рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Біоелектрична активність трофотропної зони гіпоталамусу за умов довготривалого стресу

Біоелектрична активність трофотропної зони гіпоталамусу за умов довготривалого стресу - Реферат, раздел Медицина, Реферат На Тему: Біоелектрична Активність Трофотропної Зони Гіпоталамусу За ...

Реферат на тему: Біоелектрична активність трофотропної зони гіпоталамусу за умов довготривалого стресу Передній гіпоталамус є вищим центром регуляції вегетативних функцій, а його дія на ефектори має парасимпатичний ефект. Виходячи з досить складної будови гіпоталамусу і його зв’язків, було з’ясовано, що функціональне значення різних областей гіпоталамусу є надзвичайно різноманітним, а подразнення тієї чи іншої області гіпоталамусу завжди торкається вегетативної сфери.Зараз існує класифікація зон гіпоталамусу, яка носить функціональний, біологічний характер і відображає участь гіпоталамусу в здійсненні цілісних актів поведінки. З цієї точки зору в гіпоталамусі виділяють ерготропні і трофотропні зони. Так, в передніх відділах найбільш яскраво представлені трофотропні апарати. Біоелектрична активність цього відділа за певних умов може модулюватись, оскільки гіпоталамус входить до центрального ланцюга стрес-системи.

Саме гіпоталамус є відповідним за виникнення адаптаційної реакції, що направлена на відновлення гомеостазу і збереження нормальної життєдіяльності за умов стресу.

Стресовий стан, що виникає під впливом надзвичайних чи патогенних подразників, призводить до напруження адаптаційних механізмів організму. Всі зміни в організмі, які відбуваються в цьому стані впливають на біоелектричну активність трофотропної зони гіпоталамусу, та в певній мірі можуть бути одним з маркерів патологічного стану.Саме тому дослідження біоелектричної активності трофотропної зони гіпоталамусу за умов довготривалого стресу можуть дати інформацію про деякі механізми формування стрес-реакції у вищих відділах ЦНС, забезпечення медіаторної спроможності і можливої корекції патологічних станів, викликаних стресовими факторами.

Методика дослідження Дослідження були проведені на нелінійних білих щурах-самцях вагою, на початку експерименту, 200-230 г. Тварини були поділені на дві групи.В першу (n = 22) ввійшли контрольні тварини, які жили за стандартними умовами утримання.

Щурам другої (n = 22) групи утворювали стресову ситуацію шляхом обмеження життєвого простору. Біоелектричну активність гіпоталамусу, за умов гострого експерименту, реєстрували через кожні 3 тижні протягом 21 тижня паралельно у тварин обох груп. Отримані результати оброблялись статистично.Визначались потужність і середня амплітуда &#945;, &#946;, &#948; і &#952; – ритмів. Результати та їх обговорення Дослідження біоелектричної активності трофотропної зони гіпоталамусу у щурів першої групи (фізіологічні умови), показали, що з 3 по 9 тиждень експерименту спостерігалось зростання логарифмічного значення потужності (ЛЗП) &#948; &#945; &#945;1 &#945;2 &#945;3 &#946; &#946;1- ритмів. Таблиця 1. Динаміка відмінностей логарифмічних значень потужності біоелектричної активності трофотропної зони гіпоталамусу тварин протягом експерименту за фізіологічних умов. ритм тижні 6 9 12 15 18 21 &#948; + + -* +* + + &#945; + + -* + - + &#945;1 + + -* +* - + &#945;2 + - -* +* - + & #945;3 + + -* +* - + &#946; + +* -* +* - +* &#946;1 + +** -* +* - +* &#952; - + -* +* - +** Р< 0,05; ** P< 0,001. З 9 по 12 тиждень цей показник мав тенденцію до зниження.

Починаючи з 15 тижня і до кінця експерименту ЛЗП &#948;- ритму зростало.

На відміну від дельта ритму, ЛЗП &#945; &#945;1 &#945;3 &#946; &#946;1-ритмів на 15 і 21 тижнях зростало, а на 18 - зменшувалось (р=0,001). ЛЗП &#945;2-ритму збільшувалось на 6, 15 і 21 тижнях, і зменшувалось з 9 по 12 тиждень та на 18 тижні (Табл. 1). Біоелектрична активність передньої зони гіпоталамусу щурів за умов стресової ситуації через 3 і 21 тиждень експерименту показала, що ЛЗП &#945; &#945;1 &#946; &#946;1 &#952;- ритмів зростало з 3 по 9 тиждень, &#948;- ритм зростав з 3 по 6 тиждень, а ЛЗП &#945;2 &#945;3- ритмів зростало з 6 по 9 тиждень.

Далі, на 12 і 18 тижнях, спостерігалося вірогідне зниження ЛЗП всіх ритмів. На 15 та 21 тижнях цей показник мав тенденцію до вірогідного зниження (Табл. 2) Таблиця 2. Динаміка відмінностей логарифмічних значень потужності біоелектричної активності трофотропної зони гіпоталамусу тварин протягом експерименту за умов довготривалого стресу. ритм тижні 6 9 12 15 18 21 &#948; +* - -** +** -** +** &#945; + + -** +** -** +** &#945;1 + + -** +** -** +** &#945;2 - + -** +** -** +** &#945;3 - + -** +** -* +** &#946; + + -** +** -** +** &#946;1 + + -** +** -** +** &#952; + + -** +** -** +** Отримані результати дають змогу розкрити деякі механізми функціонування фізіологічних систем відповідних за встановлення гомеостатичних показників. Вони дозволили зробити припущення, що явища, які ми спостерігали пов’язані зі специфічністю нейропередачі в передньому відділі гіпоталамусу та особливостями його реагування на стрес.

– Конец работы –

Используемые теги: Біоелектрична, активність, трофотропної, гіпоталамусу, умов, довготривалого, стресу0.113

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Біоелектрична активність трофотропної зони гіпоталамусу за умов довготривалого стресу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Україна в умовах перебудови
Ситуація, за якої один за одним умирають перестарілі радянські лідери, з усією очевидністю виявила потребу в молодшому, енергійнішому й… В противному разі - перетворення СРСР на слаборозвинуту країну, а це в свою… В результаті у 1985р. для проведення в СРСР нового курсу керівники партії обрали протеже Андронова Михайла Горбачова.З…

Організація робочогоих місця менеджера. Умови праці
Праця менеджера – це не лише суто розумова діяльність. У процесі виконання своєї роботи керівник працює на комп”ютері, користується… Досить часто роботу керівника вважають легшою порівнянно з іншими видами праці… Робоче місце керівника може бути у загальному приміщенні. При цьому його розташовують окремо від робочих місць…

Морфолічно-біологічні особливості формування урожайності зерна гібридами кукурудзи селекції компанії "Піонер" в умовах лісостепу України
У вирішенні цього завдання значне місце належить кукурудзі. Кукурудза - культура необмежених можливостей як у продуктивності, так і у використанні.… Зерно в одному кілограмі містить 1,34 кормових одиниці. Воно багате жирами і… Компанія Піонер щорічно проводить в господарствах різних кліматичних зон України 287 Дюпон забезпечує захист цих…

Етичні погляди на заробітну плату і умови праці
Справедливий рівень зарплати забезпечується справедливою трудовою угодою.Підписання справедливої трудової угоди залежить від вільних і чесних… На практиці роботодавці можуть встановити рівень зарплати, що враховують такі… Якщо роботодавець платить працівникам значно менше існуючого для певної професії рівня, то є всі підстави для сумнівів…

Головні тенденції розвитку політики в сучасних умовах
Р. Даль відніс до ресурсів влади “усі те, що індивід або група можуть використовувати для впливу на інших”. Ресурси знаходяться між суб’єктом і… Ресурсами можуть бути: будь-які цінності (гроші, предмети вжитку тощо);… Але соціальний ресурс містить в собі і такі показники, як посада, престиж, освіта, медичне обслуговування, мешкання.

Синтез похідних 3-аміно-4-оксо-3,4-дигідрохіназоліну на основі антранілоїлгідразиду та дикарбонових кислот; їх хімічні перетворення та біологічна активність
Хіназолінонова структура входить до складу численних лікарських препаратів, а введення в їх структуру дикарбонових кислот, які є природніми… Похідні хіназолінону тривалий час є предметом досліджень в НФаУ (наукові школи… Наведені факти зумовили необхідність синтезу нових похідних 3 аміно-4-оксо-3,4-дигідрохіназоліну на основі…

Небезпечні зони, умови та обставини.
Загальні вимоги питань ТБ в проектній документації... Небезпечні зони умови та обставини... Захист і профілактика працівників від дії небезпечних виробничих чинників...

Тема 1. Введення в хірургію. Гігієна в хірургічному стаціонарі. Робота середнього персоналу в умовах хірургічного відділення
Тема Введення в хірургію Гігієна в хірургічному стаціонарі Робота середнього персоналу в умовах хірургічного... Тема Організація роботи в чистій перев язочній Десмургія перев язочний... Введення в хірургію...

Поняття, умови та підстави припинення трудового договору
Трудове законодавство України та правнича наука використовують різні терміни для позначення припинення трудових правовідносин При цьому загалом... Однак є підстави стверджувати що не завжди припинення трудових правовідносин... Термін розірвання трудового договору вживається у випадках коли трудовий договір припиняється за ініціативою однієї...

Фінанси. Бухгалтер в сучасних умовах: Предмет і задачі курсу
Предмет і задачі курсу... Зміст і зв язок з іншими спеціальними дисциплінами... Законодавчі і нормативні документи...

0.036
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам