рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Головн проблеми свтово економчно нтеграц

Головн проблеми свтово економчно нтеграц - раздел Экономика, Перспективи розвитку і проблеми світової економічної інтеграції (укр) Головн Проблеми Свтово Економчно Нтеграц. Окрм Позитивних Наслдкв Розвитку Св...

Головн проблеми свтово економчно нтеграц. Окрм позитивних наслдкв розвитку свтово економчно нтеграц снують негативн, що стосуються як свтового спвтовариства в цлому, так окремих нацональних економк. До основних, глобальних економчних проблем варто вднести Посилення взамозалежност нацональних економк, як слдство цього процесу, зменшення стабльност свтово фнансово системи.

Яскравим прикладом наслдкв порушення стабльност свтово фнансово системи Азатська валютно-бржова криза, що заподяла помтний негативний вплив на ринок капталв розвинутих кран. У його основ лежало деклька причин.

По-перше, мова йде про податкову полтику Япон, де урядом у 1997 р. були рзко пдвищен податки, але не були продуман наслдки цього пдвищення для нших кран Пвденно-Схдно Аз, для яких японська економка була тривалий час локомотивом економчного розвитку.

По-друге, азатська фнансова криза повязана з наявнстю на ринках велико клькост цнних паперв, зокрема на фондових бржах, так називаних похдних цнних паперв конвертованих облгацй, варрантв, опцонв, фьючерсв, що носять винятково спекулятивний характер. Ц папери, як правило, постйно купуються перепродаються з метою витягу спекулятивних прибуткв. Вартсть таких похдних паперв, що носять назву деривати, склада бля 100 трлн. долл. США, що перевищу обсяг ВНП усх кран. Тому скидання подбних паперв на ринках ведуть до падння курсв нших цнних паперв сприяють розвитку бржових крахв.

Третьою причиною кризи можна назвати певну зацкавленсть США в пдрив економки так званих схдних тигрв, тобто ряду кран Пвденно-Схдно Аз, що протягом останнх рокв були конкурентами США, скеровуючи на американський ринок так дешев товари, як побутова технка, текстиль, грашки й нше. Одним з проявв дй США проти кран Пвденно-Схдно Аз стала гра на зниження гонконгського долара, а також спекулятивн операц, проведен американським бзнесменом Соросом проти ряду валют цих кран, зокрема Малайз. У результат спльно д цих чинникв почалася криза на валютних фондових бржах кран Пвденно-Схдно Аз, що виявилося в паднн курсу хнх валют цнних паперв, насамперед, акцй, що потягло за собою ланцюгову реакцю банкрутства ряду банкв нших кредитно-фнансових нститутв.

Четверта причина азатсько фнансово кризи - неправильне використання кредитв нвестицй у кранах Пвденно-Схдно Аз, спрямованих у нерухомсть фнансов активи, а не у виробництво. Оскльки сну глобалзаця ринкв капталу через переплетення ринкв цнних паперв нвестицй, азатська фнансова криза торкнулася також багатьох нших кран, включаючи головн захдн.

Це виявило себе, насамперед, у паднн курсу акцй на Нью-Йоркськй й нших значних фондових бржах захдних кран Лондонськй, Паризькй, Франкфуртськй. Наслдки азатсько кризи для Япон виявилися дуже серйозними. Крм падння курсу ни стосовно долару зниження курсово вартост акц, виникнула гостра негативна ситуаця в кредитнй систем Япон. Наслдки азатсько кризи для США захдно вропи виявилися менш суттвими.

Зниження курсу акцй на фондових бржах цих кран було припинено як тимчасовим закриттям брж, так оберненою купвлею цнних паперв тими компанями корпорацями, у яких курси паперв упали у жовтн - листопад 1997 р. У Захднй вроп бржов ндекси восени 1997 р. також пддалися коливанням вд падння до зростання, хоча на початку 1998 р. намтилася тенденця до х пдвищення.

Водночас США Захдна вропа продовжують вдчувати наслдки азатсько кризи виражають певну занепоконсть на майбутн, оскльки на крани Пвденно-Схдно Аз донедавна припадало 13 свтового ВВП бльш 40 експорту в США Захдну вропу. Отже знецнення валют кран Пвденно-Схдно Аз становить певну погрозу для головних захдних кран, тому що рст притоку дешевих азатських товарв може призвести до дефциту торгових платжних балансв, дестаблзац економки, особливо зростання безробття, що, дуже небезпечно для Франц, Англ, ФРН. Ланцюгова реакця азатсько фнансово кризи негативно вплинула на крани Латинсько Америки Росю, де вдсутня економчна фнансова стабльнсть.

Таким чином, азатська фнансова криза поступово переросла у свтову фнансову кризу 1998 р стотно пдрвавши стабльнсть нацональних ринкв капталв, а також у цлому свтовий фнансовий ринок. Суттвою перепоною для поглиблення мжнародно економчно нтеграц рзний рвень ступнь розвитку економк кран, що нтегруються, внаслдок чого конкурентноздатнсть нацональних економк кран, що розвиваються, виявляться очевидно меншою, в порвнянн з економками розвинутих капталстичних кран. За умов послаблення митних баррв це призводить до нездатност виробникв кран, що розвиваються, конкурувати з виробниками економчно розвинутих кран. Дозволити соб достатню вдкритсть режиму зовншньо торгвл може лише сильна у конкурентному план держава, яка здатна знайти соб гдне мсце на свтовому ринку.

Надзвичайно багату нформацю да знайомство з матералами свтового звту про конкурентоспроможнсть окремих нацональних економк за 1998 рк11 Тhe Global Competitiveness Report 1998 Word Economic forum.

Geneva, Switzerland 1998 319 р Звт результатом дослджень велико групи вчених з рзних кран свту, серед яких Джефр Сакс, Майкл Портер та нш вдом економсти. Концентрованим результатом дослдження зведений ндекс конкурентоспроможност рзних кран свту у 1998 роц. Методологю дослдження у Свтовому звт проаналзував Ендрю Уорнер22 Warner, Andrew M. Меthodology Тhе GоЬа Competitiveness Report 1998, р.78-81 При побудов ндексу комбнувалося два основних види даних.

Перший - кльксн дан вони ндикаторами економчного стану крани, технологчних можливостей нфраструктури, як збран у широкому кол виданих джерел. Другий вид даних - дан спостережень експертн дан огляд вимрю сприйняття ситуац провдними представниками длових кл бльше нж 3000 респондентв з 53-х кран, що представлен у звт. нформаця вд цих спостережень охоплю так факти щодо кожно крани, як кльксними даними в достатнй мр не вимрюються.

Для огляду стану справ у свт щодо конкурентоспроможност було вдбрано 53 крани, серед них з кран колишнього СРСР - Украну Росю. Ран жування конкурентоспроможност у 1998 роц показано у таблиц 2 вибрково. Таблиця 2. Зведений рейтинг конкурентоспроможност Рейтинг 1998Рейтинг 1997Кранандекси конкурентноспроможност 1998 1997 11Сингапур2.162.3222Гонконг1.91 2.0633США1.41 1.6147Великобританя1.291.1454Канада1.271 .382425Нмеччина0.15 0.202829Китай-0.150.063532Чехя-0.47 -0.084835Словаччина-1.17 -0.384950Польща-1.18 -1.275045ндя-1.61 -0.925151Змбабве-1.70 -1.425253Рося-2.02 -1.895352Украна-2.51 -1.73При вдбор кльксних даних питань для огляду автори цього звту керувалися двома головними обставинами.

Для кльксних даних обирались ндикатори, що дають всебчне уявлення щодо стану економки крани, макроекономчн мкроекономчн дан включно, але з спецальним акцентом на даних, що суттвими в економчному зростанн згдно з дослдженнями в науковй лтератур.

Ц дослдження пдтверджують звязок мж економчним зростанням крани такими показниками як вдкритсть до мжнародно торгвл, яксть урядово полтики, яксть фнансових нституцй, ефективнсть ринкв прац, пдготовка робочо сили тощо. Збран кльксн дан дан спостережень класифкуються розподляються по групах - чинниках конкурентоспроможност. Ц всм чинникв - Вдкритсть, Уряд державна влада, Фнанси, нфраструктура, Технологя, Управлння, Праця людськ ресурси нститути. Всм груп чинникв включають бльше двохсот окремих ндикаторв.

Як зазначають автори резюме Джефр Д. Сакс, Гален Л. Стоун Ендрю М. Уорнер1, у 1998 роц найбльш конкурентноспроможними економками, як в 1997 роц, стали Снгапур Гонконг, незважаючи на кризу у Схднй Аз. Обидв економки визначаються вдкритою торгвлею, малим за видатками втручанням урядом, розвиненою нфраструктурою. США 3-й рейтинг найбльш конкурентноспроможними серед великих кран. Франця 22-й, Нмеччина 24 - й таля 41 - й вдстають через недостатню ефективнсть уряду ринкв прац. В кнц списку залишаються Украна 53 - й Рося 52 -й, що наслдком не тльки труднощв перехдного пероду, а й суперечливим характером реформ малоефективною державною полтикою. стотн перемщення вгору за рк здйснили Великобританя, Ндерланди, рландя, Фнляндя Даня. Погршили сво рейтинги три пвденно-схдно-азатськ крани - ндонезя на 16 позицй, Малайзя Таланд.

Для порвняльного аналзу кран по окремих чинниках вони були згрупован у шсть регональних або функцональних груп. Ентерпот Епгеро - мал дуже вдкрит економки, що спецалзуються на забезпеченн торгових фнансових послуг до нших частин свту Гонконг, Люксембург, Снгапур, Швейцаря.

Англосаксонськ економки - рландя, Великобританя, Австраля, Канада, Нова Зеландя США. вропейськ економки включають крани континентально вропи, за винятком Люксембургу Швейцар. Азатськ виробнич економки Китай, ндонезя, Японя, Корея, Тайвань, Малайзя, Таланд Флппни. Перехдн економки Чехя, Угорщина, Польща, Рося, Словаччина, Украна Втнам. Латиноамериканськ економки Аргентина, Бразиля, Чил, Колумбя, Мексика, Перу Венесуела. нш економки включають вс нш крани, що не вкладаються у попередн групи гипет, сландя, ндя, зраль, Йорданя, Норвегя, Пвденна Африка, Туреччина Змбабве.

Характеристики шести спецальних груп наведен у табл. 3 де показан середн рейтинги для кожно групи показникв. Якщо проаналзувати позиц кран у восьми групах чинникв, то перехдн економки будуть посдати останн мсця. Зокрема, Украна посда 51-е мсце по груп чинникв Вдкритсть, 52-е - по групах Уряд, Людськ ресурси 53-е по нших пяти групах показникв.

Адже ми все ще доламо наслдки десятирч державного соцалзму, економчного застою чи падння показникв ефективност 80-х рокв мамо низьк рейтинги значною мрою через цю спадщину. У порвнянн з ншими регонами, крани з перехдною економкою, за оцнками експертв, мають слаборозвинен ринков нститути, недостатню практику управлння, слабку державну владу вкрай висок податки для того, щоб ефективно конкурувати з розвиненими кранами.

Таблиця 3. Рейтинг 7-и груп кран по 8-и факторах найвищий, 53 - найнижчий Зага- ломВдк- ри- тстьУрядФнан синфра-струк-тураТехно- логяУправ- лнняПрацянсти-тутивросоюз231537232121183 518Англосаксонськ крани81419128811139Латинська Америка373924403842322841Ентерпот5695713 10610Азатськ виробнич економки 21289212729301634Перехдн економки464343424238473842зокрема, Украна535152535353535253нш39413338383337 3731 Ще одню проблемою, що наслдком мжнародно нтеграц, може стати поглиблення спецалзац нацональних господарств на окремих видах вироблено продукц послуг, що надал може призвести а до створення потужних транснацональних монополй б зменшення мобльност нацональних економк. Глобальн проблеми свтово економчно нтеграц певнм чином продовженням регональних нтеграцйних проблем, до яких слд вднести Проблеми С На вдмну вд колишнх етапв розширення, як здйснювались через компромси при певних зустрчних корективах в механзм самого вросоюзу наприклад, з Великобританю по сльському господарству, з Фнляндю Швецю - через спецальний режим сприяння в розвитку х пвнчних територй тощо, вд ниншнх претендентв вимагають стовдсоткового безумовного прийняття вимог вросоюзу.

Тим самим робиться крок назад в порвнянн з колишнми вропейськими угодами цих держав з С, як були до певно мри ндивдуалзованими.

До ниншнх претендентв при х вступ застосовуться диний стандартний пдхд, що не залиша мсця для врахування х нацонально специфки. Новобранцв чека в С заздалегдь вдоме суттве обмеження х владних повноважень. З посиланнями на некеровансть конгломерату, що утвориться з 26 кран-членв вросоюзу, знову-таки ще до його розширення, плануться завершити адмнстративну реформу, тобто замнити правила представництва окремих кран-членв в органах Спвтовариства.

Отже, нове розширення вигляда вже не як злиття, а швидше як поглинання С чергово парт держав, що приднуються. Не випадково ряд спостергачв спецально застергають його лдерв вд мперських амбцй, входження в роль метропол вропи. Щоб не виглядати як колонзатор, вважають вони, вросоюз не повинен створювати враження, що приднання означа просте копювання в даних кранах правопорядку, полтик структур Спвтовариства що вд самобутност, що склалася в ншй вроп, не залишиться нчого, що заслугову на збереження.

Створення дино Валютно системи ЕВС також породжу цлий ряд проблем як для самого С, так для його економчних партнерв. Дос ще не снувало тривалого монетарного союзу мж суверенними державами без сильно полтично нтеграц. Крм того економка вро-зони не чимось добре вдомим, колишн регуляц поведнки можуть змнитися з бльш широким розповсюдженням вро. Тому важко напевне сказати, як економчн ефекти будуть переважати з введеннями вро. Подальша нтеграця в рамках вропейсько сплки створила певну ейфорю, що згладила деяк серйозн мждержавн протирччя у сфер валютно фнансово полтики.

Проте очевидно, що надал забуття нтересв малих кран бльш великими може призвести до оберненого процесу, тобто дезнтеграц. Але як воно буде, здатне показати тльки майбутн.

НАФТА У рамках НАФТА не створен поки-що спецальн механзми, як регулюють спвробтництво, подбно тим, що снують у С Комся, Суд, Парламент т.п АТЕС АТЕС не ма механзму прийняття ршень багато в чому зберга риси консультативно групи. В АТЕС снують серйозн протирччя мж азатськими неазатськими учасниками угруповання. ЮДЕАК В ЮДЕАК збергаються численн перешкоди на шляху мждержавного руху товарв, капталв робочо сили. До основних причин, що перешкоджають розширенню нтрарегонально торгвл, у першу чергу, варто вднести загальний низький рвень розвитку учасникв однотипнсть хньо спецалзац в мжнародному подл прац вдсутнсть розвинуто транспортно мереж в регон.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Перспективи розвитку і проблеми світової економічної інтеграції (укр)

Вже за одне це вона гдна детального вивчення. Термн нтеграця походить з латин, де integratio означа зднання окремих частин у загальне, цле, дине.… Процес економчно нтеграц вдбуваться тод, коли дв або бльше крани обднуються… Вона також приносить нш переваги, зокрема, зника дефцит.Крани укладають нтеграцйн угоди, сподваючись на економчний…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Головн проблеми свтово економчно нтеграц

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Сучасний стан свтово економчно нтеграц
Сучасний стан свтово економчно нтеграц. В даний час у свт нараховуться бля 20 регональних економчних обднань нтеграцйного типу. З них найбльше помтн впливов так Захдна вропа вропейський Союз

Регональна нтеграця
Регональна нтеграця. здйснюються шляхом укладення регональних субрегональних, а також функцонування двостороннх багатостороннх угод, що передбачають конкретн заходи щодо торгвл митних питань. Асоца

Перспективи свтово економчно нтеграц
Перспективи свтово економчно нтеграц. Яскравим прикладом перспектив економчно нтеграц змни, на як очкують найближчим часом в С. Введення загальновропейсько валютно одиниц в счн 1999 р. розпочався т

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги