рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Як органзоване державне регулювання економки в Япон

Як органзоване державне регулювання економки в Япон - раздел Экономика, Японский опыт государственного регулирования экономики Як Органзоване Державне Регулювання Економки В Япон. Дослдниками Див. Енэмура...

Як органзоване державне регулювання економки в Япон. Дослдниками Див. Енэмура Н Цукамото Х. О системной экономической реформе в странах бывшего СССР. М 1992, 63с. видляються три основн етапи повонно стор Япон 1945-1949 рр. нарощування виробничого потенцалу демократизаця економки 1949-1960 рр. зупинення нфляц, лбералзаця цноутворення, рацоналзаця виробництва створення нових галузей та з 1960 р. по наш час змцнення важко та хмчно ндустр, лбералзаця зовншньо торгвл та мграц карталв у 80-т роки. Вйна завдала величезно шкоди економц Япон. Промислове виробництво у 1945 р. сягало менше третини передвонного рвня, виробництво стал впало на 90, вуглля на 50 Economic Development in Post-War Japan A. Statistical Overview, EPA, 1993. 18 p бюджетний дефцит грошова експанся породили гпернфляцю. На тл зруйновано економки пд кервництвом штабу окупацйних вйськ США у перш повонн роки вдбулося реструктурування соцально-економчно системи.

Переглянуто цивльне законодавство, дозволено профсплки, проведено земельну реформу, за яко помщики були зобовязан продати земл орендарям за низькими цнами розпущено дзайбатсу японськ концерни, проведено чистку серед лдерв бзнесу, конверсю виробництва, розукрупнення, введено жорстк антитрествськ закони, було заборонено брати участь в управлнн великими компанями членам кланв, як володли дзайбатсу, тощо. У 1946 р. З метою зменшення надлишкв грошових коштв було проведено грошову реформу, за якою готвку було збрано на спецальн рахунки з дозволом використання до 500 н на мсяць, заморожено вклади, вищ за певний розмр.

Втм, через велику кльксть помякшень реформа не дала довгострокового ефекту, горошова маса незабаром знову почала зростати.

У тому самому роц створються Бюро економчно стаблзац, яке почина проводити жорстку цнову полтику.

Встановлюються низьк цни на товари стаблзацйно номенклатури сталь, вуглля, добрива, соду, газ, електроенергю тощо. На баз вказаних цн формувалася собвартсть ншо продукц. Дефцит викликаний фксуванням цн, перекривався субсидями. Цни клька разв переглядалися у напрям пдвищення до рвня чорного ринку. Одночасно здйснються полтика розвитку пропозиц за Схемою проритетного виробництва, спрямованою на збльшення виробництва базових товарв вуглля та стал, дефцит яких гальмував розвиток економки.

Для цього у 1947 р. було створено фнансову корпорацю з реконструкц, яка розмщувала довгостроков преференцйн кредити фнансувала на той час третину загальних ндустральних кредитв. Коли заходи з нарощування промислового потенцалу дали сво результати на грудень 1948 р. промислове вироб ництво становило 70 довонного Див. Енэмура Н Цукамото Х. Зазнач. праця жорстокий контроль держави над японською економкою було скасовано введенням у 1949 р. плану Доджа. Вказаний план передбачав жорстку бюджетну та грошову полтику з досягненням балансу бюджету, унфкацю обмнного курсу, скорочення субсид зменшення номенклатури цнового контролю, заборону випуску боргових зобовязань та видач позик фнансово корпорац. Здйснено податкову реформу.

Полтика регулювання обмнного курсу ни передбачала обовязковий продаж валютно виручки уповноваженому банку за фксованим курсом наступний щоквартальний розподл ц валюти згдно з державною стратегю.

Вказана система дяла до 1963 р. У зовншньоекономчнй полтиц Японя взяла курс на орнтацю на активну торгвлю та пошук зовншнх ринкв, що очевидно з огляду на географчн особливост. Але важливо зауважити, що зовншньоторговельна полтика виходила з принципу експортно орнтованого протекцонзму, який дав змогу перейти до лбералзац торгвл лише псля змцнення власного виробництва.

З 1960 р. поступовй лбералзац торгвл проритет мав мпорт сировини, важко замщуваних та конкурентно-спроможних товар, а також нововведень. Застосовувалося квотування мпорту. Було встановлено низьк тарифи на вивезення первинних продуктв, виробничо, дефцитно в кран продукц, устаткування для нових галузей або тих, що скорочуються, товари першо необхдност, висок на товари з значною додатковою вартстю, споживч товари, що в достатнй клькост, продукцю галузей, нових для Япон чи тих, що скорочуються, предметв розкош тощо. Одночасно з активною зовншньою, японський уряд здйснював потужну внутршню промислову полтику.

У 1951 р. було створено Японський банк розвитку, а в 1952 р. Банк довгострокового кредитування для фнансування капталовкладень у промисловост. Засобами промислово полтики були прискорен амортизаця, субсид, пльгов кредити, податков пльги, лзинг устаткування, створення виробничо нфраструктури за державний рахунок. Значною мрою полтика орнтувалася на пдтримку малих та середнх пдпримств, водночас, зокрема, у 1953 р. було доволено утворення картелв з анти депресйною чи модернзацйною метою.

Для вдшукання коштв на фнансування прискореного розвитку промисловост було здйснено Програму бюджетних нвестицй та позик, яка мала повязати соцальн заощадження з соцальними нвестицями. Специфчними особливостями фнансово системи пероду швидкого зростання були стратегчн операц довгострокових державних фондв активне використання приватних довгострокових нститутв контроль за розподлом кредитв через грошову та процентну полтику непряме фнансування через перерозподл банками вльних коштв понад 90 фондово пропозиц Yano J. On the Process of Financial Liberalization of the Japanese Economy.

EPA, 23 p. система пере позичок, за яко кредити комерцйних банкв перевищували депозити, а надлишок фнансувався позичками у Центробанку поднання ринкового короткострокового процента з жорстоко регульованим довгостроковим сегментаця ринку мж короткостроковими та довгостроковими кредитними установами обмеження мжнародних фнансових звязкв, що спрощувало регулювання.

На думку дослдникв Агентства економчного планування уряду Япон, зазначеня система швидкого зростання мала успх завдяки суворому антинфляцйному контролю, конкуренц у приватному сектор, спрямуванню позичок на стратегчну промисловсть та нфраструктуру, тобто в галуз, де державн нвестиц не кункурували з приватними. Структурн перетворення економки поднувалися з суто монетарними заходами.

Так, у 1964 р. було проведено рестрикцю суспльних цн, що обмежило загальне зростання споживчих цн до 3,9 Historical Background of Price Stabilization Policies. EPA, 32 p Оскльки нфляця, що почалася псля 1960 р. тривала, у 1965 р. створються тимчасова мнстерська рада цнових заходв та Друга Нарада з проблем цн як дорадчий орган при Державному мнстр з питань планування, який включав вчених, бзнесменв, промисловцв, споживачв, робтникв. У 1966 р. було утворено Керуючий комтет з питань цн з представникв мнстерств.

У 1967 р. Другу Нараду змнила Конференця з полпшення цново стабльност, у 1969 р. Тимчасова Рада отримала постйний статус, а Конференцю змнила Конференця з полтики цново стаблзац з розширеними дослдницькими пдроздлами. Пдвищено офцйну дисконтну ставку, здйснено рестрикц сукупного попиту. На сучасному етап, в умовах тривалого скорочення темпв зростання, основними напрямами економчно полтики Япон стаблзаця економки, перерозподл доходу, надання суспльних товарв та корекця помилок ринку. З метою стаблзац економки держава створю плани та прогнози, щомсяця для контролю Уряд готу економчн доповд, на баз яких Агентством економчного планування приймаються ршення щодо подальших дй. Загалом на початку 90-х рокв у Япон дяло 453 регулюючих закони, з них 220 у сфер економки.

Слд зауважити, що з останнх 102 було прийнято ще у 1945-1954 рр. The Overview of the Economic Policies of Japan in Recent Years. EPA, 13 p. Кервництво проведенням промислово полтики здйсню Мнстерство зовншньо торгвл та промисловост МТ, яке ма право на пену свободу дй в управлнн галузями якому пдзвтна переважна бльшсть налузей економки.

До сфери д МТ входять зовншня торгвля, промисловсть та торгвля, новтн технолог, розмщення промислових пдпримств та екологя, енергетика, питання промислово власност, пдтримка малих та середнх пдпримств. Досягненню консенсусу певною мрою сприяють контакти МТ з створюваними комплексними органзацями длових кл рзних галузей промисловост, сервсу, фнансово сфери, як утворюються у приватному сектор для обмну формацю та обговорення макроекономчно полтики.

Консенсус, з питань подальшого розвитку японсько економки дста сво вдображення у створенн нацональних планв. План визнача ситуацю здйсню прогноз, встановлю нацональн проритети, засоби узгодження нацональних приватних нтересв. На думку японських економств Див. наприклад там же досить висока керовансть економки крани спираться на снування рзномантних обднань у промисловост, високий рвень спецалзац та кооперац, снування системи субпдрядв, промислових угруповань кейрецу тсний взамозвязок промислових пдпримств з банками.

Специфчною особливстю японсько економки снування розвинуто системи кейрецу фнансово-промислових груп з еластичними звязками на баз взамного володння акцями, договорв, постйних контакв. Практика показу, що часто пдтримка постйних контактв важить для членв кейрецу бльше, нж отримання прибутку, норма звичайно нижчою за потенцйну. Приватн пдпримства у структур економки Япон вдало поднуються з державними.

Державн пдпримства звичайно перебувають пд спостереженням вдповдного мнстерства, яке контролю х бюджет та признача кервництво. Ступнь контролю змнються в залежност вд роду дяльност пдпримства. Крм того, пдпримства можуть перебувати у змшанй власност. Державн пдпримства дють на принципах самоокупност, але бльшсть з них ма акцонерний фонд, вльний вд дивдендв, вд уряду, а деяк отримують прям субсид. Максимальне зростання державного сектора спостергалося у 50-60- роки - з 33 пдпримств е 1956 р. до 113 у 1968 р. В ход приватизац до 1990 р. х число скоротилося до 92 Taniuchi M. Public Enterprise Sector in Japan. Privatization in Japan. EPA. 22 p Зазначен пдпримства дють у галузях нфраструктури, мжнародних звязкв, промисловост, громадського добробуту та зайнятост, дослджень та освти, культури, телекомункацй тощо. Крм того, сну система прямих державних операцй пошта, заощадження, друкування банкнот, марок тощо, державне лсове господарство, карбування монет.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Японский опыт государственного регулирования экономики

Справд, чому крана с великою зовншньоекономчною залежнстю, практично без природних ресурсв, не дивлячись на вс незаурядиц катаклзми останнх двух… Ц змни проходять не просто на баз технологчних нновацй, але й в неперервнй… Переглянуто цивльне законодавство, дозволено профсплки, проведено земельну реформу, за яко помщики були зобовязан…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Як органзоване державне регулювання економки в Япон

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Чим японська економчна модель вдрзняться вд нших
Чим японська економчна модель вдрзняться вд нших. На вдмну вд нших кран в Япон по сут справи не сну проблеми безробття, а в крупних мстах нердко виника дефцит робочо сили. Високий рвень життя вдобр

Що можна використати в Укран з японського досвду державного регулювання економки
Що можна використати в Укран з японського досвду державного регулювання економки. Досвд Япон в здйсненн ринкових трансформацй та в управлнн ринковою економкою сьогодн досить цкавим для Украни з огл

Висновки
Висновки. У звязку з сказаним вище, одним з головних урокв, як Украна може винести з досвду Япон, необхднсть розробки проведення жорстко та ефективно економчно полтики. Ефективнсть економчно

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги