рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Перспективи спвпрац

Работа сделанна в 2000 году

Перспективи спвпрац - раздел Экономика, - 2000 год - Аналіз сучасного стану економічної співпраці України з західноєвропейськими державами і розробка шляхів її поширення Перспективи Спвпрац. У Зв Язку З Викладеними Фактами Можна Сформулювати Основ...

Перспективи спвпрац. У зв язку з викладеними фактами можна сформулювати основн завдання зовншньоекономчно полтики Украни у вдносинах з кранами Захдн вропи. 1. Якомога повнша реалзаця у вдносинах з С та його кранами-членами загальних принципв торговельно-економчного спвробтництва, викладених в Гельснському Заключному акт Наради з питань безпеки та спвробтництва в вроп НБС, Паризькй харт для ново вропи, документах Мадридсько та Вденсько нарад НБС, Бонсько Конференц НБС з економчного спвробтництва, у Гельснському документ НБС Виклик змн, вропейськй енергетичнй харт, Декларац Люцер-нсько конференц квтень 1993 р а також зафксованих в Угод про партнерство спвробтництво мж вропейськими спвтовариствами та х державами-членами Украною вд 14 червня 1994 року. Тимчасовй угод про торгвлю та питання, пов язан з торгвлею, мж кранами захдно вропи Украною 1червня 1995 року. 2. Свочасне комплексне здйснення економчних та полтичних заходв, що необхдними для початку переговорв з кранами Захдно вропи щодо створення в перспектив в х вдносинах зони вльно торгвл.

З- Здобуття послдовно пдтримки з боку С та його кран-членв у питанн якнайшвидшого приднання Украни до Генерально угоди про тарифи торгвлю ГАТТ Свтово органзац торгвл СОТ, одержання якнайширшого доступу до Загально системи преференцй з кранами Захдно вропи, грунтуючись на визнанн Украни краною з перехдною економкою. 4. Виршення питань, пов язаних з можливстю приднання Украни до окремих вропейських програм нтеграцйного характеру, насамперед у сферах енергетики, транспорту, науки технки, нформатики, сльського господарства, окремих галузей промисловост, охорон навколишнього середовища, освти. 5. Забезпечення безперешкодного недискримнацйного доступу основних експортних товарв послуг Украни на ринки з кранами Захдно вропи. 6. Здобуття стабльно фнансово пдтримки технчно допомоги для успшного проведення ринкових перетворень в економц Украни, насамперед якомога бльш динамчних безболсних структурних зрушень формування мжнародно-конкурентоспроможно економки.

Питання про можливе набуття статусу асоцйованого члена. С за межами 2000 р. ма розглядатися в майбутньому не як самостйне завдання, а як можливий альтернативний варант розвитку вдносин з з кранами Захдно вропи залежно вд досягнутих результатв адаптац до вимог С ефективност розвитку вдносин в рамках СНД. Безумовно, було б невиправданим ставити вс ц завдання одночасно, оскльки у цьому раз навряд чи вдасться виконати хоча б одне з них. Отже, необхдно видлити окрем етапи розвитку взамних економчних вдносин. Таких яксно рзних етапв можна визначити, принаймн, три. Перший етап створення передумов для розвитку спвробтництва, в який Украна вступила в 1994 роц. На цьому етап головна увага ма бути зосереджена на таких проблемах.

Насамперед слд виршити завдання успшного проведення внутршнх економчних перетворень в Укран з метою створення ринкового середовища, здатного до взамовигдного спвробтництва з С та його кранами-членами та нтеграц в вропейськ економчн структури.

Необхдно також створити органзацйн макроекономчн передумови для майбутнього включення в вропейськ економчн структури насамперед заохотити створення здатних до масштабно мжнародно кооперац великих фрм, фнансово-промислових груп. Ще одним завданням початкового етапу гармонзаця законодавства Украни, що регулю зовншньоекономчн вдносини та створю для них загальне економчне середовище, до вимог системи ГАТТСОТ початку пристосування до вимог гармонзованого та унфкованого законодавства С. Важливе значення ма визначення проритетних галузей секторв укрансько економки, що володють або можуть володти конкурентними перевагами у свтовй вропейськй економц, динамчне нарощування х експортного потенцалу, в тому числ за рахунок залучення кредитв та прямих нвестицй з кран членв С. Паралельно з цим потрбен розвиток договрних вдносин з кранами Захдно вропи, виборювання бльш вльного доступу на його диний ринок, в тому числ шляхом отримання вдповдних квот стосовно певних експортних товарв, мпорт яких до з кран Захдно вропи обмежуться, одержання доступу до так звано Загально системи преференцй вропейських спвтовариств вд 1971 року. Слд опрацювати питання про можливсть вибркового пдключення до тих проектв вропейського спвробтництва та нтеграц, де Украна вже сьогодн здатна дотримуватись жорстких мжнародних вимог стандартв й використання такого пдключення з метою апробац конкретних механзмв взамод Украни з вропейськими економчними структурами.

Нарешт, слд подбати про найбльш рацональне використання фнансово допомоги С з метою подолання тимчасових ускладнень з платжним балансом Украни, забезпечення критичного мпорту, реально макроекономчно стаблзац на основ переходу до розвитку виробництва, створення нституцйно основи ринково економки та динамзац прогресивних структурних зрушень.

Лише ефективне виршення основних завдань першого етапу зробить правомрною постановку нових, бльш складних завдань на другому етап - етап прискорено адаптац початку входження в вропейськ економчн структури, що може зайняти 6-10 рокв. Головним змстом другого етапу ма стати прискорений вихд закрплення на спльному з кран Захдно вропи укранських виробникв товарв послуг у проритетних мжнародно-спецалзованих сферах секторах укрансько економки стотне розширення поглиблення процесу вибркового входження Украни в вропейськ економчн структури, насамперед через розвиток великих нтернацоналзованих фрм, фнансово- промислових груп, створення тим самим передумов для майбутньо комплексно нтеграц в вропейськ економчн структури в цлому значна диверсифкаця форм економчно науково-технчно взамод з особливою увагою на розвиток стйких комплексних форм мжнародно науково-технчно виробничо кооперац за умови досягнення принципово згоди С на створення в перспектив з Украною зони вльно торгвл проведення переговорв з з кранами Захдно вропи досягнення комплексно угоди щодо поступового створення зони вльно торгвл, що передбачала б повне скасування мита та аналогчних податкв зборв, кльксних та будь-яких нших адмнстративних обмежень на шляху вльного перемщення товарв послуг, застосування нацонального режиму внутршнього оподаткування до товарв послуг ншо сторони прийняття гармонзованих правил щодо регулювання взамних економчних та науково- технчних стосункв досягнення приблизно адекватност законв Украни та кран Захдно вропи у таких сферах митне законодавство, законодавство про компан, банквську справу, бухгалтерський облк компанй та податки, нтелектуальну власнсть, охорону прац, фнансов послуги, правила конкуренц, державн закупки, охорону здоров я та життя людей, тварин рослин, навколишн середовище, захист прав споживачв, непряме оподаткування, технчн правила стандарти, законодавство та нормативн правила стосовно ядерно енерг, транспорт поступове створення передумов для подальшо лбералзац економчних зв язкв у сфер перемщення капталв та робочо сили з пдвищенням ступеня координац зовншньоекономчно та загальноекономчно полтики. 24Нарешт, на третьому етап - етап комплексно нтеграц в вропейськ економчн структури його можлива тривалсть - 10-20 рокв можна було б виршити найбльш складн проблеми нтеграц економки Украни в цлому в вропейськ економчн структури.

Ц структури, однак, на наш погляд, не тотожними нтеграцйним структурам С останн виступатимуть свордним нтеграцйним ядром загальновропейських економчних структур.

Слд зазначити, що конкретний змст цього вддаленого етапу зараз визначити непросто вн буде значною мрою залежати вд результатв попереднх етапв загального геополтичного становища в вропейському та вразйському регонах в майбутньому.

Оцнюючи перспективи економчного спвробтництва Украни С та його кран-членв, слд особливу увагу придлити двом ключовим проблемам. Перспективи економчно взамод Украни з С та його кранами-членами залежать насамперед вд рацональност експортно полтики Украни вдносно цього регону.

Це ма бути ядром вс зовншньоекономчно полтики крани-Щоб бути ефективною, вона ма будуватися на принцип селективного розвитку на баз використання конкурентних переваг, якими волод економка Украни сьогодн реально може володти в майбутньому, з урахуванням специфчних потреб вимог диного вропейського ринку.

В результат реалзац експортно полтики ма вдбутися суттве збльшення питомо ваги кран Захдно вропи в експорт Украни - з ниншнх 11 до, принаймн, 18-20 в 2005р. Причому на початку цю проблему доведеться виршувати в несприятливих умовах вдсутност чтко виражено довгостроково профлзац укранського експорту на основ мжнародно спецалзац виробництва стйких нш на диному ринку С. За таких умов головним завданням буде забезпечення швидко реакц на поточн наявн можливост збльшення експорту.

При цьому уукранськ виробники експортних поварв послуг мають змогу спиратись на стотно менший рвень оплати прац в кран, що створю передумови для полтики цново конкуренц по технчно нескладних виробах та окремих технологчних операцях з пдвищеним рвнем трудомсткост в переробнй промисловост, включаючи лету в тому числ на основ переробки давальницько сировини, деревообробну промисловсть, збирання електронних та електротехнчних виробв з мпортних комплектуючих, окрем види виробництва в чорнй кольоровй металург.

Передумовою використання цих можливостей, однак, врегулювання з кранами Захдно вропи питань, пов язаних з необгрунтованим в численних випадках застосуванням до Украни антидемпнгових процедур.

Важливим напрямом експортно полтики на першому етап ма бути розширення або яксний розвиток тих обмежених плацдармв на ринку кран Захдно вропи, як було завойовано в минул роки. З метою нарощування експорту в крани С на першому етап певну роль можуть вдграти створен на територ Украни пдпримства за участю нвесторв з кран Захдно вропи.

Це особливо стосуться галузей переробно промисловост.

В подальшому буде закладено основи селективного розвитку виробничо-експортного потенцалу Украни на довгострокову перспективу.

При цьому досягнуто стйко мжнародно конкурентоспроможност по окремих видах виробництва товарв послуг, де Украна волод або володтиме в недалекй перспектив конкурентними перевагами. Стратегя виходу на ринки кранами Захдно вропи ма поднувати сировинний напрям при досягненн якомога бльш високого ступеня переробки вихдно сировини з напрямом проникнення на ринки продукц з високим ступенем обробки на основ ретельно проведено дагностики конкурентоспроможност укранських товарв послуг на ринку кранами Захдно вропи.

Важливим перспективним завданням ма стати вихд на ринки кран С з принципово новими виробами в галуз ракетно та авацйно технки особливо виробництва важких транспортних лтакв, середнього та прсцизного машинобудування, приладобудування, окремих виробництв електронно та електротехнчно промисловост, виробництва зварювально апаратури.

Разом з тим можливост закрпитися на диному ринку кран Захдно вропи як постачальника певного класу судв, сльськогосподарських машин.

Важливою, якщо не виршальною, передумовою для цього буде використання технологчного потенцалу пдпримств ВПК як тих, що перепрофлюктся, так дючих.

Проритетним напрямом реалзац експортного потенцалу Украни у вдносинах з кранами С повинно стати перетворення у провдн експортоорнтован галуз виробництв, безпосередньо пов язаних з реалзацю науково-технчних досягнень, де Украна ма безумовний проритет порошкова металургя, надтверд високояксн матерали з заданими властивостями.

Досить серйозн можливост снуватимуть для значного розширення експорту послуг, насамперед науково-технчних, нжинирингових, туристичних особливо за рахунок включення в вропейську туристську систему таких регонв, як Карпатський та Крим, транспортно-експедицйних.

Повинно вдбутися стотне збльшення обсягв продажу лцензй на запатентован технчн ршення ноу-хау, насамперед у тих сферах, де Украна не ма реальних можливостей х використання у власному виробництв або таке використання недостатньо ефективне.

Разом з проритетною увагою щодо ефективно експортно полтики необхдно зосередитись на прогресуючому впровадженн в практику взамних економчних вдносин х найбльш сучасних форм, що ведуть до тсно взамод економчних потенцалв Украни кран С. Тут насамперед мова йде про розвиток мжнародно промислово науково-технчно кооперац.

Звичайно, за ниншнх умов основн потенцйн можливост для розвитку кооперац Украни з кранами Захдно вропи можуть концентруватися лише в досить обмеженй 25клькост галузей науково- технчного спвробтництва.

Головним завданням стосовно науково-технчно кооперац Украни з кранами Захдно вропи пдключення Украни до робт, що виконуються в рамках програми науково-технчно нтеграц у галуз високих технологй ЕВРКА таких мжнародних науково-технчних програм С, як ЕСПРТ, БРТЕ, БАП та нш, спрямованих на виршення фундаментальних науково-технчних проблем досягнення на цй основ яксно нового рвня виробничого потенцалу, участь у створенн робот мжнародних дослдницьких центрв.

При цьому необхдно враховувати той факт, що в С останнм часом у галуз науково-технчно полтики спостергаться тенденця до бльшого урахування потреб ринку до орнтац на можливост практичного застосування наукових розробок.

В зв язку з цим важливим напрямом спвробтництва Украни з кранами Захдно вропи може бути встановлення кооперативних зв язкв як з вдомими фрмами науковими центрами, так з невеликими та середнми компанями, в тому числ венчурними, що займаються питаннями розробки окремих передових технологй та х швидким впровадженням у виробництво. Проте на перших фазах налагодження тако взамод можливе лише вибркове застосування модел науково-виробничо кооперац, при якй сфера виробництва буде представлена головним чином фрмами з кран Захдно вропи.

На жаль, розвиток промислово кооперац, яким би привабливим вн не виглядав як альтернатива розрваним виробничим зв язкам з державами колишнього СРСР, за ниншнх умов не матиме нтенсивного характеру через значний загальний технологчний розрив та недосконалсть господарського механзму в Укран. Хоча навть за цих умов значно бльш можливост для такого спвробтництва могли би створити на територ Украни технопарки тех-нополси, про як було багато розмов майже нчого не зроблено на практиц.

Проте нтенсивне розгортання в окремих проритетних сферах науково- виробничо 26кооперац, при якй в процес спвробтництва будуть значно ширше залучатися конкурентоспроможн виробнич пдпримства Украни, рацонально розглядати як перспективне завдання, виршення якого дуже тсно пов язане з формуванням в Укран мжнародно-конкурентоспроможного сектора економки. Тльки це дасть змогу пдпримствам фрмам Украни утвердитись як надйн партнери по кооперац увйти у велик нтернацональн виробнич та науково-виробнич системи. Механзм реалзац зовншньоекономчно полтики Украни стосовно С та його кран-членв ма охоплювати комплекс договрно-правових нструментв як багатостороннього, так двостороннього характеру, включаючи договори про взамний захист заохочення нвестицй, про запобгання подвйному оподаткуванню, про допомогу у правових питаннях, про захист нтелектуально власност, стосовно розвитку спвробтництва у сферах науково-технчно, сльськогосподарсько, енергетично, промислово полтики, полтики розвитку транспорту зв язку, охорони навколишнього середовища, спвробтництва в галуз нформац. ншим важливим блоком цього механзму повинна бути належна нс-титуцйна основа спвробтництва.

Вона ма включати не лише мждержавн макроекономчн структури Раду з питань спвробтництва та Комтет з питань спвробтництва, що складаться вдповдно до Угоди про партнерство спвробтництво з членв Ради вропейського союзу та з членв Комс С, з одного боку, та членв Уряду Украни -з ншого, але й низку, так би мовити, секторальних органв для налагодження ефективного спвробтництва з окремих напрямв.

Бльше того, такий механзм навряд чи буде дйовим без мереж спльних нституцй, створених на основ приватного права спльних торгових палат, спльних комтетв та асоцацй длового спвробтництва Украни та кран Захдно вропи, торгових домв Украни в провдних кранах Захдно вропи, як займалися б просуванням на вдповдн ринки укранських товарв послуг, мжнародних фналсово-нромиоових груп, в яких з боку С могли би виступати вдом банквськ структури, фнансов та нвестицйн установи кран-членв С. Нарешт, будь-як проекти розвитку взамного спвробтництва Украни з С та його кранами-членами будуть лише добрими побажаннями, якщо не буде знайдено реальних джерел фнансування заходв з налагодження тако взамод, з структурно адаптац економки Украни до вимог С. Так джерела не варто шукати лише на поверхн, наприклад в активзац вже снуючих потокв фнансово технчно допомоги кран кранами Захдно вропи та ЕС в цлому.

Хоча й тут невикористан резерви.

Так, Укран варто було б прагнути до налагодження тсних длових стосункв з кредитно-фнансовими установами типу вропейського нвестицйного банку, який, до реч, вже надавав кредити для структурно перебудови економки ряду кран Центрально-Схдно вропи.

Але найбльш можливост криються в сфер потенцйних приватних нституцйних нвесторв, що вимага вд нас прийняття заходв стосовно створення в Укран сприятливих умов для дяльност флй та представництв банкв кран Захдно вропи з наданням м повною мрою нацонального режиму, стимулювання створення в Укран за участю капталу кран кранами Захдн вропи спльних банкв, а також небанквських фнансових установ страхових компанй, нвестицйних взамних фондв тощо, зокрема через можливе створення спецальних вльних економчних зон. Певну роль у залученн зовншнх ресурсв може вдграти розвиток системи портфельного нвестування з кран Захдно вропи, зокрема через випуск акцй та нших фнансових нструментв зобов язань, що можуть поширюватись на територ С пд гарант найбльш вдомих банквських та небанквських фнансових установ.

Проте марно сподватися, що проблеми фнансування можна виршити насамперед за рахунок зовншнх джерел. Основну увагу слд придлити розвитку конкурентоспроможного потужного внут- ршнього фнансового сектора з перспективою транснацопалзац провдних укранських комерцйних банкв поширення х дяльност на регон С, насамперед у зв язку з реалзацю спльних економчних програм Украни та вропейського союзу його кран-членв.

Безумовно, пдхд до органзац прориву Украни в вропу ма бути обов язково комплексним.

Окрем, навть сам собою дуже важлив, заходи як, наприклад, укладення мждержавних договорв з ряду питань навряд чи здатн принести стотн досягнення. Без системних конкретних перетворень вони здатн лише мтувати певну активнсть Украни в згаданому напрям. Майбутн покаже, чи здатна Украна пти дал мжнародне-правових декларацй у вдносинах з С створити справд ефективний взамовигдний механзм економчно спвпрац.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Аналіз сучасного стану економічної співпраці України з західноєвропейськими державами і розробка шляхів її поширення

Ниншня ситуаця характеризуться глобальною трансформацю усх кран свту до нового яксного стану , нового типу цивлзац третього тисячолття . В… Украна широким фронтом виходить на захдновропейський соцально-економчний… Таким чином самостйнсть Украни зовсм не означа самозоляц на мжнароднй арен. Сучасн тенденц свтового розвитку ставлять…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Перспективи спвпрац

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Необхднсть розширення економчно спвпрац Украни з кранами Захдно вропи на сучасному етап
Необхднсть розширення економчно спвпрац Украни з кранами Захдно вропи на сучасному етап. Захдна вропа одним з головних торговельних партнерв Украни, Експорт до С становив 1998 р. понад 3,3 млрд мпо

Торгово-економчна спвпраця Украни з Нмеччиною
Торгово-економчна спвпраця Украни з Нмеччиною. З моменту проголошення незалежност Украна почала вживати енергйн заходи по встановленню розвитку зовншньо торгвл з Нмеччиною. З огляду н

Торгово-економчна спвпраця Украни з талю
Торгово-економчна спвпраця Украни з талю. таля другим пcля Герман торговим партнером Украни у Европ. Вдмтною особливстю тальяно-укранських торгових вдносин динамзм зовншньоторгвельного обороту.

Торгово-економчна спвпраця Украни з Австрю
Торгово-економчна спвпраця Украни з Австрю. Наявнсть певних негативних тенденцй у зовншнй торгвл Австр з кранами-членами С була одню з головних причин збльшення обму експортно-мпортних опера

Торгово-економчна спвпраця Украни з Великобританю
Торгово-економчна спвпраця Украни з Великобританю. Через консерватизм окремих урядових длових кл Великобритан крана не в повну мру використову потенцйн можливост кран Схдно Центрально вропи,

Торгово-економчна спвпраця Украни з Францю
Торгово-економчна спвпраця Украни з Францю. Торговий баланс мж Украною Францю е несбалансирований. Його динамка весь час погршуться. Так, перемстившись з 1992 по 1998 рк з 94 на 63 позицю по обсяга

Висновок
Висновок. У ход проходження практики ознайомився з сучасним станом зовншньоекономчних звязкв Украни з захдновропейськими кранами, проаналзував стан динамку розвитку товарообороту з цими кранами, ро

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги