Податковий метод нарахування амортизац ОФ

Податковий метод нарахування амортизац ОФ. Закон про прибуток, на вдмну вд ПБО-7, жорстко регламенту порядок нарахування амортизац не допуска можливост якого-небудь вибору.

Тому, яикй би метод або методи не вибрало пдпримство для нарахування амортизац у бухоблку, в податковому облку потрбно дяти, твердо дотримуючись вимог, викладених у ст.8 Закону про прибуток, який так називаться Амортизаця.

Цей документ регламенту не тльки порядок нарахування амортизац, але й податковий облк основних фондв загалом. З погляду оподаткування нтерес викликають не основн фонди як так, а тльки х вплив на об кт оподаткування. А цей вплив проявляться, переважно, через амортизацю, оскльки на суму зменшуться прибуток, що пдляга оподаткуванню. Згдно податкового облку ОФ подляють на три групи Група 1 будвл, споруди, х структурн компоненти та передавальн пристро Група 2 автотранспорт, мебл, побутов прилади, включаюи ЕОМ, нформацйн системи, телефони, нше конторське обладнання, устаткування, приладдя до них Група 3 нш ОФ, не вднесен до до груп 1 2. До основних правил податкового облку основних фондв слд вднести - амортизуться не вартсть як у бухоблку ОФ, а витрати на хн виготовлення, придбання або полпшення - об ктом нарахування амортизац балансова вартсть групи - для цлей податкового облку обов язковий пооб ктний облк балансово вартост основних фондв групи 1, а з 01 счня 2002 року - для основних фондв груп 2 3, як будуть придбан виготовлен та введен в експлуатацю.

До 2002 року ОФ групи 2 3 враховувалися за сукупною балансовою вартстю групи.

Бухгалтерський облк вимага аналтичний облк основних засобв, незалежно вд того, що податковий облк дозволяв вести тльки погруповий для груп 2 3 Порядок нарахування амортизац викладено у пп.8.3.1. ст.8 Закону про прибуток може бути подано у вигляд формули Норми амортизац встановлюються у вдсотках до балансово вартост кожно з груп ОФ на початок звтного податкового пероду в слдуючому розмр в розрахунку на календарний квартал Група 1 1.25 Група 2 6.25 Група 3 3.75 . Норми амортизац показники задан, вони встановлен п.8.6 ст.8 Закону про прибуток.

Для правильного визначення суми амортизацних вдрахувань велике значення ма правильне розрахування балансово вартост групи основних фондв, яке у податковму облку одним з ключових. Згдно Закону про прибуток балансова вартсть групи основних фондв на початок звтного пероду розраховуться за формулою Ба Ба-1 Па-1 Ва-1 Аа-1, де Ба балансова вартсть групи на початок звтного пероду Ба-1 - балансова вартсть групи на початок пероду, що передував звтному Па01 сума витрат, понесених на придбання основних фондв, здйснення каптального ремонту, реконструкцй, модернзацй та нших полпшень основних фондв, протягом пероду, що передував звтному Ва-1 сума виведених з експлуатац основних фондв проятгом пероду, що передував звтному Аа-1 сума амортизацйних вдрахувань, нарахованих у перод, що передував звтному.

Форма розрахунку законом не встановлена, тому можна самостйно розробити. Норми амортизац застосовуються до балансово вартост груп на початок пероду.

Тому витрати на придбання основних засобв, здйснен в поточному квартал, почнуть амортизуватися тльки з наступного кварталу. навпаки основн фонди, що вибули в поточному квартал, зменшать балансову вартсть групи тльки на початок наступного пероду. Це необхдно враховувати при здйсненн операцй, внаслдок яких зменшуться балансова вартсть груп. Балансова вартсть об кта або групи до моменту продажу або до моменту здйснення ншо операц, що зменшу балансову вартсть груп визначаться як балансова вартсть на початок варталу, зменшена на суму амортизацних вдрахувань за цей квартал.