Дослідження екстремальної системи керування з паралельно з’єднаними насосами

Для аналізу динамічних режимів використаємо структурну схему екстремальної системи керування з двома паралельно з’єднаними насосами, що зображена на рис. 20.

Рис. 20 – Структурна схема екстремальної системи керування

 

Для дослідження вибрано два однакові насоси фірми Vogel Pumpen CNX-100-65-400 з максимальними даними аналогічними попередньому пункту. Результати досліджень екстремальної системи керування ККД некерованого насосу – на рис. 21.

Рис. 21 – Дослідження екстремальної системи керування ККД некерованого насосу

При дослідженні системи керування вихідна робоча точка насосу знаходилася ліворуч від кривої максимального ККД. Результати досліджень показали, що швидкість керованого насосу ω1 зменшується, доки продуктивність некерованого насосу Q2 не стане більше за задану продуктивність Q2*. У результаті ККД некерованого насосу η2 буде коливатися навколо максимального значення, а ККД керованого насосу η1 буде коливатися навколо деякого значення, яке залежить від початкового розташування робочої точки. Поведінка споживачів моделювалася як система стабілізації продуктивності з ПІ-регулятором.

При застосуванні пропонованого алгоритму у гідравлічних системах, що наповнюють великі резервуари, вимоги, щоб споживачі стабілізували продуктивність, є необов’язковими. Дослідження такої системи показані на рис. 22.

Рис. 22 – Дослідження екстремальної системи керування ККД некерованого насосу за відсутності реакції споживачів

 

Як видно з рис. 22, швидкість регульованого насосу ω1 поступово зменшується доки робоча точка нерегульованого насосу не опиниться справа від лінії максимального ККД. На 20-й секунді відбувається плавне зменшення гідравлічного опору мережі на 10% від поточного значення, при цьому алгоритм не втрачає свої властивості. ККД некерованого насосу η2 залишається коливатися в околі максимального значення, а ККД керованого η1 збільшується. На 50-й секунді відбувається збільшення гідравлічного опору мережі на 20%. Аналогічно попередньому випадку алгоритм залишається працездатним.