рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Змст та основн напрями полтики управлння необоротними активами

Змст та основн напрями полтики управлння необоротними активами - раздел Экономика, Необоротные активы Змст Та Основн Напрями Полтики Управлння Необоротними Активами. Полтика Управ...

Змст та основн напрями полтики управлння необоротними активами. Полтика управлння необоротними активами явля собою частину загально фнансово стратег пдпримства, що поляга в забезпеченн свочасного хнього вдновлення високо ефективност використання. Полтика управлння необоротними активами пдпримства передбача рис.2. Рис. 2. Основний змст полтики управлння необоротними активами на пдпримств 1.Забезпечення свочасного оновлення необоротних активв у процес хнього використання.

Характер перодичнсть оновлення необоротних активв звязан з процесом руху хньо вартост. Усупереч свой назв необоротн активи пдпримства здйснюють постйний кругообг, хоча тривалсть цього обороту в час досить велика рис. 3. Рис. 3. Характер руху необоротних активв в процес х кругообгу В процес кругообгу необоротн активи проходять три основн стад. На першй стад сформован пдпримством необоротн активи в процес свого використання зносу переносять частину сво вартост на готову продукцю.

Цей процес здйснються протягом багатьох виробничо-комерцйних циклв продовжуться до повного зносу окремих видв необоротних активв. На другй стад в процес реалзац продукц знос необоротних активв накопичуться на пдпримств у форм амортизацйних засобв амортизацйного фонду. На третй стад амортизацйн засоби як частина власних фнансових ресурсв пдпримства направляються на вдновлення дючих або придбання нових видв необоротних активв.

Перод часу, протягом якого вдбуваться повний цикл кругообгу вартост конкретних видв необоротних активв, характеризу термн хньо служби. Оновлення необоротних активв пдпримства здйснються на простй розширенй основ, представляючи собою процес простого розширеного хнього вдтворення. Просте вдтворення необоротних активв може здйснюватися в межах амортизацйного фонду в наступних формах а поточного ремонту вн явля собою процес часткового вдновлення основних засобв, тобто вдшкодування хнього зносу.

Витрати на поточний ремонт фнансуються за рахунок витрат пдпримства б каптального ремонту вн явля собою процес значного вдновлення основних засобв частково замни хнх окремих елементв. Витрати на каптальний ремонт фнансуються звичайно за рахунок частини накопичених амортизацйних вдрахувань у сучасних умовах витрати на каптальний ремонт дозволено вдносити на витрати пдпримства. На суму зробленого каптального ремонту зменшуться знос основних засобв тим самим збльшуться хня залишкова вартсть в придбання нових видв необоротних активв з метою замни цлком зношених хнх видв у межах сум накопичено амортизац для нематеральних активв це основна форма простого хнього вдтворення.

Розширене вдтворення необоротних активв явля собою процес формування нових хнх видв, здйснюваний не тльки за рахунок сум накопичено амортизац, але за рахунок нших фнансових джерел прибутку, довгострокових позик т.п Формування нових видв необоротних активв у процес простого або розширеного хнього вдтворення звязано з нвестицйною дяльнстю пдпримства явля собою особливу сферу фнансового менеджменту.

Результати оновлення необоротних активв пдпримства виражаються рядом показникв, до числа основних з яких вдносяться а коефцнт надходження необоротних активв. Вн характеризу частку нових видв необоротних активв у загальному хньому склад розраховуться за формулою КНна НАпНАк, де КНна - коефцнт надходження необоротних активв НАп - вартсть знов сформованих намчуваних до формування необоротних активв протягом визначеного звтного або планового пероду НАк - загальна вартсть усх необоротних активв на кнець розглянутого пероду. б коефцнт вибуття необоротних активв.

Вн характеризу частку вибулих видв необоротних активв у звязку з фзичним моральним зносом, а також з нших причин у загальному хньому склад визначаться за формулою КВна НАвНАк, де КВва - коефцнт вибуття необоротних активв НАв - вартсть вибулих намчуваних до вибуття видв необоротних активв протягом розглянутого пероду НАк - загальна вартсть усх необоротних активв на кнець розглянутого пероду. в коефцнт оновлення необоротних активв.

Вн характеризу прирст необоротних активв стосовно загально хньо суми розраховуться за формулою КВна НАп - НАвНАк, де КВна - коефцнт вдновлення необоротних активв НАп - вартсть знов сформованих необоротних активв НАв - вартсть вибулих необоротних активв НАк - загальна вартсть усх необоротних активв на кнець розглянутого пероду. г швидксть оновлення необоротних активв.

Характеризу середнй перод часу повного вдновлення усх необоротних активв. Розрахунок цього показника здйснються за формулою ШВна 1КВна, де ШВна - швидксть оновлення необоротних активв, роках КВна - коефцнт вдновлення необоротних активв протягом року. Зазначен показники можуть бути використан в процес управлння оновленням як усх необоротних активв пдпримства, так окремих хнх видв основних засобв, нематеральних активв. 2. Визначення розмру потреби в прирост необоротних активв.

Для забезпечення процесу оновлення необоротних активв на розширенй основ необхдно визначити потребу в хньому прирост на кожний перод, що плануться. Принципова формула для визначення необхдного приросту необоротних активв у цлому й у розрз окремих хнх видв ма такий вигляд ДПна ПЗна Нна Вф Вм, де ДПна - потреба в прирост необоротних активв у перод, що плануться ПЗна - загальна потреба у необоротних активах пдпримства вдповдно до планованого обсягу його господарсько дяльност Нна - наявнсть необоротних активв на початок пероду, що плануться Вф - передбачуване вибуття необоротних активв у перод, що плануться, у звязку з хнм фзичним зносом Вм - передбачуване вибуття необоротних активв у перод, що плануться, у звязку з хнм моральним зносом.

У фнансовому менеджмент визначення розмру потреби в прирост необоротних активв у цлому й у розрз основних засобв нематеральних активв здйснються тльки у вартсних показниках у виробничому менеджмент вищенаведена формула може бути використана для розрахунку приросту окремих видв активв у натуральних показниках. 3. Визначення форм задоволення потреби в прирост окремих видв необоротних активв.

Потреба в прирост необоротних активв може бути задоволена двома основними способами а шляхом придбання нових видв необоротних активв у власнсть пдпримства сюди ж вдноситься будвництво власних основних фондв б шляхом хньо оренди на визначений перод сюди ж вдносяться так форми, як лзинг селенг. У той час як для виробничого використання даних активв вибр цих форм не ма стотного значення, у фнансовому менеджмент вн дуже важливий, тому що визнача рзн обсяги нвестицйних програм, необхдних фнансових ресурсв т.н. Критерм прийняття управлнських ршень у кожному конкретному випадку виступа порвняння показникв ефективност вибору окремих з цих форм. Механзм таких розрахункв докладно буде розглянуто нижче. 4. Забезпечення пдвищення ефективност використання необоротних активв.

Основним показником, що характеризу ефективнсть використання необоротних активв, хня рентабельнсть вдношення суми прибутку до середньо вартост необоротних активв, у вдсотках.

Ефективнсть використана основних засобв крм показника рентабельност характеризуться також показником фондовддач вдношення обсягу зроблено або реалзовано продукц до середньо вартост основн засобв. Використовуючи в процес управлння ефективнстю необоротних активв показники рентабельност фондовддач, варто враховувати два важливих моменти, що забезпечують обктивнсть оцнки. Перший з них поляга в тому, що при оцнц завжди повинна використовуватися вдновна вартсть необоротних активв на момент проведення оцнки у цьому випадку буде врахований фактор нфляц, що у прибутку й обсяз продукц вдбиваться автоматично.

Другий з них поляга в тому, що при оцнц варто використовувати залишкову вартсть необоротних активв, тому що в процес зносу вони втрачають, як правило, частину сво продуктивност. Рст ефективност використання необоротних активв дозволя скоротити потребу в них, тому що мж цими двома показниками сну зворотна залежнсть.

Отже, заходи щодо забезпечення пдвищення ефективност використання необоротних активв можна розглядати одночасно як заходи щодо зниження потреби в позиковому каптал пдвищенню темпв економчного розвитку пдпримства за рахунок бльш рацонального використання власних фнансових ресурсв. 5. Формування оптимально структури джерел фнансування необоротних активв. Пдходи до фнансування необоротних активв не настльки багатоварантн, як до фнансування оборотних активв. Виходячи з розглянутих ранше принципв фнансування, можна стверджувати, що в процес фнансування необоротних активв переважа в основному консервативний пдхд, який поляга в тому, що весь обсяг необоротних активв, що формуються, фнансуться винятково за рахунок власного довгострокового позикового капталу.

Винятком з цього правила, тобто фнансування необоротних активв за рахунок короткострокового позикового капталу, на практиц зустрчаться дуже рдко може розглядатися як вкрай агресивний пдхд до фнансування, коли рвень ризику фнансово стйкост платоспроможност значно переважа над рвнем ефективност використання капталу.

З урахуванням вищевикладеного, пдходи до формування оптимально структури джерел фнансування власних необоротних активв зводяться до двох варантв. Перший з них рунтуться на тому, що весь обсяг необоротних активв, що формуються, фнансуться винятково за рахунок власного капталу являючи собою вкрай консервативний пдхд до фнансування, вн забезпечу рст фнансово стйкост платоспроможност пдпримства, хоча знижу до деяко мри ефект фнансового левериджу.

Другий з них заснований на змшаному фнансуванн необоротних активв за рахунок власного довгострокового позикового капталу у сучасних економчних умовах основну частку у фнансуванн необоротних активв склада власний каптал, тому що довгостроковий кредит у силу високого рвня фнансового ризику банками видаться вкрай рдко, а вартсть його залучення дуже висока.

З урахуванням сформовано структури джерел розроблються баланс фнансування необоротних активв. 3.2.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Необоротные активы

Як наслдок переходу вд соцалстично до ринково форми господарювання багато пдпримств опинилися в кризовому стан. Ефективнсть роботи промислового… Активи пдпримства це економчн ресурси пдпримства у форм сукупних матеральних… Управлння активами включа 1 формування та управлння фнансово-експлуатацйними потребами в обгових коштах 2 управлння…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Змст та основн напрями полтики управлння необоротними активами

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Критер прийняття управлнських ршень про придбання або оренду необоротних активв
Критер прийняття управлнських ршень про придбання або оренду необоротних активв. У процес управлння необоротними активами одним з найбльш складних завдань вибр варанта придбання або оренди окремих

Аналз ефективност використання необоротних активв та управлння х фнансуванням на пдпримств ВАТ Ластвка
Аналз ефективност використання необоротних активв та управлння х фнансуванням на пдпримств ВАТ Ластвка. Необоротн активи на пдпримств ВАТ Ластвка представлен наступними статтями балансу Нематеральн

Висновки
Висновки. на пдпримств ма мсце зростання суми необоротних активв у 2000 роц - на 10,6 у порвнянн з вдповдним перодом минулого року у 2001 роц - на 14 в порвнянн з 2000 роком 2 не вс показники майно

Лтература
Лтература. Закон Украни Про пдпримства в Укран вд 27.03.1991 887. 2. Закон Украни Про податок на додану вартсть вд 03.04.1997 168. 3. Закон Украни Про оподаткування прибутку пдпримств вд 12.06.1997

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги