рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

НАУКОВО-ТЕХНЧНИЙ ПРОГРЕС ОСНОВА ЕКОНОМЧНОГО ЗРОСТАННЯ

Работа сделанна в 2000 году

НАУКОВО-ТЕХНЧНИЙ ПРОГРЕС ОСНОВА ЕКОНОМЧНОГО ЗРОСТАННЯ - раздел Экономика, - 2000 год - МЕХАНІЗМ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ Науково-Технчний Прогрес Основа Економчного Зростання. Використання Людського...

НАУКОВО-ТЕХНЧНИЙ ПРОГРЕС ОСНОВА ЕКОНОМЧНОГО ЗРОСТАННЯ. Використання людського нтелекту, що винаходить нов товари або бльш ефективн технолог виробництва - найважливше джерело економчного зростання. 5 За останн 250 рокв розвиток технки буквально перетворив наше життя. Спочатку парова машина, потм - двигун внутршнього згоряння, електрика ядерний реактор замнили мускули людини тварин як основне джерело енерг.

Автомобл, автобуси, позди лтаки витснили коня вз як основн способи пересування. Технчний прогрес продовжу змнювати наше життя сьогодн. Лазерн програвач, мкрокомпютери, текстов редактори, мкрохвильове печення, вдеокамери, магнтофони, автомобльн кондицонери стотно змнили характер нашо роботи дозвлля протягом останнх двадцяти рокв Науково-технчний прогрес, визнаний у всьому свт як найважливший чинник економчного зростання, все частше в захднй, в втчизнянй лтератур звязуться з поняттям нновацйного процесу.

Це, як справедливо вдмтив американський економст Джеймс Брайт, диний в свому род процес, обднуючий науку, технку, економку, пдпримництво управлння. Вн перебува в отриманн нового продукту тягнеться вд зародження де до комерцйно реалзац, охоплюючи таким чином весь комплекс вдносин виробництва, обмну, споживання. У цих обставинах нноваця спочатку нацлена на практичний комерцйний результат. Сама дея, що да поштовх, ма меркантильний змст це вже не результат чисто науки, отриманий унверситетським вченим у вльному, нчим не обмеженому творчому пошуку. У практичнй спрямованост нновацйно де перебува приваблива сила для пдпримств, що працюють у ринковй економц.

Заходи впливу держави в област нновацй можна подлити на прям непрям. Спввдношення х визначаться економчною ситуацю в кран вибраною в звязку з цим концепцю державного регулювання - з упором на ринок або на централзований вплив. Як правило, в перод економчного спаду характерно переважання кейнсианського пдходу до державно економчно полтики, що передбача надзвичайно активне втручання держави в економчне життя суспльства в перод пдйому економки бере верх флософя консерватизму, що вдда перевагу гр ринкових сил. У цей час економсти по мр активност втручання держави в економку видляють три групи кран в першй домну концепця необхдност активного втручання держави в управлння економкою Японя Франця друга характеризуться переважаючим упором на ринков вдносини США, Великобританя третя дотримуться промжного варанта в економчнй, в тому числ нновацйнй, полтиц державне регулювання поднуться з низкою заходв централзац державного апарату, використовуються непрям методи впливу при розвиненй систем узгодження нтересв уряду бзнесу.

Прям методи державного регулювання нновацйних процесв здйснюються переважно в двох формах адмнстративно-вдомчо програмно-цльово.

Адмнстративно-вдомча форма виявляться у вигляд прямого дотацйного фнансування, здйснюваного у вдповдност з спецальними законами, що приймаються з метою безпосереднього сприяння нновацям. Так, в США в 1980 р. був ухвалений закон Ственсона-Вайдлера Про технологчн нововведення, передбачаючий ряд заходв стимулювання промислових нновацй створення для х вивчення стимулювання спецальних органзацй в рамках апарату виконавчо влади сприяння в обмн науковим технчним персоналом мж унверситетами, промисловстю федеральними лабораторями заохочення приватних осб корпорацй, що вносять великий внесок в розвиток науки технки. Яскравим прикладом дотацйного державного фнансування може служити вдкриття в США в 1985 р. нституту промислово технолог при Мчиганськом унверситет.

На органзацю цього нституту мсцевою федеральною владою було видлено 17 млн. Основна його задача - розробка досвдчена експлуатаця гнучких нтегрованих виробничих систем нших коштв автоматизац виробництва.

Усього з 133 млрд що було витрачено у США на НДКР в 1988 р. на частку федерального уряду доводилася майже половина - 49,3. 6 Програмно-цльова форма державного регулювання нновацй передбача конкретне фнансування останнх за допомогою державних цльових програм пдтримки нововведень, в тому числ в малих наукомких фрмах створються система державних контрактв на придбання тих або нших товарв послуг, фрмам надаються кредитн пльги для здйснення нововведень т.д. Контрактне фнансування явля собою один з елементв поширено в цей час системи контрактних вдносин - договорв мж замовниками пдрядчиками в цьому випадку держава виступа в рол замовника-споживача НДКР - наприклад, в аерокосмчнй област а фрма-виконавець НДКР пдрядчиком.

У договор чтко передбачаються термни завершення робт, конкретний розподл прац мж виконавцями, характер матерально винагороди.

Суворо обмовляються взамн зобовязання економчн санкц. У США таким чином фнансуться 77 федеральних витрат на НДКР. Нацональн орнтири нновацйно полтики виявляються в конкретних моделях, що використовуються рзними кранами. Тут позначаться нервномрнсть економчного розвитку кран, що виявляться в сфер нновацй.

Внаслдок цього виника необхднсть зосереджувати нацональн зусилля на ключових областях науки технки тих, в яких крана може досягти лдируючого положення на свтовому ринку. Зокрема, видляють американську японську модел нновацйно полтики. Американська модель вдрзняться найбльш повною автономю пдпримництва. Орнтування економчного розвитку здйснються шляхом видлення особливо област, останнм часом це нформацйна технологя, куди держава вклада кошти тим самим забезпечу проритет.

Результати побчн продукти нформацйних нновацй стають важливим джерелом нновацй нших. Японська модель також передбача створення технологчного проритету, але при цьому упор робиться на конкретн технолог. За останн 10-12 рокв технологя будвництва великих танкерв була замнена в рол ведучй технологй виготовлення роботв. ншими словами, на державному рвн визначаються технологчн переваги, як повинн бути досягнут, стимулються х розвиток з тим, щоб потм перекладати на нов технолог все народне господарство.

Успхи НТП залежать вд того, яке мсце наука займа в суспльств. Свтовий досвд показу, що необхдною достатньою умовою прогресу в розвитку науки технки свобода творчост. Досвд цих кран дуже важливим для Украни, котра ма величезн проблеми з залученням у виробництво нових технологй.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕХАНІЗМ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ

Та найголовншою проблемою сучасно Украни, я вважаю, тепершнй економчний стан. Макроекономчна стабльнсть, рвновага, достатн темпи економчного… На сьогодн рвень цих благ в Укран надзвичайно низький. Адже упродовж 90-х рокв… Лише протягом 1993 року було прийнято три так урядов програми. Безлч полтичних дячв, вищих урядовцв, кандидатв у…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: НАУКОВО-ТЕХНЧНИЙ ПРОГРЕС ОСНОВА ЕКОНОМЧНОГО ЗРОСТАННЯ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ТЕОРЯ ВИРОБНИЧО ФУНКЦ
ТЕОРЯ ВИРОБНИЧО ФУНКЦ. Для бльш повного вивчення механзму економчного зростання необхдно розглянути теорю виробничо функц. Класична виробнича функця вдобража зв язок мж ресурсами факторами виробниц

ЕФЕКТ МУЛЬТИПЛКАТОРА
ЕФЕКТ МУЛЬТИПЛКАТОРА. У 20-30- роки безробття в капталстичних кранах стало постйним досягло високого рвня, внаслдок чого економсти шукали способи збльшення зайнятост. Р.Ф. Кан запропонував п

ЕФЕКТ АКСЕЛЕРАТОРА
ЕФЕКТ АКСЕЛЕРАТОРА. З поняттям мультиплкатора тсно повязана категоря акселератора або принцип акселерац. Акселератор показу вдносини мж приростом попиту як на споживч товари, так на товари промжног

ВИСНОВОК
ВИСНОВОК. Перед Украною стоть багато складних завдань в усх сферах суспльного життя. У сфер економки це передусм гальмування процесу сповзання у глибоку економчну кризу, зупинення зниження життвого

СПИСОК ВИКОРИСТАНО ЛТЕРАТУРИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНО ЛТЕРАТУРИ. Дзюбик С. Ривак О. Основи економчно теор К. Основи, 1994 336 с. 2. 2. Основи економчно теор. Пдручник за ред. проф. С.В. Мочерного. Тернопль АТ Тарнекс, 1993 р.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги