Види валютних курсів, їх використання

МНСТЕРСТВО ОСВТИ НАУКИ УКРАНИ ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦОНАЛЬНИЙ ТЕХНЧНИЙ УНВЕРСИТЕТ КАФЕДРА Страхування та банквсько справи РЕФЕРАТ З дисциплн Валютне регулювання на тему Види валютних курсв, х використання.Виконав студентмець С. А. Група 4Ф1 Переврила Штригель Л ХЕРСОН 2006 ЗМСТ ВСТУП 1. Валютний курс, його економчна сутнсть. 2. Види валютних курсв. 3. Використання валютних курсв. СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ВСТУП Розвиток зовншньоекономчних вдносин потребу особливого нструменту, посередництвом якого суб кти, як дють на мжнародному ринку, змогли б пдтримувати мж собою тсн фнансов взамостосунки.

Таким нструментом виступають банквськ операц по обмну ноземно валюти. Найважлившим елементом в систем банквських операцй в ноземнй валют обмнний валютний курс, так як розвиток зовншньоекономчних вдносин потребу вимру вартсного спввдношення рзних кран. Валютний курс необхдний для 1 Взамного обмну валютами при торгвл товарами, послугами, при рус капталв та кредитв. Експортер обмню ноземну валюту на нацональну, так як валюти нших кран не можуть обертатися в якост законного купвельного та платжного засобу на територ дано держави. мпортер обмню нацональну валюту на ноземну для оплати товарв, куплених за кордоном. Боржник купу ноземну валюту за нацональну для погашення заборгованост та виплати вдсоткв по зовншнх боргах 2 Порвняння цн свтових та нацональних ринкв, а також вартсних показникв рзних кран, виражених в нацональнй та ноземнй валютах 3 Перодично переоцнки рахункв в ноземнй валют фрм та банкв. При золотому монометалзм валютний курс опирався на золотий паритет - спввдношення валют за х офцйному золотому змсту - та стихйно коливався навколо нього в межах золотих точок. Класичний механзм золотих точок дяв за 2 умов вльна купвля-продаж золота та його необмежений вивз. Меж коливань валютного курсу визначались витратами, пов язаними з транспортуванням золота за кордон, та фактично не перевищували - 1 вд паритету.

З вдмною золотого стандарту механзм золотих точок перестав дяти. Валютний курс при нерозмнних кредитних грошах повльно вдривався вд золотого паритету, так як золото було витсненим з обгу у скарби.

Це було обумовлене еволюцю товарного виробництва, грошовою та валютною систем.

Для середини 70-х рокв базою валютного курсу слугували золотий змст валют - офцйний масштаб цн - та золот паритети, котр псля друго свтово вйни фксувались МВФ. Засобом вимру спввдношення валют була офцйна цна золота у кредитних грошах, котра поряд з товарними цнами являлася показником ступеню знецнення нацональних валют.

В зв язку з вдривом протягом довготривалого пероду офцйно, фксовано державою цни золота та його вартост, посилився штучний характер золотого паритету. Протягом 40 рокв 1934-1976 роки масштаб цн та золотий паритет встановлювалися на баз офцйно цни золота. При Бреттон-Вудськй валютнй систем в силу переваги доларового паритету долар слугував точкою вдлку курсу валют нших кран. Псля завершення обмну долара на золото за офцйною цною у 1971 роц золотий змст та золот паритети валют стали виключно номнальним поняттям. В результат Ямайсько валютно реформи захдн крани офцйно вдмовились вд золотого паритету як основи валютного курсу.

Разом з вдмною золотих паритетв поняття монетного паритету втратило значення. В сучасних умовах валютний курс базуться на валютному паритет - спввдношеннями мж валютами в порядку, встановленим законодавством та коливаться навколо нього. 1. Валютний курс, його економчна сутнсть. Майже вс нацональн економки незалежних держав вдкритими економчними системами, тобто кожна держава ма певн економчн чи фнансов вдносини з ншими державами, як проявляються в мжнароднй торгвл, рухов капталу, реалзац послуг на свтовому ринку, тощо. При реалзац товарв та послуг на свтовому ринку товари вироблен нацональними виробниками, отримують суспльне витання на основ нтернацонально мри вартост Для спвставлення вартост товарв вироблених в рзних кранах, використовують валютн курси. Валютний курс с одним з ключових параметрв мжнародних економчних вдносин.

Змни валютного курсу значно вплива практично на всю систему мкро - та макроекономчних показникв всх кран, конкурентноздатнсть товарв та послуг на свтових ринках, перерозподл ресурсв, збалансовансть платжного балансу, тощо. Тому визначення валютного курсу, а особливо управлння ним г ключовим елементом зовншньоекономчно полтики кожно держави.

Як економчна категоря, валютний курс нколи його називають обмнний курсом явля собою спввдношення мж грошовими одиницями двох кран, або цну грошово одиниц одн крани, вдображену и грошових одиницях ншо кран, чи и мжнародних валютних одиницях.

Зовн валютний курс проявляться як коефцнт перерахунку одн валюти в ншу, однак вартсною основою валютного курсу с купвельна спроможнсть валют, яка виража середн нацональн рвн цн на товари, послуги, нвестиц.

Ця економчна вартсна категоря притаманна товарному виробництву вддзеркалю виробнич вдносини мж товаровиробниками свтовим ринком. Оскльки вартсть являться всеохоплюючим вираженням економчних умов товарного виробництва, то порвняльнсть нацональних грошових одиниць рзних кран базуться на вартсному спввдношенн, яке складаться в процес виробництва та обмну. Виробники та покупц товарв та послуг за допомогою валютного курсу порвнюють нацональн цни з цнами в нших кранах. В результат спвставлення виявляться ступнь вигдност того чи ншого виробництва в данй кран або нвестицй за кордоном.

Як би не спотворювалась дя закону вартост, валютний курс в кнцевому пдсумку пдкоряться його д. вддзеркалю взамозвязок нацонально та свтово економки, де проявляться реальне курсове спввдношення валют. Процес визначення во потного курсу називаться котируванням. Повне котирування означа, що встановлються курс покупця курс продавця вдповдно сторона bid сторона offer. Рзниця мж курсом покупця курсом продавця маржа або спред для того, хто здйсню котирування, джерелом прибутку.

Наприклад, курс гривн до долара записують так USDUAH 5,3845 - 5,4231. Такий запис означа, до дилер, який проводить котирування, купу американськ долари за цною 5.3845 грн а прода за цною 5.4231 за один долар. При цьому маржа становить 3,86 коп. за 1 долар США. нколи дилери можуть робити запис курсв у зворотному порядку 5.4231 - 5.3845, проте такий запис на змню економчну сутнсть валютообмнно операц - за нижчим курсом дилер купу валюту, а за вищим прода.

Розрзняють пряме зворотне котирування При прямому котируванн визначають скльком нацональним грошовим одиницям дорвню одиниця 10. 100. 1000 ноземно валюти, при зворотному - скльком одиницям ноземно валюти дорвню одиниця 10 100. 1000 нацонально валюти. Наприклад, пряме котирування гривн до долара США записуться так USDUAH5,3316 Зворотне UАНUSD 15.3316 0,1876. Тобто, при прямому котируванн 1 американський долар кошту 5.3316 грн а при зворотному одна гривна кошту 0.1876 центв.

Як правило, курс встановлюють до четвертого знака псля коми десяткового дробу Однак при проведенн валютних торгв в запису курсу валюти використовують пять знакв незалежно вд того, в ЯКОМУ мст стоть кома. Тобто, USDUАН - 5,3316 USDJPY - 118,32. При визначенн та запис валютних курсв розрзняють базу котирування валюту котирування База котирування - це валюта, до яко прирвнюють нш валюти. Вона завжди пишеться в чисельнику дорвню кратному числу 1. 10. 100. 1000. т.д Валюта котирування валюта, курс яко визначають Вона завжди пишеться в знаменник Наприклад, в запису USDUАН - долар США базою котирування, а гривня - валютою котирування При запису EURUSD- евро базою котирування, а американський долар - валютою котирування.

На практиц, як правило, за базу котирування береться долар США. Але окрем валюти, зокрема евро, англйський фунт стерлнгв GBR. австралйський AUD та новозеландський NZD долар, рландський фунт ЕР завжди базою котирування для всх валют, в тому числ для долара США. В випадку, коли котирування необхдно провести мж вище наведеними валютами, базою буде виступати вро, потм англйський фунт стерлнгв, дал валюти з вищою купвельною спроможнстю. Наприклад, коли необхдно прокотирувати евро та англйський фунт стерлнгв, запис буде таким EURGBR. коли необхдно прокотирувати австралйський долар та англйський фунт стерлнгв, запис матиме такий вигляд GBRAUD. Можна визначити наступн функц валютного курсу. 1 За допомогою валютного курсу долаться економчна обмеженсть грошових одиниць рзних кран. локальна вартсть перетворються в нтернацональну Як наслдок валютний курс виступа як засб нтернацоналзац грошових вдносин, утворення цлсно системи свтових грошей. 2 Через систему валютних курсв здйснються порвняння умов результатв процесу виробництва - продуктивност прац, витрат виробництва, заробтно плати, темпв економчного зростання, тощо в окремих кранах. 3 За допомогою валютних курсв порвнються рвень цн нацональних економк, зокрема нацонально вартост товарв послуг нтернацональними цнами п нтернацональною вартстю. Через механзм валютного курсу нацональн витрати виробництва товарв та послуг прирвнюються до нтернацональних.

Таким чином валютний курс с структурною ланкою механзму реалзац нтернацонально вартост товарв та послуг 4 Через механзм валютних курсв вдбуваться перерозподл нацонального продукту мж кранами залученими до свтового ринку 2.

Види валютних курсв

Однак в залежност вд економчно ситуац, в перод з 1945 по 1972 роках бу... всього двадцять три валюти до французького франка, це курси валют кран... Плаваючий валютний курс в свою чергу можна подлити на 1 Вльно плаваючи... Гана та нш всього 59 кран. Додатков доходи виникають, коли центральний банк прода валюту за значн...