МЖНАРОДНА СПЕЦАЛЗАЦЯ та КООПЕРУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА

МЖНАРОДНА СПЕЦАЛЗАЦЯ та КООПЕРУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА. Мжнародною спецалзацю виробництва називають узгоджену мж кранами координацю продуктивних сил на певних длянках х економки.

За словами С.Соколенка концентраця виробництва однордно продукц в межах одн крани або невелико клькост кран створються з метою забезпечення високопродуктивного ефективного виробництва, зниження собвартост продукц та пдвищення якост.

Визначальними моментами розвитку мждержавно спецалзац наявнсть запасв природних ресурсв, клматичн умови, виробнича база та снуючий рвень технчного розвитку галуз, рвень внутрнацонально спецалзацСоколенко,75. Якщо ж виробництво певно продукц концентруться в межах одн крани, не базуючись на реально спецалзованих пдпримствах з високим рвнем технки технолог, то така концентраця не може вважатися ефективною, позаяк вона не веде до випуску конкурентоспроможно продукц може призвести до серйозних економчних провалв.

Мжнародна коопераця за свою економчною природою уявля собою продуктивну силу, що дозволя досягати намчуваного суспльно корисного результату у сфер виробництва, наукових дослджень, збуту при менших затратах живо та уречевлено прац порвняно з необхдними для досягнення подбного результату у випадках, коли учасники дють поодинц.

За сучасних умов можна видлити наступн форми мжнародно кооперац спльне виробництво пдрядна коопераця поставки у рамках лцензйних угод доповнення виробничих потужностей партнера подл виробничих програм спецалзаця органзаця спльних пдпримств.

Мжнародна спецалзаця кооперування виробництва бльш розвинута форма мжнародного подлу прац. Оскльки явля собою взамоув язаний процес спецалзац окремих кран, об днань, фрм пдпримств на виробництв окремих продуктв або частин продукц з кооперуванням виробникв для спльного випуску кнцевого товару.

Проте ця форма в першу чергу повинна базуватися на використанн прямих виробничих зв язкв, тснй взамод нацональних наукових виробничих потенцалв, пдвищенн рвня концентрац виробництваCоколенко,76. нтеграця Украни до системи свтового господарства можливо тльки за умови успшного залучення економчних суб ктв до мжнародно спецалзац кооперування виробництва в якост необхдних ланок свтогосподарських зв язкв.