, що значна частина спеціалістів з вищою технічною освітою не має можливості займатися дійсно інженерною діяльністю: розробляти, проектувати, виготовляти і експлуатувати

Засобів і його основні якості
Стандартизація є чинником підвищення надійності, комфортності та безпечності транспортних засобів, якості робіт та послуг відповідно до розвитку науки та техніки, потреб населення та народного госп

Фактичні знання
Фактичні знання складаються з наукових принципів і систематизованих емпіричних знань (з грецького «емпірія» – людський досвід). Сукупно обидва види знань утворюють так би мовити «кишеньков

Майстерність інженера
Майстерність або кваліфікація інженера включає наступні якості: - здатність до винахідництва, творчий підхід до справи; - метод, яким користується інженер; - особисті зді

Нженерна точка зору
Інженерне мислення характеризується спеціально винайденим терміном «ноу-хау», що буквально означає «знати що і як робити». Інженерна точка зору. Інженерна точка зору – це властиві

Прагнення до підвищення кваліфікації
У вік науково технічної революції інженерні знання старіють надзвичайно швидко. Тому розум інженера має бути гнучким і легко сприймати нові теорії і прийоми в інженерній справі, вчасно переучуватис

На транспорті
В Україні надається велике значення системі управління дорожнім рухом, так як збитки від ДТП оцінені за різною методикою складають від 1,4% ВВП до 3,5%. А особливо неоцінимою втратою для суспільств

Деякі глобальні інженерні завдання машинобудування і створення принципово нових двигунів
У ХХ столітті впевнено заявив про себе автомобіль. Можна сміливо сказати, що до недавнього часу голубенька імла, ніби джин, що виривається із вихлопних труб автомобілів, була символом міці і багатс

Залежність ДВЗ від енергетичної кризи
Отже, яке ж майбутнє автомобіля? Тут є два підходи. I. Перший - виходячи із наявності органічного палива. Американські вчені прогнозують, що органічне паливо у світі буде використан

Автомобіль і автономні джерела енергії
II. Другий підхід до майбутнього автомобіля – створення принципово нового автомобіля, який був би екологічно нешкідливим і працював на паливі, запаси якого невичерпні. Пошук такого

Які ж практичні результати?
Наприклад автомобілю «ГАЗ-24» на 100 км шляху по нормі необхідно біля 14 л бензину. Машина, яка працює на змішаному паливі, бере відповідно 8 л бензину і 800 г водню. Витрати бензину скорочуються н

Практичні заняття
Практичні заняття з дисципліни «Вступ до фаху» мають за мету навчити загальної структури і стратегії навчання у ВНЗ, формуванню вмінь і творчого пошуку фактів науки на забезпечення життєдіяльності

Теоретичні відомості по темі
Вища освіта базується на Законі «Про вищу освіту», який спрямований на врегулювання суспільних відносин у галузі навчання, виховання, професійної підготовки громадян України. Він встановлює правові

Теоретичні відомості по темі
Бібліотека університету має каталоги, які значно полегшують підбір і пошук необхідної літератури. По групуванню матеріалу каталоги можуть бути алфавітними, систематичними та іменними. В алфавітних

Теоретичні відомості по темі
Запровадження КТСОНП передбачає досягнення відповідності стандартам Європейської системи освіти, яка виходить із знань, умінь та навичок, що є надбанням випускника ВНЗ, а також забезпечення «прозор

Теоретичні відомості по темі
Автомобіль – колісний транспортний засіб, який приводиться в рух джерелом енергії, має не менше чотирьох коліс, призначений для руху безрейковими дорогами і використовується дл

Теоретичні відомості по темі
У процесі винахідництва інженеру доводиться перемагати пізнавально-психологічні бар’єри і технічні протиріччя між швидкістю і вантажопідйомністю транспортного засобу, між потужністю і економічністю

Теоретичні відомості по темі
Ідея про спалювання палива безпосередньо в циліндрі проста сама по собі. Так, помітний слід у створенні двигуна внутрішнього згоряння належить французькому механіку Ж.Ленуару, який в 1860 році його

Теоретичні відомості по темі
В автомобільному транспорті у ХХІ столітті послідовно будуть мінятись догми проектування і конструювання автомобілів. Це викликано тим, що будуть створюватись принципово нові транспортні машини з н

Контрольної роботи
1. Дайте визначення автомобіля. 2. Дайте визначення автомобільного транспорту. 3. Чим відрізняється вантажний автомобіль від автобуса? 4. Дайте визначення напівпричепа.

Ндивідуальна робота студента
Написання реферату є складовою вивчення курсу і має ряд особливостей, які необхідно врахувати, а саме: 1. Студент вибирає тему реферату з дисципліни «Вступ до фаху» (список тем поданий ниж

Список тем рефератів з дисципліни
01. Історія розвитку автомобілебудування. 02. Технічна експлуатація вантажних автомобілів. 03. Технічна експлуатація легкових автомобілів. 04. Особливості роботи дизельни

Список літератури
1. Богомолов С.І., Вершинін Г.Д. та ін. Інженер ХХІ ст. Харків: «Рубікон», 1999 – 511 с. 2. С.М.Гончаров, В.С.Мошинський. Вища освіта України і Болонський процес. Рівне: НУВГП, 2005 – 142

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги