рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Мський бюджет

Работа сделанна в 2000 году

Мський бюджет - Реферат, раздел Экономика, - 2000 год - Міський бюджет: пріоритети та механізми Мський Бюджет. Основна Частина Видаткв Мсцевих Бюджетв Припада На Соцальн Зах...

Мський бюджет. Основна частина видаткв мсцевих бюджетв припада на соцальн заходи й управлння мсцевим господарством. Це фнансування мсцевого будвництва, дорожнього господарства, побутових установ, громадського транспорту, видатки на освту й охорону здоровя. Основними мського джерелами бюджету закрплен податки регульован податки власн доходи. Такий розподл зроблений з метою можливост аналзу джерел доходв та напрямкв видаткв а значить можливост оцнки реально незалежност мсцевого бюджету вд вищестоящих бюджетв.

До групи закрплених податкв вднесен основн джерела доходв мсцевих бюджетв, нормативи яких закрплюються Законом Украни Про державний бюджет Украни. До групи регульованих податкв вднесен джерела, нормативи вдрахувань по яких встановлються на рвн област. Група власних доходв основним показником незалежност мсцевих рад вд вищестоящих бюджетв.

Незалежнсть в кранах розвинуто демократ формуться на основ законодавчого закрплення нормативв вдрахувань вд загальнодержавних податкв на довгостроковй основ та законодавчого визначення можливост мсцевих рад встановлювати мсцев податки збори. До ц групи вдносяться мито та плата за землю, поскльки мито залишаться в мсцевих бюджетах на 100 , а плата за землю основним податком для всх рвнв рад з законодавчо-визначеним нормативом, що дозволя легко прогнозувати величину надходжень до бюджету.

Витрати бюджету, будучи компонентом загально фнансово категор - бюджету - являють собою витрати, виникаюч в звязку з виконанням державою свох функцй. Ц витрати виражають економчн вдносини, на основ яких вдбуваться процес використання коштв централзованого фонду грошових коштв держави у рзних напрямах. Мсцевий бюджет, включаючи бюджет на рвн провнцй, повинн були бути збалансованими не мати дефциту. Правда протягом останнх рокв зявилися виключення з правила, тобто допускався дефцит центрального бюджету при одночаснй збалансування мсцевих бюджетв.

Досвд рзних кран вдносно ц проблеми рзний. Наприклад, в Кита провнц повинн мати збалансован бюджети, однак за останн роки була помчена тенденця по накопиченню прострочених платежв, що, як вдомо, означа наявнсть бюджетного дефциту. Закон про бюджетну систему Украни виршу проблему мсцевих бюджетв. Органи мсцево влади самостйно розробляють, затверджують виконують сво бюджети. Статт 13, 14, 15 закону Про бюджетну систему Украни регламентують складання виконання мсцевих бюджетв, а ст. 28 Закону Украни Про мсцеве самоврядування в Укран вд 21.05.97 м. регламенту повноваження органв мсцевого самоврядування в бюджетнй сфер. Дохдна та видаткова частини мсцевих бюджетв визначаються в основному затверджуваними парламентом нормами.

Це означа, що державн органи створюють систему мсцевих бюджетв, основною умовою снування яко ма бути гармоня мж доходною та видатковою сторонами мсцевих бюджетв, тобто рвновага. Передача обовязкв вдповдальност мсцевим органам влади ма супроводжуватися забезпеченням цих органв вдповдними фнансовими ресурсами.

З правово точки зору про вдповднсть мж звязками та фнансовими ресурсами можна говорити тод, коли обовязки супроводжуються правами та компетенцями на використання джерел доходв. Ц компетенц можуть визначатися по-рзному - вд прав на використання ресурсв до нормативних компетенцй, тобто прав щодо встановлення податкв. Мсцев органи влади повинн мати юридичне закрплен джерела доходв, достатн для покриття обовязкових видаткв.

Це, звичайно, не означа, що мсцев органи влади можуть мати можливсть виконувати тльки обов язков функц. Може бути ситуаця, за яко мсцев органи влади мають на свох рахунках необхдн фнансов кошти, але не мають вдповдних прав щодо х використання. сну небезпека, що чткий розподл обовязкв ресурсв зменшить самостйнсть мсцевих органв влади. Однак така небезпека не означа звязку мж збалансованим бюджетом та недостатньою самостйнстю. Збалансована система доходв видаткв ма забезпечувати вдповдний рвень самостйност мсцевих органв влади як у видатковй, так в доходнй частин.

При цьому передбачаться, що для фнансування принципв загально районного або загально обласного масштабу частина грошей мсцевих органв влади за спльною згодою може передаватися до районних або обласних бюджетв. У той же час до мсцевих бюджетв з бюджетв бльш високих рвнв можуть передаватися кошти у вигляд субвенцй, субсидй, дотацй. Можливсть маневрувати коштами да можливсть мсцевим органам влади концентрувати х на розвязанн важливих господарських регональних соцальних проблем.

Крм того, самостйно призначати норми обми витрат на змст житлово-комунального господарства, установ охорони здоровя, народного утворення, соцального забезпечення, культури спорту, органв охорони навколишнього середовища, надавати додатков пльги допомогу окремим верствам населення. Мсцев органи зупиняють розмри витрат на утримання управлнського апарату, створюють резервн фонди за рахунок власних прибуткв частин перевищення прибуткв над витратами бюджетв нижчих рвнв, як можуть передаватися на договрних компенсацйних початках обласним органам влади для фнансового збалансування бюджетв регону.

Таким чином, вдповдно до законодавства Украни реформа бюджетно системи з розрахунком ринково специфки базуться на основ принципв а закрплення за кожною ланкою бюджетно системи певних джерел прибуткв б встановлення диференцйованих податкв на прибуток в залежност вд виду дяльност, рвноправних податкв на вс форми власност, впорядкованост залежност в рамках кожного виду дяльност в забезпечення самостйност кожного осередку бюджетно системи в формуванн використанн закрплених прибуткових джерел.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Міський бюджет: пріоритети та механізми

Адам Смт, 1776 р. Хорошим правилом те, що бюджет нколи не повинен бути збалансованим - крм моменту, коли надлишок, що стриму нфляцю, змнються на… Економчна нестабльнсть спад виробництва негативно впливають на формування… Одночасно вони нероздльн, взамозалежн, доповнюють один одного, вимагають комплексного пдходу при розробц ефективного…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Мський бюджет

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Аналз мського бюджету за
Аналз мського бюджету за. рк За 1999 рк згдно оперативних даних в бюджет мста надйшло доходв в сум 155,5 млн.грн що склада 77,1 вдсотка до рчних призначень, з них за рахунок вексельного обгу 13,3 м

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги