Рвн та форми нтернацоналзац мжнародного бзнесу

Рвн та форми нтернацоналзац мжнародного бзнесу.

Теоря практика мжнародного бзнесу передбачають певн рвн та форми нтернацоналзац рзних субктв зовншньоекономчно дяльност.

До першо найнижчо за рвнем нтернацоналзац форми пдпримницько дяльност належить виконання окремих зовншньоекономчних операцй експортно-мпортних, лзингових, посередницьких, а також консультацйних маркетингових послуг.

Друга форма пдпримницько дяльност мжнародного характеру охоплю рзномантну промислову кооперацю науково-технчну науково-дослдн, проектно-конструкторськ й випробувальн роботи, виробничу, збутову, сервсну псляпродажне технчне обслуговування ремонт виробв тривалого користування.

Вона також характеризуться порвняно невисоким рвнем нтернацоналзац пдпримств та органзацй.

Вдносно високий рвень нтернацоналзац субктв господарювання репрезенту спльне пдпримництво, що здйснються через створення функцонування спльних пдпримств, лцензування та управлння за контрактом.

Четвертою формою мжнародно пдпримницько дяльност з найвищим рвнем нтернацоналзац субктв господарювання комплекси територально-виробничих багатостороннх економчних звязкв прикордонна та прибережна торгвля, формування консорцумв, реалзаця концесйних договорв тощо. Практична реалзаця окремих форм мжнародно пдпримницько дяльност досягаться двома способами перший без створення ново юридично особи тльки на пдстав економчно угоди контракту другий з заснуванням нового спльного пдпримства чи зарубжно фл представництва як субкта мжнародного бзнесу.

На пдстав розмежування субктв господарювання за ознакою форм власност розрзняють два типи мжнародного бзнесу приватний державний.

Приватний бзнес здйснюють фзичн та приватн юридичн особи.

Державний бзнес здйсню держава та представники.

За галузево-технологчною функцональною ознаками виокремлюють так основн види мжнародного бзнесу промисловий, аграрний, будвельний, торговельний, транспортно-комункацйний, фнансовий.

В сучасних умовах найбльш швидко розвиваються так види мжнародного бзнесу як промисловий, торговий фнансовий.

Головною рушйною силою розвитку мжнародного бзнесу економчн нтереси субктв мжнародних вдносин, як можна обднати у так три групи економчн нтереси окремих держав та х пдпримств, економчн нтереси мжнародних економчних органзацй, економчн нтереси нтеграцйних обднань. Економчн нтереси спонукають названих субктв мжнародних економчних вдносин до розвитку мжнародного бзнесу, оскльки вн да можливсть розширювати продаж товарв, отримувати доступ до нових технологй, джерел сировини та робочо сили, як наслдок, одержувати бльш висок прибутки.

Розрзняють два механзми здйснення економчних нтересв субктв мжнародних економчних вдносин механзм погодження механзм реалзац.

Механзм погодження поляга у виробленн конкретних стратегчних принципв, форм та методв здйснення економчних нтересв. Вн знаходить сво виявлення у полтичних, економчних та правових документах, як регламентують процес погодження економчних нтересв субктв мжнародних економчних вдносин. Механзм реалзац поляга у впровадженн тих чи нших погоджених ршень у практику мжнародних економчних вдносин. На реалзацю економчних нтересв субктв мжнародного бзнесу роблять вплив дв групи факторв загальн, до яких вдносяться географчн, сторичн, полтичн, економчн, правов, соцальн культурн умови конкретн, до яких вдносяться швидксть пристосування виробництва до змни попиту, розмр виробництва, кльксть покупцв, обсяг закупвл продукт, рвень конкуренц, транспортн виграти.

Зрозумло, що вс ц фактори рзними в рзних кранах та регонах можуть дяти в протилежних напрямках. Розвиток мжнародного бзнесу здйснються на мета мета макро- мкрорвн.

На мегарвн, тобто на рвн спвтовариства, обднаного в систему 00Н, формуються найбльш загальн положення щодо сут та змсту мжнародного бзнесу. На метарвн тобто на регональному мждержавному - загальн положення 00Н пристосовуються до особливостей регонального й мждержавного спвробтництва, адже не секрет, що, скажмо у кран Захдно вропи проблеми розвитку мжнародних економчних звязкв нш в порвнянн проблемами постсоцалстичних кран Схдно вропи. Це ж саме можна сказати й про крани Африки, Аз, Америки.

На макрорвн тобто на рвн економки окремо взято крани мжнародний бзнес вдобража особливсть органзацйно-економчних правових вдносин т чи ншо крани, суспльно-економчний полтичний устрй, традиц, географчн та природноклматичн умови. 2.