Методичні вказівки

При вивченні вказаної теми треба чітко зрозуміти основні властивості замкнених систем автоматизованого керування: з від'ємним зворотнім жорстким зв'язком по швидкості; з додатнім зворотнім зв'язком по струму і від'ємним жорстким зворотнім зв'язком по швидкості; і від'ємним зворотнім зв'язком по напрузі. Треба також знати, яким чином параметри системи, в частості, коефіцієнти підсилення ланцюгів зворотних зв'язків по швидкості , струму і напруги впливають на статичну похибку, стійкість і якість перехідних процесів.

Сучасні замкнені системи автоматизованого керування мають регулятори (швидкості, струму та інші), електро-машинні, магнітні підсилювачі, тиристорні перетворювачі. На відміну від без інерційного тиристорного перетворювача, магнітні підсилювачі (МП) та інші мають значну інерційність. Для потужних МП постійна часу досягає декількох секунд. Регулятори швидкості різних виробничих механізмів часто будуються по принципу підпорядкованого регулювання параметрів, зазвичай з двома контурами: внутрішнім контуром струму і зовнішнім контуром швидкості.

Треба звернути увагу на те, що динамічні властивості системи визначає передавальна функція, тому для її визначення треба знати передавальні функції окремих ланок і їх взаємозв'язки. Критерії оцінки стійкості замкнених систем.

Особливу увагу слід приділити вивченню стежного електропривода і його практичного використання в автоматичних регуляторах подачі долота.

Слід уважно ознайомитись з замкненою системою стабілізації потужності на валу занурювального двигуна, яка дозволяє більш, повно використовувати потужність двигуна електробура під час буріння свердловин на нафту і газ.

Вивчити основні задачі мікропроцесорного керування електроприводами, архітектуру мікропроцесора. Розібратися в аналоговій і мікропроцесорній системі керування електро-приводами з двигуном постійного струму незалежного збудження.

Література: [1.1, с.242-250, 505-508, 512-521; 1.2, с.159-204; 1.3, тема 5; 1.11, с.8-75]