Проаналізувати будову обладнання для очистки стічних вод гравітаційним методом.

Після миття одного автомобіля в воду в середньому попадає 3…5 г масла і бензину та 10…15 кг бруду.

Щоб не забруднювати каналізаційні системи та річки і попередити попадання нафтопродуктів у відкриті водоймища, відділення миття обладнують відстійниками і маслобензоуловлювачами. Принцип дії відстійника і маслобензоуловлювача ґрунтується на різниці в густині води, бруду, масла і бензину (бруд осідає, а масло і бензин спливає).

Принципіальна схема очищення води показана на рис.4.4: а – відстійник, б – маслобензоуловлювач.

Після миття автомобіля відпрацьована (грязна) вода поступає по трубі 1 в ємність 2. Завислі (замулені) тверді частинки, попадаючи у відстійник, втрачають свою швидкість і осідають на дно. Чиста вода через водозлив 3 стікає по трубі 4 в маслобензоуловлювач під ковпак 5, заповнюючи уловлювач до рівня верхньої кромки водозливу 9, переливаючись через яку

 

Схема очищення води Рис.4.4.

вода тече по трубі 8 в каналізаційну сітку. Масло і бензин внаслідок малої густини (в середньому 0,85) накопичується у верхній частині ковпака, розміщуючись на рівні, який вище рівня води в уловлювачі. Накопичена в горловині ковпака суміш масла і бензину стікає по трубі 6 в ємкість 7, яку періодично опорожняють.

По мірі накопичення у відстійнику осадків, його періодично чистять насосами діафрагмового типу, скребковими транспортерами, грейферами і ін.

Можуть використовуватися засоби хімічної очистки води.

Великі витрати води при механізованому митті автомобілів не завжди можна забезпечити. Це обумовлює необхідність повторного використання води.