Виникнення суть природно монопол

Виникнення суть природно монопол. Така недосконала конкуренця може снувати в умовах монопол, олгопол, монопсон, а також на ринку диференцйованих продуктв.

Чиста монополя Pure monopoly - ситуаця на ринку, коли сну тльки один продавець даного товару, який не ма близьких замнникв. Монополстичний ринок повною протилежнстю абсолютно конкурентному ринку. Для покупцв сну тльки одне джерело пропозиц - монополст. Зрозумло, що, як довершена конкуренця, чиста монополя якйсь абстракцю. Во- перших, практично не сну продуктв замнникв, що не мають. Во- других, рдко коли на нацональному або свтовому ринку тльки один продавець.

Хоча на замкнутших ринках, наприклад, в маленькому мстечку, ми можемо спостергати явище чистй монопол. Наприклад, в такому мст може бути тльки один лкар - стоматолог. Необхдно вдзначити, що, як правило, дяльнсть таких монополй регламентуться мунципальними властями урядовими органзацями. Фрма волод монопольною владою monopoly power тод, коли вона ма можливсть впливати на цну свого товару, змнюючи кльксть, яку вона готова продати. Ступнь, до якого монополст може використовувати свою монопольну владу залежить вд наявност близьких замнникв на його товар його частки на даному ринку.

Природно, щоб володти монопольною владою фрм не потрбно бути чистою монополю. Причому необхдно, щоб крива попиту на продукцю фрми була нахилена вниз, а не була горизонтальною, як для конкурентно фрми, оскльки накше у монополста не буде можливост змнювати цну шляхом змни клькост пропонованого товару. У крайньому, граничному випадку крива попиту на продукт, що реалзовуться чистою монополю, направленою вниз кривою ринкового попиту на даний продукт. стотна вдмннсть мж монополстичним ринком ринком конкурентним поляга в тому, що монополст здатний впливати на цну, що виручаться за товар, а конкурентний продавець тако можливост не ма. Фрма з монопольною влада фрмою, яка на свй розсуд встановлю цну на свй товар, а не прийма як дане, тобто у вдмннсть знову - таки вд конкурентного продавця вона не ценополучателем.

Ринкова структура market structure указу на число покупцв продавцв на ринку, на х частки в загальнй клькост товару, що купуться продаться, ступнь стандартизац товару, а також легксть входу на ринок виходу з ринку.

Чиста монополя довершена конкуренця крайнми формами органзац ринку ринково структури. Реальн ринков структури знаходяться мж цими двома крайнми випадками. Перш, нж приступити безпосередньо до аналзу природно монопол, необхдно уявити соб модель ринку недосконало конкуренц, в рамках яко сну монополя, одним з видв яко природна монополя.

В принцип, кращим способом характеристики модел ринку недосконало конкуренц зставлення останньою з моделлю ринку довершено конкуренц виявлення вдмнностей мж ними. Тому, на мй погляд, необхдно ранше сказати деклька слв про ринок довершено конкуренц, який, в принцип, деальною моделлю, оскльки в реальност не сну. Отже, для модел ринку довершено конкуренц характерн наступн ознаки 1.наличие на ринку безлч незалежних продавцв покупцв, кожен з яких проводить або купу лише малу частку загального ринкового обму даного товару 2.однородность товару однакове сприйняття покупцями продавцв 3.отсутствие вхдних баррв для вступу до галуз нових виробникв можливсть вльного вихд з галуз 4.полная нформованост всх учасникв ринку 5.рациональное поведнки всх учасникв ринку.

Тепер на основ вдмнностей за вищеперелченими пунктами спробумо змалювати модель ринку недосконало конкуренц. 2