Комп’ютерна ехотомографія

Ехотомографічні системи призначені для отримання статичних (нерухомих) та динамічних (рухомих) зображень (ехограм) різноманітних органів людини.

Апаратно системи представляють собою комплекс, що складається з УЗ датчика, блоку обробки УЗ сигналу, пристрою сполучення та комп’ютера. УЗ датчики можуть бути або з механічним секторним, або з електронним скануванням. В блоці обробки здійснюється аналогова обробка сигналів, що поступають від датчика. Пристрій сполучення зазвичай містить сканконвертер, що забезпечує аналогово–цифрове перетворення сигналів і формування УЗ зображення в цифровій формі. В комп’ютері здійснюється обробка та аналіз УЗ зображення.

Особливістю програмного забезпечення УЗ систем на відміну від розглянутих раніше є необхідність обробки та аналізу зображення. Тут важливими є характеристики зображення, що виводиться на екран: кількість точок по горизонталі та вертикалі, кількість градацій ступеня яскравості тощо.

Іншою важливою особливістю є запропоновані програмним забезпеченням можливості обробки зображень. Сюди в першу чергу відносяться можливості зміни контрасту, виділення контурів областей. Остаточне контурування окремих областей для наступного аналізу здійснюється або вручну за допомогою курсору, або за допомогою набору геометричних фігур (овал, круг тощо), або в напівавтоматичному режимі за рівнями однакової яскравості. Далі зазвичай проводять підрахунок площ виділених областей. Всі ці методи дозволяють лікарю аналізувати цифрові зображення, що виводяться на екран монітору.