рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Антикризове управлння пдпримством

Антикризове управлння пдпримством - раздел Экономика, Поняття банкрутства підприємства Антикризове Управлння Пдпримством. Антикризове Управлння Це Сукупнсть Форм I ...

Антикризове управлння пдпримством. Антикризове управлння це сукупнсть форм i методв реалзац антикризово полтики щодо конкретного пдпримства - боржника.

Метою антикризового управлння розробка й реалзаця заходв, спрямованих на нейтралзацю негативних явищ, як приводять пдпримство до кризового стану. Антикризове управлння категоpiю мкроекономчною i вдобража виробнич вдносини, що складаються на piвн пдпримства при його оздоровленн чи лквдац. Сутнсть антикризового управлння можна визначити таким чином. Антикризове управлння це здатнсть розробляти оптимальн шляхи виходу з кризово ситуац, визначати проритетн цнност пдпримства в умовах кризи, координувати дяльнсть пдпримства та його працвникв з передбачення кризи, добиватися ефективност х прац в екстремальних умовах. 10 Успхи або невдач пдпримства будь-яко форми власност залежать вд зовншнх i внутршнх факторв його розвитку.

До внутршнх факторв розвитку пдпримства належать умння пдпримства результативно працювати забезпечуться зростання виробництва, ефективно використовувати наявн ресурси зростання показникв ефективност, умння пдвищувати конкурентоспроможнсть на ринку товарв послуг забезпечувати кльксне зростання необхдних для використання pecypciв.

До зовншнх факторв розвитку пдпримства належать державне ре-гулювання цн i тарифв на товари послуги, полтика оподатковування, нвестицйна полтика, фнансово-кредитна полтика, контроль i регулюва- ння ефективност пдпримства з боку держави, проведення реорганзацй- 10 Шершньова З Антикризове управлння пдпримства. К. КНЕУ, 2004, с.86. них процедур з метою фнансового й економчного оздоровлення пдпримств. 11 Вд поднання зовншнх i внутршнх факторв залежить ефективнсть дяльност пдпримства. Антикризове управлння базуться на загальних закономрностях управлнських процесв i на специфчних особливостях, як повязан з проведенням антикризових процедур.

Так, наприклад, управлння завжди цлеспрямоване. Bибр i формування цлей вихдним пунктом у будь-якому процес управлння, у тому числ й антикризовому. У той же час система контролю i раннього виявлення ознак майбутньо кризово ситуац специфчним атрибутом, притаманним процесу антикризового управлння.

Антикризовий вектор присутнй в будь-якому управлнн. Це така система управлння, яка спрямована на виршення завдань нтенсивного розвитку пдпримства завдяки моблзац та нтенсифкац вcix pecypciв на противагу екстенсивному розвитку. Залежно вад об днання нтенсивних i екстенсивних факторв визначаться тип розвитку пдпримства 1. нтенсивний. 2. Екстенсивний. 3. Змшаний екстенсивно - нтенсивний. 4. Переважно нтенсивний. 5. Переважно екстенсивний. 6. Сугубо нтенсивний. 7. Сугубо екстенсивний. 11 Бойчик. М Харв П.С Хопчан М. Пча Ю.В. Економка пдпримства Навч. Посбник для студентв економчних спецальностей вищих навчальних закладв.

К. Каравела, Львв Новий свт 2000,2001 с.165. Запобгання банкрутству пдпримств залежить вд хнього вмння збльшувати обсяг виробництва за рахунок його ефективност ре-сурсовддач. При розробц стратег виживання пдпримства необхдно забезпечити його розвиток спочатку за 1 чи 3, а потам за 4 чи 6 типом розвитку.

Це повинно бути враховано при оцнц ступеня неспроможност пдпримства. Адже пдпримство, що розвиваться протягом деклькох рокв за нтенсивним типом, не може бути оголошено банкрутом. Нестача коштв у цьому випадку викликана зовншнми факторами не залежить вд дяльност пдпримства. 12 3 метою фнансового оздоровлення i стабльно роботи пдпримства у випадку неспроможност необхдно використовувати систему антикризового управлння. 13 Для антикризового управлння доцльно використовувати так органзацйн структури управлння адаптуюча структура управлння.

Складаться з вддлу про-грам i вддлу розробок. У функц останнього входять стратегчнепланування, пдготовка pecypciв i квалфкованих кадрв для вдд-лу програм, який забезпечу виконання стратегчних планв, виро-бництво планово продукц та реалзацю. Достонство ц стру-ктури рухливсть, гнучксть структура управлння, орнтована на пошук нового. Основ-на дея поляга в тому, щоб з днати виробництво i збут вcix осво-них видв продукц послуг в одну групу поточного виробництва i 12 Шаповал В.М Аврамчук Р.Н Ткаченко О.В. Економка пдпримства Уведення в спецальнсть Навч. посбник.

К. Центр навчально лтератури , 2003 с.224 230. 13 Савицька Г.В. Економчний аналз дяльност пдпримства Навчальний посбник. Кив Либдь, 2004. с. 71. зосередити розробку нових видв продукц в пошукових групах структура управлння, орнтована на пошук нового. Основ-на дея поляга в тому, щоб з днати виробництво i збут вcix осво-них видв продукц послуг в одну групу поточного виробництва iзосередити розробку нових видв продукц в пошукових групах структура, opiнтована на виршення проблем.

Принципо-во вдрзняться вд вcix нших структур управлння. За основууправлння прийматься процес виршення проблем, який розбива-ться на клька етапв. Вдповдно до цих етапв створються струк-тура управлння структура управлння, органзована за принципом ринку. У нй лквдуться звязок кервник пдлеглий, що основним в iншиx структурах управлння. Цей звязок замняться чисто економчними вдносинами.

На пдпримств повинн бути створен центри комерцйного розрахунку i лквдован монопол, тому що конкуренця основним двигуном прогресу i досягнення ефективно виробництва венчурн структури. стотною ознакою, що дозволя ви-длити додатков модифкац структур, ступнь самостйност кервникв структурних елементв у використанн фнансових ресурсв щодо програм, проектв робт, у змн напрямкв хнього використання, у набор, розподл та звльненн кадрв, що необхдним при антикризовому управлнн.

Органзацйно - економчний механзм антикризового управлння включа розробку сукупност заходв економчного, правового й органзацйного характеру, спрямованих, з одного боку, на створення максимально сприятливих умов для оздоровлення пдпримства, а з ншого у випадку абсолютно збитковост пдпримства на проведення цивлзовано лквдацйно процедури. Цей органзацйно - економчний механзм дозволя виршити проблему виживання, стаблзац i забезпечення умов для стйкого зростання пдпримства i складаться з двох фаз. Основною метою першо фази запобгання поглибленню кризи пдпримства. Заходи, що починаються на даному eтап, мають тактичний характер.

Вони включають оголошення надзвичайного стану пдпримства, проведення експрес-дагностики, змцнення бойового духу колективу, створення команди однодумцв, уживання заходв щодо фнансового оздоровлення, виявлення i швидке використання резервв, що лежать на поверхн. Залежно вд глибини дестаблзац дяльност пдпримству на здйснення заходв дано фази даться 2 3 мсяц. Полпшення результатв може бути досягнуте за рахунок пдвищення ефективност використання наявних pecypciв, удосконалення управлння, пдвищення його адаптивност.

Як критерй досягнення мети першо фази пропонуться збльшення коефцнта поточно лквдност i коефцнта забезпеченост пдпримства власними оборотними коштами до нормативних значень i вище. Коли процес дестаблзац дяльност пдпримства зупинений, доцльно перейти до друго фази. Друга фаза стратегчн заходи стаблзац передбача оцнку виробничо-технчного та економко - управлнського потенцалу пдпримства, розробку й реалзацю адекватно стратег розвитку пдпримства залежно вд виявлених тенденцй розвитку, специфки галуз, характеру поведнки й цлей, переслдуваних пдпримством.

Проведення заходв ц фази передбача бльш тривалий перод близько 5 6 кварталв. основною метою стаблзаця дяльност та створення умов для забезпечення стйкого зростання пдпримства у перспектив. Технологчно заходи першо i друго фази даного процесу можна виконувати паралельно.

Але найпершим завданням зупинка процесу дестаблзац i поглиблення кризи пдпримства. Практика показала, що головними причинами дестаблзац та кризи незадовльна система управлння i низький рвень нновацйного потенцалу пдпримства. Це типова ситуаця для бльшост пдпримств, як потрапляють у скрутне становище. Зусилля вcix пдроздлв повинн бути сконцентрован службою стратегчного розвитку на виршенн ключових питань, що дають головний внесок у досягнення кнцевих результатв.

Заходи щодо виходу з кризи подляються на тактичн й стратегчн. Тактичн оперативн заходи щодо виходу з кризи можуть бути як захисними скорочення витрат, закриття пдроздлв, скорочення персоналу, скорочення виробництва i збуту, так i наступальними активн маркетингов дослдження, висок цни на продукцю, використання внутршнх резервв, модернзаця, вдосконалення управлння. Оперативн заходи щодо виходу з кризи складаються з усунення поточних збиткв, виявлення внутршнх резервв, залучення спецалств, кадрових змн, одержання кредитв, змцнення дисциплни.

Стратегчн заходи полягають в аналз та оцнц становища пдпримства, вивченн виробничого потенцалу, розробц виробничих програм, полтики доходв, нновацй, розробц загально концепц фнансового оздоровлення пдпримства. 14 При розробц напрямкв виходу з кризи з урахуванням представлених варантв стратег пдпримства ставиться питання про можлив проекти фнансового оздоровлення. Стратегя фнансового оздоровлення мстить у coбi як план кардинальних змн у дяльност пдпримства часткового або повного перепрофлювання, так i виршення проблеми накопичених боргових зобовязань за допомогою мораторю на виплату боргв.

Для досягнення ycпixy в сучасних умовах пдпримству необхдна перео- 14 Шаповал В.М Аврамчук Р.Н Ткаченко О.В. Економка пдпримства Уведення в спецальнсть Навчальний посбник. К. Центр навчально лтератури , 2003 с.250 251. рнтаця системи управлння на виршення таких питань, що гарантують мцнсть його становища i виживання у будь-яких ситуацях на ринку.

У межах стратегчного планування повинно вдбуватися формулювання завдань i цлей пдпримства аналз стану ринку, конкурентоспроможност i потенцалу пдпримства в кожному окремому сегмент ринку стратег розвитку господарського портфеля, внесення змн у них в процес реалзац прогнозування передбачуваних фнансових результатв. Найважливш цл бзнесу формулюються на основ мс i конкретних цнностей, на як орнтуться вище кервництво. При розробц антикризово стратег найважлившою короткостроковою метою пдпримства повинно бути забезпечення обслуговування кредиторсько заборгованост в заданий термн при найбльш вигдному графку погашення боргв.

Стратегя матералзуться в детальному комплексному план стратегчного розвитку, що мстить у coбi так компоненти 1. Завдання, що обумовлен мсю пдпримства. 2. Цл розвитку. 3. Аналз ринково ситуац, у якй функцону пдпримство. 4. Оцнка обставин, як прямо чи побчно визначають страте-гю розвитку пдпримства. 5. Прогноз сприятливих можливостей виявлення загроз. 6. Розробка стратег розвитку господарського портфеля, щофксу найважливш напрямки нвестиц у межах кожного сегме-нта ринку, де функцонують пдроздли пдпримства. 7. Визначення потенцйно можливих змн стратегчного харак-теру в регульованих факторах у звязку з новими ринковими обста-винами. 8. Передбачуван фнансов пдсумки, що досягаються в резуль-тат втлення плану в життя.

Таким чином, застосування концепц стратегчного менеджменту в межах антикризового управлння повинно забезпечувати комплексний пдхд до формулювання цлей, завдань i принципв функцонування пдпримства. Серед короткострокових цлей найважливше мсце повинно займати фнансове оздоровлення, що необхдною умовою досягнення в майбутньому перспективних цлей i задач, обумовлених мсю фрми. 15 Проблема неплатоспроможност пдпримства найчастше пов язана з такими традицйними причинами, як низька ефективнсть виробництва i проблеми зi збутом продукц.

Разом з тим можливсть досягнення цлей антикризового управлння за нших piвних умов обумовлена насамперед зростанням маси прибутку пдпримства.

Основними напрямками збльшення прибутку зростання обсягв реалзац продукц, пдвищення якост продукц, що знаходить вираження в цн зниження поточних витрат виробництва. 16 15 Основи ринково економки. Курс лекцй для студентв унверситетв, вузв та коледжв. За редакцю О.Л. Лищинина Львв, 1995 с. 328. 16 Шаповал В.М Аврамчук Р.Н Ткаченко О.В. Економка пдпримства Уведення в спецальнсть Навчальний посбник. К. Центр навчально лтератури , 2003 с.250 251. 5 ВИЗНАЧЕННЯ ЙМОВРНОСТ БАНКРУТСТВА Для успшного господарювання на ринкових засадах суттво важливим можливсть оцнки ймоврност банкрутства субктв пдпримницько та ншо дяльност.

В Укран, де протягом багатьох десятирч панувала позаринкова система господарювання, що виключала офцйне визнання банкрутства як економчного явища, нема загальновизнано втчизняно методики визначення ймоврност банкрутства суб ктв господарювання. У звязку з цим доводиться користуватися зарубжними методичними пдходами, в основу яких покладено факторн модел прогнозування банкрутства пдпримств та органзацй. 17 Найпростшою двофакторна модель оцнки ймоврност банкрутства пдпримства органзацй.

Вона передбача обчислення спецального коефцнта Z i ма такий формалзований вигляд Z - 0,3877 - 1,0736 kзл 0,579 qпк, де kзл коефцнт загально лквдност qпк частка позикових коштв у загальнй величин пасиву балансу. За двофакторною моделлю ймоврнсть банкрутства будь-якого суб кта господарювання дуже малою за будь-якого вд много значення коефцнта Z i великою за Z 1. Бльш обрунтованою та бльш поширеною пятифакторна модель Альтмана.

Професор Нью-Йоркського унверситету Едвард Альтман розробив алгоритм розрахунку ндексу кредитоспроможност, який одержав назву ндексу модел Альтмана. Цей ндекс да змогу з достатньою врогднстю 17 Економчний аналз Навчальний посбник. В. Мних. К. Вища школа, 2002. с. 245 246. розподлити суб кти господарювання на тих, що працюють стабльно, i на потенцйних банкрутв.

Свою модель Е. Альтман побудував на пдстав дослдженняфнансового стану та результатв господарсько дяльност 66 ком-панй, розрахувавши 22 фнансов коефцнти i скориставшися длясво модел лише пятьма найбльш вагомими. Ц коефцнти ха-рактеризують з рзних сторн усебчно прибутковсть капталу тайого структуру. ндекс Альтмана Z розраховуться за формулою Z З,З К1, 0,99 К2 0,6 К3 1,4 К4 1,2 К5 , де 3,3 0,99 0,6 1,4 i 1,2 коефцнти регрес, що характеризують мipy впливу на ндекс Z К1 характеризу прибутковсть основного та оборотного капталу визначаться дленням суми балансового прибутку на загальну вартсть активв з певною часткою умовност його можна назвати показником рентабельност виробництва К2 вдобража дохднсть суб кта господарювання i розраховуться як спввдношення чисто виручки вд реалзац продукц i загально вартост активв пдпримства органзац К3, визнача структуру капталу фрми обчислються як вдно-шення власного капталу за ринковою вартстю до позикового капталу суми коротко- i довгострокових пасивв К4 вдобража рвень чисто прибутковост виробництва дяльност розраховуться дленням обсягу ренвестованого прибутку суми резерву, фондв соцального призначення та цльового фнансування, нерозподленого прибутку на загальну вартсть активв фрми К5 характеризу структуру капталу та визначаться як вдношення власного оборотного капталу до загально вартост активв суб кта господарювання.

Для визначення ймоврност банкрутства того чи того суб кта господарювання розрахунковий ндекс Z необхдно порвняти з критичним його значенням.

Для точншого визначення ступеня ймоврност банкрутства пдпримства органзац рекомендуться користуватися таблицею 1. Зрозумло, що в процес ранжирування розподлу пдпримств та нших суб ктв пдпримницько дяльност часто виника потреба врахувати специфку вдповдно галуз сфери дяльност, а вдтак визначити ншу шкалу градац ндексв.

У втчизнянй практиц господарювання застосування модел Е. Альтмана звязане з певними труднощами. По-перше, коефцнти peгpeci К1, К5 розраховувалися автором за результатами дяльност компанй, що функцонували у зовсм ншому конкурентному ринковому середовищ.

По-друге, у шкал Альтмана не враховано галузевих особливостей господарювання. По-трет, втчизняним спецалстам браку нформац для розрахунку коефцнта К3 через недорозвинутсть ринку цнних паперв. Тому запропонован Е. Альтманом методичн принципи визначення ймоврност банкрутства можна використовувати у втчизнянй практиц господарювання за тако умови коефцнти peгpec та критичн значення ндексу Z треба обовязково розраховувати для конкретних галузей сфер дяльност з використанням оптимальних критерв, як вдображали б специфчн умови господарювання втчизняних пдпримств органзацй. 18 18 Економка пдпримства Пдручник За заг. ред. Покропивного С.Ф. Вид. 2 ге, перераб. та доп. К. КНЕУ, 2001, с.514 516. Таблиця 1. МОЖЛИВСТЬ БАНКРУТСТВА ПДПРИМСТВА ОРГАНЗАЦ ЗА Е. АЛЬТМАНОМ Значення ндексу ZМожливсть банкрутства 1,8 нижче вд 1,81 до 2,6 вд 2,61 до 2,9 вд 2.91 до 3,0 вище Дуже висока Висока Достатньо ймоврна Дуже низька снують методичн рекомендац по виявленню ознак неплатоспроможност пдпримства ознак дй по захованню банкрутства, фктивного банкрутства або доведення до банкрутства.

Вони затверджен наказом Мнстерства економки Украни вд 17.01.2001 р. 10. Показники оцнки стану пдпримства - поточна неплатоспроможнсть - коефцнт покриття - коефцнт забезпечення власними засобами - коефцнт Бвера вдношення рзниц мж чистим прибутком нарахованою амортизацю до суми довгострокових поточних зобовязань.

Ознакою формування незадовльно структури балансу таке фнансове положення пдпримства, у якого протягом тривалого часу 1,5 2 роки коефцнт Бвера не перевищу 0,2 19 19 Конспект лекцй з дисциплни Економка пдпримства для студентв спецальност Економчна кбернетика Упоряд.

О Горбач М.Ю.Гвоздва - Харкв ХНУРЕ, 2004. 6 ПРАКТИЧНА РЕАЛЗАЦЯ На пдстав даних бухгалтерсько звтност пдпримства Артемда проаналзувати можливсть настання банкрутства з використанням пятифакторно модел Z счет Е. Альтмана.

Вихдн дан наведен в таблиц 2. залишкова вартсть нематеральних активв 0 , довгостроков зобовязання 0 . Таблиця 2. Вихдн дан ПОКАЗНИК СУМА, тис. грн. Оборотн активи 3170Залишкова вартсть основних фондв 12400Майно в оренд100нвестиц 640нш необоротн активи42 Загальна вартсть активв 16352Балансовий прибуток 1470 Виручка вд реалзац 7350Короткостроков зобовязання2340 Чистий прибуток1029 ндекс Альтмана Z розраховуться за формулою Z З,З К1, 0,99 К2 0,6 К3 1,4 К4 1,2 К5 , де Z показник ймоврност банкрутства К1 рентабельнсть активв обчислена за балансовим прибутком, де П бал - балансовий прибуток А загальна сума активв.

К2 показник ефективност активв, де Вир виручка вд реалзац К3 показник фнансово стйкост, де Аосн основн активи Ан нематеральн активи Кпоз позиковий каптал, де Аосн.ост залишкова вартсть основних активв засобв Квл каптальн вкладення нвестиц Ар - майно в оренд Адост - нш необоротн активи, де Одов - довгостроков зобовязання Окр короткостроков зобовязання К4 рентабельнсть активв обчислена за чистим прибутком, де П чист - чистий прибуток А загальна сума активв.

К5 показник ефективност робочого капталу, де Аоб оборотн активи Окр короткостроков зобовязання Z 3,3 К1, 0,99 К2 0,6 К3 1,4 К4 1,2 К5 3,3 0,09, 0,99 0,45 0,6 5,63 1,4 0,06 1,2 0,05 4,26 Висновок Z 4,26, отже ймоврнсть настання банкрутства пдпримства Артемда дуже низька. ВИСНОВОК Отже, система антикризового управлння акумулю в coбi науков знання i практичн методики в сфер аналзу i управлння всма господарськими процесами на пдпримств.

У процес антикризового управлння пдпримством проводиться aналз його фнансово - економчного стану, розробляються стратег в сфер маркетингу, нвестицй i управлння ризиком, фнансування. Система антикризового управлння мстить у coб також пдсистеми виробничого менеджменту, контролнгу, податково полтики пдсистему гарантування безпеки, що особливо важливо и умовах конкуренц. 20 Зрозумло, що банкрутство санаця в систем антикризових заходв мають бути винятковими використовуватись лише тод, коли нш зазначен вище заходи не можуть принести результату.

Загалом слд використовувати ус законн можливост гальмувати розвиток кризових подй знаходити можливост розвивати виробництво. 21 20 Економка пдпримства Пдручник За заг. ред. Покропивного С.Ф. Вид. 2 ге, перераб. та доп. К. КНЕУ, 2001, с.514 516. 21 Економка пдпримства Навч. Пособ. За ред. А. В. Шегди. К. Знання, 2005, с.128. СПИСОК ВИКОРИСТАНО ЛТЕРАТУРИ 1. Шаповал В.М Аврамчук Р.Н Ткаченко О.В. Економка пдпримства Уведення в спецальнсть Навчальний посбник.

К. Центр навчально лтератури , 2003 288с. 2. Економка пдпримства Пдручник За заг. ред. Покропивного С.Ф. Вид. 2 ге, перераб. та доп. К. КНЕУ, 2001 528с. 3. Конспект лекцй з дисциплни Економка пдпримства для студентв спецальност Економчна кбернетика Упоряд. О Горбач М.Ю.Гвоздва - Харкв ХНУРЕ, 2004 57с. 4. Економка пдпримства Навч. Пособ. За ред. А. В. Шегди. К. Знання, 2005 431с. 5. Шершньова З Антикризове управлння пдпримства.

К. КНЕУ, 2004 235с. 6. Бойчик. М Харв П.С Хопчан М. Пча Ю.В. Економка пдпримства Навч. Посбник для студентв економчних спецальностей вищих навчальних закладв. К. Каравела, Львв Новий свт 2000,2001 298с. 7. Савицька Г.В. Економчний аналз дяльност пдпримства Навчальний посбник. Кив Либдь, 2004. 8. Основи ринково економки. Курс лекцй для студентв унверситетв, вузв та коледжв. За редакцю О.Л. Лищинина Львв, 1995, 9. Економчний аналз Навчальний посбник. В. Мних. К. Вища школа, 2002. 10. Харв П.С. Економка пдпримства Збрник задач теств.

Навч. посбник К. Знання, 2001 301с Вища освта ХХ столття. 11. Економка пдпримства. Збрник практичних задач конкретних ситуацй Навч. Посбник. За ред. С.Ф. По кропивного К 2000. 12. Швандер В.А Прасолова З.П. Тесты и задачи по курсу Экономика предприятия М. Финансы ЮНИТИ, 1999. 222 с. 13. Экономика предприятия Под ред. проф. Горфинкеля В.Я М ЮНИТИ-ДАНА, 2001 718 с. 14. Горбач О Методичн вказвки до курсового проекту з курсу Економка пдпримства для студентв спецальност Економчна кбернетика, ХТУРЕ,1999. 15. Навчальний посбник до самостйно роботи студентв з курсу Економка пдпримства спецальност Економчна кбернетика Упоряд.

О Горбач, О.В. Степанова, О Соколов Харкв ХНУРЕ, 2003 64с.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Поняття банкрутства підприємства

В Укран порушилася днсть елементв процесу прац i вдбулася деградаця кожного з них окремо.Кризою вражен вс елементи, що визначають процеси прац криза… Вдомо, що каптал перебува в безперервному pyс, протягом якого вн проходить три… Якщо каптал i затримуться на першй фаз Г Т, то грошовий каптал перетворються на скарб.Якщо поднання робтникв з…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Антикризове управлння пдпримством

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Поняття банкрутства пдпримства
Поняття банкрутства пдпримства. Поняття банкрутства органчно притаманне сучасним ринковим вдно-синам. Воно характеризу неспроможнсть пдпримства органзац задовольнити вимоги кредиторв щодо оплати то

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги