рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Попит і пропозиція

Попит і пропозиція - раздел Экономика, План Вступстр.1. Сутнсть Ринково Цни Стр.2. Фундаментальн Поняття Ринково Еко...

План Вступстр.1. Сутнсть ринково цни стр.2. Фундаментальн поняття ринково економки 1 Попит та величина попитустр.2 Вийнятки з закону попитустр.3 Еластичнсть попиту та практичне значеннястр.4 Пропозиця та величина пропозицстр.5 Вийнятки з закону пропозицстр.6 Еластичнсть пропозиц та практичне значеннястр.3. Механзм досягнення ринково рвноваги 1 Рвноважна цнастр.21 2 Теоря рвноваги Л.Вальрасастр.25 Заключеннястр.29 Список використано лтературистр.31 ВСТУП Економка як сфера життя суспльства, де здйснються виробництво товарв та послуг, обмн ними, розподл та споживання, завжди передбача можливсть вибору для су бктв.Так, пдпримц вибирають найкращ серед ринкв збуту продукц, закупвля сирровини , мж перспективами розширення згортання виробництва споживач вибирають серед велико маси товарв послуг т, у як можна вкласти сво обмежен кошти.

Проте в економц видляють три фундаментальн проблеми вибору Самуельсон П. Нордгауз В. Економка К.Вльямс, 2003, як стосуються всх без винятку економчних систем.

ПЕРША що виробляти доводиться розвязувати пдпримцям при органзац свох виробництв. Необхдно вибрати такий вид продукц, який забезпечив би прибуток процвтання фрми. Ринок створив оригнальний механзм урахування потреб споживачв, хн голоси фксуться у вигляд грошових витрат на купвлю того чи ншого товару.

Голосування грошима це не що нше, як прояв споживчого попиту, що досить надйним механзмом виробничо орнтац пдпримств. ДРУГА проблема як виробляти В основ лежить спосб виробництва, його технологя. Визначальним фактором тут ринкова конкуренця мж виробниками. ТРЕТЯ для кого виробляти розвязання залежить вд бажання можливостей споживачв купити той чи нший товар. Визначаються вони величиною грошових доходв споживачв, х смакв, звичайно значну роль вдграють цни на товари чи послуги.

Зазначимо, що ршення приймаються виробниками споживачами самостйно, а оскльки у розвязанн цих проблем х бере участь велика кльксть, то, здавалося б, це повинно призвести до диспропорц та хаосу в економц. Проте ринкова система, незважа.чи на окрем недолки, усе ж забезпечу порядок стабльнсть. Бажання отримати особисту вигоду економчний егозм Гарольд Шапро, Д.Доусон Приколадна економка К.Артек, 2001 А.Смт пдштовху виробника швидко реагувати на змни у потребах суспльства.

Д механзм невидимо руки, механзм самоконтролю спввдношення попиту, пропозиц, цн, що спрямову д суб ктв ринку, призводе до рвноваги. Вартсть, кориснсть, пропозиця, попит, цна фундаментальними поняттями економчно теор, у певний час сво прац присвятили видатн економсти А.Смт, Д.Ркардо, Л.Вальрас, М.Туган-Барановвський, А.Маршалл. Окрм суто теоретичного, ц поняття мають значне практичне значення, так як фактично не сну незалежних ринкв змна попиту пропозиц на одному може викликати несподвану, або закономрну, реакцю на нших. Наприклад, зменшення квот на добуток надати кранам ОПЕК скажеться збульшення цн акцй нафтопереробних кампанй в Голланд А низьки врожай пшениц в цьому роц на Укран вплине не цни комунальних послуг через низку взамоповязаних ринкв, та нше. Метою дано роботи вивчення механзмв досягнення ринково рвноваги, детальний огляд фундаментальних понять ринково економки попит, пропоизиця, величина попиту пропозиц, еластичнсть, цна рвноваги регулюючо рол держави.

Сутнсть ринково цни Вирщальну роль у мотивац дй виробникв продавцв споживачв покупцв вдграють цни. Цна, цннсть, вартсть це т проблеми, як залишаються актуальними протягом столть. В економчнй теор сформувалися два протилежних пдходи до ц проблеми.

Один з них бере початок вд А.Смта та Д.Ркардо, називаться трудовою теорю ватрост. Згдно з цю теорю, вартсть цннсть речей визнача.ться працю, що втлена в них. Вартсть товару зазнчив Девд Ркардо залежить вд вдносно клькост прац, яка необхдна для його виробництва Гарольд Шапро, Д.Доусон Приколадна економка К.Артек, 2001 Другий погляд це теоря корисност, яка базуться на тому, що цннсть речей визначаться х субктивною оцнкою споживачами.

Видатний укрансбький економст М.Туган-Барановський, зставляючи ц дв теор, наголошував, що кожна з них може щось пояснити водночас ма певн обмеження Нчерки з новтньо стор полтично економ соцалзму. З позиц теор трудово вартост, зокрема, не можна пояснити ринкових коливань товарних цн, а також цн товарв, що не свторювались людською працею, наприклад, земл. Водночас перебуваючи на позицях теор корисност, не можна пояснити чому середн цни товарв рзного виду стотно розрзняються, багато корисних речей взагал не мають цни4 Основи поглядв на ринову цну закладен видатним англйським вченим Альфредом Маршалом. Вн зробив висновок про безперспективнсть дискус з привожу того, яка з теорй трудово вартост чи корисност обгрунтованшою.

А.Маршал запропонував зосередити увагу на дослдженн закономрностей формування взамод попиту та пропозиц, на цй основ на формування теор цн. При цьому дею граничного вдшкодування факторв виробництва вн використав для пояснення того, як формуться пропозиця товарв, а дею гранично корисност для пояснення формування попиту споживачв.

Головними чинниками у формуванн цни попит та пропозиця.

Фундаментальн поняття ринково економки

У цьому випадку меншй корсисност придбанного на випадок товару вдповда... Покупець може тижнямиторгуватися за 1 змни в цн на будинок водночас не... Очкуючи зниження цн, наприклад, споживач зменшу попит на картоплю у ве... Все буде залежати вд еластичност раегування на ц фактрои продавцв та п... Л.Вальрас довв, що в умовах ринково економки можливсть встановлення рв...

– Конец работы –

Используемые теги: Попит, пропозиція0.047

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Попит і пропозиція

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

0.024
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам