рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Дизелі 6ДТНА1 та 6ДТНА2

Дизелі 6ДТНА1 та 6ДТНА2 - раздел Транспорт, Характеристика підприємства та наявність попереднього досвіду у сфері автомобільного дизелебудування   Усі Без Винятку Світові Двигунобудівні Фірми Дотримуються Єди...

 

Усі без винятку світові двигунобудівні фірми дотримуються єдиного принципу розгортання двигунів у ряд, коли при однаковій розмірності потужнісний ряд забезпечується за рахунок кількості циліндрів, тиску наддуву і частоти обертання колінчастого вала. Такий спосіб створення ряду дозволяє мати єдине діюче виробництво зі збереженням технології виготовлення уніфікованих деталей, скоротити номенклатуру двигунів, забезпечити їх обслуговування, зменшити перелік запасних деталей, максимально підвищити ефективність ремонтних баз, поліпшити якість навчання обслуговуючого персоналу.

Розробивши малолітражні дизелі сімейств ДТА та ДТНА у дво- , три- і чотирициліндровому виконанні, КП ХКБД здобуло досвід створення єдиного типорозмірного ряду ВМД багатоцільового призначення, а тому не бачить суттєвих науково-технічних проблем для розробки у найкоротший термін найсучаснішого шестициліндрового рядного ВМД з номінальною потужністю 110 ‑ 130 кВт (150 ‑ 175 к.с.) (при nном = 4200 хв-1) з можливістю їх подальшого форсування.

Запорукою доцільності створення такого дизеля насамперед може бути світовий попит у цьому напрямку розвитку. Його вивчення здійснено за допомогою сучасної інформаційно-пошукової системи КАД, до речі, яка стала (з дозволу авторів) провідною інформаційною картою при проведенні НДР з вибору основних конструктивних параметрів перспективних ВМД, які закладені у дизелі серії ДТНА.

Вибірку з технічних характеристик існуючих у світі шестициліндрових рядних ВМД приведено у табл. 3.1.

Таблиця 3.1.

Основні конструктивні і регулювальні параметри сучасних малолітражних високообертових дизелів у шестициліндровому виконанні

N п/п Фірма / рік початку виробництва D, мм S, мм iVh, см3 Ne ном, кВт/к.с. nном, хв-1 Мк.max, Н×м nк.max, хв-1 e S/D Кількість клапанів на циліндр
Toyota / 125/170 18,6 1,06
Mercedes-Benz / 2000 88,3 145/197 1,00
BMW / 142/193 1,05
Opel / 82,8 110/150 17,5 1,04
Land Rower / 2004 130/177 18,1 1,05
BMW / 210/286 1,07

 

Наведена у табл. 3.3 вибірка дозволяє зробити висновок про досить обмежене коло фірм і країн, здатних на розробку та впровадження у виробництво шестициліндрових рядних ВМД. При цьому найсучасніша модель дизеля фірми BMW, виробництво якої розпочато у 2008 році, а питома потужність складає 95 к.с./л, має основні конструктивні параметри дуже близькі до дизелів серії 6ДТНА (робочий об'єм двигуна 2993 см3 та 2988 см3 відповідно), а фірма Land Rower, у свій час також застосувала надлишкові потужності виробництва двигунів для танків і літаків під цивільну автомобільну галузь.

Характеристики дизелів 6ДТНА1 і 6ДТНА2, які очікуються внаслідок проведених НДР та запропонованих конструктивних рішень, наведені у таблиці 3.2.

 

Таблиця 3.2.

Порівняльні характеристики дизелів 6ДТНА1 і 6ДТНА2, які очікуються у результаті проектування

 

№ з/п Техніко-економічні характеристики, комплектація, конструктивні параметри і експлуатаційні показники Марка дизеля
6ДТНА1 6ДТНА2
Позначення 6 ЧНА-1 8,8/8,2 6 ЧНА-2 8,8/8,2
Число циліндрів (і)
Розташування циліндрів Рядне (R) Рядне (R)
Робочий об'єм дизеля (iVh), см3
Діаметр циліндра, мм
Хід поршня, мм
Відношення S/D 0,93 0,93
Ступінь стискання
Камера згоряння Нерозділена, відкрита Нерозділена, відкрита
Система паливоподачі Безпосередньої дії Типу Common Rail
Спосіб наповнення циліндрів повітрям Турбонаддув, що регулюється Турбонаддув, що регулюється
Спосіб збільшення коефіцієнта наповнення Охолоджувач повітря для наддуву Охолоджувач повітря для наддуву
Кількість клапанів на циліндр
Кількість та схема розташування розподільних валів Один, верхнєрозташований Один, верхнєрозташований
Номінальна потужність кВт (к.с.) 110 (150) 129 (175)
Частота обертання КВ при номінальній потужності, хв-1
       
Продовження табл. 3.2.
Максимальний крутний момент, Н×м 367,5
Частота обертання КВ при максимальному крутному моменті, хв-1 2200-2600 2200-2400
Частота обертання КВ на режимі холостого ходу, хв-1 Мінімальна 800 Максимальна 4500 Мінімальна 600 Максимальна 4300
Маса дизеля у комплектності згідно ГОСТ 14846‑81, кг
Мінімальна питома витрата паливаг/кВт×год (г/к.с.×год) 230 (170) 210 (150)
Екологічні показники EURO‑3 EURO‑4

 

Зовнішній вигляд дизеля 6ДТНА1 ілюструє 3D-модель, яка представляє вид з боку паливно-регулюючої апаратури (рис. 3.16). Розробка цього двигуна базується на науково-технічних рішеннях аналогічних двигуну 4ДТНА1 (див. п. 3.2.1).

Рис. 3.16. 3D-модель дизеля 6ДТНА1
(вид з боку паливно-регулюючої апаратури)

 

Окрім того, черговим важливим кроком на шляху підвищення паливно-економічних і екологічних показників дизеля 6ДТНА1 порівняно зі своїм аналогом є суттєве збільшення закручення повітряного заряду відносно осі циліндра за рахунок зміни конструкції впускного тракту взагалі та розташування впускного каналу у головці циліндрів зокрема. При цьому впускні вікна розташовані з боку паливної апаратури, тобто на стороні, протилежній випуску відпрацьованих газів.

Розробка дизеля 6ДТНА2 повністю базується на конструктивних рішеннях та сучасній елементній базі дизеля 4ДТНА2, який розробляється паралельно.

Крім того, з метою досягнення максимального комфорту пасажирів при застосуванні дизелів серії 6ДТНА у якості автобусних силових установок, двигуни 6ДТНА1 і 6ДТНА2 обладнані гасителями крутних коливань. Гасителі рідинного тертя вмонтовані у маховики, а їх конструкція вже відпрацьована КП ХКБД у процесі доводки спеціального трициліндрового дизеля 3ТД‑3А для броньованої колісної машини.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Характеристика підприємства та наявність попереднього досвіду у сфері автомобільного дизелебудування

Зведення про проходження практики.. характеристика підприємства та наявність попереднього досвіду у сфері.. опис підприємства технічного забезпечення кп харківське конструкторське бюро з двигунобудування..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Дизелі 6ДТНА1 та 6ДТНА2

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Характеристика підприємства та наявність попереднього досвіду у сфері автомобільного дизелебудування
2.1. Опис підприємства технічного забезпечення - КП "Харківське конструкторське бюро з двигунобудування"   Історія ХКБД бере свій початок у травні

Найменування інноваційної продукції
  Автомобільні малолітражні дизельні двигуни марок 4ДТНА1, 4ДТНА2, 6ДТНА1 и 6ДТНА2, які можуть бути розроблені вперше в Україні Казенним підприємством "Харківське конструкторське

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги