Загальнi економiчнi основи товарного виробництва, його еволюцiя

Контрольна робота з основ економчно теор Тема 5. Загальн економчн основи товарного виробництва, його еволюця. План. 1. Товар та його властивост. 2. Товарне виробництво та його ознаки. 3. Закон вартост найважливший закон товарного виробництва. 4. Еволюця товарного виробництва. 1. Товар та його властивост. Поняття товар центральним поняттям вс економчно теор. За визначенням А.В.Калини, В.В.Осокно товар це подукт виробництва або дяльност людини, створений для задоволення якихось потреб за допомогою обмну.

З цього визначення випливають дв властивост товару, дв його сторони споживна вартсть та здатнсть обмну одного товару на нший230. Споживна вартсть, тобто здатнсть товару задовольняти т чи нш потреби це яксна сторона товару. характеризують певн вдмнн риси. Споживна вартсть товару ма бути продуктом прац, людсько дяльност. Якщо якась корисна рч не результатом тако дяльност наприклад, вода у природному джерел, то ця рч не ма споживно вартост товару.

Споживна вартсть товару завжди ма суспльний характер, адже задовольня потреби ринку, а отже, суспльства. Споживна вартсть товару надходить у споживання тльки за допомогою обмну, купвл-продажу. Продукти натурально феодально ренти, незважаючи на свою кориснсть, привласнювалися феодалом безкоштовно, без екввалентного обмну, отже, не мали споживно вартост товару. Дал, споживна вартсть товару завжди ма сторичний характер, тобто виника, розвиваться зника пд час виникнення й розвитку товарного виробництва кожного окремого товару.

Два товари обмнюються на ринку через те, що пересклися потреби х власникв. Отже, споживна вартсть товару як економчна категоря виража ринков вдносини мж товаровласниками з задоволення хнх потреб. Друга властивсть товару, що виплива з його визначення, поляга в його здатност обмнюватися на нший товар. Пдставою ц властивост вартсть певного товару. Якщо споживна вартсть це кльксна сторона товару, то вартсть яксною стороною.

Вона визначаться витратами прац, капталу, фзичних духовних сил людини, його знаннями, досвдом майстернстю, потрбними для виготовлення даного товару. Обмн одного товару на нший можливий за умови рвност цих витрат на х створення, тобто рвност х вартостей. Обмн товарв вдбуваться в певнй пропорц. Наприклад, якщо при бартерному обмн обмн без посередництва грошей одна одиниця деякого товару обмнються на чотири одиниц накшого товару, то мж ними, таким чином, встановлються певна пропорця.

Таке спввдношення, в якому дин товар обмнються на нший, називаться мновою вартстю. Отже, вартсть товару виявляться на ринку за допомогою мново вартост. Мнова вартсть уявля собою форму прояву вартост товару на ринку. Вартсть товару як економчна категоря також виража ринков вдносини мж товаровласниками мж продавцем покупцем по витратах прац, капталу та нших видаткв на виробництво х товарв 231. В кожному товар втлються праця, витрачена на його виробництво. Праця, втлена в товар, ма подвйний характер.

З одного боку, це конкретна праця, тобто праця якогось певного виробника того чи ншого фаху. З другого боку, це абстрактна праця, тобто певна частка сукупно прац всх членв суспльства. Конкретна праця створю таку властивсть товару, як споживна вартсть, абстрактна праця створю ншу властивсть вартсть. 2.

Товарне виробництво та його ознаки

Ринок пдтверджу або не пдтверджу необхднсть виготовлення даного виду п... По-перше, товарне виробництво грунтуться на суспльному подл прац, що с... . Ще один з класикв полтично економ Адам Смт високо оцнював значення под... Весь обсяг новостворених речей за звичай виходить за меж кожно виробни...

Закон вартост найважливший закон товарного виробництва

Тому необхдна пропорцйнсть виявляться вдносною, вона досягаться через ... Тод перший виробник одержить 1 гривню надприбутку на кожному клограм, ... В цьому селянському господарств ндивдуальна вартсть яловичини нижче за... Цьому господарству загрожу розорення, якщо воно не вживе негайних ефек... 4.

Еволюця товарного виробництва

Тою чи ншою мрою воно було поширене в рзних соцально-економчних систем... Людина обира якийсь вид роботи перетворю його на самостйну дяльнсть. Тод орендар набува права тимчасово володти розпоряджатися чужим майном... В ХХ ст. До нього увйшли виробництва тих продуктв послуг, реалзаця яких вдбуват...