рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Принципи зовншньо-економчно дяльност Украни

Работа сделанна в 1999 году

Принципи зовншньо-економчно дяльност Украни - Реферат, раздел Экономика, - 1999 год - Основні засади зовнішньоекономічної політики України Принципи Зовншньо-Економчно Дяльност Украни. Суб Кти Господарсько Дяльност Ук...

Принципи зовншньо-економчно дяльност Украни. Суб кти господарсько дяльност Украни, державн органи та ноземн суб кти господарсько дяльност при здйсненн зовншньоекономчно дяльност керуються певними принципами, як встановлено Законом Про зовншньоекономчну дяльнсть.

До таких принципв належать 1 Принцип суверентету народу Украни у здйсненн зовншньоекономчно дяльност. Вн поляга у виключному прав народу Украни самостйно та незалежно здйснювати зовншньоекономчну дяльнсть на територ Украни, керуючись законами, що дють на територ Украни обов язку Украни неухильно виконувати вс договори зобов язання Украни в галуз мжнародних економчних вдносин. 2 Принцип свободи зовншньоекономчного пдпримництва, що поляга у прав суб ктв зовншньоекономчно дяльност добровльно вступати у зовншньоекономчн зв язки прав суб ктв зовншньоекономчно дяльност здйснювати в будь-яких формах, як прямо не заборонен чинними законами Украни обов язку додержувати при здйсненн зовншньоекономчно дяльност порядку, встановленого законами Украни виключному прав власност суб ктв зовншньоекономчно дяльност на вс одержан ними результати зовншньоекономчно дяльност. 3 Принцип юридично рвност недискримнац, що поляга у рвност перед законом всх суб ктв зовншньоекономчно дяльност, незалежно вд форм власност, в тому числ держави, при здйсненн зовншньоекономчно дяльност заборон будь-яких дй держави, результатом яких обмеження прав дискримнаця суб ктв зовншньоекономчно дяльност, а також ноземних суб ктв господарсько дяльност за формами власност, мсцем розташування та ншими ознаками неприпустимост обмежувально дяльност з боку будь-яких суб ктв. 4 Принцип верховенства закону, що поляга у регулюванн зовншньоекономчно дяльност тльки законами Украни заборон застосування пдзаконних актв та актв управлння мсцевих органв, що у будь-який спосб створюють для суб ктв зовншньоекономчно дяльност умови менш сприятлив, нж т, як встановлен законами Украни. 5 Принцип захисту нтересв суб ктв зовншньоекономчно дяльност, який поляга у тому, що Украна як держава забезпечу рвний захист нтересв всх суб ктв зовншньоекономчно дяльност та ноземних суб ктв господарсько дяльност на територ згдно з законами Украни здйсню рвний захист всх суб ктв зовншньоекономчно дяльност Украни за межами Украни згдно з нормами мжнародного права здйсню захист державних нтересв Украни як на територ, так за межами лише вдповдно до законв Украни, умов пдписаних нею мжнародних договорв та норм мжнародного права. 6 Принцип екввалентност обмну, неприпустимост демпнгу при ввезенн та вивезенн товарв, дотримання вимог антимонопольного законодавства.

В свой дяльност держава керуться також принципами оподаткування при здйсненн зовншньоекономчно дяльност, обов язковост розподлу виручки вд зовншньоекономчно дяльност в ноземнй валют на територ Украни запроваджуться обов язковий розподл виручки в ноземнй валют вд зовншньоекономчно дяльност мж валютними фондами суб ктв ц дяльност та Державним валютним фондом Украни валютними фондами мсцевих Рад народних депутатв Украни.

Обов язковому розподлу пдляга виручка в ноземнй валют вд зовншньоекономчно дяльност всх суб ктв зовншньоекономчно дяльност, як мають постйне мсцезнаходження або постйне мсце проживання на територ Украни.

Також сну принцип митного регулювання при здйсненн зовншньоекономчно дяльност, який поляга в тому, що Украна самостйно здйсню митне регулювання зовншньоекономчно дяльност на свой територ.

Митну полтику Украни визнача Верховна Рада Украни. При здйсненн зовншньоекономчно дяльност Украна може запроваджувати лцензування квотування експорту та мпорту. 2. Зовншн зв язки Украни Зовншньоекономчна дяльнсть крани поляга у встановленн зовншнх зв язкв держави з ншими кранами та мжнародними органзацями партнерами мжнародно дяльност.

Зовншн зв язки держави - це взамообмн з кранами свту продуктами матерального виробництва, послугами, нформацю на основ мжнародного подлу прац, а також спвдружнсть полтичних органв, направлене на ефективне ршення глобальних проблем людства, розширення особистих проблем громадян.

Так зв язки Украни можуть бути представлен наступною схемою Схема 1. Зовншн зв язки Украни Зовншн зв язки проявляються у видах зовншньоекономчно дяльност, яку здйснюють суб кти ц дяльност.

Можливими видами зовншньоекономчно дяльност експорт та мпорт товарв, капталв та робочо сили надання суб ктами зовншньоекономчно дяльност Украни послуг ноземним суб ктам господарсько дяльност, в тому числ виробничих, транспортно-експедицйних, страхових, консультацйних, маркетингових, експортних, посередницьких, брокерських, агентських, консигнацйних, управлнських, облкових, аудиторських, юридичних, туристських та нших, надання вищезазначених послуг ноземними суб ктами господарсько дяльност суб ктам зовншньоекономчно дяльност Украни наукова, науково-технчна, науково-виробнича, виробнича, навчальна та нша коопераця з ноземними суб ктами господарсько дяльност навчання та пдготовка спецалств на комерцйнй основ мжнародн фнансов операц та операц з цнними паперами кредитн та розрахунков операц мж суб ктами зовншньоекономчно дяльност та ноземними суб ктами господарсько дяльност створення суб ктами зовншньоекономчно дяльност банквських, кредитних та страхових установ за межами Украни створення ноземними суб ктами господарсько дяльност зазначених установ на територ Украни спльна пдпримницька дяльнсть пдпримницька дяльнсть на територ Украни, пов язана з наданням лцензй, патентв, ноу-хау, торговельних марок та нших нематеральних об ктв власност з боку ноземних суб ктв господарсько дяльност аналогчна дяльнсть суб ктв зовншньоекономчно дяльност за межами Украни органзаця та здйснення дяльност в галуз проведення виставок, аукцонв, торгв, конференцй, симпозумв, семнарв та нших подбних заходв, що здйснюються на комерцйнй основ, за участю суб ктв зовншньоекономчно дяльност органзаця та здйснення оптово, консигнацйно та роздрбно торгвл на територ Украни за ноземну валюту у передбачених законами Украни випадках товарообмнн бартерн операц та нша дяльнсть, побудована на формах зустрчно торгвл мж суб ктами зовншньоекономчно дяльност та ноземними суб ктами господарсько дяльност орендн, в тому числ лзингов, операц мж суб ктами зовншньоекономчно дяльност та ноземними суб ктами господарсько дяльност операц по придбанню, продажу та обмну валюти на валютних аукцонах, валютних бржах та на мжбанквському валютному ринку роботи на контрактнй основ фзичних осб Украни з ноземними суб ктами господарсько дяльност як на територ Украни, так за межами роботи ноземних фзичних осб на контрактнй оплатнй основ з суб ктами зовншньоекономчно дяльност як на територ Украни, так за межами мжнародний туризм та нш, не заборонен законодавством види дяльност.

Зараз в Укран вдбуваться лише становлення та розвиток бльшост видв зовншньоекономчно дяльност. Зупинимось на таких видах дяльност, як експорт та мпорт.

Слд вдмтити, що в Украни забороняться експорт з територ Украни предметв, як становлять нацональне, сторичне або культурне надбання укранського народу мпорт або транзит будь-яких товарв, про як заздалегдь вдомо, що вони можуть завдати шкоди здоров ю або становити загрозу життю населення та тваринного свту, або призвести до руйнування навколишнього середовища мпорт продукц та послуг, що мстять пропаганду дей вйни, расизму та расово дискримнац, геноциду т. п, як суперечать вдповдним нормам Конституц Украни Основного Закону експорт та мпорт товарв, як здйснюються з порушенням прав нтелектуально власност.

На сучасному етап основним напрямом зовншньоекономчно дяльност Украни розвиток поглиблення торгово-економчного спвробтництва з республками колишнього СРСР, кранами Схдно вропи, розвиненими кранами свту, особливо з тими, що мають чисельну укранську даспору. Сьогодн н розмри експоту, н його стуктура не можуть задовольнити Украну.

Розмри експорту поки що недостатн в 1995 р. вони становили 11566,5 млн. дол. США. У його структур найбльшу частку мають сировина, матерали товари народного споживання - 87,6 машини устаткування - 10,3, нш товари у тому числ послуги - 2,1, що вказу на дуже неефективну структуру експорту, оскльки майже 90 його становлять сировина, матерали, товари народного споживання.

За даними Мнстерства статистики, Украна мала в 1995 р. у торгвл з кранами далекого зарубжжя позитивне сальдо розмром майже 1346,4 млн. дол. США. Основна частина експорту Украни припада на вропу 49,4, друге мсце посда Азя 38, на третьому мсц Америка 8,3, дал йдуть Африка 4 та Австраля та Океаня 0,3. мпортн поставки за цей самий перод надходили в Украну тльки з чотирьох континентв.

Найбльша частка укранського мпорту припада на вропу 68,5, менша - на Азю 17,3, Америку 10,2 Африку 4. Експорт за останн роки постйно скорочуться.

Вивозяться гостродефцитн ресурси продаються свтовому ринку за демпнговими цнами.

У свтовий економчний простр Украна нтегрувала у рол сировинного придатка.

Доказом цього те, що протягом клькох останнх рокв експорт машинно-технчних товарв загальному баланс становить 10-20, а рвень експорту готово продукц у свт понад 50. Ус ц дан вказують на те, що зовншньоекономчна дяльнсть Украни потребу докорнно перебудови йдеться про змну сировинного спрямування експорту, пдвищення в ньому частки продукц обробних галузей, удосконалення структури мпорту.

Нагальним переорнтування експорту з первинно сировини на нову технку й технологю, товари високого рвня переробки, рзн послуги.

Украна отриму з рзних кран свту промислове устаткування, медичне обладнання, рзн прилади, хмчн товари, джут, цитрусов, каву, продукцю хмчно промисловост та легко промисловост.

Проте необхдно створювати економчн бар ри високе мито тощо для таких товарв, як жувальна гумка, напо, тютюнов вироби, радотовари нш товари широкого вжитку. Це зменьшить дефцит платжного балансу пднме попит на аналогчну втчизняну продукцю, стаблзуючи виробництво. Держава повинна забезпечити експортерам продукц з високим рвнем обробки юридично-правовий законодавч акти, положення, митн бар ри, мжнародно-полтичний сприятлив умови для укранських експортерв на мждержавних переговорах у мжнародних органзацях та рекламно-пропагандистський захист.

Необхдно також органзовувати кредитування пдтримку експортерв конкурентних на свтовому ринку товарв. А разом з тим захистити нашу економку, виробництво вд низькояксних товарв, як надходять з нших кран, для чого впроваджуються свдоцтва та сертифкати, створюються рзн нетарифн бар ри. 3.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Основні засади зовнішньоекономічної політики України

Нин оволодвати найновшими досягненнями науки технки без нтенсивного обмну науковими дослдженнями, рзномантними товарами послугами означа… Отже, зовншньоекономчн зв язки стають одним з основних чинникв розвитку… Мжнародн зв язки Украни здйснюються як у зовншнй торгвл, так в економчному, науково-технчному культурному…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Принципи зовншньо-економчно дяльност Украни

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Основн засади взамовдносин з ншими державами
Основн засади взамовдносин з ншими державами. Економчн вдносини Украни з ншими державами регулюються вдповдними мжнародними договорами та нормами мжнародного права. Правовий статус суб ктв г

Висновки
Висновки. Формування зовншньоекономчних зв язкв тягне за собою виникнення багаточисельних проблем, пов язаних з цим процесом, преодолння яких потрбно для подальшого успшного функцонування зовншнх з

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги