Виконавчі механізми регулюючих органів.

В системах автоматичного регулювання теплоенергетичних об’єктів для переміщення регулюючих органів відповідно до командних сигналів від електричних регуляторів застосовують електричні виконавчі механізми. Зазвичай в комплекті з електричними регуляторами застосовують електричні обертові виконавчі механізми контактного МЭОК і безконтактного МЭОБ керування.

Керування МЭОК здійснюється з допомогою магнітного контактний пускача ПМРТ-69, а керування МЭОБ – з допомогою безконтактного тиристорного пускача з підсилювачем У101 або з підсилювачем У29. Для показу переміщення вихідного валу виконавчого механізму вони споряджаються індикатором положення з уніфікованим вихідним сигналом сталого струму 0 ÷ 5 мА.

Основною частиною виконавчого механізму є сервопривід. Це трифазний асинхронний електродвигун змінного струму, розрахований на напругу 220/380 В і частоту обертання 1400 об/хв, з’єднаний з двоступеневим редуктором. Перший ступінь редуктора і1=1:70, другий і2=1:40 (1:20). Загальне передавальне число редуктора ір = 2800 (1400). До вихідного валу сервоприводу закріплюється важіль для під’єднання з регулюючим органом. Повний хід сервоприводу відповідає поверненню вихідного валу на 90о. Час повного ходу валу виконавчого механізму називається часом сервоприводу Тс (серводвигуна). Електричні сервоприводи випускається різних модифікацій з різною потужністю електродвигуна, які створюють на вихідному валі крутний момент 25; 100; 200; 400 кг • м та різним часом серводвигуна від 15 до 60 с.

Для керування сервоприводами можуть застосовуватися колонки дистанційного керування типу КДУ, споряджені давачем переміщення вихідного валу та шляховими вимикачами. Крім цього вони мають два кінцеві вимикачі та електромагнітне гальмо.