рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Службове розслідування: призначення, мета та сутність

Службове розслідування: призначення, мета та сутність - Конспект, раздел Транспорт, Автомобілі та автомобільне господарство Дорожньо-Транспортні Пригоди За Участю Дорожніх Транспортних Засобів Автотран...

Дорожньо-транспортні пригоди за участю дорожніх транспортних засобів автотранспортного підприємства в усіх випадках (незалежно від вини водія) призводять до нанесення державі в особі автотранспортного підприємства матеріальної шкоди. Крім того, необхідно враховувати, що за наявності повної або часткової вини водія (при певних обставинах), дорожньо-транспортна пригода може бути кваліфікована за статтею 196 Кримінального кодексу України «Необережне знищення або пошкодження майна».

Саме тому для встановлення причин та умов дорожньо-транспортної пригоди, під час якої пошкоджено майно, визначення, винних осіб та ступеня їх вини у скоєній дорожньо-транспортній пригоді, розміру завданої державі шкоди, а також для висвітлення інших питань, пов'язаних з дорожньо-транспортною пригодою, в автотранспортному підприємстві повинно бути призначене та проведене службове розслідування.

Розслідування здійснюється відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру (постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 р. N 270, Положення про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків професійних захворювань і аварій на виробництві (постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2001 р. N 1094 та Інструкції про порядок службового розслідування службового розслідування і розбору дорожньо-транспортних пригод КД-238 УРСР Мінтрансом УРСР, 1990|

Метою службового розслідування дорожньо-транспортних пригод є:

1) встановлення обставин, умов і причин його виникнення;

2) виявлення порушень норм і правил безпеки дорожнього руху, що сприяли виникненню дорожньо-транспортних пригод;

3) розробка заходів щодо попередження дорожньо-транспортних пригод.

Як видно, службове розслідування містить у собі широке коло важливих питань. Для їх вирішення потрібні певна кваліфікація інженерно-технічних працівників автотранспортних підприємств, час, технічні засоби (устаткування, дорожні транспортні засоби) і ін. Питання, що стосуються реконструкції механізму дорожньо--транспортної пригоди, є частиною службового розслідування й повинні вирішуватися службовою експертизою, її сутність повинна відображатися в документі — висновку службової експертизи дорожньо-транспортної пригоди. Останній повинен становити частину загального документа — акта службового розслідування дорожньо-транспортної пригоди.

Висновки службової експертизи дорожньо-транспортної пригоди повинні бути підтверджені розрахунками, вимогами нормативних документів і т. ін.

З дозволу працівників органів дізнання і слідства посадова особа, що проводить службове розслідування повинна ознайомитися з первинною документацією по дорожньо-транспортній пригоді. Але слід зазначити, що нині такої взаємодії між вказаними суб'єктами поки що немає. Це призводить до низької якості розслідування дорожньо-транспортних пригод у цілому.

Первинні дані по дорожньо-транспортній пригоді мають першочергове значення для реконструкції пригоди. Це стосується й службової експертизи (службового розслідування), інформація якої, безумовно, може об'єктивно впливати на відновлення механізму дорожньо-транспортної пригоди після оцінки слідчими органами або органами дізнання.

Потрібно знати те, то об'єктивність розслідування обставин дорожньо-транспортної пригоди повністю залежить від особи, яка його проводить, і, звичайно, від особи, що проводить дізнання (слідство) по дорожньо-транспортній пригоді.

Взаєморозуміння (з технічної точки зору) і взаємодія цих осіб визначають успіх у рішенні поставлених питань для об'єктивного відновлення механізму дорожньо-транспортної пригоди.

Взаємовідносини цих осіб повинні бути визначені відповідними правовими документами. Ця обставина підтверджується результатами вивчення багатьох матеріалів службових розслідувань. У виняткових випадках дві сторони — автопідприємство і органи слідства — приходять до спільного висновку при дослідженні матеріалів дорожньо-транспортної пригоди.

Нажаль, у більшості випадків маємо негативні результати. Залишаються осторонь об'єктивні дані, які не використовуються при розслідуванні дорожньо-транспортної пригоди, але, могли б допомогти об'єктивному відновленню механізму пригоди.

У висновок службової експертизи, ґрунтуючись на практиці судових автотехнічних експертиз, повинні входити наступні розділи: вступ, інженерно-дослідницький, заключний (висновки) .

Залежно від складності питань, які вирішуються під час розслідування не всі позиції повинні увійти у висновок службової експертизи. Однак, у другому розділі висновку в обов'язковому порядку повинні зайняти місце: розрахунок, схема дорожньо-транспортної пригоди (обов'язково в масштабі), фотографії ушкодженого в дорожньо-транспортній пригоді дорожнього транспортного засобу.

Відсутність інженерно-технічної, довідкової й методичної літератури з розслідування дорожньо-транспортних пригод в автотранспортних підприємствах не дає змоги об'єктивно вирішувати це важливе питання. Звідси й незадовільний рівень результатів після проведення цього заходу.

Службове розслідування, як правило, повинно проводитися у взаємодії з органами дізнання: Державної автомобільної інспекції та організаціями, які відповідають за стан автомобільної дороги. При його проведенні, по сугі справи, кожна особа «вариться у власному соку», що впливає на достовірність результату.

При проведенні службового розслідування дорожньо-транспортної пригоди практично не використовуються розрахунки. Цей недолік є першопричиною незадовільного розслідування дорожньо-транспортної пригоди. У першу чергу, на підставі результатів службового розслідування дорожньо-транспортної пригоди повинна поліпшуватися робота з попередження дорожньо-транспорт-них пригод і, отже, тяжких їхніх наслідків.

Кожен випадок катастрофи, аварії, ушкодження і поломки повинен розслідуватися негайно. Якщо дорожньо-транспортна пригода закінчилася тяжкими наслідками (травматизмом чи загибеллю людей, значним матеріальним збитком), керівник автотранспортного підприємства зобов'язаний негайно повідомити прокуратуру і одночасно призначити адміністративне розслідування. Розслідування катастроф і інших пригод, пов'язаних із загибеллю людей чи які спричинили інші тяжкі наслідки, керівник автотранспортного підприємства проводить особисто, інші пригоди — призначена ним особа.

Якщо повідомлення про пригоду отримано не від працівників Державної автомобільної інспекції, то остання, а також прокуратура сповіщаються про скоєну пригоду.

Для проведення адміністративного розслідування призначається посадова особа служби безпеки дорожнього руху, а у випадках, передбачених наказами і директивами міністерства і відомства до якого входить дане автопідприємство, — комісія. Як правило, комісія займається розслідуванням найбільш складних пригод, що вимагають вивчення і дослідження великої кількості документального матеріалу, виконання широкого спектру дій по виявленню і установленню фактичних обставин пригоди.

Розслідування пригоди проводиться з метою встановлення його обставин, характеру ушкодження на дорожньому транспортному засобі, причин пригоди, ступеня винності водія, старшого машини і інших посадових осіб автотранспортного підприємства в скоєній пригоді, а також визначення величини збитку, нанесеного цією пригодою. Розслідування повинне бути закінчене в десятиденний термін. У необхідних випадках цей термін керівником (начальником) вищого органу може бути продовжений, але не більше ніж на один місяць.

Посадова особа (голова комісії), що проводить адміністративне розслідування, повинна під розпис ознайомити з усіма зібраними ним матеріалами і висновком осіб, які притягуються до відповідальності і потерпілих. Оцінка про ознайомлення робиться на зворотній стороні останнього аркуша висновку. Особа, що проводила розслідування по таких фактах збирає і прилучає до матеріалів розслідування документи медичного характеру.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Автомобілі та автомобільне господарство

Конспект лекцій з навчальної дисципліни. Кафедра Автомобілі та автомобільне господарство.. Конспект лекцій з навчальної дисципліни..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Службове розслідування: призначення, мета та сутність

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Відповідальність за порушення законодавства про дорожній рух
Юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства про дорожній рух, відповідних правил, нормативів і стандартів, несуть відповідальність згідно з законодавством України, а саме статей 80,

Досвід забезпечення безпеки дорожнього руху в різних країнах
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно жертвами дорожньо-транспортних подій (далі - ДТП) у всьому світі стають 1,2 млн. чоловік, а близько 50 млн. отримують поранення або залиш

Адміністративні стягнення передбачені за порушення Правил Дорожнього Руху
Статті КУпАП Види адміністративних порушень Розмір штрафу або інші стягнення Стаття 80. Випуск в експлуата

Основні положення щодо допуску до керування транспортними засобами
Кожний громадянин, який досяг визначеного Законом віку, не має медичних протипоказань та пройшов повний курс навчання за відповідними програмами, може в установленому порядку отримати право на керу

Основні положення щодо допуску до керування транспортними засобами
Кожний громадянин, який досяг визначеного Законом віку, не має медичних протипоказань та пройшов повний курс навчання за відповідними програмами, може в установленому порядку отримати право на керу

Допуск транспортних засобів до участі у дорожньому русі
  До участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, що мають сертиф

Основні вимоги щодо переобладнання транспортних засобів
Переобладнання транспортних засобів, тобто зміна типу або марки (моделі), призначення чи параметрів конструкції транспортних засобів, що перебувають в експлуатації, шляхом установки кабіни, кузова

Реєстрація та облік транспортних засобів
  Державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхі

Інструктажі для водіїв
На підприємствах, які експлуатують автомобільний транспорт, установлюються наступні інструктажі з безпеки дорожнього руху: - вступний; - первинний; - цільовий; -

Пропаганда безпеки
Пропаганда безпеки є важливим інструментом формування правильного сприймання як самих питань безпеки руху автотранспорту і попередження ДТП, так і доведення інформації в цій сфері до виконавців. За

Посадова інструкція фахівця з безпеки руху
Інженер з безпеки руху повинен знати: - будову, призначення та конструктивні особливості автомобіля; - правила технічної експлуатації рухомого складу автомобільного транспорту;

Функціонування кабінету (класу) безпеки дорожнього руху
Служба безпеки дорожнього руху для виконання покладених на неї функцій забезпечується спеціальним автомобілем. Підприємство, установа, організація виділяє приміщення для кабінету (класу) з безпеки

Перелік нормативних документів , що регламентують вимоги до режиму праці і відпочинку водіїв, побутових умов
  Конвенція про тривалість робочого часу і періодів відпочинку на дорожньому транспорті МОП N 67, прийнята 8 червня 1939 року, вступила в силу 18 березня 1995 року. Положення

Питань, які потребують висвітлення під час проведення
"Дня безпеки руху" Наявність і функціонування служб безпеки руху. Наявність в положеннях про структурні підрозділи та посадових інструкціях конкретних о

Поняття дорожньо-транспортної пригоди
Загальне поняття дорожньо-транспортної пригоди визначено у п.1.10 Правил дорожнього руху (ПДР): це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені

Види ДТП
Важливою характеристикою, що відображає механізм скоєння ДТП, є його вид. Залежно від категорії учасників дорожнього руху та способу скоєння, на підставі наказу МВС Укр

ДТП з тяжкими наслідками та резонансні
Такими пригодами відповідно до додатку 1 до наказу МВС України від 04.10.2003 № 1155 “Перелік резонансних злочинів та інших надзвичайних подій, інформація про які подається до МВС України, головних

Облік дорожньо-транспортних пригод
Підприємства та Перевізники ведуть облік усіх ДТП за участю транспортних засобів, власниками яких вони є, незалежно від місця скоєння пригоди, її наслідків і вини водія у журналі за відповідною фор

Першочергові завдання при оформленні дорожньо-транспортної пригоди
При здійсненні дорожньо-транспортної пригоди інспектор Державної автомобільної інспекції чи посадові особи автотранспортного підприємства на місці останньої повинні: 1) вжити заходів по на

Заходи щодо запобігання ДТП та фактів порушення вимог з безпеки дорожнього руху
ДТП за участю транспорту Підприємств, в яких ніхто не загинув, а кількість травмованих не перевищує двох чоловік в тижневий строк після закінчення службового розслідування розглядаються на позачерг

Розміщення рекламоносіїв на автомобільних дорогах
Розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до вимог законів та інших нормативно-правових актів за погодженням з органами державного управління авт

Основні вимоги щодо будівництва, реконструкції і ремонту автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів
Усі роботи по будівництву, реконструкції і ремонту автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів повинні здійснюватись згідно з проектами та вимогами правил, нормативів і стандартів України

Обмеження або заборона дорожнього руху при виконанні робіт на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах
При виконанні робіт в смузі відведення автомобільної дороги, вулиці та залізничного переїзду, якщо це загрожує безпечному чи безперебійному руху транспорту і пішоходів, організації, що відповідають

Організація дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах
Організація дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах здійснюється із застосуванням технічних засобів та автоматизованих систем керування дорожнім рухом відповідно

Правила перевезення пасажирів
Правила перевезення пасажирів регламентуються ПДР (розділ 21). Дозволяється перевозити пасажирів у транспортному засобі обладнаному місцями для сидіння в кількості, що передбачена технічною характе

Вимоги до перевезення дітей
Відповідно до ПДР перевезення автобусом (мікроавтобусом) організованої групи дітей здійснюється за умови обов'язкового проведення інструктажу з дітьми та супровідниками щодо правил безпечної поведі

Правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів
  2.03.2000 року Україна вступила до Європейської Угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів” (ДОПНВ), що привело до зміни деяких нормативних документів. Для того щ

Загальні вимоги при перевезенні небезпечних вантажів
Згідно до Європейської Угоди “Про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів” (ДОПНВ) до керування транспортними засобами, на яких перевозяться небезпечні вантажі, допускаються водії, що м

Вимоги до екіпажу транспортного засобу, що здійснює перевезення небезпечних вантажів
Згідно до наказу МВС України від 26.07.2004 № 822 водії транспортних засобів зобов'язані виконувати вимоги Правил дорожнього руху, цих Правил та виконувати всі умови, зазначені в дозволі на дорожнє

Заходи безпеки і дії водіїв при виникненні інцидентів під час перевезення небезпечних вантажів
При виникненні дорожньо-транспортних випадків із транспортними засобами, що перевозять небезпечні вантажі, можливі витік, розливи, присипання небезпечних речовин, які сприяють виникненню пожежі, ви

Документи при здійснені перевезення небезпечного вантажу
При здійснені перевезення небезпечного вантажу повинні бути документи: - у водія юридичної особи або фізичної особи-підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах:

Перевезення великогабаритних та великовагових вантажів
  Перевезення великогабаритних та великовагових вантажів на автотранспорті регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 року № 30 «Про проїзд великогабаритних

До інформаційних таблиць небезпечного вантажу та знаків небезпеки, що розміщуються на транспортних засобах, цистернах та контейнерах
  Довжина інформаційних таблиць дорівнює 400 мм, а ширина — 300мм. Вони повинні мати чорне облямування завширшки 15 мм. Якщо площа поверхні або конструкція транспортного засобу не доз

До інформаційних таблиць небезпечного вантажу та знаків небезпеки, що розміщуються на транспортних засобах, цистернах та контейнерах
  Довжина інформаційних таблиць дорівнює 400 мм, а ширина — 300мм. Вони повинні мати чорне облямування завширшки 15 мм. Якщо площа поверхні або конструкція транспортного засобу не доз

До інформаційних таблиць небезпечного вантажу та знаків небезпеки, що розміщуються на транспортних засобах, цистернах та контейнерах
  Довжина інформаційних таблиць дорівнює 400 мм, а ширина — 300мм. Вони повинні мати чорне облямування завширшки 15 мм. Якщо площа поверхні або конструкція транспортного засобу не доз

Організація подання медичної допомоги потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах
Для забезпечення подання допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод місцеві органи охорони здоров'я за погодженням з підрозділами Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ Укр

Страхування водіїв, пасажирів, транспортних засобів
  Страхування водіїв, ДТЗ та пасажирів проводиться на підставі Закону України "Про страхування" із змінами, внесеними Законами України від 12 липня 2001 року N 2664-III та N

