рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальні вимоги при перевезенні небезпечних вантажів

Загальні вимоги при перевезенні небезпечних вантажів - Конспект, раздел Транспорт, Автомобілі та автомобільне господарство Згідно До Європейської Угоди “Про Міжнародне Дорожнє Перевезення Небезпечних ...

Згідно до Європейської Угоди “Про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів” (ДОПНВ) до керування транспортними засобами, на яких перевозяться небезпечні вантажі, допускаються водії, що мають стаж безупинної роботи як водія не менше 3-х років, посвідчення на право керування транспортними засобами відповідної категорії та пройшли спеціальне навчання, вступний інструктаж і медичний контроль.

У випадках, коли при міжміських перевезеннях водій змушений керувати автомобілем більше 12 годин, у рейс направляють двох водіїв.

На транспортних одиницях, що перевозять небезпечні речовини, забороняється перевозити людей, крім членів екіпажу транспортного засобу. Екіпаж транспортного засобу повинний уміти користуватися протипожежними засобами.

Водію і помічнику водія забороняється відкривати упакування, що містять небезпечні речовини.

При русі на транспортному засобі, що перевозить небезпечні вантажі, а також на транспортному засобі, що перевозить порожню неочищену тару з-під небезпечних вантажів, повинне бути включене ближнє світло фар, і проблискові маячки оранжевого кольору. Крім того, ланцюг заземлення повинен бути опущений і торкатися землі.

Під час перевезення небезпечних вантажів водію забороняється відхилятися від встановленого маршруту, місць стоянок, рухатися накатом, різко торкати транспортний засіб з місця і різко гальмувати, а також обгонять транспортні засоби, що рухаються зі швидкістю 30 км/год.

Обмеження швидкості руху автотранспортних засобів під час перевезення небезпечних вантажів встановлюється ДАІ МВС України з обліком конкретних дорожніх умов при узгоджені маршруту перевезення.

У випадку встановлення обмеження швидкості руху, знак із зазначенням припустимої швидкості. Повинен розміщатися (наноситися) позаду на стінці кузова ліворуч.

Рух транспортного засобу, що перевозить небезпечний вантаж під час грози, туману, у сутінках і вночі заборонено.

При русі по брудній чи слизькій дорозі щоб уникнути буксування на транспортному засобі, повинні бути встановлені колеса з ошинованими покришками, при цьому на задньому борті автомобіля повинний бути встановлений знак “Шипи”, згідно з вимогами правил дорожнього руху України. У випадку їхньої відсутності на колеса необхідно натягти ланцюги протиковзання.

Перевезення вибухових, радіоактивних і сильнодіючих отруйних інфекційних речовин повинне здійснюватися тільки при наявності озброєної охорони.

При перевезенні колоною між транспортними засобами небезпечними вантажами повинні дотримуватися наступні дистанції:

на рівнинній місцевості –не менше 50 м;

у гірській місцевості – не менше 300 м.

Згідно з вимогами ПДР кожен транспортний засіб, що входить до складу колони, повинний позначатися розпізнавальними знаками “Колона”.

Відповідальна за перевезення особа з числа представників відправника вантажу (старший по колоні) зобов’язана знаходитися в кабіні першого автомобіля, а в останньому автомобілі з вантажем повинен знаходитися один із представників охорони, виділюваної відправниками вантажу (вантажоодержувачем), якщо охорона передбачена для даного перевезення.

У випадку перевезення вибухових, радіоактивних і сильнодіючих отруйних речовин колоною транспортних засобів, що складається з 3-х і більше автомобілів, обов’язковий її супровід автомобілем (автомобілями) прикриття.

Примітка: Автомобіль прикриття автомобіль, який виділяється організацією, відповідальною за перевезення, та інформує учасників руху про підвищену небезпеку на дорозі і попереджує можливі зустрічні зіткнення.

Автомобілю прикриття необхідно рухатися спереду транспортного засобу, що він супроводжує. При цьому стосовно супроводжуваних автомобілів прикриття повинний рухатися уступом з лівого боку, тобто таким чином, щоб його габарит за шириною виступав за габарит супроводжуваних транспортних засобів.

Автомобіль прикриття обладнується проблисковим маячком оранжевого кольору, включення якого є лише додатковим засобом інформації для інших учасників дорожнього руху і не дає право переважного проїзду. На автомобілі прикриття в денний час включаються фари ближнього світла.

Під час перевезення вибухових, радіоактивних і сильнодіючих отруйних речовин колоною, що складається з п’яти і більше автомобілів, у її складі, крім автомобіля прикриття, обов’язково наявність резервного транспортного засобу, пристосованого для перевезення даного виду вантажу. Резервний транспортний засіб рухається наприкінці колони.

Транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі, за можливістю забезпечуються паливом на весь шлях проходження без дозаправлення на автозаправних станціях загального користування (АЗС).

У разі потреби, дозаправлення паливом відбувається з пересувних автозаправних станцій чи на АЗС загального користування, зазначених в Умовах і режимі перевезення небезпечного вантажу.

Примітка:Згідно з правилами технічної експлуатації стаціонарних і пересувних автозаправних станцій, заправлення автомашин, завантажених займистими чи вибуховонебезпечними вантажами, виконується на спеціально обладнаному майданчику, розташованому на відстані не менше 25 м від території АЗС, нафтопродуктами, одержуваними на АЗС, у металеві каністри.

Дозаправлення навантажених вибуховими речовинами газобалонних автомобілів забороняється.

Під час заправлення, двигун і система електроустаткування транспортного засобу повинні бути виключені, транспортний засіб повинний бути належним чином заземлений, маячки при цьому повинні працювати в режимі автономного живлення.

Транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі, повинні знаходитися під наглядом, або ставитися на стоянку без нагляду на безпечному складі чи в безпечних заводських приміщеннях. При відсутності таких умов стоянки транспортний засіб, після вживання відповідних заходів безпеки, може ставитися на стоянку в ізольованому місці, що відповідає вимогам, викладеним у пунктах а, б, в, нижче.

Автомобільні стоянки, дозволені в пункті б, повинні використовуватися тільки в тому випадку, якщо поблизу немає стоянок, передбачених у пункті а, тоді як місця, передбачені в пункті в, можуть використовуватися тільки в тому випадку, якщо відсутні стоянки, передбачені у пунктах а і б.

а) Автомобільна стоянка, що знаходиться під наглядом обслуговуючого персоналу, сповіщеного про характер вантажу і про місце перебування водія.

б) Автомобільна стоянка загального користування чи приватна автомобільна стоянка, де ймовірність заподіяння даному транспортному засобу збитку іншими транспортними засобами незначна.

в) Придатне відкрите місце осторонь від автодоріг загального користування і житла, через яке звичайно люди не проходять і де вони не збираються.

Стоянки для відпочинку вказуються в Умовах і режимі руху і повинні бути розташовані не ближче 200 м від житлових будівель і місць скупчення людей.

При зупинці чи стоянці транспортного засобу, що перевозить небезпечний вантаж. Повинні обов’язково бути включені стояночні гальма, а на ухилі – додаткові встановлені противідкотні упори. Система електроустаткування повинна бути відключена. Транспортний засіб під час стоянки повинний бути належним чином заземлений металевим штирем із тросом.

Палити дозволяється на відстані не ближче 50 м від транспортного засобу, що перевозить небезпечні вантажі, а вогонь можна розводити на відстані не ближче 100 м від нього.

Під час грози автомобіль повинний бути зупинений на відкритій місцевості, на відстані не менше 200 м від житлових будинків чи лісу. При цьому водію необхідно, за допомогою молотка, чи іншого підручного засобу забити на 0.5 м у землю металевий штир, до якого приєднаний металевий трос заземлення. Маячки повинні працювати в режимі автономного живлення. двигун і система електроустаткування повинні бути виключені. Люди, крім необхідної охорони, під час грози повинні бути віддалені від транспорту на відстань не менше 200 м.

