рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Перспективи свтово економчно нтеграц

Перспективи свтово економчно нтеграц - раздел Экономика, Перспективи розвитку і проблеми світової економічної інтеграції (укр) Перспективи Свтово Економчно Нтеграц. Яскравим Прикладом Перспектив Економчно...

Перспективи свтово економчно нтеграц. Яскравим прикладом перспектив економчно нтеграц змни, на як очкують найближчим часом в С. Введення загальновропейсько валютно одиниц в счн 1999 р. розпочався третй, завершальний етап введення дино вропейсько валюти вро11 Псля тривалих суперечок флологв та фнансиств було досягнуто домовленост про те, що вро- чоловчого роду. в 12 з п ятнадцяти державах С , спочатку в безготвковй, а з липня 2002 р. в готвковй обг22 На початку 1999 р. 30 тис. вантажвок почали розвозити по банках 50 тис. т. нових грошей 12,1 млрд. монет загальною вартстю в 3,8 млрд. вро Очкуться що в недалекому майбутньому вро забезпечить чисельн переваги для кран-членв.

Якщо перехд до диного внутршнього ринку С вже до 1996 р. дозволив створити в Захдно вроп вд 300 тис. до 900 тис. нових робочих мсць, пдняти рвень середнх прибуткв на душу населення на 1,1-1,5, знизити нфляцю на 1- 1,5, збльшити промисловий експорт на 20- 30, скоротити розсв внутршнх цн у рзномантних кранах С на товари з 22,5 до 19,6, а на послуги - з 33,7 до 28,6 залучити в С 44 усього мжнародного вивозу капталу проти 28 у 1992 р то введення вро здатне принести ще бльш помтн макроекономчн переваги.

Серед них зниження операцйних витрат, повязаних з торгвлею та фнансовою дяльнстю з ншими кранами вро-зони вдсутнсть у межах вро-зони ризику, повязаного з обмнним курсом бльша загальна цнова стабльнсть бльш чтка цнова прозорсть.

Нижчий ризик щодо обмнного курсу означа також меншу премю за ризик, що закладатиметься у рвн процентно ставки, а отже, зменшаться витрати, повязан з запозиченням у багатьох кранах. Це, на додаток до спльного ринку товарв та послуг, закладе основи довгостроково ефективност, повязано з спльним ринком. Девять рокв тому вропейська Комся оцнювала прям статичн вигоди монетарного союзу, повязан з нижчими операцйними витратами, бля 0,5 ВВП С, що дорвню приблизно 40 млрд. щорчно.

Сучасн дослдження показують навть бльш вигоди - до 1 вдсотка ВВП. У випадку успху вро зробить колосальний вплив на свтов фнанси. Експерти мжнародного банквського концерну Дойче Морган Гренфелл вважають, що з уведенням дино вровалюти в 12 державах С виника другий за розмрами ринок цнних паперв у свт. Вони оцнили, що сукупна вартсть цнних паперв держав вропейсько валютно сплки склала до 1998 р. 5,256 трлн. КЮ 1 КЮ екввалентно 1,12 , що перевершу японський фондовий ринок, але поступаться американському, оцнюваному в 10,8 трлн. КЮ. За розрахунками банквських спецалств Дрезднер Клянворт Бенсон, обднаний ринок акцй кран, що переходять на вро, складе 79 сукупних фондових капталв держав - членв С. Отже, введення дино валюти може стати ключовою подю вропейсько нтеграц за останн 40 рокв. Розширення ЕС. На меж XXI ст. вропейський Союз вступа в новий, безпрецендентний етап свого розширення.

Число його членв за рахунок держав Центрально та Схдно вропи, а також Прибалтики, плануться довести з 15 до 26. Враховуючи супутн геополтичн чинники, серйозн спостергач порвнюють таку подю за значенням впливом з створенням самого Спльного ринку сорок рокв тому. Крокуючи на Схд, С помтно нарощу свй ресурсний потенцал територю - на 34. населення - на 29, перетворються в найбльший у свт ринок з 500 млн. споживачв, зберга просторову динамку нтеграц.

Полтично формуться гегемоня вросоюзу на основнй частин територ вропи, що нада йому вже зовсм ншу мжнародну вагу, статус позиц.

Згдно з ршенням засдання вропейсько Ради 12-13 грудня 1997 року Люксембург, З березня 1998 року розпочалися переговори С з державами претендентами на вступ до вросоюзу стосовно умов х нтеграц до С. Першим етапом мало стати поступове залучення постсоцалстичних держав до внутршнього ринку С. Псля вступу до вропейського Союзу Польща, Чехя, Угорщина, Естоня Словеня зобовязан будуть запроваджувати принципи диного торговельного та митного режиму С стосовно третх держав.

З третми державами серед яких, до реч, й Украна, як завдяки багатьом як зовншнм, так внутршнм чинникам не можуть у найближчому майбутньому приднатися до ЕС, були укладен угоди про асоцйоване членство з вропейськм Спвтовариством, як також називають вропейськими угодами. В преамбулах цих угод визнаться, що кнцева мета кожно з цих кран в цьому процес стати членом С що угода про асоцйоване членство покликана сприяти досягненню ц мети. С пдписало угоди про партнерство спвробтництво з бльшстю кран, як входили до складу колишнього Радянського Союзу. Крм УПС з Росйською Федерацю та Республкою Молдова, як вже набули чинност, вдповдн угоди пдписано з Врменю, Азербайджаном, Грузю, Казахстаном, Киргиз станом, Узбекистаном, Туркменистаном та Бларуссю, ц угоди чекають на свою ратифкацю.

ВТО За прогнозами спецалств, дяльнсть ВТО дозволить до початку XXI в. знизити середню ставку митних тарифв у розвинутих кранах до 3 у середин 90-х рр. вона складала там 4. НАФТА Майже вс торгов й нвестицйн барри мж кранами-учасницями повинн бути знят протягом таких 15 рокв. Зараз у ряд пвденноамериканських кран проглядаться прагнення до приднання до НАФТА. АТС У листопад 1996 р у Манл на Флппнах учасники АТС зумли домовитися про координацю ндивдуальних спльних планв лбералзац ринкв товарв послуг. Було пдтверджене прагнення створити до 2020 р. зону, вльну для перемщення товарв капталв, зберегти мораторй на вступ нових членв до кнця сторччя.

У цлому АТС можна оцнити як угруповання вдкрито економчно нтеграц, заявку на вступ у який подали Рося, ндя, Пакистан, Монголя, Колумбя, Еквадор.

АСЕАН До 2000 р. АСЕАН плану знизити мито до 5 по 38 тис. найменувань товарв створити систему безмитно торгвл, свого роду загальний ринок. МЕРКОСУР Кнцева цль створення Меркосур учасниками визначена як утворення в регон загального ринку для досягнення цього крани учасниц збираються провести - унфкацю нацональних режимв оподатковування, трудового мграцйного законодавства - створити механзм регулювання обмнних курсв валют ввести принцип проритетност ршень правил Меркосур над нацональними законодавствами.

ОС КО ОС КО, за задумом кран фундаторв, ма стати прообразом майбутнього Центральноазатського загального ринку, що повинний мстити в соб мусульманськ республки СНД середньоазатськ, Казахстан, Азербайджан. Мсце Укран в процесах свтово економчно нтеграц. Рвень економчного розвитку Украни, як будь-яко ншо крани, тсно повязаний з процесами, що вдбуваються у всесвтньому господарств, Вд ступеню участ в мжнародному подл прац залежить виршення багатьох проблем укрансько економки.

До головних економчних чинникв, як впливають на швидксть процесу входження Украни у свтовий економчний простр, слд вднести Позитивн значний сировинний потенцал вигдне географчне положення, розвинуту мережу залзничних дорг, водних повтряних трас, трубопроводв мережу енергопостачання досить високий рвень квалфкац кадрв поряд з вкрай низькою заробтною платою, хоча досить часто це нвелються низькм рвнем продуктивност прац наявнсть технологчно-передових секторв промисловост, здатних до швидкого освоння нових видв продукц наявнсть виробничо бази будинки, нфраструктура, тощо, яка швидко без значних обсягв нвестування може бути використана у новому виробничому процес.

Негативн Тривалий час Украна, як нш постсоцалстичн крани, була зольована вд свтогосподарських глобальних процесв приречена на замкненсть самодостатнсть.

За часв СССР економка Украни функцонувала на принципах централзованого планування розвивалась у вдрив вд впливу свтово господарсько кон юнктури, у власнй систем цнових пропозицй вона виробляла та в певнй мр продовжу виробляти в основному продукти, що не знаходять попиту на зовншньому ринку за сприятливими цнами. Функц щодо регулювання зовншньо торгвл платежв в основному виконували органи державного управлння, а не ринков регулятори. Наявнсть високого ступеню полтично нестабльност, вдсутнсть чтко економчно полтики, непослдовнсть в проведенн реформ невизначенсть, непослдовнсть, а нод вдсутнсть належно законодавчо баз велику корумповансть владних структур рзних рвнв 3 1991-2000р. вдбулося 2-3 кратне падння ВВП. На 1.07.1999 р. обсяг кредиторсько заборгованост перевищив обсяг ВВП у 1,6 рази. Вдносно великий державний борг на 1 счня 2000 р. внутршнй борг бля 15млрд, зовншнй 65млрд гривень при рчному бюджет бля 52 млрд. гривень невиважену полтику щодо зовншнх запозичень бльшсть з них взят у вигляд кредитв, а не у форм прямих нвестицй, використан неефективно, в основному на покриття дефциту державного бюджету платжного балансу скорочення виробничого споживання за рахунок рзкого падння виробництва, а також обмеженсть внутршнього ринку у звязку з вкрай низькою купвельною спроможнстю населення низка нвестицйна привабливсть галузей з довгостроковим циклом вддач вкладених капталв.

В результат структурн зрушення гальмуються фактично нульовою нвестицйною активнстю значний вдтк капталу з Украни в негативному вдношенн 110, обумовлений, з одного боку, кримнальним його характером, а з другого, неврою значно частини втчизняних бзнесменв у сталсть економчних перетворень, а також значн труднощ щодо легального ведення бзнесу. подальше погршення структури експортно-мпортних потокв збльшення в експорт питомо ваги сировинно групи товарв, а в мпорт - продукц споживчого призначення. недостатнй розвиток фнансово, технчно, нформацйно та ншо нфраструктури неконкурентоздатнсть продукц бльшост укранських пдпримств, бльш того ймоврнсть системного вдриву вд групи провдних кран через несумснсть технологй, низьку здатнсть економки до нвестицй та нововведень, структурно-галузеву несумснсть переважна орнтовансть торговельних звязкв Украни на одну крану - Росйську Федерацю Щодо стратегчних напрямв нтеграц Украни в свтове господарство необхдно видлити Входження в перспектив до структур вропейського Союзу С. У напрям розвитку зовншньо торгвл з окремими регонами свту одне з найбльш приоритетних направлень укрансько нтеграц поглиблення зв язкв з кранами-членами вропейського Союзу. Необхднсть нтеграц Укран до ЕС виплива з ряду обктивних обставин Украна представля собою одну з найбльших, як за чисельнстю населення, так за територю, вропейських кран нтеграця вдкрива перед Украною значн можливост щодо використання свого вигдного географчного положення.

Орнтаця на спвробтництво з вропейським Союзом змусить укранських товаровиробникв пдтягуватися до високих вропейських стандартв.

Саме через вропейський ринок ми зможемо отримувати новтн технолог, за допомогою яких виготовлятимемо продукцю, конкурентноспроможну на ринках вропи, Аз, Рос, кран СНД. Забезпечення недискримнацйного доступу основних товарв експорту Украни на ринки С. Треба врахувати, що вропейський ринок - це понад 500 млн. потенцйних споживачв, що мають високу платоспроможнсть.

Украна вже зараз може сподватись на певну пдтримку з боку С та його кран-членв в питанн приднання Украни до Генерально Угоди про тарифи торгвлю ГАТТСОТ, одержання доступу до Загально системи преференц С. Втм, процесу нтегрування Украни до С заважають суттв обставини - Крани, що претендують на повноправне членство в С, повинн мати ринкову економку, яка вже функцону тобто не перехдну до ринку, а саме ринкову.

В Укран на цей час ринково економки нема, а процес переходу до не затягуться та ускладнються багатьма негативними процесами спад виробництва, падння життвого рвня населення, жорстка криза платежв, наростаюча кримналзаця економчно дяльност та процвтаюча корупця, практична вдсутнсть нвестицй, тощо Украна найбльш безладна крана серед тих, як С будь-коли розглядав як можливого кандидата на членство Крани С повинн застосовувати правила та регулююч принципи, встановлен в рамках С, а нормативно-правова база, що сьогодн сну в Укран суттво вдрзняться вд диних правил С Рвень мжнародно конкурентоспроможност основно маси укранських пдпримств на сьогодн вдста вд рвня С. Багату нформацю щодо конкурентоспроможност Укрансько економки да знайомство з матералами свтового звту про конкурентоспроможнсть окремих нацональних економк за 1998 рк див. П. 4. Вкрай невтшне мсце Украни у зведеному рейтингу в усх групах показникв, звичайно, можна частково списати на роздратування залучених експертв станом справ у вропейськй кран, який гршим, нж вони могли сподватись може через це деяк африканськ крани мають вищ рейтинги.

Слд також памятати, що бля ста кран свту не потрапили до звту, не вс з них випередили б Украну в раз свого включення до нього.

Однак наведен обктивн кльксн дан також дають невтшну оцнку щодо конкурентоспроможност втчизняно економки.

Це пдтверджу результати тих дослджень, як на додаток до традицйних ситуацй неспроможност державно влади, що притаманн кранам з розвиненою економкою, додають специфчн проблеми новостворених держав, через це Украна ма грш стартов умови, порвняно з центральновропейськими перехдними економками.

Таблиця 4. Криза в уряд й управлнн ранжування звту найнижч рейтинги РРей-тингНеунор-мован платеж поширенУхиляння вд сплати податкв процвтаОрганзована злочиннсть примушу бзнес до значних витратПолця не нада ефективних гарантй особисто безпеки53УкранаУкранаКолумбяПАР52ндонезя РосяПАРУкрана51ФлппниталяУкранаМексика50 ВтнамГрецяРосяКолумбя49ВенесуелаБразиляС ловаччинаРося Навть поверхневий огляд вдповдних рейтингв свдчить про слабк мсця, провали у рзних напрямах укрансько державно полтики, за яку повинна бути вдповдальна не лише виконавча, але й законодавча судова влада всх рвнв. Лише в галуз технологй по окремих показниках Украна ма пристойн позиц рвень шкльно освти, стан фундаментально науки, незважаючи на катастрофчно низький рвень хнього бюджетного фнансування.

Украна явно недостатньо використову географчн вигоди свого розмщення, що повинно давати конкурентн переваги тут Украна ма 13-й рейтинг, вищий за вс крани з перехдною економкою.

По мр спроможност Украна повльно, але врешт-решт робить поступов крок нтеграц до С. Першим з них стало законодавче врегулювання з боку Украни свох вдносин з вропейським Спвтовариством та державами-членами шляхом укладення Угоди про партнерство спвробтництво УПС вд 14 червня 1994 року що замнила Угоду про торгвлю та комерцйне й економчне спвробтництво, яку вропейське Спвтовариство Радянський Союз пдписали в 1989 роц. В економчному аспект УПС важливим кроком щодо залучення Украни до правового поля диного вропейського ринку та ГАТТСОТ. Положення УПС, що регулюють питання перемщення товарв, послуг, робочо сили та капталв значною мрою визначатимуть правове поле регулювання вдповдних вдносин, впливаючи на внутршн законодавство обох Сторн особливо Украни, оскльки нормативн акти С здебльшого вдповдають всм правилам, визначеним в УПС. Одним з наступних крокв на шляху нтеграц до С ма стати вступ Украни до Свтово органзац торгвл СОТ, членами яко 81 крана свту. Прямими загальноекономчними наслдками вд членства Украни в цй органзац будуть забезпечення гарантованого доступу до свтових ринкв товарв, робт, послуг за рахунок отримання вдповдних прав для захисту свох нтересв на свтових ринках, значне розширення обсягв ноземних нвестицй, що залучаються, захист нтересв нацонального товаровиробника.

Членство Украни в СОТ передумовою початку переговорв з С про асоцйоване членство.

На першому засданн Ради з питань спвробтництва мж Украною та вропейським Союзом, що вдбулося в середин 1998 року в Люксембурз, вперше офцйно було заявлено про намагання Украни отримати статус асоцйованого членства в С. Угодою про С передбачен два типи асоцйованого членства, один з яких чтко визнача можливсть крани стати в майбутньому повноправним членом С, а нший не обумовлю тако можливост. Домагаючись статусу асоцйованого членства в С, Украна, насамперед, розрахову на юридичне визнання з боку С можливост крани за певних умов стати повноправним членом.

Таким чином, Украна перебува лише на першй нституцйнй сходинц в побудов вдносин з С - укладеного договору про партнерство спвробтництво.

Це найбльш проста форма взамод, яку вд повного членства вддаляють ще дв сходинки - угода про вльну торгвлю та статус асоцйованого члена С. Нин розвиток спвробтництва Украни з С охоплю близько 30 галузей народногосподарського комплексу.

С другим псля СНД торговельним партнером Украни найбльшим джерелом фнансово допомоги.

Товарообг Украни з С становив у 1999 р. бльше 50 загального обсягу торгвл з усма кранами вропи.

Але процес нтеграц до вропейського Союзу досить тривалий важкий, а одних декларацй щодо вибору вропейського шляху розвитку для його досягнення недостатньо. Завдяки великй клькост невиршених проблем Украна в черз кандидатв до С виявилася навть позаду Босн та Македон, тобто так далеко, як це тльки можна соб уявити. Це пдтверджують результати Гельснського саммту голв кран-членв С. На ньому питання щодо вступу Украни до вказаного обднання практично не розглядалось. Укранська тема на зазначеному саммт фактично звучала як у 1994 р. Основна причина в тому, що Украна практично не просунулася в напрямку здйснення ринкових реформ демократично трансформац суспльства.

Спвробтництво з кранами СНД У регональному аспект одним з проритетних напрямв у зовншньоторговельнй дяльност Украни спвробтництво з кранами СНД, що обумовлено сторичними звязками, взамоповязанстю економк, подбнстю економчних проблем. Перспективним напрямом розвитку зовншньо торгвл з кранами СНД налагодження прямих звязкв з окремими регонами.

Так звязки вже розвиваються з Башкоторстаном, Татарстаном, Дагестаном, Бурятю, Якутю, Санкт-Петербургом. У межах СНД снують умови для подальшого розвитку торгвл з Блоруссю Молдовою, а також поглиблення вдносин з кранами Центрально Аз, насамперед, з Узбекистаном, Туркменистаном, Казахстаном, як мають велик природн ресурси зокрема, паливно-енергетичн та мнерально-сировинн. Серед нших кран СНД привабливими звязки з кранами Закавказзя, як сприяють виходу Украни на ринки Центрально Аз Близького Сходу. нтеграця у рамках СНД ма окрм беззаперечних переваг, деклька суттвих недолкв Неможливсть виршення у даному економчному середовищ одного з основних перспективних питань -технологчного прориву. нтеграцю намагаються здйснити в умовах економчно кризи, що охоплю ус без винятку крани СНД, що ставить пд сумнв практичну реальнсть.

Загроза економчного краху окремих кран СНД спонука х до певного двостороннього зближення, що да пдстави характеризувати дану модель як нтеграцю виживання на вдмну вд економчно нтеграц зростання.

Суперечност економчно нтеграц в СНД привели до того, що цей процес практично загальмувався. У звязку з цим зовншньоекономчна полтика Украни щодо кран СНД буде направлена на розширення та поглиблення двостороннх звязкв. З цю метою вже пдписан Мждержавн програми довгострокового спвробтництва з Росйською Федерацю, Республкою Молдова, Республкою Бларусь, Казахстаном Грузю, розробляються аналогчн програми довгострокового економчного спвробтництва з Туркменистаном, Азербайджанською Республкою, Республкою Узбекистан Врменю.

Однм з перспективних напрямв спвробтництва в межах екс-СРСР слд також зазначити забезпечення взамовигдних стабльних торговельних звязкв з кранами Балт, в перспектив в режим вльно торгвл. Чорноморський економчнй басейн. нтереси Украни як морсько держави вимагають надання проритетного значення активзац участ у Чорноморському Економчному Спвробтництв ЧЕС, де вона одню з 11 кран-засновникв.

З метою поглиблення економчного спвробтництва з кранами-учасниками ЧЕС Украна вжива конкретних заходв для розробки, розвитку виконання проектв у таких галузях як транспорт звязок, торгвля промисловий розвиток, обмн економчно-комерцйною нформацю, сльське господарство, наука тощо. Серед основних проритетв - поглиблення економчних вдносин з Туретчиною - для забезпечення диверсифкац джерел надходження нафтопродуктв, а також мпорту сировини для легко промисловост, Грецю - розвиток судноплавства в басейн Середземного моря, Болгарю та Румуню - розвиток торгвл в Придунайському регон.

Пвнчноамериканськй регон Необхдно розвивати позитивну тенденцю для збльшення обсягв торгвл з кранами Пвнчноамерикансько зони вльно торгвл, особливо з США та Канадою. Латинська Америка У розвитку торговельних вдносин з кранами Латинсько Америки перспективним спвробтництво з такими кранами як Бразиля, Аргентина, Чил, на нову фазу взамин виходять вдносини з Панамою та Перу, вдновлюються зв язки з Кубою. Африка Зроста роль торговельно-економчних зв язкв з кранами Африки, Аз та Тихоокеанського регону.

Украна буде продовжувати активну спвпрацю з кранами Пвнчно гипет, Марокко, Тунс захдно Африки Гвнейська Республка, Нгеря, з Пвденно-Африканською Республкою. Схднй регон Найперспективншим партнером Украни на Далекому Сход Японя, яка включила Украну до Генерально системи преференцй. Необхдно активзувати спвробтництво з Новими ндустральними кранами НК, з кранами АСЕАН, Китам ндю, кранами Пвденно-Захдно Аз Близького та Середнього сходу так, як Лван, Кувейт, Туреччина, Сиря, Саудвська Аравя, Обднан Арабськ Емрати.

Вони мають велике значення з точки зору забезпечення економки Украни джерелами енергоносв споживання нженерно-технчних послуг Украни у спорудженн промислових та цивльних обктв, транспортно комунально нфраструктури. За певних умов доцльне спвробтництво у розвитку трансконтинентально системи транспорту та звязку. Укранськ пдпримства ВПК можуть одержати в цьому регон необхдн для конверс кошти вд торгвл вонною технкою, озбронням та надання ремонтних послуг.

Китай ндя - основн партнери Украни в зовншнй торгвл. В перспектив це ринки для значного збльшення експорту укрансько продукц машинобудування передових технологй, насамперед, для реконструкц обктв, збудованих колишнм СРСР. Крани АСЕАН - потенцйн партнери Украни в XXI столтт. Вони можуть стати значними ринками для втчизняно машинобудвельно продукц, нженерно-технчних послуг, пдготовки кадрв. Украна може взяти участь у будвництв великих обктв енергетичного та промислового значення.

Збльшуватимуться обсяги експорту традицйно продукц укрансько промисловост металопрокат, виробництво важкого металобудування, верстати, мнеральн добрива та нша хмчна продукця, мпорту порвняно дешевих, але високотехнологчних виробв. Виходячи з викладеного, бачимо а нагальну необхднсть нтеграц Укран у систему свтового економчного господарства б Украну - як досить цлсну соцально-економчну систему, яка ма вагомий потенцал для перспективного входження в свтову економчну систему в несприятливу економчну ситуацю, що склалася в держав, яка суттво заважа нтеграц Украни у свтогосподарськ структури.

Висновки Головний висновок стосовно Украни майже очевидний необхдно якомога швидше просуватися у напрямку здйснення ринкових реформ, демократично трансформац суспльства та покращання економчно ситуац в кран шляхом усунення вищеозначених негативних чинникв. Щодо глобально свтово економчно нтеграц можна зробити висновок про бурхливий розвиток в останн деклька десятилть, як дають пдстави стверджувати, що позитивн наслдки економчно нтеграц в свтовому масштаб явно переважають деяк негативн прояви цього процесу.

На тепершнй час снують суттв передумов для подальшого поглиблення свтово економчно нтеграц. Можна сподватися на те, що вона, як складова загальносвтових нтеграцйних тенденцй полтичних, культурних, тощо, буде сприяти подальшому суспльному розвитку та виршенню глобальних свтових проблем.

Список використано лтератури 1.Международные экономические отношения. Е. Ф. Жукова и др. Москва, Изд. Юнити-Дана 2000 485 с. Мжнародн економчн вдносини А. С. Флпенко та нш Кив, вд. Либдь 1994 254 с. International economics Peter H.Lindert, Thomas A. Pugel USA, 1996 670p. Тhe Global Competitiveness Report 1998 Word Economic forum. Geneva, Switzerland 1998 319 р. Данн з комп ютерно мереж нтернет. 6. Журнал Бзнес огляд, березень 2000. Кив 7. Украна на шляху вропейсько нтеграц науково-практичний збрник матералв Мнстерства економки Укран 1999 240с.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Перспективи розвитку і проблеми світової економічної інтеграції (укр)

Вже за одне це вона гдна детального вивчення. Термн нтеграця походить з латин, де integratio означа зднання окремих частин у загальне, цле, дине.… Процес економчно нтеграц вдбуваться тод, коли дв або бльше крани обднуються… Вона також приносить нш переваги, зокрема, зника дефцит.Крани укладають нтеграцйн угоди, сподваючись на економчний…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Перспективи свтово економчно нтеграц

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Сучасний стан свтово економчно нтеграц
Сучасний стан свтово економчно нтеграц. В даний час у свт нараховуться бля 20 регональних економчних обднань нтеграцйного типу. З них найбльше помтн впливов так Захдна вропа вропейський Союз

Регональна нтеграця
Регональна нтеграця. здйснюються шляхом укладення регональних субрегональних, а також функцонування двостороннх багатостороннх угод, що передбачають конкретн заходи щодо торгвл митних питань. Асоца

Головн проблеми свтово економчно нтеграц
Головн проблеми свтово економчно нтеграц. Окрм позитивних наслдкв розвитку свтово економчно нтеграц снують негативн, що стосуються як свтового спвтовариства в цлому, так окремих нацональних економк

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги