Шок пропозиц та залежнсть вд зовншнх енергоносв

Шок пропозиц та залежнсть вд зовншнх енергоносв. Серед факторв нфляц в Укран неможливо не назвати шок пропозиц- рзке зростання свтових цн, зокрема на енергонос, сировину, комплектуюч. Украна як крана з гпертрафованою економчною системою надмрна частка базових галузей, незначна чатска виробництва, що безпосередньо працю на споживчий ринок, вдповдно залежнсть вд постачання паливних та сировинних матералв, що пережила тяжк процеси полтично та суспльно трансформац, пала жертвою рзкого коливання цн на енергонос.

Порушення постачання енергоносв в Украну, енергозалежнсть вд зовншнх надходжень нафти та газу, передусм, з Рос та Туркменстану призвели до зростання цн на енергоресурси на внутршньому ринку та до зростання зовншньо заборгованост.

Так, станом на 1 счня 1994 року кредиторами Украни були 11 республк колишнього СРСР. При цьому заборговансть перед Росю становила 79,3 була найбльшою. Проти 1993 року значно зрс борг Туркменстану. Станом на 1 жовтня 1995 року кредиторська заборговансть Украни переважала заборговансть дебторв на 22,6 трлн. крб. Заборговансть перед Росю становила 87,7 перед Туркменстаном -10,6 залишалась знову ж таки найбльшою серед нших кредиторв. Станом на 1 жовтня 1995 року основними статтями мпорту Украни були газ, нафта та продукти переробки, паливо мнеральне, х питома вага становила 54,8 вд загального обсягу мпорту, у тому числ газ природний- 31,9 Економчна доповдь Президента, 1994 рк Залежнсть Украни вд зовншнього постачання енергоносв пдвищуться внаслдок поглиблення дефциту власних енергетичних ресурсв.

В Укран станом на 1 жовтня 1995 року зниження виробництва основних паливно-енергетичних ресурсв проти вдповдного пероду 1994 року становило електроенерг- 8,0 нафти, включаючи газ конденсат- 5,8 вуглля- 7,7 . 2.3