Страхування наземного транспорту
Наземний транспорт, як об'єкт підвищеної небезпеки, несе ризик довкіллю, і особливо життю та здоров'ю людей, а водночас сам досить часто і легко стає об'єктом ушкодження. Питання підвищення надійно

Страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів
Страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів є одним із найбільш масових видів страхування, який у більшості країн світу є за формою обов'язковим видом страхування. Здійсне

Інші види страхування
Знаходячись за кермом, водій вимушений кожні 4 секунди приймати рішення. Це означає, що він постійно знаходиться в екстремальній ситуації. У 2006 році в Україні сталося 46,5 тисяч ДТП з потерпілими

Інші види страхування
Знаходячись за кермом, водій вимушений кожні 4 секунди приймати рішення. Це означає, що він постійно знаходиться в екстремальній ситуації. У 2006 році в Україні сталося 46,5 тисяч ДТП з потерпілими

Нормативних документів щодо страхування водіїв, пасажирів, транспортних засобів
Закон України "Про страхування" (витяг ст. 6 п. 18, 24). Постанова Верховної Ради України від 07.03.96 N 85/96-ВР. Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне

Вимоги до перевізників щодо забезпечення належного технічного стану ДТЗ
Технічний стан та обладнання ДТЗ, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів (в т.ч. небезпечних, великовагових та великогабаритних), повинні відповідати вимогам Закону України "Про дорож

Законодавче забезпечення щодо організації ремонту та технічного обслуговування транспортних засобів на підприємстві
Законодавче забезпечення щодо організації ремонту та технічного обслуговування транспортних засобів на підприємстві здійснюється на підставі законів України «Про транспорт» , «Про дорожній рух», «П

Графік перевірки технічного стану КТЗ
Перевізник щокварталу складає графік перевірки технічного стану КТЗ, форму якого наведено в додатку 2 до цього Порядку. Цей графік узгоджують з датами виконання операцій технічного обслуговування і

Документування результатів перевірки технічного стану КТЗ перевізником
Перевізник веде облік операцій перевірки технічного стану КТЗ у журналах, які складають та зберігають на паперових та/або електронних носіях. Журнал реєстрації операцій перевірки технічног

Механік контрольно-пропускного пункту
Завдання та обов'язки. Здійснює контроль за технічним станом автотранспортних засобів під час їхнього виїзду на лінію та повернення на підприємство (місце стоянки), особливо за станом складових оди

Відповідальність за технічний стан транспортних засобів на підприємстві. Підстави для заборони експлуатації транспортних засобів
  Відповідно до статті 12 Закону України «Про дорожній рух» посадові особи, які відповідають за експлуатацію і технічний стан транспортних засобів, зобов'язані: забезпечувати

Тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від дев’яноста до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Об’єктом цих правопорушень є безпека дорожнього руху та встановлений порядок проведення державного технічного огляду транспортних засобів. Відповідно до статті 35 Зако

Підстави для заборони експлуатації транспортних засобів
Забороняється експлуатація незареєстрованих (неперереєстрованих) транспортних засобів, ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах, знищені чи пі

Сертифікація
Відповідно до статті 31 Закону України «Про дорожній рух» транспортні засоби, їх складові частини і комплектуючі вироби, що ввозяться на територію України, підлягають перевірці на відповідність дію

Конструктивна безпека автомобіля: активна, пасивна, післяаварійна, экологічна
Прийняття рішення — це вибір дій відповідно до дорожньої обстановки та вимог безпеки руху. Залежно від цього водій приймає рішення про об'їзд перешкоди, обгін, збільшення або зменшення швидкості ру

Документів, що встановлюють вимоги до дорожньо-транспортних засобів
  Закон України "Про автомобільний транспорт". Постанова Верховної Ради України від 05.04.2001 N 2344-III. Закон України "Про приєднання України до Угоди про п

Література
Основна: 1. Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану : ДСТУ 3587-97.- [Чинний від 1997-01-01]. / К.: Д

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги