Чистый экспорт (укр.) аналитическая работа

змст Вступ.3 Теоря 4 Грошова полтика як стимул розвитку реального сектору економки6 Висновок 10 Список лтературних джерел.11 ВСТУП Зараз можна з певнстью сказати, що валютн курси нервовим вузлом загально системи мжнародних економчних вдношень, весь комплекс зовншнх внутршнх факторв визначаючих розвиток економки той чи ншо крани, вплива на динамку валютних курсв.У теперешнх умовах не можливо аналзувати валютн курси без детального вивчення нацональних ринкв. Зрозумло, що вдносне становище окремих держав вплива на валютн курси.

Загальний попит на грошових ринках залежить вд клькост угод, в яких грош виконують функцю засобу обгу платежу. Об м угод тсно пов язан з динамкою ВВП то чи ншо крани. Зв язок мж динамкою ВВП попитом на грош вдгра центральну роль у клькснй теор грошей. Отже, звдси виходить те, що курс валюти повинен збльшуватись в кран, де можна побачити бльш висок темпи економчного росту та попита на рзн вди активв.

Протягом тривалого часу рестриктивна монетарна полтика була чи не найголовншим чинником пригнчення розвитку укрансько економки. Визначення форм, методв та нструментв застосування монетарно полтики як стимулятора економчного зростання ключовим завданням у забезпеченн переходу вд тактики макроекономчно стаблзац до стратег активно державно полтики зростання. Корисним у цьому може видатися власний досвд Украни попереднх рокв. Стpмк змни в економц Укpани, pозвиток pинкових вдносин пpивели до каpдинального пеpеосмислення тpадицйно економчно теоp пеpедусм, до формування нових пдходв до оцнки pол товаpно-гpошових вдносин.

Фнансов гpошов й кpедитн важел впливу на pозвиток наpодного господаpства визнаються багатьма полтиками та економстами як чи не диний метод його стаблзац стимулювання. Проблема нфляц ма для Украни не стльки теоретичне, скльки суто практичне значення. Уже в 1991 р. роц проголошення курсу на незалежнсть Украну охопила глибока нфляця 390 за рк, з яко вона остаточно не вийшла в 2000 р. Укранська дйснсть дала багатий нфляцйний матерал, на баз якого можна переврити та уточнити розглянут вище теоретичн положення щодо сутност, форм прояву, причин та наслдкв нфляц, а також виявити особливост перебгу нфляцйного процесу в наших специфчних умовах. Теоря Загальною мрою конкурентноздатност крани на мжнародних ринках служить цна товару дано крани стосовно цни аналогчного товару ншо крани з урахуванням спввдношення валют цих кран. Це вдношення називаться реальним обмнним курсом розраховуться в такий спосб Де Р - цна товару або загальний рвень цн у свой кран Р - цна товару або загальний рвень цн за рубежем е - номнальний обмнний курс е - реальний обмнний курс. Реальний обмнний курс нод називають умовами торгвл, але вн показу, у якому спввдношенн можуть обмнюватися товари одн крани на товари ншо. Покажемо звязок мж реальними номнальним обмнними курсами на приклад.

Допустимо, що молдавський телевзор кошту 2000 лея, а аналогчного американський 500 доларв.

Для порвняння цн обох телевзорв потрбно виразити них в однй валют.

Якщо 1 лея кошту 0,08 долара, тод реальний обмнний курс складе Тобто, цна молдавського телевзора склада 0,32 американського. Тобто, за нших рвних умов, ми можемо обмняти 3 молдавських телевзора на 1 американський. Для розрахунку реального обмнного курсу можна використовувати спввдношення рвнв цн у двох кранах див. формулу вказану вище. Якщо реальний обмнний курс високий, тод втчизнян товари стають для населення дано крани вдносно дорогими, а ноземн товари вдносно дешевими. Отже, населення буде прагнути здобувати бльшу кльксть ноземних товарв, що призведе до зросаня мпорту.

У той же час попит ноземцв на товари дано крани, що вдносно дорогими при високому обмнному курс, упаде, це викличе зниження експорту дано крани. У результат чистий експорт, що дорвню рзниц мж експортом мпортом, зменшиться. Зворотне вдбуваться, якщо реальний обмнний курс низький цни втчизняних товарв вдносно низьк.

У цьому випадку населення дано крани буде здобувати бльше втчизняних товарв, а попит на ноземн товари скоротиться. ноземц ж, у свою чергу будуть прагнути придбати бльшу кльксть бльш дешевих товарв крани, якщо реальний валютний курс низьким. У результат, величина чистого експорту дано крани зросте. Як бачимо, чистий експорт знаходиться в зворотнй залежност вд реального обмнного курсу. Спввдношення мж ними виражаться за допомогою наступного рвняння Дане рвняння показу, що чистий експорт функця реального обмнного курсу. Графчно ця залежнсть може бути представлена як Рис. Чистий експорт як функця реального обмнного курсу.

Високий реальний обмнний курс т. 1 часто приводить до негативного чистого експорту -NX низький обмнний курс е2, т.2 робить товари втчизняного виробництва дешевше мпортних сприя збльшенню чистого експорту NX. Фрми, що працюють на експорт зацкавлен у вдносно слабкй нацональнй валют, оскльки саме в цьому випадку ноземн споживач будуть розглядати хн товари як конкурентноздатн.

Слабка лея знижу цну молдавських товарв в ноземнй валют сприя молдавському експортов, збльшуючи величину чистого експорту. За нших рвних умов курс ноземно валюти буде зростати якщо 1. Зросте внутршня грошова маса 2. Реальний ВНП знизиться 3. Знизяться процентн ставки усередин крани 4. Пдвищиться очкувана нфляця ре 5. Погршиться стан торгвельного балансу рахунки поточних операцй.

Однак, останнй фактор не завжди приводить до знецнення нацонально валюти змцненню ноземно. Так, якщо створен сприятлив умови для нвесторв, то можуть активзуватися процеси звязан з ростом мпорту нвестицйних товарв сировини, устаткування. Це призведе до зменшення поточного рахунка платжного балансу, тому що чистий експорт у даному випадку буде зменшуватися. Однак, нацональна валюта при цих процесах буде дорожчати, а не знецнюватися.

Грошова полтика як стимул розвитку реального сектору економки

В основ сучасних теоpй нфляц лежить спввдношення сукупно пpопозиц това... Динамка показникв гpошового обгу до кнця 1996 pоку в цлому вдповдала p... Втм, якщо здйснювати за допомогою рвняння обмну прямий розрахунок, вия... ця тенденця тривала, рвень монетизац зрс до 17,1 ВВП, тобто збльшився ... США 7099,009533,0018007,0018280, Темпи зростання до попереднього перод...

Список лтературних джерел

Список лтературних джерел 1. Грош та кредит, за редакцю М Савлука 2. Богомазова В. М. Стан та перспективи розвитку зовншньо торгвл Украни. Финансовая консультация. 15. 2001. с. 21-24. 3. Ukrstat.gov.ua.