рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЕФЕКТ МУЛЬТИПЛКАТОРА

Работа сделанна в 2000 году

ЕФЕКТ МУЛЬТИПЛКАТОРА - раздел Экономика, - 2000 год - МЕХАНІЗМ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ Ефект Мультиплкатора. У 20-30- Роки Безробття В Капталстичних Кранах Стало По...

ЕФЕКТ МУЛЬТИПЛКАТОРА. У 20-30- роки безробття в капталстичних кранах стало постйним досягло високого рвня, внаслдок чого економсти шукали способи збльшення зайнятост.

Р.Ф. Кан запропонував принцип мультиплкатора, який показу, що початкове збльшення нвестицй створю первинну зайнятсть для робтникв, зайнятих в конкретному виробництв. х витрати забезпечують повторну зайнятсть в галузях, виробляючих споживч товари. Спввдношення мж загальним первинним збльшенням зайнятост мультиплкатором зайнятост. Таке сторичне походження мультиплкатора. Пзнше дея мультиплкатора дослджувалася багатьма економстами стосовно до рзних економчних процесв 9, стор. 329. Звичайно, збльшення нвестицйних витрат приводить до збльшення рвнв обсягу виробництва прибутку.

Однак, ця змна перевищу звичайно, в деклька разв рвень збльшення нвестицйних видаткв. Мультиплкатором називають спввдношення вдхилення вд рвноважного ЧНП початково змни у витратах на нвестиц, що спричинив дану змну реального ЧНП 7, стор. 226. Первинна змна у витратах звичайно викликаться зсувами в нвестицйних витратах по тй простй причин, що нвестиц представляються найбльш мнливим компонентом сукупних витрат.

Але потрбно пдкреслити, що змни в споживанн, державних закупвлях або експорт також зазнають д мультиплкатора. Явище мультиплкатора засновуться на двох фактах. По-перше, для економки характерн безперервн потоки витрат, що повторюються прибуткв, де витрачен одню особою грош отриму нша особа у вигляд доходу. По-друге, будь-яка змна доходу спричинить змни в споживанн в зберганн в тому ж напрям, що змна доходу, при цьому, пропорцйнсть споживання заощаджень збергаться при будь-якй змн доходу.

З цих двох фактв слду, що початкова змна величини витрат породжу ланцюгову реакцю, яка, хоч затуха з кожним подальшим циклом, але приводить до багаторазово змни ЧНП. Логчне обрунтування ефекту мультиплкатора можна показати на числовому приклад в таблиц 4.1. Таблиця 4.1. Аналз мультиплкатора гпотетичн дан, млрд. грн. Змни в доходЗмни в споживаннЗмни в заощадженняхПередбачуване зростання нвестицй5,003,751,25Другий цикл3,752,810,94Третй цикл2,812,110,70Четвертий цикл2,111,580,53Пятий цикл1,581,190,39Вс нш цикли4,753,561,19Разом20,0015,005,00 У даному приклад витрати на нвестиц зростають на 5 млрд. грн. На графку це виражаться зсувом вгору криво нвестицй з 20 млрд. грн. до 25 млрд. грн. Допустимо, що змни в споживанн рвн 34, а змни в заощадженнях рвн 13. Також допустимо, що економка знаходиться в рвноваз при 470 млрд. грн. Первинне збльшення нвестицй створю рвн величини доходу вд заробтно плати, ренти, вдсотка прибутку по тй простй причин, що витрачання отримання доходу це два боки одн т ж операц.

Як буде змнюватися споживання з збльшенням прибуткв домогосподарств на 5 млрд. грн. Вдповдь можна знайти, використовуючи граничну схильнсть до споживання, рвну 34, до дано змни доходу.

Так, зростання доходу на 5 млрд. грн. виклика зростання споживання на 3,75 млрд. грн. 34 вд 5 млрд. грн. заощаджень на 1,25 млрд. грн. 14 вд 5 млрд. грн Ц 3,75 млрд. грн. що витрачаються, отримують нш домогосподарства у вигляд доходу.

Вони, в свою чергу, споживають 34, або 2,81 млрд. грн. з цих 3,75 млрд. грн а збергають 14, або 0,94 млрд. грн. аналогчно, споживан одними домогосподарствами 2,81 млрд. грн. переходять до нших домогосподарствам у вигляд доходу. Хоч ефект первинного подальших витрат початкового приросту нвестицй з кожним черговим циклом витрат знижуться, сумарний прирст рвня обсягу виробництва доходу становитиме 20 млрд. грн якщо процес буде йти до останньо гривн. Передбачуваний прирст нвестицй на 5 млрд. грн. вдповдно приведе до зростання рвноважного рвня ЧНП на 20 млрд. грн з 470 млрд. грн. до 490 млрд. грн. Звдси мультиплкатор рвний 4 20 млрд. грн. 5 млрд. грн Зовсм не випадково дя мультиплкатора закнчуться тод, коли сумарна величина заощаджень, викликаних початковим збльшенням нвестицй на 5 млрд. грн компенсу даний прирст нвестицй. Тльки так коректуться викликана зростанням нвестицй нервновага.