Під час руху штир і трос повинні бути надійно закріплені.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Автомобілі та автомобільне господарство

Конспект лекцій з навчальної дисципліни. Кафедра Автомобілі та автомобільне господарство.. Конспект лекцій з навчальної дисципліни..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальні вимоги при перевезенні небезпечних вантажів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Відповідальність за порушення законодавства про дорожній рух
Юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства про дорожній рух, відповідних правил, нормативів і стандартів, несуть відповідальність згідно з законодавством України, а саме статей 80,

Досвід забезпечення безпеки дорожнього руху в різних країнах
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно жертвами дорожньо-транспортних подій (далі - ДТП) у всьому світі стають 1,2 млн. чоловік, а близько 50 млн. отримують поранення або залиш

Адміністративні стягнення передбачені за порушення Правил Дорожнього Руху
Статті КУпАП Види адміністративних порушень Розмір штрафу або інші стягнення Стаття 80. Випуск в експлуата

Основні положення щодо допуску до керування транспортними засобами
Кожний громадянин, який досяг визначеного Законом віку, не має медичних протипоказань та пройшов повний курс навчання за відповідними програмами, може в установленому порядку отримати право на керу

Основні положення щодо допуску до керування транспортними засобами
Кожний громадянин, який досяг визначеного Законом віку, не має медичних протипоказань та пройшов повний курс навчання за відповідними програмами, може в установленому порядку отримати право на керу

Допуск транспортних засобів до участі у дорожньому русі
  До участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, що мають сертиф

Основні вимоги щодо переобладнання транспортних засобів
Переобладнання транспортних засобів, тобто зміна типу або марки (моделі), призначення чи параметрів конструкції транспортних засобів, що перебувають в експлуатації, шляхом установки кабіни, кузова

Реєстрація та облік транспортних засобів
  Державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхі

Інструктажі для водіїв
На підприємствах, які експлуатують автомобільний транспорт, установлюються наступні інструктажі з безпеки дорожнього руху: - вступний; - первинний; - цільовий; -

Пропаганда безпеки
Пропаганда безпеки є важливим інструментом формування правильного сприймання як самих питань безпеки руху автотранспорту і попередження ДТП, так і доведення інформації в цій сфері до виконавців. За

Посадова інструкція фахівця з безпеки руху
Інженер з безпеки руху повинен знати: - будову, призначення та конструктивні особливості автомобіля; - правила технічної експлуатації рухомого складу автомобільного транспорту;

Функціонування кабінету (класу) безпеки дорожнього руху
Служба безпеки дорожнього руху для виконання покладених на неї функцій забезпечується спеціальним автомобілем. Підприємство, установа, організація виділяє приміщення для кабінету (класу) з безпеки

Перелік нормативних документів , що регламентують вимоги до режиму праці і відпочинку водіїв, побутових умов
  Конвенція про тривалість робочого часу і періодів відпочинку на дорожньому транспорті МОП N 67, прийнята 8 червня 1939 року, вступила в силу 18 березня 1995 року. Положення

Питань, які потребують висвітлення під час проведення
"Дня безпеки руху" Наявність і функціонування служб безпеки руху. Наявність в положеннях про структурні підрозділи та посадових інструкціях конкретних о

Поняття дорожньо-транспортної пригоди
Загальне поняття дорожньо-транспортної пригоди визначено у п.1.10 Правил дорожнього руху (ПДР): це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені

Види ДТП
Важливою характеристикою, що відображає механізм скоєння ДТП, є його вид. Залежно від категорії учасників дорожнього руху та способу скоєння, на підставі наказу МВС Укр

ДТП з тяжкими наслідками та резонансні
Такими пригодами відповідно до додатку 1 до наказу МВС України від 04.10.2003 № 1155 “Перелік резонансних злочинів та інших надзвичайних подій, інформація про які подається до МВС України, головних

Облік дорожньо-транспортних пригод
Підприємства та Перевізники ведуть облік усіх ДТП за участю транспортних засобів, власниками яких вони є, незалежно від місця скоєння пригоди, її наслідків і вини водія у журналі за відповідною фор

Службове розслідування: призначення, мета та сутність
Дорожньо-транспортні пригоди за участю дорожніх транспортних засобів автотранспортного підприємства в усіх випадках (незалежно від вини водія) призводять до нанесення державі в особі автотранспортн

Першочергові завдання при оформленні дорожньо-транспортної пригоди
При здійсненні дорожньо-транспортної пригоди інспектор Державної автомобільної інспекції чи посадові особи автотранспортного підприємства на місці останньої повинні: 1) вжити заходів по на

Заходи щодо запобігання ДТП та фактів порушення вимог з безпеки дорожнього руху
ДТП за участю транспорту Підприємств, в яких ніхто не загинув, а кількість травмованих не перевищує двох чоловік в тижневий строк після закінчення службового розслідування розглядаються на позачерг

Розміщення рекламоносіїв на автомобільних дорогах
Розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до вимог законів та інших нормативно-правових актів за погодженням з органами державного управління авт

Основні вимоги щодо будівництва, реконструкції і ремонту автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів
Усі роботи по будівництву, реконструкції і ремонту автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів повинні здійснюватись згідно з проектами та вимогами правил, нормативів і стандартів України

Обмеження або заборона дорожнього руху при виконанні робіт на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах
При виконанні робіт в смузі відведення автомобільної дороги, вулиці та залізничного переїзду, якщо це загрожує безпечному чи безперебійному руху транспорту і пішоходів, організації, що відповідають

Організація дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах
Організація дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах здійснюється із застосуванням технічних засобів та автоматизованих систем керування дорожнім рухом відповідно

Правила перевезення пасажирів
Правила перевезення пасажирів регламентуються ПДР (розділ 21). Дозволяється перевозити пасажирів у транспортному засобі обладнаному місцями для сидіння в кількості, що передбачена технічною характе

Вимоги до перевезення дітей
Відповідно до ПДР перевезення автобусом (мікроавтобусом) організованої групи дітей здійснюється за умови обов'язкового проведення інструктажу з дітьми та супровідниками щодо правил безпечної поведі

Правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів
  2.03.2000 року Україна вступила до Європейської Угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів” (ДОПНВ), що привело до зміни деяких нормативних документів. Для того щ

Вимоги до екіпажу транспортного засобу, що здійснює перевезення небезпечних вантажів
Згідно до наказу МВС України від 26.07.2004 № 822 водії транспортних засобів зобов'язані виконувати вимоги Правил дорожнього руху, цих Правил та виконувати всі умови, зазначені в дозволі на дорожнє

Заходи безпеки і дії водіїв при виникненні інцидентів під час перевезення небезпечних вантажів
При виникненні дорожньо-транспортних випадків із транспортними засобами, що перевозять небезпечні вантажі, можливі витік, розливи, присипання небезпечних речовин, які сприяють виникненню пожежі, ви

Документи при здійснені перевезення небезпечного вантажу
При здійснені перевезення небезпечного вантажу повинні бути документи: - у водія юридичної особи або фізичної особи-підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах:

Перевезення великогабаритних та великовагових вантажів
  Перевезення великогабаритних та великовагових вантажів на автотранспорті регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 року № 30 «Про проїзд великогабаритних

До інформаційних таблиць небезпечного вантажу та знаків небезпеки, що розміщуються на транспортних засобах, цистернах та контейнерах
  Довжина інформаційних таблиць дорівнює 400 мм, а ширина — 300мм. Вони повинні мати чорне облямування завширшки 15 мм. Якщо площа поверхні або конструкція транспортного засобу не доз

До інформаційних таблиць небезпечного вантажу та знаків небезпеки, що розміщуються на транспортних засобах, цистернах та контейнерах
  Довжина інформаційних таблиць дорівнює 400 мм, а ширина — 300мм. Вони повинні мати чорне облямування завширшки 15 мм. Якщо площа поверхні або конструкція транспортного засобу не доз

До інформаційних таблиць небезпечного вантажу та знаків небезпеки, що розміщуються на транспортних засобах, цистернах та контейнерах
  Довжина інформаційних таблиць дорівнює 400 мм, а ширина — 300мм. Вони повинні мати чорне облямування завширшки 15 мм. Якщо площа поверхні або конструкція транспортного засобу не доз

Організація подання медичної допомоги потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах
Для забезпечення подання допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод місцеві органи охорони здоров'я за погодженням з підрозділами Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ Укр

Страхування водіїв, пасажирів, транспортних засобів
  Страхування водіїв, ДТЗ та пасажирів проводиться на підставі Закону України "Про страхування" із змінами, внесеними Законами України від 12 липня 2001 року N 2664-III та N

Страхування наземного транспорту
Наземний транспорт, як об'єкт підвищеної небезпеки, несе ризик довкіллю, і особливо життю та здоров'ю людей, а водночас сам досить часто і легко стає об'єктом ушкодження. Питання підвищення надійно

Страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів
Страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів є одним із найбільш масових видів страхування, який у більшості країн світу є за формою обов'язковим видом страхування. Здійсне

Інші види страхування
Знаходячись за кермом, водій вимушений кожні 4 секунди приймати рішення. Це означає, що він постійно знаходиться в екстремальній ситуації. У 2006 році в Україні сталося 46,5 тисяч ДТП з потерпілими

Інші види страхування
Знаходячись за кермом, водій вимушений кожні 4 секунди приймати рішення. Це означає, що він постійно знаходиться в екстремальній ситуації. У 2006 році в Україні сталося 46,5 тисяч ДТП з потерпілими

Нормативних документів щодо страхування водіїв, пасажирів, транспортних засобів
Закон України "Про страхування" (витяг ст. 6 п. 18, 24). Постанова Верховної Ради України від 07.03.96 N 85/96-ВР. Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне

Вимоги до перевізників щодо забезпечення належного технічного стану ДТЗ
Технічний стан та обладнання ДТЗ, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів (в т.ч. небезпечних, великовагових та великогабаритних), повинні відповідати вимогам Закону України "Про дорож

Законодавче забезпечення щодо організації ремонту та технічного обслуговування транспортних засобів на підприємстві
Законодавче забезпечення щодо організації ремонту та технічного обслуговування транспортних засобів на підприємстві здійснюється на підставі законів України «Про транспорт» , «Про дорожній рух», «П

Графік перевірки технічного стану КТЗ
Перевізник щокварталу складає графік перевірки технічного стану КТЗ, форму якого наведено в додатку 2 до цього Порядку. Цей графік узгоджують з датами виконання операцій технічного обслуговування і

Документування результатів перевірки технічного стану КТЗ перевізником
Перевізник веде облік операцій перевірки технічного стану КТЗ у журналах, які складають та зберігають на паперових та/або електронних носіях. Журнал реєстрації операцій перевірки технічног

Механік контрольно-пропускного пункту
Завдання та обов'язки. Здійснює контроль за технічним станом автотранспортних засобів під час їхнього виїзду на лінію та повернення на підприємство (місце стоянки), особливо за станом складових оди

Відповідальність за технічний стан транспортних засобів на підприємстві. Підстави для заборони експлуатації транспортних засобів
  Відповідно до статті 12 Закону України «Про дорожній рух» посадові особи, які відповідають за експлуатацію і технічний стан транспортних засобів, зобов'язані: забезпечувати

Тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від дев’яноста до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Об’єктом цих правопорушень є безпека дорожнього руху та встановлений порядок проведення державного технічного огляду транспортних засобів. Відповідно до статті 35 Зако

Підстави для заборони експлуатації транспортних засобів
Забороняється експлуатація незареєстрованих (неперереєстрованих) транспортних засобів, ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах, знищені чи пі

Сертифікація
Відповідно до статті 31 Закону України «Про дорожній рух» транспортні засоби, їх складові частини і комплектуючі вироби, що ввозяться на територію України, підлягають перевірці на відповідність дію

Конструктивна безпека автомобіля: активна, пасивна, післяаварійна, экологічна
Прийняття рішення — це вибір дій відповідно до дорожньої обстановки та вимог безпеки руху. Залежно від цього водій приймає рішення про об'їзд перешкоди, обгін, збільшення або зменшення швидкості ру

Документів, що встановлюють вимоги до дорожньо-транспортних засобів
  Закон України "Про автомобільний транспорт". Постанова Верховної Ради України від 05.04.2001 N 2344-III. Закон України "Про приєднання України до Угоди про п

Література
Основна: 1. Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану : ДСТУ 3587-97.- [Чинний від 1997-01-01]. / К.: Д

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги