рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Аудит в странах СНГ

Аудит в странах СНГ - раздел Экономика, Змст. Вступ. 1. Аудит В Рос. 4 1.1. Сторична Довдка. 2. Стан Аудиту. 3. Станд...

Змст. Вступ. 1. АУДИТ В РОС. 4 1.1. сторична Довдка. 2. Стан аудиту. 3. Стандарти 4. Ринок аудиторських послуг 5. Консалтинг 6. Перспективи. 2. АУДИТ В РЕСПУБЛЦ БЛОРУСЬ 3. АУДИТ В РЕСПУБЛЦ КАЗАХСТАН 17 Завершення. 18 Лтература. 19 Вступ. Виникнення аудиту пов язано з розподлом нтересв тих, хто безпосередньо займаться керуванням пдпримством адмнстраця, менеджери, тих, хто вклада грош в його дяльнсть власники, акцонери, нвестори.

Останн не могли не хотли покладатися на ту фнансову нформацю, яку подавали кервники пдлегл м бухгалтери пдпримства. Досить част банкрутства пдпримств, обман з боку адмнстрац пдпримства значно пдвищували ризик фнансових вкладень. Акцонери хотли бути впевнен в тому, що х не обдурюють, що звтнсть, яка податься адмнстрацю, повнстю вдбива реальний фнансовий стан пдпримства. Для переврки правильност фнансово нформац пдтвердження фнансово звтност запрошувались люди, яким, на думку акцонерв, можна було довряти.

Головною вимогою до аудитора, були його беззаперечна чеснсть незалежнсть. сторичною батьквщиною аудиту Англя, де з 1844 року виходить серя законв про компан, вдповдно до яких правлння акцонерних компанй зобов язанн запрошувати не рдше нж один раз на рк спецальну людину для переврки бухгалтерських рахункв звту перед акцонерами. В Росйськй мпер, до складу яко входили вс тепершн крани СНД, звання аудитора було введене царем Петром. Посада аудитора вмщувала в себе деяк обов язки дловода, секретаря прокурора.

Аудиторв в Рос називали присяжними бухгалтерами. Вс три спроби органзац аудиту в 1889 роц, 1912 та 1928, виявились марними. В кранах СНД, як виникли на терен СРСР, аудиторська дяльнсть у сучасному вигляд з явилась порвняно недавно, в зв язку з економчними реформами отриму все бльше розповсюдження. Першими аудиторськими органзацями в колишнх республках СРСР стали представництва та дочрн пдпримства акцонерного товариства наудит, яке було засновано восени 1987 року. Спочатку аудит проводився на спльних пдпримствах, пов язаних з участю ноземного капталу, так як зарубжн партнери вимагали подання м звтност, яка пдтверджена незалежною аудиторською органзацю.

З виникненням нових форм пдпримницько дяльност, появою акцонерних товариств, товариств з обмеженою вдповдальнстю, комерцйних банкв та нших пдпримств сфера застосування аудиту значно розширилась.

Аудиторськ послуги в кранах СНД пропону так звана Велика шстка найбльших аудиторських фрм свту, до яко входять Deloitte Touche, Ernst Young, Artur Anderson, Price Waterhouse, Cooper Lybrant, KPMG. Кожна з цих фрм великою мжнародною групровкою, фрми-члени яко працюють в багатьох кранах свту. Вс ц фрми за свою органзацйною структурою являють собою партнерства товариства з необмеженою вдповдальнстю. Кожна з груп, яка входить до велико шстки в цлому пропонуюють весь спектр аудиторських консультацйних послуг, а окрем фрми, як входять в дану групу можуть мати певну спецалзацю податкове консультування аудит в певнй сфер бзнесу та нше. Аудиторська дяльнсть в кранах СНД в Укран, Росйськй Федерац, Блорус, Казахстан, Врмен, Узбекистан, та нших розвиваться в мру розвитку ринково економки, урзномантнення форм власност капталу.

Аудиторська дяльнсть в цих кранах регулються спецальним законодавством та нормативно-правовими актами з аудиту. Позитивним в розвитку аудиту в кранах СНД те, що створено координацйний центр з Аудиту за участю певних структур ООН, Асоцац аудиторв бухгалтерв СНД, асоцац аудиторв та бухгалтерв кран-учасникв. Координацйний центр сприя розробц методичного забезпечення аудиту, створенню пдручникв для пдготовки бухгалтерв - аудиторв у вузах, унфкац навчальних планв для пдготовки бакалаврв магстрв за фахом економст з бухгалтерського облку аудиту.

У кран СНД загальне соцалстичне минуле, як наслдок цього схожсть проблем, що виникають при формуванн ринкових вдносин в економц.

Тому метою нарад дано робочо групи координаця дй органзацй обднань бухгалтерв аудиторв для обмну досвдом. Такий обмн досвдом гра важливу роль у спльному розвитку, приведенн системи облку, отже - Аудиту у вдповднсть з мжнародними стандартами. Крм того, сьогодн й у близькому майбутньому повна дезинтегрованнсть економки колишнх республк СРСР недоцльна. Як слдство цього виника необхднсть у дност систем бухгалтерського облку спльно органзац побудови аудиторсько справи.

Регламентацю бухгалтерського облку майже у всх кранах СНД займаються Мнстерства фнансв. Крм Казахстану, де разом з Мнфном працю в даному напрямку Нацональний комтет по бухгалтерському облку. Регламентацю аудиторсько дяльност займаються - в Азербайджан - Аудиторська палата - у Бларус - Аудиторська палата - у Казахстан - Мнстерство фнансв Нацональний комтет по Аудиту - у Молдов - Мнстерство фнансв Асоцаця аудиторв - у Росйськй федерац - Мнстерство фнансв, Центробанк.

Росстрахнадзор Президя Асоцац аудиторв - в Укран - Аудиторська палата. Лцензування сертифкацю аудиторв здйснюють - У Республц Бларусь Аудиторська палата Аудиторська палата Республки Бларусь входить до складу Кабнету Мнстрв крани - прим. авт Молдова - Мнстерство фнансв сертифкат А Нацбанк сертифкат Б Казахстан. Мнстерство фнансв Нацбанк Росйська федераця. Мнстерство фнансв, Центробанк. Росстрахнадзор Украна. Аудиторська палата. Квалфкацйн вимоги до аудиторв у кранах СНД в основному схож. До вдмнностей можна вднести необовязковсть вищо освти Молдова - середн спецальне досвд роботи з фаху бухгалтер, економст, юрист, помчник аудитора вд 3-х рокв Азербайджан Украна до 5-и рокв Бларусь.

Казахстан, Молдова, Рося. Громадянство для претендентв на сертифкат аудитора обовязково тльки в Укран. Усе пзнаться в порвнянн, якщо виходити з приведених даних, то укранський аудитор знаходиться сьогодн далеко не в самому гршому положенн. Звичайно, не можна сказати, що в найбльше вигдному.

Наприклад, глава Аудиторсько палати Республки Бларусь дивуться з приводу майбутнх в Укран законодавчих обмежень, звуженн сфери додатка обовязкового Аудиту. Оскльки в Бларус Президент Республки спецальним Указом доручив Кабнету Мнстрв доповнити перелк субктв господарсько дяльност, для яких обовязкова аудиторська переврка. На сьогодншнй день у Бларус Аудит обовязковий тльки для комерцйних банкв, страхових компанй ноземних фрм. Крм того, в Парламент, в Уряд Бларус в даний час вдсутн скльки-небудь стотн антиаудиторськ настро.

Аудит у Рос, у вдмнност вд Украни Бларус, розвиваться особливим шляхом, у вдрив вд свтового досвду, що призводить до деяко дезорганзац плутанини. Наприклад, присутнсть у Рос чотирьох фахових обднань аудиторв Асоцаця бухгалтерв аудиторв, Сплка аудиторв, Товариство аудиторв, Росйська колегя аудиторв деклькох нституцй по лцензуванню аудиторв лише ускладню розвиток росйського Аудиту. 1. АУДИТ В РОС. 1.1. сторична Довдка. З рзних причин довго не вдавалось створити спецалзоване законодавство як основу для аудиторсько дяльност.

Тльки, у грудн 1993р. Указом Президента Росйсько Федерац було затверджено Тимчасов правила аудиторсько дяльност, як, врешт-решт, майже через см рокв псля того як аудит в Рос став одним з видв пдпримницько дяльност визначили правила гри. Оцнка якост цих правил була неоднозначною, проте вони й визначили органзацйн основи нституцйно побудови аудиту, його цл завдання. Тимчасов правила мали значний позитивний вплив на подальший розвиток не тльки аудиторсько дяльност, а вс системи ринкових вдносин у Рос. З грудня 1993 р. до тепер аудиторська дяльнсть у Рос розвиваться бурхливими темпами, збльшуться кльксть аудиторських, фрм атестованих аудиторв, зявляться багато нових професйних перодичних видань, розвиваться система професйно пдготовки аудиторв, практично в усх. адмнстративних одиницях Рос створено професйн аудиторськ органзац.

У 1994 р. було затверджено критер обовязкового аудиту, що суттво розширило кльксть органзацй, як пдлягають обовязковому аудиту, збльшило попит на аудиторськ послуги.

Розробляються правила стандарти аудиторсько дяльност. У квтн 1996р. Комся з аудиторсько дяльност розробила рекомендувала до використання Порядок складанню аудиторського висновку про бухгалтерську звтнсть. Практично завершено пдготовку ще ряду правил стандартв з аудиторсько дяльност, х подальше затвердження багато в чому затримуться у звязку з вдсутнстю закону про аудиторську дяльнсть. Початковий перод розвитку аудиту в Рос завершився. 1.2. Стан аудиту.

Законодавча база Тимчасов правила аудиторсько дяльност в Росйськй Федерац Указом Президента Росйсько Федерац Про аудиторську дяльнсть в Росйськй Федерац вд 22 грудня 1993 р. 2263 було затверджено Тимчасов правила аудиторсько дяльност в Росйськй Федерац дал - Тимчасов правила. Передбачалось, що Тимчасов правила дятимуть до прийняття закону, що регулю аудиторську дяльнсть. Ус аудитори - фзичн особи повинн були до 1 жовтня 1994 р. пройти атестацю на право здйснення аудиторсько дяльност юридичн й фзичн особи, що займаються аудиторською дяльнстю самостйно, зобовязан були до 1 счня 1995 р. одержати вдповдн лценз.

Проведення аудиторсько дяльност без атестац. починаючи з 1 жовтня 1994 р. без лценз, починаючи з 1 счня 1995 р було заборонено. Для розробки вдповдних документв координац робт з атестац лцензування Указом передбачалось створення Комс з аудиторсько дяльност при Президент Росйсько Федерац. Комсю не було надлено будь-якими адмнстративними повноваженнями, роль зводилась практично до органзац пдготовки для Уряду проектв нормативних актв положень, необхдних для створення умов аудиторсько дяльност в Рос. Тимчасов правила визначають, аудиторську дяльнсть як незалежний позавдомчий фнансовий контроль.

Тепер основною метою аудиторсько дяльност встановлення достоврност бухгалтерсько фнансово звтност органзацй вдповдност здйснених ними фнансових та господарських операцй нормативним актам, чинним в Росйськй Федерац.

Встановлено, що аудиторська переврка може бути1 обовязковою або нцативною. Обовязкова аудиторська переврка здйснються тльки у випадках, прямо встановлених законодавством Росйсько Федерац, а нцативна - за ршенням органзац. Крм того, вдповдно до Тимчасових правил обов язкова аудиторська переврка може провадитися також за дорученням державних органв. У Тимчасових правилах визначено супутн послуги, як можуть надаватися аудиторами постановка, вдновлення ведення бухгалтерського фнансового облку, складання декларацй про доходи бухгалтерську фнансову звтнсть, аналз господарсько-фнансово дяльност, оцнка активв пасивв консультування з питань фнансового, податкового банквського та ншого господарського законодавства Росйсько Федерац, а також навчання надання нших послуг за профлем сво дяльний.

Тимчасов правила забороняють займатися аудиторам будь-якою пдпримницькою дяльнстю крм визначено цими правилами. Неважко помтити, що список супутнх послуг далеко не повний. Так, очевидно, проведення аудитором консультацй з неросйського господарського законодавства, якщо формально застосовувати Тимчасов правила, може виявитися незаконним. одне з положень Тимчасових правил, яке дос все ще не працю.

Йдеться про так зван переврки за замовленнями державних органв. Процедура запрошення аудитора дуже докладно описуться Тимчасовими правилами. Проте дос не встановлено порядок визначення вартост такого роду переврок, ця норма практично не застосовуться. Сама по соб дея запрошення аудитора для проведення робт за замовленням прокурора, суду або арбтражного суду не виклика заперечень.

Проте Тимчасов правила дають змогу органу дзнання слдчому за умови наявност санкц прокурора, а також прокурору, суду й арбтражному суду дати аудитору доручення про проведення аудиторсько переврки органзац за умови наявност у виробництв зазначених органв порушено вдновлено виробництвом кримнально справи, прийнято до виробництва вдновлено виробництвом цивльно справи або справи, пдвдомчо арбтражному суду. Строк проведення аудиторсько переврки за таким дорученням визначаться за домовленстю з аудитором, як правило, не повинен перевищувати двох мсяцв.

Оплата при проведенн переврки за дорученням органв дзнання, прокурора, слдчого, суду й арбтражного суду. як визначено в Тимчасових правилах, ма здйснюватися попередньо за рахунок органзац, яку перевряють, за ставками, щороку затвердженими Урядом Росйсько Федерац з врахуванням середньо ставки оплати, що склалася на ринку аудиторських послуг.

Аудитори категорично заперечують проти такого способу, визначенн вартост х послуг, оскльки для багатьох аудиторських фрм, насамперед великих, де ставки суттво вищ вд середнх, це означа явно збитков умови роботи. Тимчасовими правилами встановлюються певн обмеження для аудиторв аудиторських фрм на проведений аудиторських переврок. Так, аудиторська переврка не може провадитися аудиторами, якщо вони в засновниками, власниками, акцонерами, кервниками та ншими посадовими особами органзац, яку перевряють, або з зазначеними особами родичами батьки, подружжя, брати, сестри, сини, дочки, а також брати, сестри, батьки дти подружжя.

Аудиторськ фрми не можуть здйснювати аудиторську переврку щодо органзацй, як х засновниками, власниками, акцонерами, кредиторами, страхувальниками, а також щодо яких ц аудиторськ фрми засновниками, власниками, акцонерами. Також забороняться провадити аудиторськ переврки в органзацях, де цю аудиторською фрмою надавались послуги з вдновлення ведення бухгалтерського облку, складання фнансово звтност.

Аудитори можуть самостйно визначати форми методи аудиторсько переврки, виходячи з вимог нормативних актв Росйсько Федерац, а також з конкретних умов договору з органзацю або змсту доручення державного органу. Результат аудиторсько переврки - висновок аудитора складаться з трьох частин - вступно, аналтично й пдсумково. У вступнй частин для аудиторсько фрми зазначають юридичну адресу телефони порядковий номер, дату видач й назву органу, що видав лцензю на здйснення аудиторсько дяльност, а також строк д лценз номер рестрацйного свдоцтва номер розрахункового рахунку прзвища, мена по батьков всх аудиторв, що брали участь у переврц для аудитора, який працю самостйно прзвище, мя по батьков, стаж роботи аудитором дату видач й назву органу, що видав лцензю на здйснення аудиторсько дяльност, а також строк д лценз номер рестрацйного свдоцтва номер розрахункового рахунку. В аналтичнй частин вказують назву органзац перод дяльност, за який здйснються переврка результати експертизи органзац бухгалтерського фнансового облку, складання вдповдно звтност стану внутршнього контролю факти, виявлених у ход аудиторсько переврки суттвих порушень встановленого порядку ведення бухгалтерського облку складання фнансово звтност, що впливають на достоврнсть також порушень законодавства Росйсько Федерац при здйсненн господарсько-фнансових операцй, як завдали або можуть завдати шкоди нтересам власникв органзац, держави третх осб. Пдсумкова частина аудиторського висновку мстить запис про пдтвердження достоврност бухгалтерсько фнансово звтност органзац.

Тльки пдсумкова частина висновку призначена для публкац подання зантересованим користувачам.

У випадку, якщо органзацю-замовником у ход проведенн переврки не усунуто суттв порушення у веденн бухгалтерського фнансового облку, складанн вдповдно звтност та додержанн законодавства Росйсько Федерац, у пдсумковй частин аудиторського висновку робиться запис про неможливсть пдтвердження достоврност бухгалтерсько фнансово звтност.

Отже, Тимчасов правила визначають тльки два можливих варанти або позитивний, або негативний аудиторський висновок, що звичайно, не вкладаться у норми мжнародних стандартв.

Не досить чтким ствердження про те, що позитивний аудиторський висновок може бути тльки за умови усунення порушень законодавства, оскльки далеко не всяке порушення закону можна усунути. Порядок атестац аудиторв на право здйснення аудиторсько дяльност, формування атестацйних комсй розмр сплати за проведення атестац, а також порядок одержання лцензй на здйснення аудиторсько дяльност затверджуються Урядом Росйсько Федерат за поданням Комс з аудиторсько дяльност при Президент Росйсько Федерац.

До атестац допускаються особи, що мають економчну або юридичну вищу або середню спецальну освту, а також стаж роботи не менш як три роки з останнх пяти як аудитора, спецалста аудиторсько органзац, бухгалтера економста, ревзора, кервника пдпримства, наукового працвника або викладача з економчного профлю.

До атестац не допускаються особи засуджен вироком суду з застосування покарання у вигляд позбавлення права посдати певн посади або займатися певною дяльнстю у сфер фнансово-господарських вдносин протягом вдбуття покарання в подальший перод до погашення зняття судимост в установленому законом порядку. Лценз видаються на здйснення банквського аудиту, аудиту страхових органзацй, аудиту брж, позабюджетних фондв та нвестицйних нститутв загального аудиту аудиту нших економчних субктв.

Лценз на здйснення аудиторсько дяльност можуть бути анульован тльки органами, як видали х. Так основн положення Тимчасових правил, за якими регулються аудиторська дяльнсть у Рос тепер. 1.3. Стандарти У Рос розробка правил стандартв з аудиторсько дяльност розпочалась бльш як два роки тому. Перш дев ять проектв стандартв були розроблен й опублкован у збрнику Аудит у Рос Видання Контакт ФБК - НИФИ, 1994. -186 с У квтн 1996 р. перший стандарт з аудиторсько дяльност - Порядок пдготовки аудиторського висновку було схвалено Комсю з аудиторсько дяльност.

У процес доробки перебува ще рад стандартв. Проте пдготовка впровадження аудиторських стандартв вдбуваються досить повльно з двох причин. По-перше, нема закону з аудиторсько дяльност, без якого неможлива розробка деяких загальних стандартв, наприклад, стандарту Принципи аудиту, оскльки його змст великою мрою визначатиметься положеннями закону. По-друге, нема органу, якому надано право розробляти затверджувати стандарти, як б були обовязковими до застосування.

Тепер Комся з аудиторсько дяльност за свом статусом може тльки розробити стандарт рекомендувати аудиторам застосовувати його. Реально правила методи роботи аудиторв визначаються органами, що видають лценз. Так, Центральний банк випустив нструкцю, що визнача порядок пдготовки аудиторських висновкв за звтами банкв, яка багато в чому вдрзняться вд аналогчного стандарту, схваленого Комсю з аудиторсько дяльност.

Росстрахнадзор готу сво правила за поданням результатв аудиту. Отже, вже сьогодн можна розглядати як певну тенденцю розподл правил методв аудиту згдно з його видами загальний фондв брж, банквський страховий. Негативн наслдки такого становища очевидн. У майбутньому закон необхдно обовязково виключити можливсть застосування рзних стандартв при проведенн аудиту рзних типв органзацй. Стандарти аудиту повинн бути диними грунтуватися на мжнародних аудиторських стандартах. накше можливе абсолютне домнування на росйському ринку аудиторських послуг мжнародних аудиторських фрм або, що набагато грше, росйським пдпримствам буде значно утруднений вихд на мжнародн фнансов ринки. 1.4.

Ринок аудиторських послуг

тепер наявнсть аудиторського висновку, що пдтверджу достоврнсть фнансо... в Рос ще не сформувався нститут власникв зовншнх користувачв фнансово ... 1.5. Консалтинг Управлнське консультування в Рос - найменше розвинений напр... Практично закнчилась приватизаця.

Перспективи

Велика врогднсть, що Мнстерство юстиц не завзу Закон, оскльки, на його... Як в Тимчасових правилах. Закон визнача, що аудит подляться на обовязк... Важливо зазначити, що проектом Закону передбачаються два нових моменти... розмр вдшкодування визначаться у межах збиткв у вигляд реального збитк... Слд звернути увагу на надзвичайно широк права атестацйно-лцензйних ком...

АУДИТ В РЕСПУБЛЦ БЛОРУСЬ

Законом аудиторська дяльнсть аудит визначаться як незалежна переврка а... ноземн громадяни можуть нарвн з громадянами Блорус одержувати атестат ... Кервництво розробку спецальних професйних стандартв з аудиторсько дяль... Для досягнення професйних цлей захисту свох нтересв аудитори можуть ст... 3.

АУДИТ В РЕСПУБЛЦ КАЗАХСТАН

Закон визнача аудит як переврку бухгалтерсько звтност, облку первинних... Особливстю в введення у Закон статусу помчника аудитора. Вн не користуться правом пдпису аудиторського висновку, експертного ви... Атестаця претендентв, у тому числ ноземних, що бажають займатися аудит... Мнстерств фнансв Республки Казахстан.

Завершення

Не виклика сумнвв, що розвиток аудиторсько дяльност в кранах СНД, затв... Завершення. З переходом до ринкових вдносин в економц кран СНД виникли... Сам аудиторський контроль важко вднести до нововведень ринкових вдноси... Фактично процес створення незалежного аудиторського контролю продовжут...

Лтература

Законодавство. Блуха М.Т. Сопко В.В. Аудит в кранах спвдружност незалежних держав Ж. Цивльний кодекс РФ М 1994.

– Конец работы –

Используемые теги: Аудит, странах, СНГ0.035

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Аудит в странах СНГ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Предмет, метод и периодизация истории государства зарубежных стран ИСТОРИЯ ГОСУДАРСТВА И ПРАВА ЗАРУБЕЖНЫХ СТРАН
Санкт Петербургский университет Государственной противопожарной службы...

Русские диаспоры в странах СНГ
В результате разрушения СССР (исторической России) он впервые за свою многовековую историю оказался разделен искусственными границами. 25 миллионов… В условиях, когда в странах СНГ (кроме Белоруссии) и Прибалтики ведется… Самим фактором своего существования, борьбой против любых форм национального угнетения и дискриминации, активным…

Экономическая интеграция стран СНГ
Если принять общее падение производства в СНГ за 100 , то на 60 этотобвал произошел из-за разрыва хозайственных связей.Правительство вновь… Взаимосвязьмежду бывшими республиками была столь велика, что необходимо было… Процессы взаимного эксотрудничества на базе существования новых независ гос-в начались с осени 92. Всентябре 93 в…

Торговля со странами - участницами СНГ: принцип "страны назначения" в действии
Переход к единому принципу взимания НДС и акцизов вызван подписанием в Москве Договора о Таможенном союзе и Едином экономическом пространстве от… Таким образом, все российские хозяйствующие субъекты, заключающие торговые… Между тем, поскольку многие российские хозяйствующие субъекты ранее не заключали внешнеторговых контрактов с…

Проведение выборочных исследований в аудите, аудит расходов предприятий
Некоторые Российские аудиторы до сих пор склонны думать, что выборочная проверка является сугубо академическим изобретением, а на самом деле надо… В 1997 году ситуация с выборочным тестированием при аудите резко изменилась,… В стандарте перечислены факторы, которые должен учитывать аудитор в процессе составления и отбора аудиторской выборки…

Роль географической науки в решении важных проблем развития страны. Необходимость комплексного географического изучения страны.
Современная географическая наука играет важную роль в решении задач развития... Но нельзя составить прогноз изменения природы без учета данных о хозяйственной деятельности людей и ее влиянии на природу Нельзя определить...

Нефтедобывающая и нефтеперерабатывающая промышленность стран СНГ (кроме России)
Нефтяная промышленность сегодня - это крупный народнохозяйственный комплекс, который живет и развивается по своим закономерностям.Что значит нефть… Нефть - наше национальное богатство, источник могущества страны, фундамент ее… Поэтому не удивительно, что в большинстве стран мира на нефть приходится более половины топливно-энергетического…

Сравнительный анализ технологий «бархатных революций» в странах СНГ
С тех пор и до настоящего времени государство представляет собой основной институт, осуществляющий управление обществом и охрану его экономической… Осуществление государственной власти основывается на отношениях господства.Под… Это состояние не может быть обеспечено только средствами принуждения (в том числе с помощью насилия), для него…

Волны эмиграции из России и стран СНГ
В контексте демографической науки миграции тождественны механическому движению населения и подразумевают то или иное соотношение оттока и притока… Существенным признаком миграции является и их характер - добровольная или… Применительно к внешним миграциям отток населения ассоциируется с эмиграцией, а приток - с иммиграцией.

Аграрные преобразования в России и других странах СНГ
Во многом такие решения обусловлены политическими факторами, низким уровнем научного обоснования самой концепции реформы, недоучетом степени… Часто специалисты, заведомо негативно относящиеся к проводимым реформам,… Во-первых, для объяснения тех или иных причин и тенденций в социально-экономическом развитии аграрного сектора…

0.025
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам