Основн напрямки фнансово дяльност пдпримств

Основн напрямки фнансово дяльност пдпримств. Фнансова робота пдпримства здйснються за такими основними напрямками - фнансове прогнозування та планування - аналз та контроль виробничо-господарсько дяльност - оперативна, поточна фнансово-економчна робота. 3.1. Фнансове прогнозування та планування.

Фнансове прогнозування та планування одню з найважливших длянок фнансово роботи пдпримства. На цй стад фнансово роботи визначаться загальна потреба у грошових коштах для забезпечення нормально виробничо-господарсько дяльност та можливсть одержання таких коштв.

За ринкових умов пдпримство самостйно визнача напрямки та розмр використання прибутку, який залишаться в його розпорядженн псля сплати податкв. Метою складання фнансового плану визначення фнансових ресурсв, капталу та резервв на пдстав прогнозування величини фнансових показникв власних оборотних коштв, амортизацйних вдрахувань, прибутку, суми податкв. Планування виручки необхдним для розробки плану прибутку вд реалзац продукц, визначення суми планових платежв у бюджет.

Вд обгрунтованост та правильност розрахунку виручки великою мрою залежить також реальнсть основного джерела надходження коштв та розмр запланованого прибутку. Мета планування витрат - визначення можливост найекономншого витрачання матеральних, трудових та грошових ресурсв на одиницю продукц. Зменшення витрат виробництва та обгу важливим фактором збльшення ефективност виробництва. Зниження собвартост за рахунок економ сировини, матералв, палива, енерг та живо прац да змогу виробити значну кльксть додатково продукц, збльшити прибуток та рентабельнсть пдпримств, створю реальн можливост для самофнансування.

Скорочення витрат на виробництво одиниц продукц матеральною пдставою для зниження цн на не, а вдтак - прискорення обертання оборотних коштв. Плануючи витрати на виробництво та реалзацю продукц, необхдно враховувати резерви зниження собвартост, до яких належать - полпшення використання основних виробничих фондв та збльшення у звязку з цим випуску продукц на кожну гривню основних фондв - рацональне використання сировини, матералв, палива, енерг та скорочення витрат на одиницю продукц без зниження якост - зменшення затрат живо прац на одиницю продукц на основ науково-технчного прогресу - скорочення витрат на реалзацю продукц за рахунок удосконалення форм збуту - зменшення втрат вд браку та безгосподарност, лквдаця непродуктивних витрат - економя в адмнстративно-управлнськй сфер на основ рацонально органзац апарату управлння пдпримством.

Спираючись на опрацьован фнансов показники, складають перспективн, поточн та оперативн фнансов плани. Поточний фнансовий план складаться у форм балансу доходв та витрат грошових коштв, оперативний - у форм платжного календаря. 3.2. Аналз та контроль виробничо-господарсько дяльност.

Аналз та контроль фнансово дяльност пдпримства - це дагноз його фнансового стану, що уможливлю визначення недолкв та прорахункв, виявлення та моблзацю внутршньогосподарських резервв, збльшення доходв та прибуткв, зменшення витрат виробництва, пдвищення рентабельност, полпшення фнансово-господарсько дяльност пдпримства в цлому.

Матерали аналзу використовуються в процес фнансового планування та прогнозування. Фнансова дяльнсть пдпримства ма бути спрямована на забезпечення систематичного надходження й ефективного використання фнансових ресурсв, дотримання розрахунково кредитно дисциплни, досягнення рацонального спввдношення власних залучених коштв, фнансово стйкост з метою ефективного функцонування пдпримства.

Аналз фнансово дяльност контроль за нею на пдпримств поляга в переврц виконання фнансових, кредитних касових планв, цльового використання коштв, платоспроможност пдпримства, свочасност та повноти виконання фнансово-кредитних операцй, аналзу балансв звтв мсячних, квартальних, рчних. Фнансовий контроль за дяльнстю пдпримства протягом року ма на мет переврку свочасност та повноти надходження коштв, правильност х розподлу вдповдно до плану фнансових зобов язань, виявлення порушень та резервв збльшення фнансових ресурсв.

Здйснюючи контроль аналз фнансово дяльност пдпримства за рк, встановлюють ступнь виконання ним фнансового плану щодо прибутку, окремих видв доходв витрат коштв, ефективнсть використання оборотних активв, платоспроможнсть пдпримства, лквднсть його балансу, а також фнансову стйксть дяльност. Результати контролю та аналзу кервники пдпримства, як правило, використовують для вжиття заходв полпшення фнансово дяльност в майбутнх перодах.

Фнансову роботу пдпримства здйснюють згдно з Законом Украни Про пдпримства в Укран, статутами пдпримств, спецальними нструкцями вказвками фнансових та банквських органв з рзних фнансово-кредитних питань. Саме цим зумовлються необхднсть практична значущсть систематично оцнки фнансового стану пдпримства, якй належить суттва роль у забезпеченн його стабльного фнансового стану. 3.3. Оперативна, поточна фнансово-економчна робота. Оперативна фнансова робота передбача комплекс заходв з моблзац фнансових ресурсв, необхдних для забезпечення безперервного процесу виробництва реалзац продукц, розрахункв та свочасного Виконання фнансових зобов язань перед бюджетом, централзованими фондами, постачальниками, працвниками пдпримства тощо. Поточна фнансова робота виражаться у свочасност документального оформлення продукц, що продаться, стягненн оплати за не з покупцв, стягненн прострочено дебторсько заборгованост, отриманн коштв у порядку вдшкодування за втрачене майно, кредитв банку, а також у перерахуванн платежв до бюджету, органам страхування, погашенн позик банку вдсоткв за ними, здйсненн розрахункв з постачальниками, отриманн коштв на оплату прац та нш господарськ розрахунки тощо. Поточна та оперативна фнансова робота на пдпримств спрямовуться на практичне втлення фнансового забезпечення пдпримницько дяльност, постйне пдтримування платоспроможност на належному рвн. Змст поточно оперативно фнансово роботи на пдпримств поляга в такому - постйна робота з споживачами стосовно розрахункв за реалзовану продукцю, роботи, послуги - свочасн розрахунки за поставлен товарно- матеральн цнност та послуги з постачальниками - забезпечення свочасно сплати податкв, нших обовязкових платежв у бюджет та цльов фонди - свочасне проведення розрахункв по заробтнй плат - свочасне погашення банквських кредитв та сплата вдсоткв - здйснення платежв за фнансовими операцями. 4.