Характеристики та показники регулюючих органів.

До характеристик регулюючих органів відносяться діапазон регулювання і так звана робоча характеристика, а до показників, які визначають розміри і конструкцію регулюючих органів, належать пропускна здатність і умовний прохід.

Діапазон регулювання R – це відношення максимальної витрати середовища до мінімальної, яке відповідає переміщенню регулюючого органу з одного крайнього положення в інше:

Робоча характеристика – це залежність витрати середовища Q від положення регулюючого органу ХР.О.: .

  Робочі характеристикирегулюючих органів звичайно виражаються у безрозмірній формі і подаються у вигляді графіків. Для регулювання витрат технологічних потоків речовин застосовуються регулюючі органи як з лінійними, так і з нелінійними (випуклої або опуклої форми) робочими характеристиками.

Під пропускною здатністю Kv3/год) регулюючого органу розуміють витрату рідини в м3/год густиною 1000 кг/м3, яка пропускається регулюючим органом при перепаді тисків на ньому 0,1 МПа.

Максимальну величину пропускної здатності Kry, яка відповідає максимальному переміщенню затвору, називається умовною пропускною здатністю (в м3/год).

Умовним проходом регулюючого органу називають номінальний діаметр прохідного перерізу в під’єднувальних фланцях і позначають через Dy.

Регулюючі клапани бувають з умовним проходом Dy = 15 ÷ 300 мм і умовною пропускною здатністю Kry = 0,1 ÷ 2500 м3/год. В регулюючих заслінках і шиберах умовна пропускна здатність Kry може становити до 10000 м3/год.