Струминно-щіткова установка

Широке застосування на СТО отримали струминно-щіткові установки для миття автомобілів. Якість миття залежить від обертання щіток, питомого тиску щіток на поверхню, яка омивається, а також від товщини волокон щіток.

Принцип роботи таких установок заключається в тому, що на поверхню автомобіля, яка миється, одночасно діють волокна щіток, що обертаються і подається вода. Для притискання щіток до поверхонь автомобіля використовують пружини, противаги, або гідро- та пневмоциліндри.

Принцип роботи таких установок пояснюється рис.4.2,а.

Така установка складається з портала 1, горизонтальної щітки 2 та вертикальних щіток 3. Щітки приводяться в обертальний рух електродвигунами. Вертикальні щітки 3 миють передні, бокові і задні вертикальні поверхні автомобіля. Горизонтальна щітка 2, встановлена в рухомій маятниковій рамі 4, служить для миття капота, вітрового скла і верху кузова автомобіля. При митті автомобілі рухаються конвеєром. До таких установок належать установки моделей М-100 та М-130. На рис.4.2,б показана автоматична щіткова мийка для легкових і вантажних автомобілів, мікроавтобусів фірми KARCHER. Продуктивність такої мийки складає 8…20 одиниць за годину. Струминно-щіткова установка Рис.4.2

Деякі установки, наприклад, моделей GM-100 та GM-200, випускаються портального типу: автомобіль стоїть, а установка рухається по напрямним. Такі установки, як правило, працюють в комплекті з установками для сушки автомобілів моделей GS-100, або GS-200. Установки GM-100 і GM-200 складаються із двох вертикальних і однієї горизонтальної щітки. Щітки для миття складаються із змінних щіткових елементів. Волокна щіток м’які та довгі, на кінцях розпущені. Це виключає пошкодження покриття кузова автомобіля. При підході горизонтальної щітки до передньої чи задньої частини автомобіля, установа зупиняється і горизонтальна щітка починає робити зворотньо-поступальні рухи в вертикальному напрямі. Число цих рухів задається програмою і залежить від ступеня загрязнення автомобіля. Установка рухається по рельсовій колії і виконує два робочих цикла: миття (вперед і назад) і сушки (вперед і назад).

Технічні характеристики деяких струминно-щіткових установок наведені в табл.4.3.

Для сушіння автомобілів використовується підігріте до 40…50˚С повітря, яке подається вентиляторами, змонтованими на порталах при тиску 0,2…0,4 МПа.Таблиця 4.3.