У цьому випадку ЧНП загальн прибутки повинн зрости на 20 млрд. грн щоб стимулювати додатков заощадження на суму 5 млрд. грн як компенсують прирст нвестицйних витрат в 5 млрд. грн. Доход повинен збльшитися в 4 рази в порвнянн з початковим перевищенням нвестицй над заощадженнями, оскльки домогосподарства збергають 14 частину будь-якого приросту свого доходу. Як вдмчалося ранше, в даному приклад мультиплкатор число, що показу, у скльки разв сумарний прирст доходу перевищу початковий прирст нвестицйних витрат становить 4. сну звязок мж змнами в заощадженнях величиною мультиплкатора.

Частка приросту доходу, який йде на заощадження, тобто змни в заощадженнях визначають сумарний ефект вд послдовних циклв витрат отже, мультиплкатор.

Чим менше частка будь-яко змни в доходу, яка йде на заощадження, тим бльше чергове витрачання в кожному цикл вдповдно тим вище мультиплкатор. Якщо змни в заощадженнях рвна 14, як в нашому приклад, то мультиплкатор рвний 4. якби змна в заощадженнях становила б 13, то мультиплкатор був би рвний 3 т.д. Значення мультиплкатора перебува в наступному.

Вдносно невелика змна в нвестицйних планах пдпримцв або планв заощаджень домогосподарств може викликати набагато бльшу змну в рвноважному рвн ЧНП. Мультиплкатор посилю коливання пдпримницько дяльност, викликан змнами у витратах. Помтимо, що чим менше змни в споживанн менше змни в заощадженнях, тим бльше буде мультиплкатор. Наприклад, якщо змни в споживанн 34 вдповдно мультиплкатор 4, то зниження запланованих нвестицй на суму 10 млрд. грн. спричинить зниження рвноважного рвня ЧНП на 40 млрд. грн. Але якщо змни в споживанн тльки 23, а мультиплкатор 3, то зниження нвестицй на ту ж суму в 10 млрд. грн. приведе до падння ЧНП тльки на 30 млрд. грн. Це наводить на думку велика величина змни в споживанн означа, що в ланцюжку послдовних циклв споживання, цифров значення зменшуються повльно, внаслдок чого акумулються велика змна в доход. навпаки, невелика величина змни в споживанн велика змна в заощадженнях приводить до того, що вимушене споживання швидко скорочуться, так що сумарна змна в доход незначною.

Мультиплкатор в представленому тут вигляд називаться також простим мультиплкатором по тй лише причин, що вн засновуться на дуже простй модел економки.

Але насправд, послдовнсть циклв отримання прибуткв витрачання може затухати внаслдок вилучень у вигляд податкв мпорту. Тобто крм витоку на заощадження одна частина доходу в кожному цикл буде вилучатися у вигляд додаткових податкв, а нша частина використовуватися на закупвлю додаткових товарв за рубежем.

Бльш реалстичний мультиплкатор, якого отримують з урахуванням всх цих вилучень заощаджень, податкв мпорту, називаться складним мультиплкатором. 5.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕХАНІЗМ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ

Та найголовншою проблемою сучасно Украни, я вважаю, тепершнй економчний стан. Макроекономчна стабльнсть, рвновага, достатн темпи економчного… На сьогодн рвень цих благ в Укран надзвичайно низький. Адже упродовж 90-х рокв… Лише протягом 1993 року було прийнято три так урядов програми. Безлч полтичних дячв, вищих урядовцв, кандидатв у…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЕФЕКТ МУЛЬТИПЛКАТОРА

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ТЕОРЯ ВИРОБНИЧО ФУНКЦ
ТЕОРЯ ВИРОБНИЧО ФУНКЦ. Для бльш повного вивчення механзму економчного зростання необхдно розглянути теорю виробничо функц. Класична виробнича функця вдобража зв язок мж ресурсами факторами виробниц

ЕФЕКТ АКСЕЛЕРАТОРА
ЕФЕКТ АКСЕЛЕРАТОРА. З поняттям мультиплкатора тсно повязана категоря акселератора або принцип акселерац. Акселератор показу вдносини мж приростом попиту як на споживч товари, так на товари промжног

НАУКОВО-ТЕХНЧНИЙ ПРОГРЕС ОСНОВА ЕКОНОМЧНОГО ЗРОСТАННЯ
НАУКОВО-ТЕХНЧНИЙ ПРОГРЕС ОСНОВА ЕКОНОМЧНОГО ЗРОСТАННЯ. Використання людського нтелекту, що винаходить нов товари або бльш ефективн технолог виробництва - найважливше джерело економчного зростання.

ВИСНОВОК
ВИСНОВОК. Перед Украною стоть багато складних завдань в усх сферах суспльного життя. У сфер економки це передусм гальмування процесу сповзання у глибоку економчну кризу, зупинення зниження життвого

СПИСОК ВИКОРИСТАНО ЛТЕРАТУРИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНО ЛТЕРАТУРИ. Дзюбик С. Ривак О. Основи економчно теор К. Основи, 1994 336 с. 2. 2. Основи економчно теор. Пдручник за ред. проф. С.В. Мочерного. Тернопль АТ Тарнекс, 1993 р.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги