Проаналізувати будову обладнання для очистки стічних вод методом сепарації.

Відпрацьована мийна рідина через трубу 1 поступає в верхнє розширення бункера 2 залишки ПММ внаслідок зменшення їх щільності ρ=0,85 г/см3 збираються на поверхні. Мийний розчин проходить по направляючих частинах (ламелах) 3, різко змінює свій напрям, внаслідок чого відбувається відцентрова доочистка, мийний розчин через забірні кишені 4 внутрішньої сторони ламелей поступає на повторне використання. Бруд, що накопичується внизу бункера 6 викачується фекельними насосами і везуть на полігон.

26. Проаналізувати будову обладнання для очистки стічних вод швидкісним методом.Принцип очистки полягає в різкому зменшенні видкості руху мийного розчину внаслідок чого, під дією сил гравітації бруд осідає на намелах 1 і накопичується в збиральних кишенях 2

27. Проаналізувати будову штовхаючого конвеєра та його застосування при обслуговуванні автомобіля.

Штовхаючі конвеєри являються найбільш поширеними і застосовуються для переміщення автомобілів за допомогою штовхача або несучого візка. Штовхачі конвеєра передають зусилля автомобілям, впираючись в передній міст (балку) або в задній міст (балку).

В якості тягового органу в штовхаючих конвеєрах використовується втулково-роликовий ланцюг або канат.

Широке застосування має штовхаючий конвеєр моделі 4120.

Принципова схема такого конвеєра показана на рис. 2.29.

Штовхаючий конвеєр складається із приводної станції 1, яка включає в себе електродвигун, муфту та редуктор, штовхача 2, тягового ланцюга 3, натяжної станції 4, напрямних 5 і ведучої зірочки 6.

Приводна станція 1 служить для приведення в рух тягового органу 3 (ланцюга або каната) за допомогою електродвигуна. Швидкість руху конвеєра змінюється за допомогою редуктора або двоступінчастих шківів клинопасової передачі. Конвеєри бувають з правим або лівим розміщенням приводної станції відносно осі конвеєра.

Натяжна станція 4 служить для регулювання натягу ланцюга (каната) 3, який досягається за допомогою гвинтового механізму або противаги.

Тяговий орган (ланцюг, канат) 3 штовхаючих конвеєрів складається із однієї вітки втулково-роликового або пластинчасто-втулкового ланцюга, в який вмонтовані штовхачі або штовхаючі візки 2 з кроком 6, 9 і 16 м (в залежності від типу автомобіля). Кожний візок опирається на чотири котки, які перекочуються по напрямним 5.

Штовхачі або штовхаючі візки 2 встановлюються на ланцюгу шарнірно і можуть нахилятися в сторону руху конвеєра при проходженні над ними низько розміщених частин автомобіля. В вихідне положення штовхачі повертаються за допомогою пружини.

Розрахунки штовхаючого конвеєра виконуються аналогічно розрахункам ведучого конвеєра, викладеним вище.

Сучасні конвеєри забезпечені автоматичним управлінням. Пуском конвеєра керує оператор за допомогою спеціального пульта.

Зупинка конвеєра проводиться автоматично, коли автомобіль, переміщений на останній пост своїми колесами, натисне на кінцеві вимикачі або з пульту керування чи пультів постів при аварійній зупинці. Оператор включає пуск конвеєра після того, як отримає на своєму пульті управління сигнали про закінчення робіт на всіх постах. Перед пуском подаються звукові і світлові сигнали.

Конвеєри забезпечують:

– зменшення забруднення повітря робочої зони;

– в процесі мийки автомобіля конвеєри забезпечують малу та сталу швидкість руху;

– рух автомобіля в процесі фарбування та сушки після фарбування.