Институт аудита в Украине

Міністерство освіти України Волинський Державний Університет імені Лесі Українки Економічний факультет Кафедра обліку і аудиту Курсова робота з аудиту на тему Інститут аудиту в Україні Науковий керівник старший викладачЧулков Анатолій Олексійович Виконав студент 41 групи Артишук Андрій Васильович Луцьк 2000Зміст Вступ 3 Розділ 1 Суть аудиту та його види 4 Розділ 2Функції та зміст діяльності Аудиторської палати України . 11 Розділ 3 Кодекс професійної етики аудиторів України 22 Розділ 4 Значення і роль Національних стандартів аудиту 31 Висновок 35 Список використаної літератури ВступВиникнення аудиту повязано з розподілом інтересів тих, хто безпосередньо займається керуванням підприємством адміністрація, менеджери , і тих, хто вкладає гроші в його діяльність власники, акціонери, інвестори . Останні не могли і не хотіли покладатися на ту фінансову інформацію, яку подавали керівники і підлеглі їм бухгалтери підприємства.

Досить часті банкрутства підприємств, обман з боку адміністрації підприємства значно підвищували ризик фінансових вкладень.

Акціонери хотіли бути впевнені в тому, що їх не обдурюють, що звітність, яка подається адміністрацією, повністю відбиває реальний фінансовий стан підприємства. Для перевірки правильності фінансової інформації і підтвердження фінансової звітності запрошувались люди, яким, на думку акціонерів, можна було довіряти. Головною вимогою до аудитора, були його беззаперечна чесність і незалежність. Історичною батьківщиною аудиту є Англія, де з 1844 року виходить серія законів про компанії, відповідно до яких правління акціонерних компаній зобовязанні запрошувати не рідше ніж один раз на рік спеціальну людину для перевірки бухгалтерських рахунків і звіту перед акціонерами.

В Російській Імперії, до складу якої входили всі теперішні країни СНД, звання аудитора було введене царем Петром І. Посада аудитора вміщувала в себе деякі обовязки діловода, секретаря і прокурора.

Аудиторів в Росії називали присяжними бухгалтерами. Всі три спроби організації аудиту в 1889 році, 1912 та 1928, виявились марними. В країнах СНД, які виникли на терені СРСР, аудиторська діяльність у сучасному вигляді зявилась порівняно недавно, і в звязку з економічними реформами отримує все більше розповсюдження. Першими аудиторськими організаціями в колишніх республіках СРСР стали представництва та дочірні підприємства акціонерного товариства Інаудит, яке було засновано восени 1987 року. Спочатку аудит проводився на спільних підприємствах, повязаних з участю іноземного капіталу, так як зарубіжні партнери вимагали подання їм звітності, яка підтверджена незалежною аудиторською організацією. З виникненням нових форм підприємницької діяльності, появою акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю, комерційних банків та інших підприємств сфера застосування аудиту значно розширилась.

Аудиторські послуги в країнах СНД пропонує і так звана Велика шістка найбільших аудиторських фірм світу, до якої входять Deloitte Touche, Ernst Young, Artur Anderson, Price Waterhouse, Cooper Lybrant, KPMG. Кожна з цих фірм є великим міжнародним угрупуванням, фірми-члени якого працюють в багатьох країнах світу. Всі ці фірми за своєю організаційною структурою являють собою партнерства товариства з необмеженою відповідальністю. Кожна з груп, яка входить до великої шістки в цілому пропонують весь спектр аудиторських і консультаційних послуг, а окремі фірми, які входять в дану групу можуть мати певну спеціалізацію податкове консультування і аудит в певній сфері бізнесу та інше. Аудиторська діяльність в країнах СНД - в Україні, Російській Федерації, Білорусі, Казахстані, Вірменії, Узбекистані, та інших - розвивається в міру розвитку ринкової економіки, урізноманітнення форм власності капіталу. Аудиторська діяльність в цих країнах регулюється спеціальним законодавством та нормативно-правовими актами з аудиту.

Позитивним в розвитку аудиту в країнах СНД є те, що створено координаційний центр з Аудиту за участю певних структур ООН, Асоціації аудиторів і бухгалтерів СНД, асоціації аудиторів та бухгалтерів країн-учасників. Розділ 1

Суть аудиту та його види

В цьому випадку менша ймовірність не виявити помилки, але більші затра... Проводиться він зовнішніми аудиторськими організаціями. контроль за діяльністю регіональних відділень, за їх ротацією, доцільн... Рішення екзаменаційної комісії повідомляється особам, які складали ісп... підготовка пропозицій з питань розвитку аудиту в Україні та винесення ...