Спльн пдпримства в Укран

Спльн пдпримства в Укран. Спльне пдпримництво як форма мжнародного бзнесу характеризуться порвняно високим рвнем нтернацоналзац вдносин.

Однак в нашй держав воно поки що не одержало широкого розвитку. Так, в другй половин 90-х рокв на територ Украни дяло понад 3 тисяч спльних пдпримств рзно галузево-функцонально спрямованост. Причому переважна частина з них функцону у промисловост створена на двостороннй основ. У створенн мжнародних пдпримств на територ Украни взяли участь понад 40 кран свту. Найбльшу кльксть спльних пдпримств створили США, Нмеччина, Швейцаря, Австря, Польща, Угорщина, Болгаря, таля, Канада.

Створен за х участю пдпримства пдпримствами прямого нвестування, тобто такими, в яких ноземному нвестору належить не менше 10 загального обсягу статутного фонду. Як свдчить статистика, саме в таких пдпримствах задяно понад 60 загального обсягу прямих ноземних нвестицй в Украну. Щодо створення спльних пдпримств за кордоном, то Украна знову ж таки робить лише перш кроки. В кнц 90-х рокв з 100 млн. дол. загального обсягу прямих нвестицй з Украни приблизно 25 млн. дол. були задян у спльних пдпримствах. Зрозумло, що за таких обставин частка укранського капталу в статутному фонд кожного такого пдпримства незначною, а тому й втчизнян учасники мжнародного бзнесу не можуть суттво впливати на полтику пдпримства-резидента.

Хоча в Укран вже намтилися певн тенденц щодо розвитку МСП. Основними з них треба вважати4 активзацю, що постйно зроста, кльксного розвитку рзно-профльних спльних пдпримств з частковим чи повним ноземним капталом переважання партнерв з промислове розвинених кран, що пояснються передовсм стратегчною орнтацю таких держав, а також достатнстю й мобльнстю хнього капталу експортного спрямування створення МСП переважно на двостороннй основ та для здйснення промислово дяльност надто обережне ставлення ноземних партнерв до вкладання великих за обсягом нвестицй у спльне пдпримництво за браком надйних гарантй хнього правового захисту вдносно активнша участь у заснуванн МСП малих зарубжних фрм компанй, що вддають перевагу швидкй вддач невеликих нвестицй або комерцйному зиску вд разових операцй зосередження МСП передовсм у науково-технчних виробничо-промислових центрах регонах Украни.

Вд експорту, що виступа в якост одн з форм зовншньоекономчно дяльност, спльне пдпримництво вдрзняться тим, що воно форму партнерство ноземно мсцево фрми, у результат якого створюються виробнич потужност.

Якщо зовншня торгвля експорт товару, то спльне пдпримництво явля собою експорт за рубж нацонального капталу.

Необхднсть створення СП в Укран обумовлена тим, що спльне пдпримництво сприя входженню крани в систему свтового економчного господарства, а також вдгра значну роль у формуванн ринково нфраструктури. Для СП характерн бльш передова технологя, висока продуктивнсть прац, висока фондовддача високий рвень заробтно плати, що вплива на укранську економку. Дяльнсть мжнародних спльних пдпримств приносить певну користь як безпосереднм партнерам, так х кранам. Для кран базування головного пдпримства, як беруть участь у створенн спльного пдпримства шляхом застосування пдпримницького капталу за кордоном, а ними головним чином промислове розвинут крани, створення спльного пдпримства, вигдне тим, що да можливсть виршувати певн полтичн, ресурсн, загальноекономчн питання.

Крани, на територ яких базуться спльне пдпримство, мають можливсть збльшувати сво матеральн та фнансов ресурси, розвивати нацональну науково-дослдну базу, запозичувати передов технолог та управлнський досвд, збльшувати експортн надходження у вигляд податкв на прибутки спльних пдпримств, пдвищувати квалфкацю працюючих.

Для безпосереднх партнерв створення спльних пдпримств корисне тим, що да можливсть виршувати виробничо-економчн та маркетингов проблеми в кнцевому рахунку одержувати бльш висок прибутки. 3. Регулювання мжнародного бзнесу 3.1