Дагностика фнансового стану товариства з обмеженою вдповдальнстю Рако-прнт

Дагностика фнансового стану товариства з обмеженою вдповдальнстю Рако-прнт. Основним iнформацiйним джерелом для проведення аналiзу служить баланс пдпримства.

Баланс - це основний iнструмент для проведення дагностики фнансового стану. Фнансовий стан пдпримства храктерезуться розмщенням використанням засобв пдпримства.

Ця нформаця представляться у баланс органзац. Баланс складаться iз активiв i пасивiв. Активи включають все майно реальне i фiнансове, яким володi пдпримство, в тому числi грошову готiвку, цiннi папери, компютерне обладнання, тощо. Отже дагностика фнансового стану пдпримства базуться на даних балансу. Баланс ма дв частини - актив, який показу напрямки розмщення коштв капталу - пасив, який характерезу джерела коштв капталу.

Активи включають фзичне, грошове нематеральне майно, яке у баланс подляться на дв групи фксован поточн активи. Фксован активи це майно створене за рахунок довгострокових внвестицй, передусм основн фонди, незавершене будвництво, нематеральн активи, довгостроков фнансов вкладення та нш. Поточн активи включають мобльн елементи майна з коротким термном обгу до одного року. Пасиви балансу подляються на дв групи - власний каптал кошти - чужий каптал, у рзних формах заборгованост забов, язання.

Власний каптал складаться з статутного фонду каптал та акумульованого нерозподлений мж власниками та працвниками прибутку, який утворються вд дяльност пдпримства. Боргов забов, язання у баланс подляються на довгостроков короткостроков. Баланс товариства з обмеженою вдповдальнстю Рако-прнт наведений у додатку 2. Баланс пдпримства составлений на 1 счня 2001 року. В процесi аналiзу балансу пдпримства використовують наступнi методи 1. Метод п о р i в н я н ь, який позволя визначити причини i ступiнь дi динамiчних змiн i вiдхилень по статтях на лiквiднiсть банку i прибутковсть його операцiй, а також визначити резерви пiдвищення доходностi останнiх. 2. Метод г р у п у в а н н я дозволя шляхом систематизацi даних балансу розiбратись в сутi явищ i процесiв, що аналiзуються.

Так, з точки зору формування джерел i х вкладень рахунки балансу подiляються на активнi, пасивнi i активно-пасивнi. Проводяться також групування рахункiв балансу з точки зору видiлення власних i залучених коштiв, довгострокових i короткострокових фiнансових вкладень, видiв доходiв, витрат i прибутку.

Статтi можуть бути згрупованi по ступеню лiквiдностi, рiвню доходностi, рiвню вартостi. 3. Метод к о е ф i ц i н т i в дозволя виявити кiлькiсний взамозвязок мiж рiзними статтями, роздiлами чи групами статей балансу. Таким чином визначаеться - питома вага певно статтi чи груп статей в загальному обмi активу пасиву чи в вiдповiдному роздiлi - активнi балансовi рахунки можуть спiвставлятися iз аналогiчними рахунками балансiв за попереднiй перiод - спiввiдношення активних i пасивних статей з диними строками операцiй являють собою коефiцiнти лiквiдностi.

Останнй метод використовуться найчастше у сучаснй практиц. 2.1